K. Vary – Třinec 1:5 (kon.) | Jihlava – Zlín 2:6 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:6 (1:4, 1:1, 0:1)
Berani Zlín
Pátek 09.03.2018, 15:00 • Tréninková hala Horáckého zimního stadionu, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • O umístění

58:00
    Tak ještě jedno vyloučení. Milan Strnad si odsedí do konce základní části dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 5-6.
    Vyšší tresty: 2-0.

55:44
    Na ledě se strhla menší potyčka, ve které dostává domácí Tomáš Mejzlík dvě plus dvě minuty za hrubost, za hosty pak jde ven Jonáš Kočica, jenž za stejný prohřešek dostává dvouminutový trest. Zlín si tak zahraje přesilovou hru.

Na vyloučení: 4-6.

45:24
    Matěj Vála je po delším vyloučeným hráčem Dukly, dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 2-5.

41:53
    Ale ne na dlouho. Vlastimil Hefka jde ven na dvě minuty za krosček.

Na vyloučení: 1-5.

39:08
    Jihlava bude hrát 52 sekund přesilovou hru pět na tři, jelikož Miroslav Gába jde ven za podražení. To je šance pro domácí na zdramatizování stavu.

Na vyloučení: 1-4.

38:00
    Jihlava se bude moci znovu přiblížit soupeři, k tomu ale potřebuje využít přesilovou hru po faulu Michala Gaga za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 1-3.

18:08
    Nepodaří, jelikož po 43 sekundách hry je vyloučen střelec zatím jediného jihlavského gólu Lukáš Mareš za zásah do oblasti hlavy nebo krku, a to na 5 minut a do konce utkání. Hosty čeká za chvilku dlouhá pětiminutová přesilovka a obránce Dukly již do dnešního zápasu nezasáhne.

Na vyloučení: 1-2.

17:25
    Šance pro Duklu, Zdeněk Fridrich totiž dostává dvě minuty za podražení. Podaří se Jihlavě využít i druhou přesilovou hru?

14:18
    Přesilovou hru si vyzkouší také Zlín, jelikož Jiří Slabý jde ven na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 1-1.

09:49
    Jihlavští hokejisté budou mít možnost snížit nepříznivý stav, jelikož Miroslav Gába fauloval a jde na dvě minuty ven za hákování.

Na vyloučení: 0-1.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 11. Mareš (Mejzlík, Heinrich), 31. Krtek (Heinrich, Mejzlík) – 6. Mikulec (Martínek, Gago), 9. Mikulec (Karafiát, Padrnos), 12. Gago (Martínek, Mikulec), 17. Gazda (Kočica), 37. Gazda (Hefka), 57. Karafiát (Gago)

HC Dukla Jihlava: Juda (17. Šťastný) – Vála, Mareš, Krtek, Peschout, Marek – Čermák, Heinrich, Mejzlík – Waller, Kadleček, Jindra – Strnad, Slabý, Donda. Trenér: Karel Nekvasil
    Berani Zlín: Huf (Šimonů) – Martínek, Padrnos, Ševčík, Gazda, Gába, Augustín, Fridrich – Gago, Karafiát, Mikulec – Václavek, Kočica, Hefka – Kotek, Knápek, Marek. Trenér: Zbyněk Mařák

Rozhodčí: Skopal – Reich, Rampír