Anderlecht – Antverpy 2:1 (kon.) | Genk – Gent 1:2 (kon.) | Kortrijk – Charleroi 2:0 (kon.)
Eupen – Mouscron 4:0 (kon.) | Oostende – Standard 2:3 (kon.) | Mechelen – Waasland-Beveren 2:0 (kon.)
Lokeren – Waregem 0:2 (kon.) | Sint-Truiden – Club Brugge 0:1 (kon.)
YR KV Mechelen
2:0 (0:0)
Waasland-Beveren
Neděle 11.03.2018, 14:30 • AFAS-stadion Achter de Kazerne, Mechelen • Belgická liga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Prewiew

V třicátém kole nejvyšší Belgické soutěže mají hráči Beverenu namířeno do Mechelenu. A výlet to rozhodně nebude kochací ani poznávací, čeká je totiž zápas ve kterém se domácí klub bude prát o setrvání v první lize. Beveren má co napravovat, v minulém kole doma nezvládl utkání z Genkem a když prohrál 0-1 a tak si bude chtít spravit chuť. Do karet hostům hraje i to že domácím se letos ale vůbec nedaří. Navíc Beveren může těšit že má ve svém kádru nejlepšího střelce soutěže Isaaca Thelina s 16 góly na střeleckém kontě. Poslední vzájemný zápas skončil remízou 2-2.

KV Mechelen

Mechelen je na tom v letošní sezóně bídně, nasbíral pouze 24 bodů a patří mu předposlední místo. To však nemá jisté díky většímu množství bodů, ale díky lepšímu skóre nad posledním Eupenem. Domácí však nehrají vůbec špatný fotbal, tak například ve vzájemném měření s posledním Eupenem uspěli a připsali si bod i v zápasech se silným Anderlechtem a Gentem. V minulém kole nebyli také od bodu daleko, vyšlápli si na silný Standart Lutych a dokonce dvakrát vedli, nakonec však prohráli těsným rozdílem 3-2. Od domácích se tedy dá čekat maximální výkon, v posledním kole základní části je dělí od posledního místa jen lepší skóre a tak doma musí jednoznačně vyhrát.

YR KV Mechelen: Coosemans – Bagayoko, Cocalić, Cobbaut, Mera – Schoofs, Tainmont, Rits, Sylla – Pedersen, Bandé.
    Náhradníci: Moris – Bećiraj, Paulussen, Matthys, El Messaoudi, Camus, Verdier.

Waasland-Beveren: Roef – Moren, Demir, Jans, Buatu Mananga – Aït-Atmane, Myny, Opoku Ampomah, Schryvers, Angban – Kiese Thelin.
    Náhradníci: Goblet – Joachim Van Damme, Boljević, Mmaee, Ndiaye, L. Verstraete, Verburgh, Vanzo.

Rozhodčí: B. Van Driessche – Monteny , Walschap.

-20
    Vítám Vás u dnešního utkání Belgické nejvyšší soutěže.
    Hráči si již oblékají dresy svých klubů, a brojí na body. Snad nás bude čekat zajímavý fotbal plný příležitostí, adrenalinu, napětí a všeho co dělá fotbal fotbalem. Utkání začne za cca. 20 minut.

-5
    Hezký odpoledně fotbalový den všem milovníkům Belgické ligy. Hráči jsou již na hrací ploše, a chystají se na 90 minut dřiny. Čeká nás zajímavý zápas, ve kterém jde domácím o záchranu a tak snad uvidíme útočné orgie.

1

2
    KV Mechelen získal míč a zakládá protiakci.

5
    Mechelen se opět nadechl k nebezpečné akci, ale obrana hostů zatím pozorná.

6
    Domácí zatím jednoznačně dominují.

8
    Mechelen zahrál standartní situaci z 30 metrů. Po které nebezpečně vystřelil domácí Pedersen.

10
    Hosté z Beverenu se nadechují k rychlé protiakci.

11
    A akce vypadala opravdu nebezpečně, dokonce to bylo 2 na jednoho, ale Mechelen se dokázal zmocnit po dobrém zákroku obránce míče a může jít do protiútoku.

12
    Domácí se obratem dostali do šestnáctky kde vystřelil Bandé, střela však byla slabá a brankář neměl problém.
    12. Na stadionu panuje skvělá atmosféra

14
    Hosté měli k dispozici přímý kop z 35 metrů, ale ten naprosto zazdili.

16
    První roh utkání pro domácí.

17
    Roh byl zahrán na zadní tyč kde byl jen brankář.

17
    Domácí zahrají přímý kop z krásných 20 metrů. Po přistrčení jednoho z útočníků obráncem Beverenu.

18
    K odraženému míči se dostal Cobbaut, který vyslal hezkou křižnou střelu na bránu, u dorážky byl připraven Bandé bohužel v ofsajdu.
    18.

19
    Domácí nadále při chuti, dva metry za pokutovém území zkusil vystřelit Tainmont, jeho střela končí těsně vedle levé tyčky.
    19.

22
    Domácí zakládají nebezpečný útok.

22
    Beveren však získal okamžitě míč na své kopačky.

24
    Držení míče je zatím jako na houpačce.

27
    Beveren mohl založit rychlý brejk, místo toho ale ztrácí balón.

29
    První žlutá zápasu. Provinil se domácí Cocalic.

33
    Beveren se dostal do zakončení a to konkrétně Thelin který nebezpečně napřáhl. Střela však končí vysoko nad.

37
    A máme vyrovnáno, ovšem na žluté karty. Obdržel jí hostující Schryvers.

38
    Domácí zahrají rohový kop.

39
    Další žlutá pro domácí, konkrétně se provinil Bagayoko.

40
    Další roh pro domácí.

40
    Roh však hostující obrana dokázala odkopnout do autu.

41
    Domácím se evidentně u rohového praporku líbí a tak si dají repete.

42
    Roh však dopadl jako přes kopírák od toho minulého a míč je v autu.

45

Rozhodčí nenastavil ani minutu a ihned po vypršení 45 minut nahnal hráče do kabin. Zatím je na míči lepší domácí Mechelen, vede jak na držení míče tak na střely. To však ve fotbale vůbec nic neznamená, ten se hraje na góly a snad nám jich více přinese druhá půle. Přeji příjemné občerstvení a těším se za nějakých cca. 15 minut.

46

47
    Další roh v pořadí už 6tý pro Mechelen.

48
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Centr Schoofse na penaltový puntík našel hlavu MERA, který posílá zaslouženě domácí tým do vedení.
    48. Germán MERA - 1:0

53
    Další žlutý kartónek pro domácí a do očí svítí svou žlutou barvou jako sluníčko obránci Cobbautovi.

57
    Krásně zahraná standartní situace! Schoofs našel vedle stojící zdi úplně volné BANDÉHO, který v tváří tvář nedal brankáři šanci.
    57. Boureima Hassane Bandé - 2:0

57
    A žlutou kartu si vysloužil hostující Mananga za protesty.

60
    První střídání v zápase a není překvapivé že na straně hostů. Odchází Aït-Atmane a přichází Verstraete.

62
    Hosté zahrají přímý kop z 28 metrů.

65
    Další střídání na straně Beverenu, odchází Myny a nahrazuje ho Boljevič.

65
    Mechelen i přes snahu hostů stále drží balón a je tím kreativnějším celkem.

66
    Pěknou střelu z poza vápna vyslal Boljevič, ale pozorná obrana se štěstím zblokovala jeho pokus.

69
    Domácí Mechelen opět vystřelil na bránu. Střela však byla nepřesná, slabá a špatně načasovaná.

71
    Mechelen zahrává další přímý kop ze vzdálenosti 26 metrů.

72
    Přímý kop domácích končí za bránou. Domácí jsou stále lepším týmem na hřišti.

75
    Další standartka pro domácí.

78
    A máme tu první střídání domácích. Odchází pomalu ale jistě Pedersen a nahrazuje ho Verdier.

79
    A je tu první roh pro Hosty v zápase.

81
    Další střídání domácích, odchází Schoofs a nahrazuje ho Bećiraj.

83
    Cocalič vyslal hezký centr do pokutového území, který brankáři Roefovi vypadl z rukou, následná dorážka Verdiera mířila těsně vedle branky.
    83.

86
    A poslední střídání hostů. Schryverse nahrazuje Van Damme.

86
    Rovněž domácí dostřídali. Tainmonta nahradil Matthys.

88
    Nejspíš z frustrace stáhl za dres domácího útočníka Angbah a vysloužil si pohled na žlutou kartu.

88
    Domácí nadále útočí. Pedersen pelášil sám na brankáře, kterému udělal kličku, střelu na brakové čáře, vyráží hostující obránce.
    88.

89
    Z velké dálky se rozhodl vyzkoušet pozornost brankáře Mathhys, bránkář reflexně vyráží.
    89.

90
    Nastavovat se budou 4 minuty.

90+1
    Další vyložená příležitost, centrovaný balon si našel Pedersen, který hlavičkou opět nechal vyzdvihnout hostujícího brankáře.
    90+1.

90+3
    Na hranici pokutového území se ke střele dostal Bećiraj, jehož pumelice orazítkovala břevno.
    90+3.

90+4

Zápas končí a domácí se mohou radovat z výsledku kterým udělali důležitý krok k záchraně. Přeji hezké odpoledne třeba u nějakého dalšího přenosu.

KV Mechelen 2-0 Waasland-Beveren (16:25:22)