Bayern – Hamburg 6:0 (kon.) | Hoffenheim – Wolfsburg 3:0 (kon.) | Hertha – Freiburg 0:0 (kon.)
Hannover – Augsburg 1:3 (kon.) | Leverkusen – Mönchengladbach 2:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:0 (1:0)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 10.03.2018, 18:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 26. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:30:17)

Je konec. Bayer Leverkusen nakonec zaslouženě zvítězil 2:0 a bere všechny tři body. Začátek utkání nepřinesl žádné zajímavé šance a ta první přišla až ve 36. minutě, když se k míči dostal na pravé straně Bailey a následně našel přesným centrem Vollanda, který ale hlavou zakončil vedle levé tyče. O tři minuty později to byl opět Bailey, který hledal ve vápna Vollanda, ten následně hlavou sklepl míč pro Lucase Alaira, který si s ním nemazlil a napálil ho do hostující svatyně. Ve druhém poločase si hosté místy vytvořili tlak, ale největší šanci, kterou měl v 83. mnutě Drmič nevyužil. Poté už museli skoro všichni hráči Borussie dopředu a tak se v 90+3. minutě dostal k míči ve vápně osamocený Julian Brandt a zamířil do levé části branky.

90+4

90+4
    Domácí ještě vybojovali autové vhazování na své polovině.
    90+3. Julian BRANDT - 2:0

90+3
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Leverkusen dává pojišťovací branku a z dnešního utkání bere všechny tři body! Po autovém vhazování se dostal k míči Alario, který našel ve vápně volného JULIANA BRANDTA, ten si míč zpracoval a následně zamířil do levé části branky. Asistence: Lucas Alario.

90+3
    Julian Brandt místo střely ještě zvolil přihrávku, ale tu zachytili hosté. Ovšem poté skvěle zabojoval Dominik Kohr a Leverkusen má autové vhazování.

90+2
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Wendell, přichází Panagiotis Retsos.
    90+2. Aránguiz zakončil těsně vedle pravé tyče.

90+2
    Charles Aránguiz si počkal ve vápně na centr z pravé strany, ale následně zamířil jen těsně vedle pravé tyče!

90+1
    Mickaël Cuisance poslal k zemi domácího hráče a píská se faul.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Nyní se bojuje ve vápně domácích o míč, ale nakonec ho odhlavičkoval Jonathan Tah. Poté se dopředu vydal Lars Bender, ale čistým zákrokem o něj přišel.

89
    Wendell ohrozil svou bránu a Bernd Leno musel vytáhnout velice důležitý zákrok! Následuje rohový kop pro Mönchengladbach.

88
    Následně se hosté dostali ke dvěma střelám, ale obě trefily pouze domácí hráče a Bernd Leno tak nemusel zasahovat.

87
    Hosté se pokouší o tlak v posledním minutách a opět se dostali k míči na polovině Bayeru.

86
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Dominik Kohr.

85
    Po přímém kopu vyboxoval míč Bernd Leno a chvíli poté vystřelil hostující hráč mimo bránu.

85
    Kai Havertz se dopustil nedovoleného zákroku a Borussia Mönchengladbach má přímý kop.

Michal Raška

Branky: 39. Alario (Volland), 90+3. Brandt (Alario)

Karty:   61. Zakaria (MNC), 69. Vestergaard (MNC), 74. Kramer (MNC)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 12:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:14.
    Bayer Leverkusen: Leno – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Wendell (90+2. P. Retsos) – Baumgartlinger, Aránguiz – Volland, Havertz (86. Kohr), Bailey (68. Brandt) – Alario.
    Náhradníci: R. Özcan – Bellarabi, Brandt, Henrichs, Kießling, Kohr, P. Retsos.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Jantschke (72. Cuisance), Ginter, Vestergaard, Elvedi – Zakaria (80. Drmić), Kramer – T. Hazard, Stindl (C), Grifo – Bobadilla (64. J. Hofmann).
    Náhradníci: Sippel – Cuisance, Drmić, Egbo, Herrmann, J. Hofmann, Oxford.

Rozhodčí: Robert Hartmann – Christian Leicher, Thomas Stein