Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:3 (kon.) | Ufa – Omsk 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 1:4 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 2:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:1, 0:0, 1:0) Stav série: 4:1
Amur Chabarovsk
Sobota 10.03.2018, 15:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

Ode mě je to pro dnešní den vše. Těším se na Vás zase příště. (17:17:12)

Statistiky:

Střely na bránu: 30:20
    Vyloučení: 1:3
    Hity: 9:12
    Buly: 33:12

Kazaň postupuje do dalšího kola play-off KHL. V této sérii vyhrála nad Chabarovskem 4:1 na zápasy. Dnes vyhrála 2:1. Skóroval Lander a Klinkhammer, za hosty se trefil Dědunov.

59:48
    Hra je přerušená 12 sekund před koncem třetí třetiny. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:16
    Sekáč minul bránu a dopředu může Amur.

Tentokrát si logicky berou oddechový čas domácí. Zinatula Biljaletdinov se snaží namotivovat své svěřence na poslední sekundy třetí třetiny.

59:04
    Domácí se snažili střílet do brány, kterou už před malou chvíli opustil Metsola. Je z toho další icing necelou minutu před koncem.

58:31
    Ohtamaa drží puk v rohu kluziště, Chabarovsk srdnatě bojuje o každý metr ledu.

Oddechový čas pro hosty.

58:14
    Zakázané uvolnění domácích. Zřejmě přijde oddechový čas pro hosty.

57:45
    Kazaň se už logicky zatáhla. Nyní čeká na to, co vymyslí soupeř v posledních desítkách vteřin dnešního zápasu.

57:06
    Kuzmin vypálil z ostrého úhlu. Garipov neměl problém bezpečně zasáhnout.

56:25
    Domácí vyhráli buly a drží puk za brankou. Ohtamaa přemýšlí, komu má přihrát.

56:00
    Fanoušky zatím rozdílový gól velmi nabudil. Hledištěm se nese mexická vlna.

54:52
    Chabarovsk potřebuje zabrat v útočení, jestliže chce zachránit tuto sérii a sezónu.

53:02
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí vkročili opět blíže k semifinále konference. Ljamkin předvedl úžasnou bojovnost za bránou, uvolnil v mezikruží stojícího Svitova, který ještě posunul puk na ROBA KLINKHAMMERA. Klinkhammer uklízel puk do odkryté brány. 2:1. Asistence: Alexandr Svitov a Nikita Ljamkin.

52:24
    Burmistrov si udělal prostor na levém křídle a dokázal vypálit těsně nad ledem. Metsola byl i v tomto případě pozorný.

51:16
    Domácí se zase usadili v pásmu. Chabarovsk teď dvakrát po sobě nevyhodil puk z pásma.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 1. Lander (Azevedo, Sekáč), 54. Klinkhammer (Svitov, Ljamkin) – 13. Dědunov (J. Kolář, Vl. Ušenin)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Markov, Ljamkin, Manuchov, Ohtamaa, Batyršin, Tokranov, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Lukojanov, A. Potapov, Malychin – Galijev, Zaripov, Burmistrov – Klinkhammer, Svitov, Tkačov.
    Amur Chabarovsk: Metsola (Andrjuchov) – Kondratěv, J. Kolář, Turbin, Jordán, Kuzmin, Chabarov, Karmaškov – O. Li, Byvalcev, Potěchin – Litovčenko, T. Zohorna, Rasskazov – Vj. Ušenin, Klopov, Vl. Ušenin – Frolov, Dědunov, Beljakov – Golubev.

Rozhodčí: Gašilov, Oskirko – Novikov, Kučava