Arsenal – Watford 3:0 (kon.) | Bournemouth – Tottenham 1:4 (kon.)
AFC Bournemouth
1:4 (1:1)
Tottenham Hotspur
Neděle 11.03.2018, 17:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 30. kolo
    Fotbalisté Tottenhamu dnes slavili gól hned čtyřikrát.

Statistiky zápasu:

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 7:1. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:7. (18:59:18)

Utkání končí zdánlivě jednoznačnou výhrou Tottenhamu 4:1, ale tak jasné to určitě nebylo. Vždyť už v 7. minutě poslal domácí do vedení Junior Stanislas a vypadalo to, že hosté budou mít co dělat, aby získali tři body. Ve 35. minutě však srovnal Dele Alli a stejný hráč připravil po hodině hry přesným centrem vedoucí gól Sonovi. Ani pak se ale Cherries nevzdali a v 84. minutě už dokonce slavili vyrovnávací trefu Calluma Wilsona. Tento zásah však sudí Dean neuznal pro útočný faul. V závěru tak Kohouti pečetili svou výhru. Nejprve se podruhé v utkání trefil Son a v nastavení se zapsal mezi střelce i Serge Aurier.

90+5

90+3
    Teď už se zápas jen dohrává. Z hlediště je slyšet jen skandování hostujících fanoušků.
    90+1. Serge AURIER - 1:4

90+1
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Hosté v závěru přidávají ještě jeden gól! Ten přišel po spolupráci krajních obránců. Centr Trippiera z pravé strany Begović přizvedl jen k SERGEMU AURIEROVI, který posílal míč do prázdné brány – 1:4.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě pět minut.

88
    A klidně tu mohl být Sonův hattrick! Hostující hráč však z levé strany šestnáctky nepropálil Asmira Begoviće.
    87. SON - 1:3

87
    A je rozhodnuto! Christian Eriksen získal na vlastní polovině míč a poslal do samostatného úniku SONA. Ten situaci vyřešil naprosto chladnokrevně, když obešel brankáře Begoviće a skóroval do prázdné brány – 1:3.

86
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Moussa Sissoko.
    84. Neuznaný gól Calluma Wilsona. Rozhodčí viděl útočný faul.

84
    Balón propadl až ke Callumovi Wilsonovi, který ho dopravil za záda brankáře Llorise! Gól ale neplatí, rozhodčí Dean někde viděl faul některého z domácích hráčů! Fanoušci i hráči Bournemouthu se hodně zlobí.

83
    Standardní situace pro domácí. Vše směřuje do pokutového území.

81
    Son byl v ofsajdu. Balón tak připadl domácímu týmu.

81
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Danny Rose, přichází Kieran Trippier.

80
    Na trávníku probíhá ošetřování Dannyho Rose. Dokonce to vypadá, že hostující obránce bude vystřídán.

79
    Nyní hosté přestáli rohový kop Jordona Ibea.

Martin Augustin

Branky: 7. Stanislas (A. Smith) – 35. Alli (Aurier), 62. Son (Alli), 87. Son (Eriksen), 90+1. Aurier

Karty:   61. Gosling (BTH) – 18. Rose (TOT)

Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 7:1. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:7.
    AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, Daniels (67. Ibe) – A. Smith, L. Cook, Gosling, Stanislas (76. Defoe) – Mousset (67. J. King) – C. Wilson.
    Náhradníci: Boruc – Surman, Arter, J. King, Defoe, Fraser, Ibe.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Rose (81. Trippier) – M. Dembélé, Wanyama – Eriksen, Alli (86. Moussa Sissoko), Son – Kane (34. Lamela).
    Náhradníci: Vorm – Trippier, Lamela, Dier, Moussa Sissoko, F. Llorente, Lucas Moura.

Rozhodčí: Dean – Scholes, Beck