Guingamp – Nice 2:5 (kon.) | Lyon – Caen 1:0 (kon.) | Toulouse – Marseille 1:2 (kon.)
Toulouse FC
1:2 (1:1)
Olympique Marseille
Neděle 11.03.2018, 21:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 29. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:02:19)

Je konec. Olympique Marseille nakonec vyhrálo 2:1. Už v 10. minutě se prosadil Lucas Ocampos, který dorazil míč na zadní tyči. V 19. minutě dostal Firmin Ndombe Mubele naprosto skvělou přihrávku z levé strany od Issiaga Sylly. Začátek utkání patřil hostům, ale následně drželi míč spíše domácí, kteří si vypracovali i několik velkých tutovek. Ve druhém poločase byli na začátku lepší domácí a Mandanda pochytal několik velkých šancí. Nakonec ale v 79. minutě se prosadil Konstantinos Mitroglu, který byl na hřišti pouhou minutu. V 90+1. minutě ještě měli hosté velkou šanci, ale domácím pomohla branková konstrukce. Následně se ale už domácí nezmohli na vyrovnaná a hosté si po výhře 2:1 odvážejí všechny tři body.

Lafont ještě dostal za nesportovní chování krátce po závěrečném hvizdu žlutou kartu.

90+6

90+6
    Poté se hosté dostali dopředu, když Payet ještě dával míč na levou stranu Mitrogluovi, který chtěl přelobovat domácího brankáře, ale to se mu nepovedlo.

90+5
    Následně se hostující hráč dopustil faulu a poté Payet nesportovně odkopl míč, za což dostal žlutou kartu.

90+5
    Hosté získali autové vhazování a samozřejmě velice zdržují.

90+4
    Následně se dostal ke střele Dimitri Payet, ale minul domácí bránu.

90+3
    Domácí se provinili faulem na své polovině a hosté s rozehrávkou spěchat nebudou.

90+2
    Nyní musel jít Alban Lafont opět rychle z brány aby byl u míče dřív než Mitroglu.
    90+1. Obrovská šance hostů neskončila brankou.

90+1
    Není to gól! Tak to je neskutečné štěstí pro Toulouse! První rána Bouna Sarra šla do horní tyče, od které se míč odrazil půl metru před brankovou čáru a následná dorážka Mitroglua orazítkovala pouze pravou tyč!

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut navíc.

90
    Poté se Alban Lafont málem dopustil obrovské chyby, když vyběhl z brány a následně si chtěl přehodit hostujícího útočníka, což se mu nepovedla, ale naštěstí pro něj zahrál hráč Marseille rukou.

90
    Následně domácí dostali míč do vápna, kde ho ale odkopla obrana Marseille.

89
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Issiaga Sylla, přichází Jimmy Durmaz.

88
    Toulouse drží míč ve středu hrací plochy a následně se hostující hráč dopustil faulu. Domácí tak mají volný kop.

87
    Dimitri Payet zkusil vypálit z dálky, ovšem rána mu příliš nesedla a skončila vysoce nad bránou Lafonta.

86
    Domácí hráč neprošel po levé straně a následně se Steeve Yago provinil faulem, za který obdržel žlutou kartu.

Michal Raška

Branky: 19. Mubele (Sylla) – 10. Ocampos (Gustavo), 79. Mitroglu (Payet)

Karty:   50. Sylla (TOU), 86. Yago (TOU), ?. Lafont (TOU) – 43. Anguissa (OMA), 63. Amavi (OMA), 90+5. Payet (OMA)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 3:13. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:19.
    Toulouse FC: Lafont – Amian, Diop (C), Jullien (61. Yago), Sylla (89. Durmaz) – Somália, Cahuzac, Imbula – Mubele (68. Jean), Sanogo, Gradel.
    Náhradníci: Goicoechea – Blin, Durmaz, Jean, Moubandje, Toivonen, Yago.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Anguissa (59. Amavi), Gustavo (C) – Maxime López, M. Sanson (72. Payet), Ocampos – Germain (78. Mitroglu).
    Náhradníci: Pelé – Abdennour, Amavi, Kamara, Mitroglu, N'Jie, Payet.

Rozhodčí: François Letexier – Cyril Mugnier, Mehdi Rahmouni