Portimonense – Guimarães 2:1 (kon.) | Marítimo – Setúbal 4:2 (kon.) | Belenenses – Tondela 0:0 (kon.)
FC Ferreira – Porto 1:0 (kon.)
CF OS Belenenses
0:0 (0:0)
CD Tondela
Neděle 11.03.2018, 19:00 • Estádio do Restelo, Lisabon (kapacita: 25.000 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 26. kolo

Vítám vás u on-line přenosu. Dnes vás provedu utkáním nejvyšší portugalské fotbalové ligy, konkrétně zápasem mezi CF OS Belenenses a CD Tondela.
    Začátek utkání je naplánován na 19:00.

Zápas šestadvacátého kola mezi Belenenses a Tondelou je utkáním dvou tabulkových sousedů, které od sebe nedělí ani jediný bod. Výše postavená je Tondela, která získala osmadvacet bodů za osm výher, čtyři remízy a třináct proher. Belenenses je na jedenácté pozici, na shodných osmadvacet bodů potřebovali sedmkrát vyhrát, sedmkrát remizovat a jedenáctkrát prohrát.

Domácí Belenenses hraje ve stabilní formě, díky si relativně dobré výkony. Je to velmi často remizující celek – z posledních dvanácti utkání remizovali až sedmkrát.

Hostující Tondela je naopak celkem, který neremizuje téměř vůbec – za posledních dvacet ligových utkání skončil nerozhodně pouze jeden jejich zápas. Velmi špatná je ale jejich gólová bilnace na venkovních hřištích, protože z posledních deseti venkovních zápasů dokázali vsítit pouze pět gólů.

Co se týče posledních vzájemných zápasů – z posledních čtyř utkání vyhrál dvakrát Belenenses, jednou Tondela a jednou se týmy rozcházeli smírně.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CF OS Belenenses: A. Moreira – Ahman-Persson, Sasso, G. Silva – Hanin, Yebda, A. Sousa, Viana – Licá, Fredy, Maurides.
    Náhradníci: Mendes – Caeiro, Pereirinha, A. Geraldes, Nathan, Saré.

CD Tondela: C. Ramos – Joãozinho, Ri. Costa, J. Fernandes, D. Bruno – M. Cardoso, Goncalves, B. Monteiro, Boyd – Tómané, Pedro Nuno.
    Náhradníci: Janota – Moufi, Muniru, Joca, Delgado, Icaro, Heliardo.

Rozhodčí: N. Almeida.

1

2
    Belenenses se pozvolna tlačili k soupeřově bráně, míč ale na kopačkách neudrželi.

3
    Viana zkoušel najít dlouhým pasem Mauridese, na druhého jmenovaného si ale počíhal hostující obránce.

4
    Hanin zatáhl míč po levé straně, poté jej nahrál doprostřed hrací plochy, jeho spoluhráčům se ale nepodařilo nic vymyslet.

5
    Do vápna domácích teď letěla dlouhá přihrávka, z hostujících útočníků se ale nenašel nikdo, kdo by ji mohl dostihnout.

6
    První střela na bránu v zápase, Nuno ale pálil vysoko nad Moreirovou branku.

7
    První velká šance zápasu! Maurides se po chybě hostující obrany ocitl tváří v tvář brankáři, placírkou ale nedokázal míč umístit mezi tři tyče!
    7. První velká šance zápasu.

8
    Na druhé straně bylo dusno po centru z levé lajny, Moreira velmi špatně vyběhl, k jeho štěstí ale nikdo této chyby nedokázal využít.

9
    Domácí jsou stále aktivnější, teď budou zahrávat rohový kop po zblokované střele z dvaceti metrů.

10
    Roh nebyl kopnut vůbec špatně, před jeho zahráním se ale hráči Belenenses dopustili útočného faulu a o míč přicházejí.

12
    Na pravé straně si krásně do šance naběhl Fredy, po jeho nahrávce se mohl prosadit Maurides, ten ale nebyl k zakončení připuštěn.

13
    Domácí to zkoušejí přes střed hřiště, jejich soupeř je ale zatím drží mimo pokutové území.

14
    Momentálně se opět skvěle prezentovala hostující obrana, když skvěle odebrala míč a může jít do rychlého brejku.

15
    Rychlý protiútok ale končí na polovině hřiště, protože Monteiro nebyl v kombinaci důsledný.

16
    Hosté jsou pod tlakem, teď museli rozehrávat až s vlastním golmanem.

17
    Hra domácích je plná nepřesností, teď znovu naprosto zbytečně odevzdali míč soupeři.

18
    Cardoso byl ve snaze vybojovat míč faulován a jeho tým bude zahrávat přímý kop.

19
    Mauriedes může obrovsky litovat! Letěl na něj totiž centr, po kterém byl sám před brankou soupeře a svou tutovku trestuhodně zahazuje!
    19. Zahozená tutovka.

20
    Cardoso se mění z faulovaného na faulujícího, kvůli jeho zákroku nemůže Tondela dál pokračovat ve své akci.

21
    Následný volný kop skončil dlouhým centrem, na ten si ale bez problémů vyskočil brankář.

22
    Hosté vystřelili tvrdě zpoza hranice velkého vápna, rána byla sražena pryč, hráči v modrém se ale zlobí kvůli údajné ruce, která celé situaci předcházela.

23
    Domácí z celé akce vytěžili alepsoň rohový kop.

25
    Ten je úspěšně odvrácen obranou hostí, kteří mohou zaútočit.

26
    Cardoso prošel až do šetnáctky, odkud se snažil nahrávat před bránu, jeho pokus byl ale sražen do zámezí a následovat bude kop od rohového praporku.

27
    Roh nebyl dobře zahraný a hosté branku soupeře neohrozí.

28
    Fredy se svíjí na zemi, vypadá to ale, že jeho zranění nebude nijak vážné.

29
    Fredy je zpět na nohou, Persson je ale další mužem, který teď leží na trávníku. Je nutno dodat, že jeho mohl střet s protihráčem opravdu bolet, dostal nepříjemně do kolena.

30
    Moreira nebyl úplně jistý v pokrytí míče po střele soupeře, zachránit ho museli až přibíhající obránci. Roh pro hosty.

31
    Rohový kop ale zůstává nevyužitý, protože nejvýše hlavičkoval domácí stoper. Belenenses jdou do protiútoku.

32
    Byli zastaveni kousek za polovinou hřiště, hráči ve žlutém si míč v klidu přihráli a nahrávají jej svému brankáři.

33
    Více než samotná hra teď diváky zaujala stíhačka, která prolétla nad stadionem, zajímavým paradoxem je, že i ze své výšky šla slyšet víc, než kotel domácích.

34
    Maurides se dostal k další střele, jež ale byla zblokována. Jako poslední se míče dotkl hráč v modrém, znamená to, že domácí nebudou zahrávat ani roh.

36
    Domácí mají stále mírnou herní převahu, už dlouho si ale nedokázali vytvořit žádnou větší příležitost.

37
    Žeby teď? Po nepřesvědčivém výkonu hostující obrany mají možnost dalšího rohu.

38
    Rohový kop nebyl nacentrován, ale rozehrán na střed hřiště, k centru došlo až poté. K hlavičce se dostal dnes velmi aktivní Maurides, ten ale ani teď nedokázal zakončit přesně.

39
    Domácí jsou v posledních minutách zamklí ve svém obranném území, momentálně musí čelit dalšímu rohovému kopu.

40
    K vidění byla další tvrdá střela, do cesty se jí ale opět postavil jeden z bráncích hráčů.

41
    Hosté znovu ztrácejí na půlce míč a pouštějí soupeře do šance.

42
    Licá se dostal až do vápna, tady byl ale znovu zastaven výborně bránící dvojicí Tondely.

43
    Vše nasvědčuje tomu, že první poločas skončí bez branek, uvidíme, co se stane ještě v posledních minutách.

44
    Hosté se mohli dostat do slibné šance, Mendes si ale nepohlídal ofsajdovou hranici.

45
    K prvnímu poločasu rozhodčí nepřidá ani minutu navíc.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas nabídl velmi nezáživnou hru, nejzajímavějším momentem byl asi průlet stíhačky v třiatřicáté minutě, po které se ohlédl i hlavní rozhodčí. Co se týče hry, největší šancí byla spálená tutovka Mauridese v devatenácté minutě, od této doby se ale do větší šance nedostal žádný z týmu, a proto je výsledek v poločase bezgólový.
    Zůstaňte s námi při sledování tohoto zápasu i ve druhém poločase, jenž začne přibližně v 20:00.

46

47
    Tondela zahajuje druhý poločas dlouhým nákopem, který ale končí na kopačkách soupeře.

48
    Hanin si nechal u pravé lajny utéct míč od nohy a daruje tak soupeři autové vhazování.

49
    Sousa se stal obětí faulu, když mu na nohu stoupnul jeden z protihráčů. Belenenses tak budou rozehrávat volný přímý kop.

50
    Mendes to vzal na sebe, přes dva protihráče sice prošel, ale na třetího narazil. Zbytečná ztráta míče pro hostující celek.

51
    Taktického faulu se teď dopustil i Fernandes, za držení za dres mohl klidně vyfasovat i žlutou kartu.

52
    A stíhačka letí zpět! Tentokát už ale bohužel nedonutila rozhodčího ani hráče zvednout zrak, co ale zůstává je fakt, že opět přehlušila celý domácí kotel.

53
    Nuno poslal skvělý centr na malé vápno, Tomané se ale k hlavičce nedostal.

54
    Hosté si nerozumněli v kombinaci a nahrávají soupeři míč přímo na kopačky.

55
    Nuno byl poslán ve výskoku k zemi a tvrdě dopadl na záda, uvidíme, jak moc vážný jehoi problém je a jestli nebude muset střídat.

56
    Nuno odchází za lajnu, po krátkém ošetření ale nejspíše střídat nebude.

57
    Z následného volného kopu se hosté neprosadili, výborně se o míč postarala stoperská dvojice v modrých dresech.

58
    Centr od pravé lajny dopadl přesně na hlavu Mauridese, od něho ale míč letěl přímo do Ramosových rukavic.

59
    S dalším dlouhým centrem si opět poradila domácí obrana, Fernandes sklepává hlavou svému brankáři.

60
    Druhý poločas zatím nenabídl žádnou pořádnou střelu na bránu, snad to teď změní roh, který bude zahrán domácím celkem.

61
    Rohový kop ale skončil pouze na kopačkách hráčů v žlutých dresech, kteří mohou pelášit do útoku.

62
    Jejich pelášení je ale ukončeno útočným faulem a míč znovu mění svého majitele.

64
    Do hlavičky se dostal po načechraném centru Maurides, mířil ale asi dva metry od levé tyče.

65
    Tómané zasekl míč na pravém křídle, poté odcentroval, na jeho výzvu ale nikdo z jeho spoluhráčů nereagoval.

67
    Hosté už několik minut drží míč, ke střele na bránu se zatím nedostali.

68
    Střely na branku: 1 – 1.

69
    Utkání se zatím hraje i bez karetních přestupků, uvidíme, jestli to vydrží až do konce zápasu.

70
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Maurides, přichází Tiago Caeiro.

71
    Domácí se při další snaze dostat se k bráně soupeře dopustili faulu, v akci proto nemohou dál pokračovat.

72
    A první žlutá karta je tady. Za úder do obličeje si ji vysloužil Persson.

73
    Hosté u rohového praporku, uvidíme, co z této šance vymyslí.

74
    Po centru byl odražený míč napálen pouze do chumlu bránících nohou, znamená to, že Belenenses vyvážejí míč do bezpečí.

75
    Pokus z velké dálky předvedl Hanin, tento projektil ale branku neohrozil ani z daleka.

76
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Licá, přichází Nathan.

77
    Hosté budou zahrávat další roh, ještě před tím ale vystřídají.

78
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Miguel Cardoso, přichází Juan Delgado.

79
    První velká šance druhého poločasu! Střela Monteira se ale do statistik počítat nebude, protože všemu předcházelo postavení mimo hru.

80
    Čeká nás poslední desetiminutovka a stav je stále bezbrankový. Doufejme, že alespoň jeden z celků se ještě prosadí.

81
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází Pedro Nuno, přichází Joca.

82
    Střídání v týmu CF OS Belenenses: ze hřiště odchází Diogo Viana, přichází Bruno Pereirinha.

83
    Ani jeden z týmů nevypadá, že by se nějak hnal za skórováním branky, vše tedy nasvědčuje tomu, že momentální stav zápasu je konečný.

84
    Žlutou kartu dostává Ricardo Costa (CD Tondela).

85
    Konečně pořádná šance! Po centru od lajny se do hlavičky dostal jeden z útočníků v modrém dresu a jeho pokus orazítkoval levou tyč!
    85. Nebezpečná hlavička domácích.

86
    A velká šance i na druhé straně! Po střele, kterou brankář neměl šanci chytit, míč zachraňoval na brankové čáře až stoper domácího celku!
    86. Domácí odkopávali míč až z brankové čáry.

87
    Že by přeci jen týmy našly motivaci ještě něco s výsledkem dělat?

88
    Hra se ale opět uklidňuje a míč se nachází na polovině hřiště.

89
    Nathan se s míčem dostal zcela zbytečně do autu a daruje jej tak soupeři.

90
    Rozhodčí k tomuto utkání přidá ještě 4 minuty.

90+1
    Střídání v týmu CD Tondela: ze hřiště odchází António Manuel Tómané, přichází Heliardo.

90+2
    Hosté zkoušejí ještě třetí taktickou změnu, uvidíme, jak moc bude v těchto posledních minutách platná.

90+3
    Fredymu je připsán faul, ten ale s verdiktem nesouhlasí a pěkně od plic to také rozhodčímu říká.

90+4
    Domácí brankář má k dispozici odkop, a to je nejspíše to poslední, co se v tomto utkání stane.

90+4

Dnešní utkání je u konce a i druhý poločas nabídl velmi nefotbalovou hru. Za zmínku ve druhém dějství stojí tři momenty – v dvaapadesáté minutě se vrátila stíhačka z prvního poločasu, ovšem při svém druhém průletu už tolik povyku nenadělala; v osmdesáté šesté minutě se domácí dostali do první dobré šance, kterou druhý poločas mohl vidět, hlavička ale skončila pouze na tyči, a o minutu později vykopával domácí stoper z brankové čáry nadějnou střelu hostů. Jelikož se už nic zajímavějšího neudálo, nemohl zápas dopadnou jinak, než bezgólovou remízou.

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek dne a u některého z dalších přenosů brzy napočtenou. (21:01:18)