Groningen – Zwolle 2:0 (kon.) | Utrecht – Arnhem 5:1 (kon.) | Ajax – Heerenveen 4:1 (kon.)
Feyenoord – Alkmaar 2:1 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
2:1 (1:0)
AZ Alkmaar
Neděle 11.03.2018, 16:45Nizozemská Eredivisie • 27. kolo

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 8:6. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:17. (18:40:07)

Domácí celek vyhrává tento zápas 2:1, Alkmaar se sice dokázal prosadit, ale kontaktní branka přišla příliš pozdě. Domácí hráči slaví se svými fanoušky výhru v tomto dramatickém zápase.

90+4

90+3
    Mnoho času už Alkmaar na vyrovnání nemá.
    90+2. Wout WEGHORST - 2:1

90+2
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Je sníženo na rozdíl jediné branky, prosazují se hosté a upravují na 1:2 z jejich pohledu. Krásný centr, který vyslal Teun Koopmeiners usměrnil do branky WOUT WEGHORST.

90+2
    Rohový kop pro hostující celek, jedna z posledních možností.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Jeden z domácí fotbalistů leží na hrací ploše, má křeče.

89
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, v poklidném tempu se zápas dohrává. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

88
    Thomas Ouwejan dobře vypálil, jeho ránu velmi dobře vyrazil domácí Brad Jones.

86
    Ridgeciano Haps vrací míč svému brankáři, který následně vykopává na útočnou polovinu.

85
    Mnoho času už nezbývá, domácí dostali míč na polovinu hrací plochy. Hosté otevírají hru a přestávají myslet na obranu.

84
    Další nepřesná hostující akce, střílená přihrávka Jorise van Overeema byla hodně nepovedená.

83
    Z pohledu hostujícího celku ubíhá zbývající čas velmi rychle. AZ se nemůže dostat do výraznějších střeleckých pozic.

81
    Alkmaar bude rozehrávat volný kop z dobré pozice. Alireza Jahanbakhsh se rozhodl pro přímou střelu, kterou poslal výrazně nad branku.

80
    Deset minut hry zbývá do konce zápasu, více ze hry mají hosté, jenže se nemohou přes domácí obranu dostat do střeleckých pozic.

80
    Tonny Vilhena v souboji vyskočil a špatně došlápl. Nyní kulhá, ale měl by být v pořádku.

79
    Nyní budeme sledovat hostující rohový kop. Centr směřoval před branku, kde se nejlépe zorientoval Marco Bizot, který získal balon.

75
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Guus Til, přichází Joris van Overeem.

74
    Alkmaar to nyní bude mít hodně těžké, protože patnáct minut hry zbývá do konce zápasu, prohrává o dva góly a domácí hrají velmi dobře.
    73. Nicolai JÖRGENSEN - 2:0

73
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Velké uklidnění pro domácí fotbalisty. Nyní se po akci, která málem skončila postavením mimo hru prosazuje NICOLAI JÖRGENSEN. Jeho zakončení se od tyčky odrazilo do branky. Velká radost domácích hráčů a fanoušků.

70
    Po několika nepříjemných odrazech si obrana hostujícího celku dokázala se štěstím poradit. Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu.

69
    Volný kop z velké dálky pro domácí celek. Ten tak může navýšit své vedení.

68
    AZ bleskově rozehrál a snaží se co nejrychleji dostat na dostřel domácí brance.

67
    Domácí rozehrávají rohový kop. Jean-Paul Boëtius poslal centr před branku, následně hlavičkoval Jan-Arie van der Heijdene nad branku.

66
    Nicolai Jörgensen se dopustil útočného faulu, rozehrávat tak bude hostující brankář. Marco Bizot rychle uvedl míč do hry.

63
    Hostující celek se zatím marně dostává do střeleckých pozic. Mnoho šancí k vidění není.

62
    Alkmaar rozehrává volný kop. Rána z velké dálky byla zblokovaná zdí.

62
    V tomto zápase jsme viděli jeden gól a již čtyři žluté karty. Hostující celek stále prohrává o jednu branku.

61
    Žlutou kartu dostává Jan-Arie van der Heijden (Feyenoord Rotterdam).

60
    Domácí Brad Jones rozehrává po nepovedené akci soupeře od své branky. Mnoho šancí tento duel zatím nenabízí.

59
    Jonas Svensson překazil hostujícímu hráči přechod do střelecké pozice.

58
    Hostující hráč fauloval, rozehrávat budou domácí Tonny Vilhena.

57
    Alkmaar dostává hru na útočnou polovinu, ale jen těžko se dostává do střeleckých pozic.

55
    Deset minut hry ze druhého poločasu je pryč, více ze hry mají domácí fotbalisté, ale nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice.

54
    Alireza Jahanbakhsh se dostal do střelecké pozice, jeho pokus obrana Feyenoordu dokázala zastavit.

53
    Domácí celek má více ze hry, před brankou čekal na centr Nicolai Jörgensen. Balon se k němu nedostal, ale domácí vhazují.

53
    Ridgeciano Haps centroval před branku, kde byl jeho spoluhráč. Ten se ale do zakončení probojovat nedokázal.

51
    Nepřesná akce domácích. Balon nikdo nedokázal zastavit, a tak míč končí u brankáře.

50
    Kevin Diks fauloval Thomase Ouwejanu, a tak budou rozehrávat domácí.

48
    Marco Bizot rozehrává od své branky, Alkmaar rozehrává poklidnou kombinaci.

48
    Mnoho šancí v úvodu druhého poločasu k vidění není.

46
    Zápas pokračuje druhým poločasem dál.

46
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Oussama Idrissi, přichází Mats Seuntjens.
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Pantelis Hatzidiakos, přichází Ron Vlaar.

46

Domácí celek vede po prvním poločase o jednu branku, krátce po půlhodině hry se prosadil Jean-Paul Boëtius. Právě on je autorem zatím jediné branky.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Jedna minuta se bude nastavovat.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

43
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, v poklidném tempu se poločas dohrává.

42
    AZ se propracoval do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná.
    41. Domácí trefili tyčku.

41
    Steven Berghuis to vzal na sebe, jeho rána se od štangle odrazila zpět do hry.

40
    Rotterdam se pokouší přidat další branku, v závěru poločasu přehrává svého soupeře, nyní bude kopat volný kop.

39
    Jean-Paul Boëtius se hodně diví, ale vykopávat se bude od branky Alkmmaru.

37
    Dostáváme se do finální fáze prvního poločasu, více ze hry mají sice hosté, ale naráží na velmi dobře postavenou obranu Feyenoordu.

36
    Jean-Paul Boëtius posunul na spoluhráče, Karim El Ahmadi pálil a jeho rána byla zblokovaná.

36
    Jens Toornstra si nabíhal do výborně střelecké pozice, ale na balon nedosáhl.

35
    Rohový kop rozehrával hostující celek, ale obrana domácího celku si dokázala poradit poměrně snadno.
    33. Jean-Paul BOËTIUS - 1:0

33
    Krásná rána znamená vedení domácího celku. Povedenou střelou se prosazuje JEAN-PAUL BOËTIUS, jehož rána na bližší tyč překvapila poněkud brankáře.

32
    Rychlé přenesení hry znamenalo velkou šanci, Steven Berghuis pálil na branku a obrana odrazila míč na roh.

31
    Sven van Beek se vložil do kombinace domácího celku, která ale nikam nevedla.

30
    Alkmaar hraje lépe, nyní se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale střela byla zblokovaná.

29
    Hodně nepříjemná střela nyní vyděsila hostujícího brankáře. Marco Bizot si dokázal poradit s nákopem, který vyslal Kevin Diks z velké dálky.

28
    Alkmaar fauloval, rozehrávat tak budou domácí fotbalisté.

28
    Mnoho šancí k vidění není, více ze hry mají opticky hosté, ale domácí obrana je zatím pozorná.

25
    Žlutou kartu dostává Oussama Idrissi (AZ Alkmaar).

25
    Tonny Vilhena hlavičkoval velmi dobře před brankou, zakončení postrádalo přesnost. Velká šance domácích fotbalistů byla nepovedená.

24
    Balon se snesl znovu před branku, ale obrana si poradila za cenu dalšího rohu.

23
    Žlutou kartu dostává Alireza Jahanbakhsh (AZ Alkmaar).

23
    Rohový kop pro hostující celek, Jan-Arie van der Heijden odhlavičkoval balon do bezpečí. Následně je z toho další roh.

22
    Thomas Ouwejan vhazuje na útočné polovině, ale neměl komu rozehrát, a tak se vrací až na půlící čáru.

20
    Žlutou kartu dostává Jens Toornstra (Feyenoord Rotterdam).

20
    Velkou šanci měl hostující celek, Brad Jones výborně vyrazil balon a k dorážce se nikdo nedostal.

18
    Steven Berghuis vhazuje na útočné hrací polovině, pokračuje Kevin Diks. Následně pálil Jens Toornstra, jehož rána končí mimo.

16
    Feyenoord hraje aktivně na útočné polovině hrací plochy. Domácí se snaží aktivně, ale přes obranu soupeře to mají těžké.

14
    Marco Bizot rozehrává od své branky, brankář rychle přenáší hru na útočnou část hrací plochy.

13
    Hraje se na polovině hrací plochy, hostující Alireza Jahanbakhsh vedl útočnou akci ale od něj se míč odrazil do zámezí. Gólman bude vykopávat.

11
    Deset minut hry je pryč, sledujeme rychlý fotbal, více šancí mají domácí fotbalisté.

10
    Oussama Idrissi výborně vypálil, jeho projektil skvěle vyrazil domácí brankář na rohový kop. Brad Jones dobře zasáhl.

9
    Domácí rozehrávají od své branky.

8
    Hra se bez výraznější střelecké pozice přelévá ze strany na stranu. Hraje se takticky. Ani jeden celek nechce chybovat.

7
    Brad Jones vykopává od své branky, následně ale domácí o míč přišli, a tak hraje Alkmaar.

6
    Jean-Paul Boëtius se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho rána ale končí mimo branku.

5
    Velkou šanci měl domácí Karim El Ahmadi. Centroval před branku, kde byl Nicolai Jörgensen. Balon však trefit nedokázal.

4
    Domácí se dostali do šance, Wout Weghorst centroval před branku, jeho rána byla zblokvaná. Následně balon končí mimo hrací plochu. Vykopávat bude gólman.

3
    V poklidném tempu se zápas rozbíhá, ani jeden celek se nikam nežene.

2
    Domácí se snaží hrát aktivně, ale zatím se nemohou dostat do výraznější střelecké pozice.

1
    Domácí hrají červenobílém, hosté v modrém.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Feyenoord Rotterdam: Jones – Diks, van Beek, van der Heijden, Haps – El Ahmadi, Toornstra, Vilhena – S. Berghuis, N. Jörgensen, Boëtius.
    Náhradníci: Bijlow, Ten Hove – S. Amrabat, Basaçikoglu, Botteghin, Malacia, Nieuwkoop, Tapia, van Persie, Vente.

AZ Alkmaar: Bizot – J. Svensson, Hatzidiakos, S. Wuytens, Ouwejan – Midstjö, Til, Koopmeiners – Jahanbakhsh, Weghorst, Idrissi.
    Náhradníci: Coutinho – Bel Hassani, M. Seuntjens, van Overeem, van Rhijn, Vlaar, Wijndal..

Feyenoord Rotterdam odehrál 26 zápasů s bilancí 12-6-8 a získal 42 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Groningenem 3:0 a Heracles 1:0. Nestačil na Vitesse 1:3, PSV 1:3 a Bredu 1:2.

AZ Alkmaar odehrál 26 zápasů s bilancí 17-5-4 a získal 56 bodů. V tabulce je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Remizoval s Venlo 0:0 a porazil Twente 4:0, Bredu 3:1, Rotterdam 2:1 a Excelsior 2:1.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nizozemské Eredivisie. V tomto zápase proti sobě nastoupí Feyenoord RotterdamAZ Alkmaar.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.