Stuttgart – RB Lipsko 0:0 (kon.) | Dortmund – Frankfurt 3:2 (kon.)
Borussia Dortmund
3:2 (1:0)
Eintracht Frankfurt
Neděle 11.03.2018, 18:00 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 26. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:04:59)

Dortmund se tak posouvá na třetí místo se čtyřiceti pěti body. Frankfurt dál zůstává na pátém místě se čtyřiceti dvěma body.

Je konec! Ve druhém poločase jsme se nakonec dočkali plno zajímavých momentů a zvratů a Dortmund nakonec vyhrál 3:2. Už v 10. minutě se André Schürrle ocitl ve velmi dobré šanci, ale z bezprostřední blízkosti zamířil hlavou vedle levé tyče. O dvě minuty později se dostal po pravé straně do vápna Christian Pulisic, který centroval míč na Reuse, ale balón si do vlastní svatyně srazil hostující obránce Marco Russ. V první půli rozdal rozhodčí hned pět žlutých karet.
    Ve 49. minutě mohl Boateng velkou parádičkou srovnat, ale jeho patičku skvěle chytil Bürki. V 75. minutě ale hosté srovnali, když si Jović vyskočil na centr de Guzmána a zakončil k levé tyči. Ovšem o dvě minuty později vymyslel Pulisic skvělou přihrávku na Batshuaye, který následně zakončil přesně k levé tyč a poslal domácí do vedení. V 90+1. minutě to ale na pravé straně udělal da Costa skvěle a poté centimetrově přesnou přihrávkou našel Bluma, který zakončil do poloprázdné domácí svatyně. Nakonec ale v 90+4. minutě Casto přeloboval tři protihráče, následně si Batshuayi zpracoval míč a levačkou vymetl levou šibenici.

90+4
    90+4. Michy BATSHUAYI - 3:2

90+4
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Ale Dortmund dává pravděpodobně rozhodující branku a kdo jiný než MICHY BATSHUAYI! Gonzalo Castro poslal skvělou vysokou přihrávku přes tři hráče přesně na Batshuaye, který si balón zpracoval a následně levačkou vypálil do levé šibenice! Neskutečný příběh píše tento mladík na hostování v Dortmundu! Asistence: Gonzalo Castro.

90+2
    Útok domácích skončil pouze u brankáře Lukáše Hrádeckého a nyní jdou dopředu opět hosté.
    90+1. Danny BLUM - 2:2

90+1
    Frankfurt právě vstřelil branku!
    Frankfurt podruhé v zápase srovnává! To je velice studená sprcha pro domácí! Danny da Costa se dostal k míči ve vápně a z pravé strany poslal naprosto vyměřenou přihrávku na DANNYHO BLUMA, který zakončil do poloprázdné brány! Asistence: Danny da Costa.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90
    Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči jeden z hráčů Frankfurtu, ale ten následně vypálil vysoce nad svatyni Dortmundu.

90
    Nyní bude mít Frankfurt rohový kop, ale až potom co zklidní jednu dvojici hráčů.

89
    Hosté se ještě snaží o tlak ke konci zápasu a dostali míč do vápna, ovšem tam ho poté odkopl do zámezí Marcel Schmelzer.

88
    Roman Bürki dostal žlutou kartu za zdržování při odkopu od své brány.

87
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Sokratis Papastathopoulos.

86
    Po rohovém kopu se dostal ke střele levačkou Marco Reus, ale pálil přímo do míst, kde byl připraven Lukáš Hrádecký.

85
    Michy Batshuayi předvádí, že toto hostování mu vychází podle nejkrásnějších snů, jelikož se opět dostal až do vápna, kde si lehce poradil s obráncem a následně vypálil, ovšem jeho střela šla pouze do hostujícího hráče, od kterého se balón odrazil do zámezí a následuje rohový kop pro Dortmund.

84
    Danny da Costa z pravé strany nastřelil pouze domácího obránce.

83
    Roman Bürki byl připraven a chytil centr z pravé strany od hostujícího hráče.

Michal Raška

Branky: 12. Russ (vla.), 77. Batshuayi (Pulisic), 90+4. Batshuayi (G. Castro) – 75. Jović (de Guzmán), 90+1. Blum (D. da Costa)

Karty:   27. Dahoud (DOR), 33. Akanji (DOR), 88. Bürki (DOR) – 3. Russ (FRN), 29. Rebić (FRN), 36. Salcedo (FRN)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 17:10.
    Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Toprak, Schmelzer (C) – G. Castro, Dahoud (46. Weigl) – Pulisic, Reus (87. Papastathopoulos), Philipp (62. Batshuayi) – Schürrle.
    Náhradníci: Weidenfeller – Batshuayi, M. Götze, Şahin, Papastathopoulos, Weigl, Zagadou.

Eintracht Frankfurt: Hradecky – D. da Costa, Russ, D. Abraham, Salcedo (80. Blum), Chandler – M. Wolf, Hasebe (C), K-P. Boateng – Haller (67. Jović), Rebić (46. de Guzmán).
    Náhradníci: Zimmermann – Blum, de Guzmán, G. Fernandes, Gaćinović, Jović, Tawatha.

Rozhodčí: Deniz Aytekin – Christian Dietz, Eduard Beitinger