2:0 (1:0)
ŠK Slovan Bratislava
sk Neděle 11.03.2018, 15:20 • Pod Dubňom, Žilina • Niké liga • O titul

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:20.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 1. kola nadstavbovej súťaže o majstrovský titul, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na svojom trávniku hráčov ŠK Slovan Bratislava. Zápas sa pod Dubňom začína o 15:20, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Futbalistov MŠK Žilina nezastihla jarná časť ligovej súťaže v optimálnej forme. V tabuľke nadstavbovej súťaže o majstrovský titul patrí Šošonom štvrté miesto so ziskom 37 bodov. V poslednom doterajšom zápase Žilinčania prehrali prekvapujúco v Michalovciach 0:1. Ešte väčší šok však zažili fanúšikovia MŠK týždeň predtým, keď futbalisti Žiliny prehrali v Myjave práve so Slovanom Bratislava vysoko 0:6. Káder MŠK prešiel pred jarnou časťou viacerými zmenami. Do Celty Vigo prestúpil Róbert Mazáň a do Brescie Nikolas Špalek. Pod Dubeň ale naopak prišiel odchovanec Jaroslav Mihalík z poľskej Cracovie Krakow či útočník Filip Balaj z Nitry. Na hosťovanie do rakúskeho Altachu zamieril Yusuf Otubanjo, do Michaloviec putoval Eligijus Jankauskas.

Futbalisti Slovana Bratislava začali jarnú časť ligy na rozdiel od Žiliny v celkom solídnej forme. V poslednom doterajšom zápase zvíťazili nad Nitrou 1:0. V tabuľke nadstavbovej časti o majstrovský titul patrí Slovanistom priebežné tretie miesto so ziskom 41 bodov.
    Káder Slovana prešiel v zimnej časti miernou prestavbou. Azda najväčšou posilou futbalistov Bratislavy je slovinský útočník Andraž Šporar.

Vzájomné zápasy hovoria mierne v prospech futbalistov Žiliny. Oba tímy odohrali 54 vzájomných zápasov, z ktorých 24 vyhrali hráči MŠK. Futbalisti Slovana vyhrali 19 zápasov a v 11 zápasoch sa zrodila remíza.

Zápas na štadióne MŠK sa začína o 15:20, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MŠK Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Holúbek – Diaz, Pečovský, Škvarka (C) – Jánošík, Mráz, Mihalík.
    Náhradníci: Mandous – Moško, Balaj, Bichakhchyan, Vallo, Polievka, Králik.

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Sekulić (C), Bajrić, Božikov, Rundič – de Kamps – Rabiu, Holman – Čavrić, Šporar, Moha.
    Náhradníci: Greif – Nono, Čikoš, Laczkó, van Haaren, Hološko, Vittek.

Rozhodca: Sedlák – Benko, Žákech.

V Žiline je príjemné futbalové počasie, aktuálna teplota vzduchu je 13°C a svieti slnko. Verme teda, že i vďaka počasiu uvidíme výborný zápas.

Oba tímy práve nastupujú na trávnik.

Ešte pred začiatkom zápasu si všetci prítomní minútou ticha uctia pamiatku zosnulého hlavného kontrolóra SFZ p. Jána Liptáka. Česť jeho pamiatke!

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu v prospech futbalistov Slovana Bratislava.

1
    Prvá zaujímavá akcia Žiliny, center Samuela Mráza z ľavej strany však hlavou odvrátil Milan Rundić.

2
    Aktivita Žiliny pretrváva. Z diaľky sa oprel do strely Filip Kaša, no Michal Šulla nemal s jeho strelou vážnejšie problémy.

3
    Žilina stále kombinuje na polovici svojho súpera. Pečovský však fauloval Holmana a tak loptu získava do svojej moci Slovan.

4
    Už od úvodu zápasu vládne na štadióne pod Dubňom skvelá futbalová atmosféra.

4
    Žilinčania stále kombinujú v strede poľa, uvidíme, či sa bude Šošonom stále dariť držať loptu na svojich kopačkách.

5
    Slovan v týchto chvíľach krátko obliehal šestnástku Žiliny. Moha našiel prihrávkou Holmana, ktorý loptu posunul Sekulićovi. Následný center kapitána hostí bol však zblokovaný.

6
    Pekná akcia hostí, Holman zvnútra žilinskej šestnástky hľadal prízemnou prihrávkou Šporara. Obrana Žiliny v poslednej chvíli odvrátila loptu na rohový kop!

7
    Volešákovi síce svieti slnko priamo do očí, no napriek tomu stiahol loptu po rohovom kope hostí bez problémov do svojej náruče.

8
    Riskantná prihrávka Rundića. K lopte sa dostal žilinský Lukáš Jánošík, no jeho center Rundić obetavo zblokoval.

9
    Na trávniku ostávajú ležať Diaz s de Kampsom. Zdá sa však, že obaja budú napokon v poriadku.

10
    Žilinský tréner Adrián Guľa už od postrannej čiary rozdáva pokyny svojim hráčom. Uvidíme, či sa ich dnes Šošonom podarí splniť.

11
    Máme za úvodných 10 minút zápasu, stav pod Dubňom je stále 0:0.

11
    Chyba žilinskej obrany, Šporar sa mohol dostať do šance, lenže v poslednej chvíli predviedol výborný zákrok žilinský stopér Dávid Hancko.

12
    Lukáš Jánošík centroval z pravej strany, obrana Slovana však s jeho pokusom nemala vážnejší problém.

13
    Oba tímy úpenlivo bojujú o stred poľa, opticky ho majú v moci zatiaľ Žilinčania.

14
    Juraj Chvátal centrom hľadal v šestnástke hostí Samuela Mráza, lenže vysoké centre cez stopérov Slovana skrátka nemôžu prejsť.

15
    Tentoraz Slovan kombinuje v strede poľa a hľadá priestor na prienik cez obranu MŠK.

16
    Po rohovom kope hostí Volešák loptu podbehol, Slovan však nedokázal loptu dostať do žilinskej siete!
    16. Nebezpečná situácia pred domácou bránou

17
    Tak v úvodných minútach zápasu sa rozhodne na nudu sťažovať nemôžeme. Kiežby všetky zápasy našej futbalovej ligy mali takúto kvalitu.

18
    Hostia stále držia loptu vo svojej moci. Žilinčania na domácom trávniku rozhodne nie sú na takéto dianie zvyknutí.

19
    Žilinčania sa snažia dostať dopredu postupným útokom, Slovan však výborne vykrýva stred poľa a kazí domácim ich typický kombinačný spôsob hry.

20
    Máme za sebou úvodných 20 minút dnešného zápasu, gól pod Dubňom sme ešte nevideli.

21
    Čavrić v ostrom šprintérskom súboji s Jakubom Holúbekom neuspel. Loptu však stále majú v moci futbalisti Slovana Bratislava.

22
    Obrovská šanca Žiliny! Mihalíkov center sklepol Mráz pre Michala Škvarku. Kapitán Žiliny sa dostal ku strele z hranice šestnástky, no tá nebola dôrazná a Michal Šulla tak nemal vážnejší problém.
    22. Škvarka neprekonal Šullu

23
    Viktor Pečovský v strede poľa stratil loptu, Šporar centrom hľadal pred bránkou Žiliny spoluhráča. Všetko však vyriešil pohotový Volešák, ktorý skryl loptu do svojich rukavíc.

24
    Tak dnes má futbal naozaj výborné tempo a akcie sa striedajú na oboch stranách.

25
    Séria drobných nepresností na oboch stranách.

26
    Sekulićov center z pravej strany. Juraj Chvátal pred Mohom loptu odvrátil na rohový kop pre hosťujúci tím.

27
    Holman poslal loptu z rohového kopu na vzdialenejšiu tyč, Volešák znovu loptu podbehol, no všetko vyriešil defenzívnym odkopom kapitán MŠK Michal Škvarka.

28
    Ďalšia pekná akcia Žiliny, center z pravej strany skončil na kopačkách Lukáša Jánošíka, ktorý však namieril ďaleko od bránky Michala Šullu.

29
    Znovu drobné nepresnosti na oboch stranách, tímy si teraz viackrát vymenili loptu.

30
    Máme za sebou polhodinu dnešného zápasu, stav v Žiline je stále 0:0.

31
    Slovan dnes hrá veľmi efektívne. Dve-tri prihrávky a hostia sú pred šestnástkou Miloša Volešáka.

32
    Domáci sa znovu kombinačne skúšali presadiť pred Michalom Šullom. Finálna prihrávka Michala Škvarku však nebola dostatočne presná.

33
    Slovan kombinuje na polovici domáceho tímu, zatiaľ však nedokázal prelomiť obranný val MŠK.

34
    Dlhá prihrávka do priestoru na polovicu Slovana, Lukáš Jánošík však nebol dostatočne rýchly.

35
    Aleksandar Čavrić skúsil spomienku na zápas Slovana so Žilinou v Myjave, kedy konto Miloša Volešáka zaťažil hetrikom. Dnes mu však strela nesadla ideálne a namieril vedľa bránky domáceho tímu.

36
    Do konca prvého polčasu ostáva menej ako desať minút, zakončovatelia oboch tímov však stále mlčia.

37
    Po centri Milana Rundića bude loptu rozohrávať od vlastnej bránky Miloš Volešák. Na trávniku však ostáva ležať hosťujúci David Holman.

38
    Žilina dala gól!
    Neuveriteľná akcia Žiliny! Lopta po strelách Jánošíka a ani Mihalíka neskončila v sieti hostí, no odrazila sa rovno pred číhajúceho SAMUELA MRÁZA, ktorý už otvoril skóre dnešného súboja!
    38. Samuel MRÁZ - 1:0

39
    Celej gólovej situácii Žiliny však predchádzala chyba Milana Rundića. Toho tréner Ševela asi cez polčasovú prestávku veru nepochváli.

40
    David Holman z ľavej strany hľadal centrom nabiehajúceho Šporara, no slovinskému útočníkovi chýbal do zakončenia povestný krok. Nuž a Žilinčania sa následne hnevajú na postranného rozhodcu, pretože podľa ich názoru bol Šporar mimo hru.

41
    V závere prvého polčasu držia loptu na svojich kopačkách Žilinčania, stav zápasu im rozhodne vyhovuje.

42
    Veľký závar pred bránkou Žiliny. Slovan však napokon Volešáka neohrozil.

43
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Joeri de Kamps, prichádza Nono.

44
    Blíži sa nám záver prvého polčasu, Slovan sa ešte snaží s výsledkom niečo urobiť.

45
    V prvom polčase bude hlavný rozhodca Sedlák nadstavovať minimálne 1 minútu.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase vedie Žilina nad Slovanom 1:0. O všetkom rozhodol v 38. minúte Samuel Mráz, ktorý využil odrazenú loptu. V Žiline dnes sledujeme rozhodne pekný zápas. Druhý polčas sa začne približne o 16:27.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Úvodný výkop druhého polčasu v prospech futbalistov Slovana Bratislava.

47
    Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.

47
    Čavrić sa prebil do dobrej streleckej pozície, výbornú obrannú prácu však odviedol žilinský stopér Dávid Hancko a loptu zblokoval.

48
    Na trávniku ostáva ležať žilinský Ivan Diáz.

48
    Žltú kartu dostáva Boris Sekulić (ŠK Slovan Bratislava).

49
    Michal Škvarka skúsil center z ľavej strany, no nedokázal nájsť spoluhráča. Lopta napokon končí v moci Michala Šullu.

50
    Žilinčania v týchto minútach viac pri lopte, kombinujú na polovici svojho súpera.

51
    Obrovská šanca hostí! Moha naštartoval svoje motory, jasličkami cez Kašu našiel Holmana, ktorý však loptu z prvej trafil zle a lopta minula ľavú tyč Volešákovej bránky!

52
    Slovan sa nadýchol k mohutnej ofenzíve, po Rundićovom centri Čavrić z otočky ľavačkou namieril presne, no lopta bola tečovaná na rohový kop!
    52. Čavričov nebezpečný pokus

53
    Tak žilinská defenzíva v týchto minútach zažíva doslova krst ohňom. Holmanov rohový kop však obranu MŠK nevystrašil.

54
    Ďalšia štandardná situácia pre hostí. David Holman však z priameho kopu namieril vysoko nad bránku Miloša Volešáka.

55
    Tlak Slovana stále trvá, Moha našiel Holmana, ktorý v ťažkej pozícii namieril do náruče Miloša Volešáka!

56
    Nuž a domáci sa musia trošku prebrať, pretože tlak Slovana je stále väčší a väčší.

58
    Tak to je neuveriteľné! Slovan tlačil, dobýjal žilinskú obranu, no Rabiu predviedol vo vlastnej šestnástke fatálnu chybu. Odkopom nabil na strelu kapitánovi Žiliny MICHALOVI ŠKVARKOVI, ktorý z voleja prekonáva nešťastného Michala Šullu!
    58. Michal ŠKVARKA - 2:0

59
    Tak toto sú skutočne hektické minúty na oboch stranách, dnes skrátka sledujeme famózny ligový zápas!

60
    Po hodine hry vedie Žilina nad Slovanom Bratislava 2:0.

61
    Nedorozumenie hráčov Slovana, Rabiu mal dobrú pozíciu na strelu, lenže sa nedohodol s Holmanom, ktorý mu zobral loptu a minul Volešákovu bránku.

62
    Dlhý Holmanov center po tráve hľadal Andraža Šporara, no lopta končí v náruči Miloša Volešáka, ktorý výborne čítal hru.

63
    Kapitán Slovana Boris Sekulić z uhla loptu doslova napálil do brániaceho Filipa Kašu.

64
    Nono skúsil strelu z hranice šestnástky, lopta však končí v hradbe tiel pred bránkou Miloša Volešáka.

65
    Moha skúsil strelu z diaľky, ale táto lopta len vystrašila pani bufetárku na tribúne za bránkou Miloša Volešáka.

66
    Adrián Guľa chystá prvé dnešné striedanie, do hry príde Kristián Vallo.

66
    Žilina dala síce gól, no strieľajúci Juraj Chvátal bol v postavení mimo hru.

67
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Lukáš Jánošík, prichádza Kristián Vallo.

68
    Žilina už hrá s väčším pokojom, Kaša si v spolupráci s Volešákom poradil s napádajúcim Mohom. Diváci túto spoluprácu ocenili potleskom.

69
    Boris Sekulić parádne z pravej strany posadil loptu na hlavu Andraža Šporara, no ten pri zadnej tyči nemieril presne.

70
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Žilina stále vedie nad Slovanom Bratislava 2:0.

72
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Milan Rundič, prichádza Róbert Vittek.

73
    Vittek hneď po svojom príchode na trávnik nabil Mohovi, ktorý technickou strelou opečiatkoval ľavú tyč Volešákovej bránky!

74
    Na trávniku ostáva ležať žilinský Samuel Mráz. Žilinský útočník je už za postrannou čiarou, stále je však v opatere žilinského lekára.

75
    Jakub Holúbek bol na pravej strane rýchlejší ako Čavrić, no jeho center do šestnástky hostí nenašiel adresáta.

75
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Samuel Mráz, prichádza Filip Balaj.

76
    Filip Balaj hneď v prvom súboji s brankárom hostí Šullom, ktorý skončil s bolestivou grimasou na trávniku. Žilinský útočník sa súperovi okamžite športovo ospravedlnil.

77
    Lopta je v moci Miloša Volešáka, ktorý ju dlhým výkopom posiela ďaleko na polovicu Slovana Bratislava.

78
    Mihalík vtipnou prihrávkou hľadaj Filipa Balaja, ktorý je síce dlhý ako týždeň pred výplatou, ale táto lopta bola pridlhá aj na neho.

79
    Dnešné stretnutie sleduje 4715 divákov.

80
    Žltú kartu dostáva Juraj Chvátal (MŠK Žilina).

80
    Žltá karta Juraja Chvátala znamená stop pre tohto hráča v súboji so Spartakom Trnava.

81
    Dávid Hancko ostal po súboji v mlyne medzi Volešákom a Vittekom. Nekoordinovane padol na trávnik a ostal ležať. Slovan napriek tomu pokračoval v hre, no nedokázal túto výhodu využiť. Vyslúžil si však piskot žilinských tribún.

82
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Ibrahim Rabiu, prichádza Filip Hološko.

83
    Slovan už má na trávniku kompletnú ofenzívnu zostavu.

84
    Michal Škvarka delovkou z druhej vlny doslova zostrelil Michala Šullu, ktorý však predviedol pohotový zákrok!

85
    Domáci futbalisti teraz ostreľujú bránku súpera, jedovky Škvarku i Valla však boli zblokované obranou Slovana.

85
    Adrián Guľa chystá tretie dnešné striedanie, do hry príde stopér Martin Králik.

86
    Žltú kartu dostáva Dávid Holman (ŠK Slovan Bratislava).

86
    Striedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Jaroslav Mihalík, prichádza Martin Králik.

87
    Riadny hrací čas sa blíži k svojmu záveru, Slovan musí už všetko vsadiť na ofenzívu.

88
    Filip Balaj v úniku s Kristiánom Vallom. Žilinčania si však vo finále nerozumeli a loptu získal do svojej moci Kenan Bajrić.

89
    Z hranice pokutového územia skúsil strelu Čavrić. Lopta bola tečovaná na rohový kop pre Slovan.

90
    Po rohovom kope hostí obrana Žiliny loptu poslala do stredu poľa.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Sedlák nadstavovať minimálne tri minúty.

90+1
    Domáci fanúšikovia už potleskom oslavujú víťazstvo svojho tímu.

90+2
    V samom závere zápasu majú loptu na svojich kopačkách futbalisti Žiliny.

90+2
    Obrovská šanca Žiliny, po zakončení Dávida Hancka loptu končekmi prstov vyškriabal Michal Šulla na rohový kop!

90+3
    Ivan Diáz predviedol parádne sólo cez troch hráčov hostí, jeho následnú strelu však tečoval pozorný Kenan Bajrić!

90+3

V Žiline sme dnes sledovali výborný zápas, futbalisti MŠK Žilina po výbornom výkone zvíťazili nad Slovanom Bratislava 2:0. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko. Ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (17:18:59)