Omsk – Ufa 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Pondělí 12.03.2018, 15:00 • Arena Metallurg • Play-off KHL

Česká stopa v zápase
    Jan Kovář (MET) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:19
    Michal Čajkovský (JEK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:49 (17:18:06)

Metallurg se pomohl spolehnout na svého brankáře, Vasilij Košečkin podal dobrý výkon a spoluhráči v něm měli oporu.

Střelecky aktivnější domácí celek vyhrává tento zápas 3:1 a celkově sérii 4:2. Metallurg Magnitogorsk postupuje dál, naopak pro jeho soupeře, Avtomobilist Jekatěrinburg, končí sezóna. Magnitka se svými fanoušky slaví postup, Jekatěrinburg děkuje svým fanouškům za podporu v tomto zápase i celém play-off.

59:25 Oskar OSALA - 3:1

59:25
    Metallurg právě vstřelil branku!
    A je to jasné, domácí celek dnes se svými fanoušky oslaví postup do další fáze play-off. Pojistku domácí výhry dává do prázdné branky OSKAR OSALA, který se zmocnil kotouče na modré čáře.

59:07
    Hostující brankář míří na střídačku. Hosté to zkusí v šesti. Opravdu nemají co ztratit.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:52
    Oddechový čas pro hosty.

58:52
    Hra je přerušena. Bude se vhazovat před brankou hostů.

58:30
    Wojtek Wolski vedl akci domácích, Sergej Mozjakin pálil mimo.

58:00
    Dvě minuty hry zbývají do konce třetí třetiny, hostující brankář se hlásí o cestu na střídačku.

57:31
    Jevgenij Česalin dostává kotouč do útočného pásma, tam se hosté nemohou usadit.

57:03
    Denis Platonov dobře našetřil několik málo vteřin za brankou soupeře.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:20
    Sledujeme rychlý hokej, další zakázané uvolnění domácího celku. Hosté stáhli sestavu, což znamená, že hráči jsou v tempu, naopak domácím síly ubývají.

55:50
    Domácí vyhodili přes všechny čáry, píská se icing.

55:30
    Francis Paré rychle vybojoval kotouč za svou brankou, odkud zakládá útočnou akci.

55:20
    Domácí celek má velké problémy se zakončením.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 22. Timkin (Děnisov, Kokarev), 24. Mozjakin (Wolski, Jan Kovář), 60. Osala – 31. Milovzorov (Parenteau)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Lee, J. Birjukov, Děnisov, Pivcakin, Běreglazov, S. Těreščenko, Dronov – Mozjakin, Wolski, Jan Kovář – Šenfeld, Ellison, Čibisov – Kokarev, Timkin, Osala – Švyrjov, Kaletnik, Platonov – De. Kazionov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Sochatskij (Ustinskij) – Jegoršev, Trjamkin, Ljamin, Timašov, Alexej Vasilevskij, Mišarin, Čajkovský – Kučerjavenko, Milovzorov, Parenteau – Michnov, Torčeňuk, A. Garejev – Golyšev, Paré, Česalin – V. Popov, Obidin, Rasseikin – King.

Rozhodčí: Odins, Fraňo – Sivov, Sadovnikov

Diváci: 6 974