NY Rangers – Carolina 6:3 (kon.) | Philadelphia – Vegas 2:3 (kon.) | Columbus – Montreal 5:2 (kon.)
Washington – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Florida – Ottawa 3:5 (kon.) | Anaheim – St. Louis 2:4 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:0 (kon.) | San Jose – Detroit 5:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Montreal Canadiens
Úterý 13.03.2018, 00:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (02:37:53)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Lukáš Sedlák (CBJ): 0+0, +0, 0 střel, čas na ledě 11:04

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Sergej Bobrovskij (CBJ): 38 zák., 2 góly, úsp. 95%
    2. Seth Jones (CBJ): 2+0
    3. Alexander Wennberg (CBJ): 0+3

Je dobojováno, Columbus udolal Montreal 5:2 a připisuje si pátou výhru v řadě, naopak Canadiens už popáté v řadě prohráli. Svěřenci Claudea Juliena se sice ujali vedení již v první minutě utkání, Blue Jackets ale rychle vyrovnali a postupně navýšili své vedení na 4:1, načež ještě hostům vykřesal naději Drouin, v závěru však definitivní pojistku přidal Cole.

Většina diváků v Nationwide Areně je na nohou, v poslední minutě zápasu už se na ledě nic neděje a domácí už dělí jen pár sekund od zisku pátého vítězství v řadě.

58:39
    Hosté se ještě nevzdávají a pokoušejí se o závěrečný tlak, na vstřelení tří gólů už jim ale nezbývá dostatek času.
    57:41 Ian COLE - 5:2

57:41
    Columbus právě vstřelil branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Vanek s Wennbergem nevyřešili přečíslení dva na jednoho dobře, právě Alexander Wennberg se však o pár sekund později zmocnil kotouče za Lindgrenovou brankou a nabil na vrchol kruhů volnému IANU COLEOVI, jehož rána skončila až v síti. Asistence: Alexander Wennberg.

56:55
    Ve třetí třetině se hraje s minimem přerušení a zápas už se chýlí ke svému konci, svěřenci Johna Tortorelly stále vedou o dva góly.

55:58
    Karl Alzner nedokázal přesně rozehrát, napadající Bjorkstrand ale o snadno nabytý kotouč stejně snadno také přišel.

55:00
    Z pravého kruhu teď nebezpečně pálil David Savard, přesouvající se Lindgren si ale nadvakrát poradil! Následovat bude komerční přestávka.

54:38
    Pierre-Luc Dubois se zmocnil nepovedené rozehrávky Petryho a poté z vrcholu kruhů vypálil, trefil však pouze Lindgrenovu vyrážečku.

53:54
    Právě Jordie Benn nyní vypálil od modré a Sergej Bobrovskij měl zcela zakrytý výhled, nakonec si ale vsedě poradil.

53:03
    Sedlák to u mantinelu schytal od Jordieho Benna, Canadiens už pomalu míří zpět do útoku.

51:56
    Souboj o kotouč u levého hrazení vyhrál Paul Byron, jenž následně nabil na modrou Alznerovi, bývalý dlouholetý zadák Washingtonu si ale na střelu netroufl.

51:10
    David Savard teď skvělým obranným zákrokem zastavil rodící se šanci Galchenyuka, i po návratu Panarina na led tlak Habs přetrvává.

50:19
    Panarinův trest už se chýlí ke konci. Hosté sice i nadále kombinují v útočném pásmu, chybí tomu ale střelba.

49:27
    Teď měli domácí pořádné štěstí, ránu Alexe Galchenyuka z pravého kruhu zastavilo břevno!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 5. N. Foligno, 8. S. Jones (Atkinson, Panarin), 15. S. Jones (Panarin, Wennberg), 23. Jenner (Wennberg, Cole), 58. Cole (Wennberg) – 1. Gallagher (Petry), 36. Drouin (Byron)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, Nutivaara, Cole, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – Milano, N. Foligno, Bjorkstrand – Sedlák, Dubinsky, Letestu – Vanek, Wennberg, Jenner.
    Montreal Canadiens: Ch. Lindgren (Niemi) – Reilly, Petry, Alzner, Juulsen, Jo. Benn, Lernout – Byron, Drouin, Gallagher – Galchenyuk, J. de La Rose, Hudon – Lehkonen, Ščerbak, A. Shaw – Deslauriers, L. Shaw, Carr.

Rozhodčí: Meier, McIsaac – Racicot, Rody