Carolina – Boston 4:6 (kon.) | Montreal – Dallas 4:2 (kon.) | Tampa – Ottawa 4:7 (kon.)
Nashville – Winnipeg 3:1 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:5 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:0 (kon.)
Arizona – Los Angeles 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
4:0 (1:0, 2:0, 1:0) Stav série: 2:0
HC Slavia Praha
Středa 14.03.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Play-off Chance ligy • Semifinále

53:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Zcela neobsazený ONDŘEJ BERÁNEK vymetl svou střelou z mezikruží všechny pavučiny, které měl Frodl v bráně. Asistence: Dávid Gríger a Václav Skuhravý.

48:58
    Stanislav Balán se dostal do velké šance. Kotouč se mu však v závěru nepodařilo dostatečně zvednout.

45:16
    Velká chyba Dominika Frodla nebyla k jeho štěstí potrestána. Gólman Slavia se pokusil rozehrát, když však kotouč zůstal na hokejce Stanislava Balán. Frodl opustil brankoviště, než si toho však stačili domácí všimnout a dorazil puk do zcela prázdné brány, bylo pozdě.

43:31
    David Šafránek (SLA) míří za svým spoluhráčem na trestnou lavici. Vysloužil si dvě minuty za vysokou hůl.

41:35
    Petr Šenkeřík byl podražen Zdeňkem Doležalem (SLA), který si tak od sudích vysloužil trest v podobě dvou minut.

37:59
    Dávid Gríger se na dva pokusy snažil překonat Dominika Frodla. První střelu brankář hostí vyrazil přímo na hokejku Grígera, druhou dělovku poslal Gríger do lapačky.

32:43
    V nastavené početní převaze pálil od modré Matic Podlipnik, jehož střelu zastavil Frodl. Ihned poté mizí na trestné lavici Jan Novák (SLA), který si odsedí dvě minuty za držení.

31:37
    Dvojitá přesilová hra je pro Energii úspěšná. Střelu Matice Podlipnika od kruhů ještě stačil tečovat JAKUB FLEK, který určil směr střely, která nakonec končí v bráně hostů. Asistence: Matic Podlipnik a Michal Plutnar.

31:18
    Ovšem Slavii čeká dvojité oslabení. Jelikož hrála v příliš mnoho hráčích na ledové ploše, inkasovala od sudích trest. Trest odpykává Lukáš Nedvídek.

30:32
    Energetiky čeká další přesilová hra. Na trestnou lavici míří Martin Kadlec (SLA), který se dopustil držení.

27:44
    S další střelou si však Frodl neporadil. Po přihrávce zpoza brány od Skuhravého se dostal ke střele ONDŘEJ BERÁNEK, který se trefil pod víko Frodlovy svatyně. Asistence: Václav Skuhravý.

24:13
    U branky Energie se však vyznamenal Filip Novotný, který bravurně zastavil střelu Jiřího Doležala.

20:50
    Za vysokou hůl odchází na trestnou lavici Jan Novák (SLA).

19:15
    Energetikům stačilo pouhých pět vteřin z přesilové hry. Slovinský reprezentant MATIC PODLIPNIK propálil bezmocného Frodla. Asistence: Sabahudin Kovačevič, Petr Strloukal.

19:09
    Trest za sekání si vysloužil Marek Račuk (SLA), svůj tým oslabí na dvě minuty.

16:16
    Vzápětí přichází trest na Dominika Frodla (SLA), který nedovoleně zabránil Sebastianu Gorčíkovi. Trest za brankáře odpyká Martin Kadlec.

15:58
    Za hlubokého nesouhlasu odchází na trestnou lavici Jakub Flek (KVA) za nedovolené bránění. Vzápětí však Flek napřáhl a bouchl hokejkou do mantinelu, což hlavní sudí posoudil jako nesportovní chování, které za Jakuba Fleka odpyká Dávid Gríger.

12:27
    Jakub Flek se dostal do úniku, trefil však beton Frodla.

10:26
    Na druhé straně velká šance Slavie. Zdeněk Doležal z těsné blízkosti nedokázal přemoct Novotného.

09:49
    Ve vlastním oslabení se dostal do šance Jakub Flek, který nakonec však byl zblokován jedním z beků. Na druhé straně však najížděl Václav Skuhravý, jehož si Flek všiml. Rychle nahrál. Domácí kapitán vyslal dělovku, ze které se Frodl musel vzpamatovat.

09:17
    Sudí zvedá ruku při pohledu na faul Tomáše Rachůnka (KVA), který se dopustil držení a odsedí si tak dvě minuty na trestné lavici.

06:20
    Jakub Flek byl v sevření dvou beků, přesto dokázal poslat dělovku z mezikruží, kterou si však Frodl pohlídal.

05:25
    Zdeněk Kubica vypálil od modré čáry, trefil však tyčku domácí svatyně.

04:30
    Lukáš Krejčík se dostal do šance, kdy jel sám na Filipa Novotného. Gólman Karlových Varů si střelu pohlídal.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 20. Podlipnik (Kovačevič, Stloukal), 28. O. Beránek (Skuhravý), 32. Flek (Podlipnik, Plutnar), 54. O. Beránek (Gríger, Skuhravý)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, J. Tomeček, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Gríger, Skuhravý (C), Gorčík – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.
    HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Barák, Pohl, J. Drtina (A), J. Novák (C), Kasík, J. Holý, Ryzák – Račuk, Šagát, M. Kadlec – Jankovský, Šafránek, L. Krejčík – Šmerha, Nedvídek, Z. Doležal – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.

Rozhodčí: Petružálek, Sýkora – Kokrment, Šimán