Buffalo – Toronto 2:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 3:7 (kon.) | Philadelphia – Columbus 3:5 (kon.)
Montreal – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Florida – Boston 3:0 (kon.) | St. Louis – Colorado 1:4 (kon.)
Winnipeg – Chicago 6:2 (kon.) | Arizona – Nashville 2:3 (kon.) | Los Angeles – Detroit 4:1 (kon.)
Montreal Canadiens
3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Pittsburgh Penguins
Pátek 16.03.2018, 00:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

1. Patric Hörnqvist (PIT) – 2+1
    2. Jevgenij Malkin (PIT) – 1+0
    3. Alex Galchenyuk (MTL) – 0+2 (03:24:38)

Statistiky:

Střely: 20:39.
    Vyloučení: 2:1.
    Využití: 1:1.
    Hity: 29:27.
    Buly: 51% – 49%.

Je za námi další duel kanadskoamerické NHL. Montreal se v první třetině ujal vedení 2:0, ale ještě v téže třetině dokázali hosté vyrovnat na 2:2. V prostřední části se Pens dostali poprvé v zápase do vedení, ale Habs dokázali vyrovnat. Rozhodnutí přišlo ve třetí třetině, když se v 53. minutě trefil Hörnqvist a následně své vítězství stvrdili gólem do prázdné branky. Pittsburgh se tak raduje z vítězství 5:3.

To je ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou.

59:30
    Montrealu zbývá posledních třicet sekund. Na body z dnešního zápasu to nevypadá.

58:49
    Oddechový čas pro domácí.

58:49
    Galchenyuk pálil bekhendem, Jarry kryje puk.

58:34
    Canadiens pokračují ve hře bez gólmana.
    58:07 Bryan RUST - 3:5

58:07
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté možná rozhodují o svém vítězství, Powerplay se Montrealu vůbec nepovedla. Rychle přišel o kotouč a ze středního pásma trefil prázdnou branku BRYAN RUST.
    Asistence: Patric Hörnqvist, Jamie Oleksiak.

58:01
    Domácí jdou do šesti!

57:15
    Po delší době se Canadiens dostali ke střele, konkrétně Gallagher, který svým pokusem zápěstím nenadělal Jarrymu příliš problémů.

56:35
    Necelé tři a půl minuty zbývají Habs. Ti se však stále nemohou dostat ke kotouči. Hosté kontrolují hru a nedávají Montrealu příliš šancí.

55:30
    Domácím teď utíká čas velice rychle. S pukem navíc hrají Tučňáci.

54:26
    Canadiens se snaží o co nejrychlejší vyrovnání. Jsou nastěhovaní v útočném pásmu a ohrožují Jarryho, ten je zatím výborný a odolává tlaku.

53:19
    Jarry teď musel hasit povedenou teč Shawa. Brankář Pittsburghu si s touto situací poradil na výbornou.
    52:24 Patric HÖRNQVIST - 3:4

52:24
    Hosté opět vedou! Dumoulin předal na modré čáře puk Hagelinovi, který vyslal ránu směrem na Niemiho. Před ním byli dva clonící hráči – Malkin a Hörnqvist. A právě PATRIC HÖRNQVIST tečoval kotouč mimo dosah Niemiho a přiblížil tak svůj tým vítězství.
    Asistence: Carl Hagelin, Brian Dumoulin.

52:06
    Před Niemiho se natlačil Hörnqvist, ale touš za jeho záda neprotlačil.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 4. Lehkonen (Reilly, Galchenyuk), 7. Byron (Gallagher, Galchenyuk), 33. Deslauriers (Carr) – 11. Kessel (Rust, Brassard), 15. Hörnqvist (Letang), 31. Malkin (Letang, Kessel), 53. Hörnqvist (Hagelin, Dumoulin), 59. Rust (Hörnqvist, Oleksiak)

Montreal Canadiens: Niemi (Ch. Lindgren) – Reilly, Petry, Alzner, Juulsen, Jo. Benn, Lernout – Byron, Drouin, Gallagher – Galchenyuk, J. de La Rose, Lehkonen – Hudon, L. Shaw, Ščerbak – Deslauriers, Froese, Carr.
    Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Oleksiak, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Hagelin, Malkin, Hörnqvist – Sheahan, Brassard, Kessel – Kühnhackl, Rowney, Rust.

Rozhodčí: Lambert, McCauley – Kovalchik, Nansen

Diváci: 21302