Mor. Budějovice – Sokolov 1:0 (kon.) | Děčín – Havlíčkův Brod 3:5 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 4:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Poruba 2011 3:6 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 6:2 (kon.) | Kolín – Žďár n/S 1:2 (1:2 po s.n.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:2 (1:0, 4:0, 1:2) Stav série: 1:1
SHK Drtiči Hodonín
Pátek 16.03.2018, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Semifinále
    56:46 SAJDL - 6:2

56:46
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Hodonín využívá svou přesilovou hru. Petr Peš poslal puk před bránu na JAKUBA SAJDLA, který nadvakrát dokázal dostat puk za záda Vlastimila Lakosila. Asistence: Petr Peš.

55:23
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Schejbal – 2 min., nedovolené bránění).
    52:37 KOVAŘÍK - 6:1

52:37
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk využívá svou přesilovou hru. Jiří Půhoný se na modré napřáhl ke střele, kterou ještě před bránou dokázal lehce tečovat LUBOMÍR KOVAŘÍK, na tuto teč Ondřej Haloda nedokázal zareagovat. Asistence: Jiří Půhoný, Jakub Schejbal.

51:57
    Jan Matějka je dnes na trestné lavici jako doma. Dnes si jede odpykat již svůj třetí trest, tentokrát za podražení.

49:32
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Matějka – 2 min., držení hole).
    44:27 JURČA - 5:1

44:27
    Hodonín si po velkém tlaku připisuje první branku v utkání. Šumperku se dlouhou dobu nepodařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma, čehož nakonec dokázal využít PETR JURČA, jenž se ocitl před domácí bránou nikým nehlídaný a následnou střelou k pravé tyči dokázal překonat Vlastimila Lakosila. Asistence: Matěj Charvát, Marek Haloda.

40:26
    Hodonín si hned z úvodu třetí třetiny zahraje přesilovou hru. Daniel Vachutka (SUM) si jede odpykat dvě minuty za sekání.
    39:55 SCHEJBAL - 5:0

39:55
    Šumperk ještě těsně před druhou sirénou navyšuje své vedení. Před bránou se ocitl osamocený JAKUB SCHEJBAL, který se dokázal prosadit střelou pod horní tyč Halodovy brány. Asistence: Michal Vymazal, Ondřej Šťáva.

39:41
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Matějka – 2 min., sekání).

38:22
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Černohous – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Haloda M. – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Kovařík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Sedlák T. – 2 min., hrubost).

36:09
    Hodonín dostává šanci snížit stav utkání. Jakub Schejbal (SUM) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

30:18
    V týmu Hodonína dochází ke střídání gólmanů, Zdenko Kotvan přenechává své místo mezi třemi tyčemi Ondřeji Halodovi.
    30:18 OSTŘANSKÝ - 4:0

30:18
    Tak se zdá že Šumperku hra čtyři proti čtyřem svědčí. Jakub Ďurkáč naservíroval nádhernou přihrávku do jízdy MILANU OSTŘANSKÉMU, který střelou z první dokázal dostat puk pod betony Zdenko Kotvana. Asistence: Jakub Ďurkáč, Matěj Bažant.

30:03
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Sajdl – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Gewiese – 2 min., nedovolené bránění).
    23:10 PŮHONÝ - 3:0

23:10
    Ve hře čtyři proti čtyřem utíká Šumperk svému soupeři na rozdíl tří branek. Střela Michala Vymazala se ještě sice neujala, následná dorážka z hole JIŘÍHO PŮHONÉHO však Kotvanovi podjela pod jeho betony a domácí fanoušci tak mohou slavit, dnes již potřetí. Asistence: Michal Vymazal.

22:34
    Petr Peš (HOD) dostává dvě minuty za krosček. Ve stejném čase však rozhodčí vylučuje i na domácí straně a to za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Ondřej Šťáva.
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
    20:43 VACHUTKA - 2:0

20:43
    Šumperk se hned z kraje druhé třetiny dostává do dvoubrankového vedení. Řezáč našel přesnou přihrávkou DANIELA VACHUTKU, který se i z těžkého úhlu dokázal prosadit střelou do vzdálenějšího horního růžku Kotvanovy brány. Asistence: Jakub Řezáč.

15:45
    Jakub Kužílek (HOD) si jede odpykat dvě minuty za podražení. Šumperk tak dostává možnost svůj náskok navýšit.
    14:26 KRÁLÍK - 1:0

14:26
    Šumperk se ujímá vedení. Daniel Vachutka poslal do samostatného úniku LUKÁŠE KRÁLÍKA, ten pak nic nevymýšlel a střelou k levé tyči dokázal prostřelit Zdenko Kotvana. Asistence: Daniel Vachutka.

06:50
    Poměr sil na ledě se na malou chvíli vyrovná, poté si Šumperk zahraje zkrácenou přesilovou hru. Hráčská lavice Hodonína je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

05:07
    Hodonín si zahraje první přesilovou hru. Šumperk hrál v šesti, čehož si všimli rozhodčí, ti tak posílají Draky do čtyř, za příliš mnoho hráčů na ledě.

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 15. Králík (Vachutka), 21. Vachutka (Řezáč), 24. Půhoný (Vymazal), 31. Ostřanský (Ďurkáč, Bažant), 40. Schejbal (Vymazal, Šťáva), 53. Kovařík (Půhoný, Schejbal) – 45. Jurča (Charvát, Haloda M.), 57. Sajdl (Peš)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák T. – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Fisher, Vymazal, Cink, Ostřanský
    SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (31. Haloda) – Sedlák J., Kužílek, Mojžíš, Haloda, Kobylík, Žabčík Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Romančík, Hajný, Matějka, Peš, Sajdl, Jurča, Peška, Černohous, Kadlec, Vaněk

Rozhodčí: Cabák, Šutara – Barteček, Mikler