Nice – PSG 1:2 (kon.) | Méty – Nantes 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Guingamp 2:0 (kon.)
Marseille – Lyon 2:3 (kon.)
OGC Nice
1:2 (1:1)
Paris Saint-Germain
Neděle 18.03.2018, 13:00 • Allianz Riviera, Nice • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 30. kolo

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:12. (14:56:49)

PSG nakonec potvrdilo roli favorita s z Nice si za výhru 2:1 odváží včechny tři body.

První poločas nabídl pohlednou podívanou. Nice se po vynikajícím rychlém úniku Saint-Maximina dostalo do vedení. To ale nevydrželo domácímu týmu příliš dlouho, za několik málo minut srovnat parádní akcí Di María, který se uvolnil přes Danteho a střelou ke vzdálenější tyči překonal Beníteze. Už to vypadalo, že zápas skončí remízou 1:1, ale po Rabiotově pase se zavěsil do vzduchu Dani Alves a parádní hlavičkou poslal míč do sítě. Nice se už v závěru zápasu na odpověď nezmohlo.

90+3

90+2
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Ihsan Sacko.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.

90
    PSG drží soupeře v dostatečné vzdálenosti od branky Alphonse Aréoly. Velmi aktivní je po celý zápas Mario Balotelli, ale nyní si pomohl v souboji se Silvou faulem.

89
    Kylian Mbappé dokázal dostihnout balon ještě před Benítezem, poté se ale nedokázal dostat k zakončení. Přihrávka na Di Maríu už nebyla z nejpřesnějších.

88
    Le Marchand spolupracoval na pravé straně s Lees-Melouem, poté se ale balon přesunul na opačnou polovinu, kde chybuje při snadné přihrávce Seri.

86
    PSG se ještě odhodlalo i k napadání. Domácí nemají čas na rozehrávku, ale nyní se balon přesunul až k Balotellimu. Jeho pas do vápna ale odvrátil Alves.

85
    Nice chce rychle odpovědět, ale nemůže se dostal ani k balonu. Hráči PSG skvěle kontrolují poslední minuty zápasu ve středu pole.

84
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Bassem Srarfi.
    83. Dani ALVES - 1:2

83
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    PSG se dostává do vedení. Tlak v posledních minutách přináší prvnímu týmu tabulky své ovoce. Rabiot naservíroval milimetrový pas na hlavu DANIHO ALVESE, který parádní umístěnou hlavičkou nedal Benítezovi žádnou šanci.

82
    Balotelli ve středu pole prohrál hlavičkový souboj se Silvou. PSG se vrátilo do blízkosti vápna soupeře, ale Kurzawa balon do šestnáctky neprotlačil.

81
    I deset minut před koncem se oba týmy snaží naplno zápas rozhodnout. Verratti hledal obloučkem do vápna Di Maríu, ale tomu balon odskočil za brankovou lajnu.

80
    Šance také na druhé straně. Di María z prvního doteku našel Mbappého, který zcela osamocen hlavičkoval jen nad branku Nice.

79
    Až příliš dlouhý centr obstaral Le Marchand, Balotelli marně plachtil vzduchem pro hlavičku. Nice se ale vrátilo velmi rychle k balonu.

78
    Domácí se spoléhají na smrtící kontry. Nyní ale jeden takový skončil již na středové lajně. Seri totiž přihrával na Balotelliho nepřesně.

77
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Thomas Meunier.

Vít Schück

Branky: 19. Saint-Maximin (Pléa) – 22. Di María (Berchiche), 83. Dani Alves (Rabiot)

Karty:   75. Verratti (PSG)

Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:12.
    OGC Nice: Benítez – Souquet, Dante (C), M. Sarr, Le Marchand – Lees-Melou (90+2. Sacko), Cyprien, Seri – Saint-Maximin (84. Srarfi), Balotelli, Pléa.
    Náhradníci: Cardinale – Marlon, Tameze, Srarfi, Burner, Sacko, Makengo.

Paris Saint-Germain: Aréola – Dani Alves, Silva (C), Kimpembe, Berchiche (46. Kurzawa) – Verratti, Rabiot, Draxler (77. Lo Celso) – Mbappé, Cavani (77. Meunier), Di María.
    Náhradníci: Trapp – Marquinhos, Meunier, Lo Celso, Diarra, Kurzawa, Nkunku.

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Hebrard