Twente – Willem II 2:2 (kon.) | Eindhoven – Venlo 3:0 (kon.) | Arnhem – Heracles 0:0 (kon.)
Heerenveen – Utrecht 2:2 (kon.)
FC Twente
2:2 (1:1)
Willem II Tilburg
Sobota 17.03.2018, 18:30 • De Grolsch Veste • Nizozemská Eredivisie • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký den u sledování nizozemské Eredivisie! V dnešním 28.kole se utkání domácí Twente Enschede, které vyzve Willem II. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Willem II se momentálně nachází na patnáctém místě osmnáctičlenné tabulky. Na svém kontě mají 26 bodů za sedm výher a pět remíz. Na první sestupové místo, na kterém je Sparta Rotterdam, mají náskok pouze pěti bodů. Skóre mají záporné 38:49. Z posledních pěti utkání získali šest bodů za dvě výhry. V posledním utkání senzačně porazili první PSV vysoko 5:0! Nejlepší střelec týmu i celé ligy je s třinácti góly španělský hráč Sol.

Twente se nachází na sedmnáctém místě nejvyšší nizozemské soutěže. Na svém kontě mají 18 bodů za čtyři výhry a šest remíz. Na patnáctý Willem tedy ztrácí osm bodů, na poslední Rodu mají náskok pouze jeden bod. Skóre mají záporné 30:50. Mají třetí nehorší obranu v lize společně se Spartou Rotterdam. Z posledních pěti utkání získali dva body za dvě remízy. Nejlepší střelec týmu je s šesti góly Assaidi.

Posledních pět vzájemných utkání:
    15.10.17 Willem II-Twente 3 : 1
    04.03.17 Twente-Willem II 2 : 1
    04.12.16 Willem II-Twente 0 : 0
    02.04.16 Willem II-Twente 2 : 3
    28.11.15 Twente-Willem II 1 : 3

FC Twente: Drommel – Cuevas, Thesker (C), Lam, Bijen, van der Lely – Jensen, Maher, Holla – Assaidi, Boere.
    Náhradníci: Brondeel – Hooiveld, Jensen, Liendl, Slagveer, Tighadouini, van der Heyden.

Willem II Tilburg: Wellenreuther – Tsimikas, Heerkens, Lachman, Lewis – Lieftink, B. Rienstra (C), Chirivella – El Hankouri, Sol, T. Haye.
    Náhradníci: Sprangers, van der Lei – Croux, Dankerlui, Ogbeche, Kristinsson Ingi, van der Linden, Wijnaldum.

Rozhodčí: Reinold Wiedemeijer.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Twente obléklo červené dresy, Willem bílé.

2
    Thom Haye se dostal po pravém křídle k zakončení, nicméně těsně minul bránu Drommela.

3
    Peet Bijen dokázal vybojovat míč, který přihrál svému brankáři Drommelovi.

4
    Domácí hráči jsou aktivnější, nicméně Tilburg si hlídá obranné pozice.

5
    Jeroen van der Lely nepřesně přihrál. Hostující brankář Timon Wellenreuther bude odkopávat od brány.

6
    Twente stále kombinuje kolem půlicí čáry.

7
    Fredrik Jensen se pokusil o přihrávku na Assaidiho, jenže ten se k míči nedostal, protože byl příliš dlouhý.

8
    Hra je na začátku utkání velice opatrná, ani jeden celek nechce dostat první branku. Domácí celek je o všem o trochu lepším týmem zatím.

9
    Willem bude kopat volný přímý kop po faulu Cristiána Cuevase.

10
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, protože kop Pedra Chirivelly byl nepřesný.

11
    Twente je opět na míči a snaží se překonat obrannou hráz hostů.

12
    Adam Maher se odhodlal ke střele, která ovšem skončila zhruba pět metrů od brány hostujícího celku. Timon Wellenreuther bude odkopávat od brány.

14
    Willem II právě vstřelil branku!
    Autorem branky je KOSTAS TSIMIKAS, který dorazil střelu Sola a posílá Willem II do překvapivého vedení 0:1!
    14. Kostas TSIMIKAS - 0:1

15
    Willem hraje co potřebuje. Chytře čeká na chybu domácích, kterou pak využije.

16
    První rohový kop v zápase pro domácí Twente.

17
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Darryl Lachman.

18
    Nepřesnou kombinaci předvedli hosté. Joël Drommel rychle rozehrává na pravého obránce, které hledá volné místo k útoku.

19
    A další nepřesná kombinace domácích. Pomalu začínám chápat proč jsou na předposledním místě tabulky.

20
    Francisco Sol vyhrál hlavičkový souboj, jenže Haye nebyl ve stejné disciplíně tak úspěšný jako jeho spoluhráč.

21
    Fredrik Jensen si nedovoleně vyšlápl na jednoho z hostujících hráčů. Oba leží na zeleném pažitu.

22
    Stále jsou oba na zemi. K nim přibíhají dokonce i zdravotníci.

23
    Jensen vypadá dost otřeseně, domácí trenér Verbeek již posílá jednoho ze svých náhradníků rozcvičovat.

24
    Už se opět hraje, u míče jsou překvapivě hosté.

26
    Hosté se již radovali z druhé branky, jenže postranní sudí odmával ofsajdové postavení.

27
    Tilburg začíná kontrolovat utkání i v držení míče.

28
    O dalekonosnou střelu se pokusil Mohamed El Hankouri, jenže ta ohrozila více fanoušky za brankou než brankáře Drommela.

29
    Nepřesnou přihrávku vyslal hostující Ben Rienstra.

30
    Jeden z domácích hráčů je zraněný a nejspíš bude muset střídat.

31
    Oussama Assaidi se pokoušel o zakončení hlavičkou, nicméně jeho pokus končí těsně vedle pravé tyče.

33
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Danny Holla, přichází Jelle van der Heyden.

34
    Domácí trenér logicky posílá útočně laděného hráče. Uvidíme, zda se dokáže prosadit.

35
    Elmo Lieftink si dokázal u postranní čáry poradit s dotírajícím Lamem.

36
    Utkání je zatím velice bojovné. Můžeme sledovat velké množství faulů a osobních soubojů.

37
    Útočným faulem se provinil domácí Assaidi.

38
    Thom Haye se krásně uvolnil, vystřelil, jenže Drommel předvedl parádní zákrok. Rohový kop pro Willem.
    38. Střelu Thoma Haye vyrazil parádním zákrokem Dromme

39
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Thesker.

40
    Hosté se rozhodli pro napadání a domácí neví co s míčem.

41
    Nakoenc ho napálili dopředu na Boereho, jenže ten nedokázal uspět v obležení mužů v bílých dresech.

42
    Žlutou kartu dostává Thom Haye (Willem II Tilburg).

43
    Domácí budou kopat volný přímý kop.

44
    Twente právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je THOMAS LAM, který si dokázal parádním způsobem naskočit na míč od Boereho a uklidil míč přesně k pravé tyči. Skóre je opět vyrovnané, tentokrát 1:1!
    44. Thomas LAM - 1:1

45
    Rozhodčí Reinold Wiedemeijer se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45+1
    Willem drží míč a chce uhrát poločasovou remízu.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Twente vstoupilo do utkání lépe, nicméně z jednoho protiútoku v 14.minutě se prosadil Tsimikas. Poté byli hostující hráči lepší zhruba do 35.minuty, kdy se domácí opět zlepšili a v 44.minutě vyrovnal domácí záložník Lam, který se krásně prosadil hlavou. Uvidíme, co přinese druhý poločas.

46

46
    Twente rozehrálo druhý poločas.

47
    Hosté budou zahrávat volný přímý kop.

48
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Stefan Thesker.

49
    Do ofsajdového postavení se dostal hostující Sol.

50
    Rohový kop pro domácí mužstvo.

51
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Heerkens.

52
    Rohový kop pro domácí celek.

53
    Do zakončení se nedostal žádný fotbalista, protože míč byl příliš dlouhý a prudký.

54
    Hostující Tsimikas parádním skluzem zastavil téměř jistý gól.

55
    Twente mačká svého soupeře jak pomeranč, ten ale zatím odolává.

56
    Joël Drommel nerozehrál moc kvalitně. Willem II je u míče a bude se snažit uklidnit celou hru.

57
    Útočným faulem se provinil domácí Jensen.

58
    V posledních sekundách můžeme vidět velký počet nepřesností.

59
    Po levém křídle se hnal El Hankouri, jenže nakonec se nedokázal probít přes Heyedena.

60
    Hodina hry za námi a stále svítí nerozhodný stav 1:1

62
    Žlutou kartu dostává Thomas Lam (FC Twente).

63
    Volný přímý kop zahrál Rienstra. Pokusil se o střelu, jenže ta skončila nad brankou domácího mančaftu.

64
    O zakončení se postaral Sol, jenže rána skákala přesně doprostřed brány. Drommel neměl žádný problém.

65
    Útočným faulem se provinil domácí Tom Boere.

66
    Willem II kombinuje na své polovině hřiště a hledá skulinky k překonání domácího valu.

67
    K dalekonosné střele se dostal Chrivella, jenže jen těsně minul bránu Twente.

68
    Stále probíhá boj uprostřed hřiště, kde má zatím navrch hostující celek.

70
    Autorem branky je FRANCISCO SOL, který se obtočil kolem Bijena a parádním způsobem překonal domácího brankáře Drommela.
    70. Francisco SOL - 1:2

71
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Oussama Assaidi, přichází Adnane Tighadouini.

72
    Domácí trenér jednoznačně posiluje ofenzívu.

73
    Twente je opět v bídném stavu. Opět prohrávají a opět se jim vůbec nedaří hra.

74
    Domácí se snaží o vyrovnání, nicméně hosté jsou pozorní.

75
    Není náhoda že v minulém kole Willem porazil první PSV 5:0. Dnes také hraje co potřebuje a nejspíš zcela zaslouženě vede.

76
    Do zakončení se hnal Jensen, nicméně nedokázal usměrnit míč do brány Timona Wellenreuthera.

77
    Domácí trenér bude za chvíli střídat i dalšího hráče.

78
    Domácí jsou v posledních minutách o mnohem lepší. Není se čemu divit, stále prohrávají 1:2.

79
    Rohový kop pro hostující Tilburg.

80
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Lachman.

81
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Cristián Cuevas, přichází Jos Hooiveld.

82
    I hostující trenér bude střídat, ale poprvé v utkání.

83
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Kostas Tsimikas, přichází Giliano Wijnaldum.

84
    Hosté jsou pod velkým tlakem.

85

87
    Autorem branky je PEET BIJEN, který se prosazuje hlavičkou z rohového kopu a vyrovnává stav utkání na 2:2! Twente dnes těží pouze z hlaviček.
    87. Peet BIJEN - 2:2

88
    Žlutou kartu dostává Jos Hooiveld (FC Twente).

89
    Willem II se jenom brání...

90
    Rozhodčí Reinold Wiedemeijer se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Mohamed El Hankouri, přichází Jordy Croux.

90+3

Končí nám zápas 28.kola, kde se utkalo domácí Twente a hostující Willem II. Zápas skončil zaslouženou remízou 2:2. Hosté šli vždy do vedení, jenže domácí vždy vyrovnali. Nejprve se prosadil v 14.minutě Tsimikas, jenže v 44.minutě srovnal Lam. V 70.minutě poslal hosty do vedení Sol, jenže v 87.minutě vyrovnal na konečných 2:2 Bijen. Willem se posouvá na čtrnácté místo, Twente je stále předposlední a nejspíš už sestoupí.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:25:00)

Ondřej Klos

Branky: 44. Lam, 87. Bijen – 14. Tsimikas, 70. Sol

Karty:   62. Lam (TWE), 88. Hooiveld (TWE) – 42. T. Haye (WLM)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 11:6. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:11.
    FC Twente: Drommel – Cuevas (81. Hooiveld), Thesker (C), Lam, Bijen, van der Lely – Jensen, Maher, Holla (33. van der Heyden) – Assaidi (71. Tighadouini), Boere.

Willem II Tilburg: Wellenreuther – Tsimikas (83. Wijnaldum), Heerkens, Lachman, Lewis – Lieftink, B. Rienstra (C), Chirivella – El Hankouri (90+2. Croux), Sol, T. Haye.

Rozhodčí: Reinold Wiedemeijer