Twente – Willem II 2:2 (kon.) | Eindhoven – Venlo 3:0 (kon.) | Arnhem – Heracles 0:0 (kon.)
Heerenveen – Utrecht 2:2 (kon.)
PSV Eindhoven
3:0 (0:0)
VVV Venlo
Sobota 17.03.2018, 19:45Nizozemská Eredivisie • 28. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek večera a u dalších on-line přenosů na počtenou. (21:40:03)

Je konec! PSV po celý zápas jasně dominovalo a byla jen otázka času, kdy dokáže vstřelit první branku. Po pěkné řádce vyložených šancí se jí dočkalo až ve druhém poločase. Faktem je, že mu situaci velmi usnadnil svým vyloučením hostující Seuntjens, který se po dvou žlutých kartách poroučel předčasně do sprch. Přesilovku Eindhoven využil dokonale. V 68. minutě zakončil rohový kop na zadní tyči Marco van Ginkel a bylo to 1:0 pro domácí. V 80. minutě poté zvyšoval po krásné akci Hirving Lozano a na konečných 3:0 pro PSV zvyšoval z penalty opět Marco van Ginkel.

90+4

90+3
    Jenže centr byl odvrácen opět na přední tyči a při následném brejku domácí v další možnosti trefili jen boční síť.

90+3
    Tak ještě jeden roh pro Venlo po sražené střele z hranice vápna. Na výhře domácích to však nic nezmění.

90+1
    Van Ginkel je dnes při chuti a nyní se pokoušel ranou z pětadvaceti metrů o hattrick. Unnerstall však jeho pokus ztlumil ve svých rukavicích.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    V závěru ještě Venlo rozehrávalo rohový kop, ale ten domácí hráči zlikvidovali ihned na přední tyči.

88
    A domácí stále nemají dost! Do vyložené pozice se proklikčkoval střídající Mauro Júnior, ale jeho ránu z rohu malého vápna vyrazil Unnerstall mimo tři tyče.

87
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Nicolas Isimat-Mirin, přichází Armando Obispo.

85
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Gastón Pereiro.

84
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Vito van Crooij, přichází Jens Janse.
    83. Marco van Ginkel - 3:0

83
    PSV právě vstřelilo branku!
    Vzápětí přichází další přesný zásah domácích! MARCO VAN GINKEL se postavil k nařízenému pokutovému kopu a míč poslal bezpečně k levé tyči, zatímco Unnerstall zvolil opačný kout brány.

83
    V rohu vápna byl nyní faulován de Jong a je z toho penalta pro PSV!

82
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Leroy Labylle, přichází Roel Janssen.
    80. Hirving LOZANO - 2:0

80
    Eindhoven navíc přidává druhý gól a zdá se, že je rozhodnuto! Bergwijn po svém průniku po levé straně naservíroval míč před bránu, odkud HIRVING LOZANO ve skluzu dopravil balon za brankovou čáru.

79
    Lozano se poté už nedostal do zakončení po centru z levé strany a hosté alespoň na chvíli dostali balon do bezpečí.