Washington – NY Islanders 6:3 (kon.) | Ottawa – Dallas 3:2 (po pr.) | Colorado – Nashville 2:4 (kon.)
Calgary – San Jose 4:7 (kon.) | Anaheim – Detroit 4:2 (kon.) | Vegas – Minnesota 2:4 (kon.)
Buffalo – Chicago 5:3 (kon.) | Florida – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 0:3 (kon.)
HC Slavia Praha
1:2 (1:0, 0:0, 0:2) Stav série: 0:3
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 17.03.2018, 14:30 • ZS Eden • Play-off Chance ligy • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Přeji příjemné odpoledně všem příznivcům WSM Ligy! Druhá nejvyšší soutěž nabízí o víkendu zápasy semifinálových sérií. Ta, ve které se o postup do baráže pere pražská Slavia a Energie Karlovy Vary, se po prvních dvou zápasech přesouvá do vršovického Edenu.

Stav série 0:2
    První dva zápasy patřily domácímu celku. Série odstartovala na západě Čech a po dvou výhrách si Energie do Edenu veze slibné vedení 2:0. Sešívaní ale před svými fanoušky nedají svou kůži lacino.

První zápas: Energie – Slavia 4:3p
    Do úvodního duelu slávisté nevstoupili nejlépe. Proti favoritovi rychle prohrávali rozdílem dvou branek. Zbraně ale nesložili. Ve druhé třetině dokázali otočit vývoj skóre a před startem závěrečné třetiny se drželi ve vedení. Do role kata sešívaných se ale poté pasoval Jakub Flek, který ve 44. minutě vyrovnal a v prodloužení rozhodl. Flek a s ním i celý stadion se radoval už po necelé půl minutě hry v nastaveném čase.

Druhý zápas: Energie – Slavia 4:0
    Jako den a noc musely slávistům připadat první dva zápasy na ledě Energie. Oba duely od sebe dělil jediný den, přesto nabídly dva zcela rozdílné průběhy. Po úterním vzdoru Slavie přišla dominance Karlových Varů. Energie se ve středu prosadila krátce před sirénou ukončující první třetinu a dostala se na koně. Sešívaní tropili jeden faul za druhým a v krátkém časovém sledu museli bránit dvě oslabení tří proti pěti. Vary zápas jasně ovládly a výhra 4:0 jim vynesla druhý bod v sérii.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Barák, Pohl, J. Drtina (A), J. Novák (C), Kasík, J. Holý, Ryzák – Račuk, Šagát, M. Kadlec – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), J. Tomeček, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý (C), Gríger – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.

Rozhodčí: Čech, Dědek – Gančarčík, Zídek.

V Edenu je vše připraveno. Třetí semifinále za pár okamžiků začne.

00:01

00:12
    Sešívaní se pokusili založit útočnou akci jako první. Puk ale poslali jen na zakázané uvolnění.

00:37
    Balán vyslal na Frodla první ránu zápasu. Sešívaný brankář si připsal jistý zákrok lapačkou.

01:27
    Začalo se sice ve slušném tempu, oba celky nyní ale poněkud bojují s rozehrávkou.

01:50
    Další zakázané uvolnění domácích. Po buly následoval Frodlův zákrok.

02:24
    Sešívaní dobře napadli rozehrávku Energie. Ondráček se pokoušel zakončit na brankovišti. Prudký pas před odkrytou šancí ale minul. Pěkná šance Pražanů.

03:15
    Račuk zkusil nahodit bekehndem. Branku minul a sešívaní musí za pukem spěchat do rohu.

03:44
    Na ledě zůstává ležet hostující Tomeček. Obránce obětavě padl do dělovky, kterou vyslal z modré Kasík. Kotouč Tomečka zasáhl přímo do helmy. Otřesenému hráči museli z ledu pomoci spoluhráči.

04:02
    Do útoku se pokusili vydat hosté. Kohout vedoucí puk ale modrou přejel později než spoluhráč a je odpískán ofsajd.

04:41
    Před Frodlem vložil do nahození hůl obránce Barák. Sešívaný brankář dokázal na nechtěnou změnu dráhy puku zareagovat.

04:54
    Další přerušení. Hra se hodně kouskuje. Mezitím do kabiny odjel zjevně značně otřesený Tomeček.

05:16
    Račuk dostal puk mezi kruhy. Slávista zakončoval nikým nehlídaný. Novotného v obrovské šanci ale prostřelit nedokázal.

05:48
    Račuk znovu v akci. Tentokrát nahodil na brankoviště, kde se snažili jeho spoluhráči dorazit.

06:27
    Slavia je na koni. Po sražené střele z modré se pokoušel dorážet Krejčík. Trefil ale jen obránce.

07:03
    Další puk na branku vypálil Jankovský. Zkoušel to z levé strany k bližší tyči. Novotný si prostor u tyče ale dobře pokryl.

07:38
    Po dobrém forčekinku domácích se k puku dostal Kubica. Zkusil vypálit v jízdě. Novotný zasáhl vyrážečkou.

07:56
    Po odpískání se strhla menší strkanice. Na zemi skončil slávista Kubica. Rozhodčí vylučovat nebudou.

08:27
    Dvakrát po sobě se snažil tečovat Kadlec. Ke vstřelení branky mu ale v obou případech chyběly centimetry.

08:57
    Zapotil se ale i Frodl. Energie dokázala rychle otočit a hned se vydala do útočení.

09:13
    Ihned po buly to zkusil Flek. Branku sice minul, Energii to ale z útočného pásma nedostalo. Kotouč v rohu dojeli hosté.

09:45
    Energie si vytvořila slušný tlak. Na jejím konci bylo ale k vidění přečíslení 3 na 2 v podání červenobílých. Zakončení na sebe vzal Zdeněk Doležal. Novotný vyrazil nad.

10:38
    Po střele Jankovského to v Edenu jen zahučelo. Nahození slávisty letělo těsně mimo tyče.

11:20
    Delší pasáž hry bez přerušení ukončil až Frodl, který ve své výstroji podržel nahození z modré čáry.

11:35
    Vrdlovec dostal puk ke střele. Do kotouče se pořádně pořádně opřel. Frodl musel vytáhnout náročný zákrok.

11:48
    Další rána na sešívanou branku. Tuominen zachytil pas v prostoru mezi kruhy. Střelou z první na sešívaného brankáře ale nevyzrál.

12:13
    Nyní za kratší konec tahá Slavia. Domácí jsou uvěznění v pásmu a dokázali dvakrát vyhodit jen na zakázané uvolnění.

12:16
    Sešívané střídačce přijde vhod komerční přestávka, která přišla na řadu po Frodlově zákroku.

12:39
    Dobře to myslel Zdeněk Doležal, který pálil po obkroužení branky. Střelu z otočky ale neusměrnil ideálně.

13:00
    Buly v útoku Energie vybojoval Flek. Ten nabral rychlost a protlačil se levém křídle. Brankář jeho střelu podržel pod lapačkou.

14:02
    Ránu do betonů brankáře Frodla vyslal Skuhravý. Ten už se asi nemohl dívat na nepřesné rozehrávky ve středním pásmu, vzal si kotouč a ihned po přejetí modré vypálil.

14:53
    Dobrá šance pro Šenkeříka. Ten dojížděl akci z druhé vlny a dostal se k puku po zásahu několika hráčů. Z prostoru mezi kruhy chtěl ihned vypálit. Nezacílil ale mezi tři tyče.

15:44
    Sešívaní jsou u puku. Zkouší ale nahazovat jen z nepříliš slibných pozic. Novotný střely odráží mimo.

16:36
    Pěknou individuální předvedl Šafránek. S pukem vybruslil z rohu, obhodil si obránce a tlačil se před brankoviště. Na Novotného ale nevyzrál.

17:40
    Dlouho hledali sešívaní cestu, kterou by založili útočnou akci. Prudké nahození nakonec skončil na zakázaném uvolnění.

18:14
    Slavia právě vstřelila branku!
    Skóre zápasu načínají domácí. Ti si vytvořili krátký tlak, po kterém slavila úspěch rána Jana Pohla z modré čáry. Do dělovky vložil hůl MARTIN KADLEC, čímž Novotnému znemožnil úspěšně zasáhnout. Asistence: Jan Pohl a Martin Šagát.

19:04
    Energie se sice krátce po inkasované brance dokázala dostat do útoku, už ale musí znovu dávat pozor na slávisty. Ty čeká buly v útočné třetině.

19:25
    A vhazování se bude opakovat. Vary poslaly puk přes všechny čáry.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:26.

První třetina nabídla pěknou podívanou. Odstartovalo se ve slušném tempu, ale na branku se poměrně dlouho čekalo. Ve slušné atmosféře se nakonec jako první prosadili slávisté. Pohlovu ránu usměrnil mezi tyče Kadlec a Eden mohl slavit. Do druhé části tak půjdou s jednobrankovým vedením právě domácí hokejisté.

20:01

20:04
    Ihned po buly ve středovém kruhu na Frodla nahodil Šenkeřík. Kotouč po zásahu vyrážečku skončil v ochranné síti.

20:57
    Nepřesnosti slávistů ve střední třetině trestal Stloukal. Vzal si kotouč a z modré hned pálil. Frodl připraven.

21:38
    Slavia bojuje s rozehrávkou. Kotouč končí na zakázaném uvolnění.

21:57
    První přesilovou hru zápasu se zahrají Vary. Jiří Doležal musí na trestnou za hru vysokou holí.

22:05
    Plutnar po vyhraném buly hned nahazoval. Před Frodlem se snažil dorážet Balán. Brankář Slavie sice neměl puk ve své moci, sudí ale kotouč ztratili z dohledu a přerušili hru.

22:27
    Pražané vyhodili z pásma. Při dalším západočeském pokusu o založení akce byl odpískán ofsajd.

23:04
    Dvakrát po sobě dokázali slávisté vyhodit. Slavia se zatím brání úspěšně.

23:29
    Kverka vyslal pozdrav na branku červenobílých. Frodl jen máchl lapačkou a bez obtíží puk ulovil.

23:50
    Kovačevič už skoro zvedal ruce nad hlavu. Jeho tečovaná rána z modré se ale nakonec zastavila spojnici horní a pravé tyče. Sešívaným pěkně zatrnulo.

23:57

24:48
    Po ubráněném oslabení se do útoku dali domácí. Kasík zkusil nahodit. Trefil ale jen obránce před brankovištěm.

25:33
    Znovu nebezpečný Kovačevič. Opět to hostující hráč zkusil z modré. Rána letěla těsně nad.

26:33
    Hraje se nahoru – dolů. Oba týmy se v útoku střídají. Rychlé akce ale postrádají přesné zakončení.

27:21
    Na delší dobu se ale v pásmu usadily přece jen Vary. Z modré chtěli gólovou střelu vytěžit Rohan. Puk k Frodlovi ale neprocpal.

27:44
    Krátce po komerční přestávce přichází další přerušení. Vary zastavuje v přechodu přes modrou ofsajd.

28:12
    Slibná šance. Šagát našel za brankou puk a hledal Kadlece. Ten operoval na hraně brankoviště. Jelikož byl tísněn obránci, musel vypálit z otočky. Střelu zastavil Novotný betonem.

29:05
    Zdeněk Doležal v přečíslení šikovně potáhl puk, čímž si položil obránce. Střelu chtěl zamířit do horní části branky, puk mu ale sjel a doklouzal do rohu.

29:39
    Ihned po buly v útoku chtěli slávisté zakončovat. Střelu Novotný vyrazil nad, a tak se bude vhazování opakovat.

30:12
    Drtina zkusil nahodit z modré. Kotouč nikdo netečoval, přesto Novotného kotouč zaskočil. Brankář Energie zasáhnout dokázal.

31:18
    Slavia v tlaku hledá marně cestu do přesného zakončení. Šanci měl na hokejce Jiří Doležal. Pas mezi kruhy ale nezpracoval.

32:02
    Marek Račuk se utrhl obraně a našel si cestu do zakončení v jízdě. Cílil do horního růžku. Za Novotného kotouč dostal. Když už chtěl Eden slavit, zastavila kotouč tyčka.

32:25
    Svižnou část hry přerušila komerční přestávka. Šance měly i Vary, nejblíže brance byla ale slávista Račuk.

32:40
    A nyní jdou do Pražané do přesilovky. Kovačevič nechal hokejku v cestě Doležalovi a musí na trestnou.

33:27
    Slavii se nedaří usadit se v útoku. Hosté se dokonce dostali do brejku. Zakončoval ho Beránek, který mířil mezi Frodlovy betony. Úspěšný nebyl, hostující střídačka se ještě snažila dovolat faulu. Úspěšná ale nebyla.

33:57
    Z modré se do puku opřel Drtina. Prudkou ránou ale zlomil hůl. Slávisté se snažili dorážet.

34:40

34:44
    Další rychlé akce energetiků. Po pravém křídle se tentokrát prohnal Stloukal. Frodl dokázal vyrazit nad.

35:37
    Slavia má sice puk v útoku na hokejkách. Energie soupeře drží v rohu a neumožňuje mu zakončit.

35:57
    Před brankou odvedl dobrou práci Šafránek. Stínil Novotnému, který puk vůbec neviděl. Kotouč ale mířil do betonů brankáře Energie.

36:02
    Další přesilovka pro Slavii. Skuhravý si odsedí dvě minuty za hákování.

36:31
    Energie se brání dobře. Flek zachytil puk a vyjel s ním až k brankáři. Dokázal vypálit, slávisté jeho střelu vyrazili nad. Buly v útoku je pro Energii cenné.

37:11
    Prosadit se chtěl Nedvídek. Nejdříve nahodil, aby pak vlastní kotouč dojel. Ze dvou střel se ale radovat nemohl ani jednou.

37:28
    Slavia vybojovala buly v útoku. Domácím v přesilové hře ale chybí souvislejší tlak.

38:02

38:09
    Račuk nabral rychlost a zkusil vypálit. Mířil mezi betony. Novotný holí vyrazil až do ochranné sítě.

38:50
    Namazáno od obránců dostal Jiří Doležal. Z první zkusil vypálit. Byl sice ve slibné pozici mezi kruhy, nedokázal ale přesně zamířit.

39:29
    Zakázané uvolnění Slavie.

39:49
    Kubica v kruhu pro vhazování schytal nejspíše ránu hokejkou do obličeje. Nečinnost rozhodčích zhodnotili fanoušci po svém. Dvojice hlavních sudích si musí vyslechnout nelichotivý pokřik.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:20.

Druhá třetina branku nepřinesla. Znovu byla k vidění vyrovnaná podívaná. O pár střel byli aktivnější domácí. Ti také měli největší šanci třetiny. V pěkné šanci ale Račuk trefil jen tyčku. Jelikož se ani Vary neprosadily, před třetí částí Pražané stále drží jednobrankové vedení.

40:01

40:22
    Hned na úvod třetiny provětrali útočníci oba brankáře. Nejdříve se k puku dostal Kadlec, který ale trefil jen Novotného. Flek z levé strany pásma zase zamířil mimo, kotouč se ale nebezpečně dorážel před branku.

40:45
    Po druhé po sobě se bude vhazovat po Froldově pravici. Do ochranné sítě byl sražen kotouč nahozený z modré.

41:06
    Dobré napadání Slavie a k puku se dostal Zdeněk Doležal. Zakončit zkusil po obkroužení kolem klece.

41:38
    Kovačevič se do puku opřel na modré. Frodl dokázal proti prudké ráně karlovarského hráče zasáhnout.

42:41
    Svižné tempo diváky v Edenu baví. Ti musí rychle otáčet hlavu z jedné strany kluziště na druhou.

43:24
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Vcelku nenápadná střela a je vyrovnáno. Sešívaní nepokryli volný kotouč za modrou. Dojel si pro něj MARTIN OSMÍK, který zkušel spíše nahodit. Frodl puk zbrzdil levým betonem, nicméně kotouč do branky stejně doklouzal. Asistence: Jaromír Kverka a Martin Kohout.

44:37
    Energie je najednou aktivnější. Frodl už musel řešit další dva střelecké pokusy, které směřovaly na jeho branku.

45:19
    Od branky Varů se hraje bez přerušení. Z toho těží především hosté, kteří nepouštějí Slavii přes střední pásmo.

45:41
    Zajímavá šance Energie. Do branky se všichni hosté značně tlačili. Stloukal nakonec naletěl až do Frodla. Ten situaci ustál a puk zastavil.

46:31
    Osmík se do puku opřel z modré. Brankář sešívaných vyrazil betonem jen před sebe. Ke štěstí domácích kotouč nikdo z hostů nedojel a nedorazil.

47:30
    O střelu se pokusil i Vrdlovec. Z pravé části modré čáry ale úspěšný nebyl.

47:49
    Přerušení nakonec obstaral až sešívaný ofsajd, s jehož odpískáním nejsou domácí příznivci příliš spokojení.

48:09
    Na Jiřího Doležala mířilo nahození z rohu. Slávista před brankovištěm ale kotouč nezpracoval.

48:42
    Dvakrát po sobě pálil Pohl. Napoprvé se střelou příliš otálel a dostal se mimo úhel, poté trefil obránce.

48:52
    Kratší tlak Slavie ukončil až dorážející Šagát, který proti Novotnému neuspěl.

49:21
    Zakázané uvolnění Energie. Hra se stěhuje před Novotného.

50:02
    Frodl neměl lehký úkol. Nahození vyrazil jen před sebe a musel puk rychle přikrýt. Byl úspěšný.

50:35
    Slavia je v pásmu. Víc než pár přihrávek za brankou ale nepředvedla.

50:59
    Kverka dostal puk k pravé tyči. Musel se ale natahovat a nedokázal ho usměrnit mezi tři tyče.

51:35
    Nepřehledná strkanice na modré čáře nakonec skončila odpískaným ofsajdem Energie.

51:54
    Gríger se dobře tlačil do brankoviště. Prudký pas mu sice šel na brusle, moc ale nechybělo, aby se od nich odrazil do klece.

52:48
    Opět se bojuje delší dobu bez přerušení. Oba celky se snaží o co největší rozruch v útoku. Slavia ale v další akci dokázala puk udržet pouze v rohu.

54:13
    Po pravém křídle se prohnal Kverka. Zkusil nahodit bekhendem. branku minul.

54:40
    Energie zavařila sešívanou obranu. Stloukal nahodil na branku a puk propadl do brankoviště. Dorážet se snažil jeden hráč Energie za druhým, sešívaní ale postupně popadali do brankoviště a puk do sítě nepustili.

55:08
    Kotouč s pokusila vyvézt Račukova formace. Víc než nepřesné nahození ale k vidění nebylo.

56:18
    Sešívaní bojují o každý kousek ledu naplno. Teď to domácím vyneslo tlak. Šafránek se snažil nahodit do skrumáže před brankou. Tam ale nikdo nedokázal zakončit.

57:07
    Kadlecovo nahození dokázal Novotný najít a vyrazit, přestože těsně před ním před ním projel slávista, který mu zhoršoval výhled.

57:19
    Energie nahozený puk nedojela. Zakázané uvolnění.

57:59
    Podlipnikovo nahození dokázali hosté tečovat. Frodl musel rychle zareagovat.

58:38
    Gríger měl na holi rozhodnutí. Na pravé straně brankoviště už měl před sebou odkrytou část branky, kotouč ale poslal na břevno. Vcelku výstižně se poté chytil za hlavu.

59:27
    V zběsilém závěru třetiny jsou aktivnější Vary. Ty také dohrávají třetinu v útoku.

59:48
    Výbuch karlovarské radosti. MICHAL PLUTNAR v závěru třetiny našel volný puk. Dokázal vyslat na milimetr přesnou střelu. Kotouč zapadl přesně do horního růžku Frodlovy branky. Asistence: Jakub Flek a Tomáš Rachůnek.

59:48
    Oddechový čas pro domácí.

Slavia ve třetím semifinále dlouho vedla. Ve třetí třetině ale dokázaly Vary vyrovnat a karlovskou radost odstartoval naplno dvanáct sekund před koncem základní hrací doby obránce Plutnar. Ten se trefil přesně do horního rohu. Energie tak dělí od baráže jediná výhra.

To je z Edenu vše. Přeji hezký zbytek dne a u znovu na shledanou. (17:00:16)

David Soumar

Branky a nahrávky: 19. M. Kadlec (Pohl, Šagát) – 44. Osmík (Kverka, Kohout), 60. Plutnar (Flek, T. Rachůnek)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, J. Tomeček, Kovačevič – T. Rachůnek (A), Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík (C), Skuhravý, Gríger – O. Beránek, Tuominen, Vrdlovec.

Rozhodčí: Čech, Dědek – Gančarčík, Zídek