Žilina – Zvolen 4:1 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 4:5 (po pr.)
HC MIKRON Nové Zámky
4:5 (2:0, 2:3, 0:1 - 0:1) Stav série: 0:3
HK Nitra
sk Pondělí 19.03.2018, 18:00 • ZŠ Nové Zámky • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Gól napokon pochopiteľne platí a tak sa Nitra ujíma vedenia v sérii 3:0 a už zajtra tak môžu hostia rozhodnúť o svojom postupe do semifinále! Nové Zámky tento zápas doslova zbabrali, pretože vyhrávali 4:1, ale napokon toto stretnutie nedotiahli do víťazného konca a zajtra tak budú mať nôž na krku.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (20:59:21)

66:22
    Ale pozor! Tréner domácich požiadal o prezretie videa, ale hostia sa už radujú z víťazstva. Z opakovaných záberov sme nezaznamenali žiadne porušenie pravidiel, pre ktoré by gól platiť nemal.

66:22
    Nitra dala gól!

Hostia presilovku využívajú a tak sa stávajú víťazom tohto stretnutia! MICHAL KRIŠTOF vybojoval puk na svoju hokejku, následne si vylepšil svoju pozíciu a peknou strelou prekonáva Baroša – 4:5!

66:02
    Nitra sa stále drží v útočnom pásme, ale neprichádza žiadne presné zakončenie.

65:22
    Hostia teda hrajú presilovku 4 na 3, Nitra sa okamžite usadila v útočnom pásme a domáci sú tak pod veľkým tlakom.

65:13
    Oddychový čas hostí. Nitra ide hrať presilovku a tak si tréner Antonín Stavjaňa berie oddychový čas a rozdáva svojim zverencom dôležité pokyny.

65:13
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Team penalty – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

65:00
    Do konca predĺženia ostáva 5 minút, útočné výpady sa postupne striedajú na oboch stranách. Uvidíme, čo nám teda ponúkne ešte zvyšok predĺženia.

64:52
    Mikúš sa snažil zakončovať vo veľkom závare pred bránkou domácich, ale puk napokon za Barošov chrbát neprešiel.

64:48
    Na ľade teraz prebieha tuhý boj, Nitra drží domácich v ich pásme a snaží sa rozhodnúť toto stretnutie.

63:14
    Útočné výpady sa striedajú na oboch stranách, ale predĺženie zatiaľ žiadnu zaujímavú situáciu neponúklo.

62:19
    Šille sa ocitol sám pred brankárom Lawsonom, ale nedokázal puk trafiť ideálne a tak si hostia mohli vydýchnuť.

61:58
    Nové Zámky však založili rýchly protiútok, od modrej to skúsil na bránku hostí Salija, ale Lawson bol pripravený a svojim zákrokom prerušuje hru.

61:22
    Do útočného pásma teraz prenikli aj domáci hokejisti, ale napokon sa k zakončeniu na bránku nedostali. Dopredu tak môže ísť opäť Nitra.

60:50
    Po peknej kombinácii sa do zakončenia dostal Rais, ale jeho pokus vyráža Baroš do bezpečia. Nitra získava však buly v útočnom pásme.

60:15
    Predĺženie sa už naplno rozbehlo, Nitra okamžite preniká do útočného pásma.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po krátkej prestávke sa už začne samotné predĺženie, ktoré v play-off má trvanie až 10 minút pri hre štyri na štyri.

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 7. Fábry (bez asistencie), 17. Plášil (Šimun), 25. Jurík (Hřebejk, Škoda), 27. Hruška (Zbořil, Saulietis) – 21. Rais (Mezei, Krištof), 32. Lantoši (Slovák, Blackwater), 34. Krištof (Mezei), 46. Mikúš (Paulovič, Krištof), 67. Krišotf

HC MIKRON Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Husák, Novák, Plášil, Hruška, Jass, Salija, Šimek, Ondrušek – Hřebejk, Jurík, Škoda – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, Varga – Dubec, Rehák, Tužinský
    HK Nitra: Lawson (Foltán) – Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, Versteeg, T. Milam, Rýgl, Šiška – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Lantoši – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Kutálek, Bradley, Kovacs

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Vladimír Fridrich – Roman Výleta, Jozef Tvrdoň – Jozef Vrábel