Mor. Budějovice – Sokolov 3:2 (po pr.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 0:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Poruba 2011 2:0 (kon.)
Šumperk – SHK Hodonín 7:5 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Stav série: 2:2
HC RT TORAX Poruba 2011
Úterý 20.03.2018, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Semifinále

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek úterního večera. (20:32:33)

Valaši v poslední třetině přidali ještě jednu branku z hole Ondřeje Martiníka, díky čemuž srovnávají stav semifinálové série na 2:2 a rozhodnout tak bude muset poslední páté utkání na ledě Poruby. Za zmínku stojí nezvládnutý závěr zápasu ze strany hostů, kteří odehráli poslední minutu utkání pouze s cílem šarvátek, čímž možná chtěli svého soupeře rozhodit do posledního utkání. Zda se jim to povedlo, se dozvíme za dva dny ve večerních hodinách.

59:53
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Fišera – 10 min. osobní trest, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Hajda – 10 min. osobní trest, hrubost).

59:53
    Fišera se ihned po vhazování vrhl jako zvíře po Hajdovi a vše skončilo bitkou obou. Budou následovat další tresty.

59:49
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (T. Káňa – 5 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (J. Káňa – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Žák – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Dvořák – 2 min., hrubost).

59:49
    Celá situace se velmi vyostřuje, hosté absolutně nezvládají závěr utkání.

59:49
    V obranném pásmu Bobrů vznikají šarvátky, rozhodčí bude velmi pravděpodobně vylučovat.

59:32
    Branka Poruby zůstává prázdná!

59:32
    Bobři vyhodili pouze na zakázané uvolnění a v tom samém čase si vybírají oddechový čas.

59:02
    Kůdela na střídačce, Poruba s šesti hráči v poli!

58:41
    Oddechový čas pro Porubu.

58:41
    Přechod Bobrů do útočného pásma zastavilo ofsajdové postavení.

58:01
    Na Bobří hrázi byly ohlášený poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    A tohle založení skončilo až na zakázaném uvolnění. Vhazuje se před Kůdelou.

57:16
    Další vyhození Bobrů nutí Slezany zakládat novou útočnou akci až ze svého pásma.

56:49
    Hajda vyhazuje do středního pásma a obě mužstva střídají.

55:47
    Horyna vyhazuje na další zakázané uvolnění Bobrů, čímž dostává svůj tým z tlaku, který si Poruba v posledních momentech vytváří.

55:19
    Šafránek si připisuje další ze svých jistých zákroků. Vhazuje se po jeho levici.

55:02
    Báchor vybojoval kotouč na obranné modré a poslal jej pouze na zakázané uvolnění, což domácím pro teď bohatě stačí.

54:21
    Daněk napřáhl v mezikruží ke své dělovce, kterou ale sejmul obránce soupeře. Ten se nyní svíjí na ledové ploše, což donutilo muže v pruhovaném k přerušení hry.

53:20
    Valaši pouze uklidnili hru za svou brankou a nikam se neženou. Místo toho spoří cenné vteřinky, které nyní ubíhají soupeři naopak velmi rychle.

52:34
    Obránce Bobrů tečoval puk pouze mimo ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

51:38
    Kývala výborně našel před brankou Hořanského, který však jen těsně minul odkrytou část branky Kůdely! Tahle branka by už byla pro hosty smrtelná.

50:26
    Poruba po obdržené brance lehce zkoprněla, přesto zůstává na puku aktivní a snaží se o vyrovnání.

49:31
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Jako blesk z čistého nebe přichází druhý gól domácích. ONDŘEJ MARTINÍK si našel jako první odražený kotouč před Kůdelou a nekompromisně jej zavěsil bekhendem do horního růžku Kůdelovy svatyně. Asistence: Václav Studený a Dominik Rudl.

48:49
    Hosté znovu uklidňují hru za svou brankou a vymýšlejí novu útok.

47:48
    Nutno podotknout, že hosté výrazně zlepšili hru oproti druhé periodě. Když se ale dostanou do svých šancí, drží Bobry výrazně nad vodou brankář Šafránek.

47:03
    Po dobré akci Slezanů odklidil na zakázané uvolnění Horyna.

46:04
    Rudl se z ničeho nic zmocnil kotouče ve středním pásmu, najel si do útočné třetiny, odkud vyslal dobrý pokus směrem na Kůdelu. Ten pro jistotu přerušil hru.

45:59
    Valaši v plném počtu.

45:30
    A další vyhození po závaru před Šafránkem, kterému hodně pomohli jeho obránci.

45:03
    Brunec vyhazuje a Bobři střídají.

44:26
    Po střele Poruby a zákroku Šafránka končí kotouč vysoko nad, což zapříčinilo přerušení hry.

43:59
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Horyna – 2 min., hrubost).

43:26
    Slezané drží soupeře v jeho pásmu a už několikrát nebezpečně vystřelili. Šafránek je ale prozatím jistý.

42:40
    Hlavní arbitr přerušuje pro pasivní hru v rohu kluziště z obou stran. Vhazuje se před Kůdelou.

42:22
    Zakázané uvolnění z hole Žáka. Vhazuje se po levici Šafránka.

41:47
    Kůdela jen zastavil nahození Hajdy a hned jej posunul na svého obránce.

41:15
    Poruba uklidnila hru za svou brankou a rozvíjí útočné snahy s cílem vyrovnat stav duelu.

40:23
    S prvním pokusem hostů na úvod třetí periody už měl Šafránek nemalé potíže. Přesto nakonec kotouč podržel dostatečně dlouho, aby donutil rozhodčího přerušit hru.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:43.

Druhá perioda nabídla na Bobří hrázi mnohem zajímavější podívanou. Vše vyústilo v první brankou Valašské Meziříčí v podání Petra Seidlera, který využil přesilovou hru Bobrů. Slezané v závěru hráli přesilovku pět na tři, během které si vytvořili enormní tlak, gól z ní ale nevytěžili.

40:00

39:23
    Hořanský pouze protečoval do útočného pásma a odchází střídat.

39:01
    Domácí po infarktovém oslabení vyhazují na zakázané uvolnění.

38:37

38:12
    Slezané znovu drtí Bobry v jejich pásmu. Střely ale prozatím létají mimo.

37:30
    Valaši ve čtyřech.

37:09
    Šafránek nadvakrát podržel svůj tým. Slezané si dvakrát nahráli kotouč téměř do prázdné, brankář Bobrů je však odolný a oba jejich pokusy skvělými přesuny vychytal.

36:37
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Dvořák – 2 min., vysoká hůl).

36:02
    Valaši se osvobozují a střídají kompletní čtveřici.

35:30
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Seidler – 2 min., držení hole).

34:49
    PETR SEIDLER si objel celý prostor mezikruží a lehce zdviženou střelou trefil přesně prostor mezi betonem a vyrážečkou brankáře Kůdely, který byl už v posedu, ve kterém mohl jen těžce zakročit proti střele útočníka Bobrů. Asistence: Michal Žák.

33:48
    Porub podržela kotouč v útočném pásmu, kde naspořila cenné vteřinky. Bobři musí zakládat útočnou akci znovu od začátku.

33:18
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slavík – 2 min., vysoká hůl).

32:57
    Poruba v plném počtu.

32:14
    Valachům se nyní vůbec nedaří dostat do útočné třetiny. Poruba dobře brání obrannou modrou.

31:25
    Brunec vyslal směrem na Kůdelu tvrdou ránu z mezikruží. Brankář hostí i přes problémy nakonec schoval puk pod lapačkou za pomoci svých obránců.

30:57
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Luka – 2 min., podražení).

29:41
    Žák si od mantinelu sjel až ke Kůdelovi, kde ale zamířil přesně do středu postaveného brankáře hostí.

29:02
    Bobří tlak lehce opadl. Domácí však nadále zůstávají ve většinovém držení kotouče.

28:20
    Ve dvou minutách vidíme už asi třetí zakázané uvolnění hostů. Ti opravdu vypadají, jakoby se černé gumy ve druhé periodě báli.

27:18
    Slezané se až nyní dostali k souvislejšímu držení kotouče. Znovu jej však ve výsledku pouze nahodili do útočné třetiny.

26:06
    V krátkém časovém sledu následuje další nedovolené uvolnění hry ze strany hostů. Ti prozatím vypadají, jakoby byli myslí ještě v kabině.

25:57
    Zakázané uvolnění Poruby znamená další vhazování před Kůdelou.

25:18
    Po dlouhé době měl práci i na druhé straně Šafránek. Střelu Haase viděl ale od samého počátku a neměl tak problém je vykrýt.

24:37
    Bobři teď za masivní podpory svých fanoušků drtí Slezany v jejich pásmu. Poruba působí jako opařená.

23:20
    Pokorný lehkou střelou tváří v tvář Kůdelovi trefil horní brankovou konstrukci! Velké štěstí pro hosty.

22:58
    Dvořák vyzkoušel pozornost Kůdely z ostrého úhlu, ten vyrazil za svou branku.

22:10
    Valaši ve dvou gólovkách! Nejprve nestačil jen těsně tečovat nahození Studeného Martiník do prázdné branky, o pár momentů později vychytal Kůdela na poslední chvíli dělovku Žáka z prostoru mezikruží.

21:19
    Hořanský nabral svou typickou rychlost a v útočném pásmu vybojoval kotouč pro svůj tým. Černá guma ovšem po malé chvilce skončil vyhozen až u Šafránka.

20:32
    Po první střele Poruby přišlo na řadu ofsajdové postavení Bobrů.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:53.

Úvodní perioda nabídla velmi opatrnou hru z obou stran. Tomu odpovídá i skóre, které je bezbrankové. Zda oba týmy něco změní do druhé periody se budeme muset nechat překvapit.

20:00

19:46
    Poruba ještě pár vteřin před koncem získala útočnou třetinu po nahození ze středního pásma, které schoval Šafránek v lapačce.

18:55

18:19
    A znovu vyhození hostů. Bobrům se po úvodních vteřinách strávených v útočném pásmu přesilová hra příliš nedaří.

17:38
    Slezané poprvé v utkání vyhazují a kompletní obranná čtveřice střídá.

17:17
    Seidler dostal kotouč k prostoru pro vhazování, odkud zkusil vypálit na branku soupeře. Kotouč se posléze odrazil ještě k Hořanskému, který se pokoušel dorážet, leč neúspěšně.

16:55
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jaroš – 2 min., podražení).

16:42
    Kombinace třetí útočné formace Bobrů skončila přikrytím puku Kůdelou. Vhazuje se znovu v obranném pásmu hostů.

16:15
    Nepřesná rozehrávka Slezanů znamená jen zakázané uvolnění.

15:42
    Vše se zdá být v pořádku. Hra tedy může znovu započít.

15:42
    Branka hostů zůstala vychýlena mimo svou pozici. Nyní se čeká na ledaře, který ji míří opravit. Hra je tedy na pár chvil pozdržena.

15:29
    Po několika nepřesnostech ve středním pásmu se ke kotouči nakonec dostali domácí, kteří nyní zakládají útočnou akci.

14:57
    Porubští uklidňují hru za brankářem Kůdelou a čekají na vystřídání kompletní formace.

13:45
    Ostrou ránu Dreslera z rohu útočného pásma spatřil zrak Šafránka na poslední chvíli, díky čemuž jej brankář domácích i se štěstím vyrazil do rohu.

13:08
    Pozorný hlavní rozhodčí si všiml přihrávky rukou na straně hostů. Vhazování proto proběhne v jejich pásmu.

12:49
    Šafránek si pro jistotu dojel pro nahozený kotouč, který schoval v lapačce až někde v prostoru pro vhazování. Vhazuje se po jeho pravici.

11:46
    Po úvodních minutách se hra po několika šancích Bobrů nyní opět odehrává před Šafránkem.

11:03
    Fojtík se snažil dojet nahozený kotouč do útočné třetiny Poruby. Dřív byl u něj ale Šafránek, který jej jen posunul směrem ke svým spoluhráčům.

10:20
    Brankář hostů si znovu našel nahozený puk a znovu jej ukryl ve své brankářské výstroji.

09:42
    Kůdela se doslova přihlásil jako ve škole o vysoký nahozený kotouč Martiníka a schoval jej ve své lapačce.

08:41
    Hosté se znovu drží v útočném pásmu, nevytváří si však větší střelecké příležitosti.

07:53
    Po kombinaci Poruby v útočném pásmu se ujal puku Vaněk a rozjel se směrem ke Kůdelovi. V útočném pásmu mířil pod víko soupeřovy svatyně, které vykryl jistý Kůdela a kotouč skončil vysoko nad.

07:10
    Martiník se zmocnil puku ve svém pásmu a pelášil s ním a se svou útočnou formací do útočného pásma. Tam jej však pouze odevzdal soupeři.

06:28
    Slezané nyní sevřeli soupeře v jeho pásmu a bojují o kotouč v rohu kluziště.

05:26
    Horyna se pokoušel propálit hradbu těl před sebou od útočné modré. Jeho pokus ztroskotal na prvním bránícím hráči.

05:08
    Zakázané uvolnění hostů vyhání hru před Kůdelu.

04:32
    Fojtík se prokličkoval mezi dvěma obránci Bobrů a poslal kotouč přes celé pásmo na svého úplně volného spoluhráče. Ten však nedokázal kotouč zpracovat, a tak z šance Poruby nic nebylo.

03:50
    Brunec na druhé straně taktéž ve vyložené šanci. Útočník Bobrů ale nedokázal zvednout černou gumu nad beton Kůdely. Taková situace by znamenala téměř jistý první gól.

03:11
    Šafránek si připisuje první ostrý zákrok. Střelu Luky vyrazil ramenem do rohu.

02:37
    Valaši opět nedokázali projít přes střední pásmo, které zatím skvěle Slezané brání.

01:48
    Hosté se v úvodu zatím příliš nedostávají ke kotouči. Když se tak stane, jen jej nahodí do soupeřovy třetiny.

00:53
    Pokorný se snažil projet sám do útočné třetiny, ve středním pásmu byl ale zastaven pozornými obránci soupeře.

00:14
    Báchor poslal kotouč na modrou, kde jej tečoval Seidler do útočného pásma. V něm se jej zmocnili hráči Poruby.

00:01

Obě mužstva jsou nastoupena na ledě. Čtvrtý semifinálový duel za pár momentů vypukne.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Pokorný, Pořický – Kývala, Daněk, Hořanský – Studený (C), Martiník, Dalajka – D. Varga

Trenér: Jiří Weintritt

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Dresler (A), Slavík, Fišera, Kaluža, Hryciow, Popela, Puškár, Adam – Ballner, Haas, J. Káňa, Luka, Fojtík, Zdeněk (A), Finsterle, Zachar (C), Gelnar, Ollender, T. Káňa, Jaroš

Trenér: Aleš Flašar

Rozhodčí: Fiala, Koziol – Bojda, Konvička.

Čtvrtý duel semifinále mezi Valašským Meziříčím a Porubou zavede oba soupeře znovu na led Valachů. Ti v sérii ztratili vedení 1:0, když v dalších dvou duelech svému soupeři podlehli, i když v tom posledním rozhodlo podruhé v sérii až prodloužení. Svěřenci trenéra Weintritta budou tedy na Bobří hrázi odvracet konec sezóny, Poruba má naopak mečbol, který může proměnit už v tomhle zápase.

Dosavadní průběh série: 1:2
    1. utkání: Poruba vs. Valašské Meziříčí 4:5 po prodl.
    2. utkání: Valašské Meziříčí vs. Poruba 3:6
    3. utkání: Poruba vs. Valašské Meziříčí 4:3 po prodl.

Vrátí Bobři sérii na led Slezanů k rozhodujícímu pátému utkání nebo budou moct svěřenci trenéra Flašara slavit postup do finále druhé ligy – skupiny Východ? Odpovědi na tyto otázky nám přinese úterní večer.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.