Mor. Budějovice – Sokolov 3:2 (po pr.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 0:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Poruba 2011 2:0 (kon.)
Šumperk – SHK Hodonín 7:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
7:5 (4:2, 3:1, 0:2) Stav série: 2:2
SHK Drtiči Hodonín
Úterý 20.03.2018, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Semifinále

To je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a přeji vám krásný zbytek úterního večera. (20:34:50)

Je tu konec dnešního utkání. Draci v něm vítězí poměrem 7:5 a vyrovnávají tak stav série na 2:2. Tuto semifinálovou sérii tak bude muset rozhodnout až poslední pátý duel, který se odehraje na ledě Drtičů ve čtvrtek 22.3 od 18:00.

59:51
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Hajný – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Schejbal – 2 min., hrubost).

59:51
    V poledních vteřinách zápasu se to na led pěkně přiostřilo, nyní se budou udělovat další trestné minuty.

59:43
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Jurča – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Cink – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

59:43
    Jurča mimo hru napadl Cinka, který ihned začal vracet úder a tak se nám na ledě strhla potyčka těchto dvou mužů.

59:11
    Vymazal dokázal zastavit Mojžíšovu střelu, následně vyhodil kotouč do středního pásma.

58:59
    Miklíkovo nahození drží domácí gólman v lapačce.

58:25
    Ondřej Haloda zůstává na střídačce, hosté to zkouší se šesti hráči v poli.

58:25
    Oddechový čas pro hosty.

57:44
    Drtiči jsou aktivnějším mužstvem na ledě, nyní se ale do samostatného úniku dostali domácí, konkrétně Milan Ostřanský, jeho střelu k pravé tyči ale dokázal Haloda vystihnout a následně vyrazit betony.

57:08
    Do zakončení se po delší době dostali Draci, konkrétně Lehečka, který trefuje hruď Ondřeje Halody.

56:38
    Miklík se dostal do slibné šance, na poslední chvíli mu však kotouč přeskočil hůl.

56:08
    Střelu Davida Pešky vyráží domácí gólman za svou bránu.
    54:16 VANĚK - 7:5

54:16
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Drtiči snižují stav utkání na rozdíl dvou branek. Hladišovu střelu vyrazil domácí gólman pouze před sebe, kde se v tu chvíli nacházel volný DANIEL VANĚK, ten dokázal následně kotouč dopravit do brány svým tělem. Asistence: Dominik Hladiš.

54:00
    Pavel Mojžíš dostal nabito mezi kruhy, jeho tvrdá střela se odrazila od horní tyče až do střechy zimního stadionu.

53:18
    Cink mohl vyslat do samostatného úniku Vachutku, ten však jeho přihrávku nedokázal zpracovat.

52:50
    Žabčík střílel od prostoru z pravého kruhu, Svoboda měl zakrytý výhled, zasahovat však ale nakonec nemusel.

52:04
    Další velká šance domácích ! Nyní sám na bránu ujížděl Milan Ostřanský, kterému jeho bekhendový blafák vychytal Ondřej Haloda.

51:39

51:10
    Tvrdá střela Žabčíka z modré končí na betonech domácího strážce svatyně.

51:03
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Reném Svobodou.

50:38
    Drtičům se nedaří dostat do útočného pásma, Schejbal vyhazuje kotouč až za Halodovu bránu.

49:55
    Lubomír Kovařík ujížděl v oslabení sám na bránu, jeho pokus dostat kotouč pod betony Ondřeje Halody byl neúspěšný.

49:45
    Marek Haloda nabil puk Petru Jurčovi, ten střelou z první přestřeluje bránu.

49:39
    Hodonín si teď navíc zahraje přesilovou hru. Michal Vymazal odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.

49:24
    Drtiči jsou teď hodně aktivní, Draci se zmohli pouze na vyhození kotouče na zakázané uvolnění.

48:25
    Jiří Půhoný ujížděl sám na bránu, jeho pokus dostat kotouč pod betony Ondřeje Halody mu ale nevyšel.

47:58
    Kadlecovo lehké nahození jen těsně minulo pravou tyč Svobodovy brány.

46:58
    Nahození Jana Sedláka z modré drží Svoboda ve své lapačce.

46:45
    Na ledě se to přiostřuje, Drtiči tvrdě napadají domácí hráče, což se nelíbí domácímu publiku, které hlasitě píská na hostující hráče.

46:20
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Matula – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

46:20
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Matula – 2 min. + 2 min., hrubost).

46:20
    Po odpískání se do potyčky dostali Vladimír Cink s Dominikem Matulou. Rozhodčí nyní udělují tresty.

46:20
    Vachutka posílá kotouč na zakázané uvolnění.

46:06
    Kužílkovo lehké nahození schoval Svoboda pod svou lapačku, aby uklidnil hru. Domácí tým zatím střídá.

45:09
    Střelu Jakuba Sajdla přizvedl Petr Gewiese do ochranné sítě, vhazovat se tak bude před domácím gólmanem.

44:06
    Oddechový čas pro domácí.
    44:06 Sedlák J. - 7:4

44:06
    Renému Svobodovi vypadla střela Pavla Mojžíše z výstroje, volného puku, který se v tu dobu nacházel na brankové čáře, si jako první všiml JAN SEDLÁK, který po něm doslova skočil, aby ho dokázal dostat do sítě. Asistence: Pavel Mojžíš.

43:22

42:48
    Řezáčova střela z modré byla nepřesná.

42:27
    Draci kombinují v útočném pásmu...

42:04
    V oslabení ohrozil Svobodovu bránu Jan Sedlák, jeho střelu dokázal domácí gólman vyrazit do ochranné sítě.

41:44
    Schejbal dostal nabito k levému kruhu, odtamtud tvrdou střelou provětral betony Ondřeje Halody.

41:22
    Martin Miklík odjíždí na trestnou lavici kde si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

41:16
    Nyní z modré pálil Kadlec, Svoboda drží kotouč v lapačce. Domácí gólman se ze začátku třetí třetiny rozhodně nenudí.

40:44
    Tvrdou střelu z modré v podání Kužílka drží René Svoboda ve své výstroji.

40:29
    Sedlákova střela sražena do ochranné sítě, vhazuje se před Svobodou.

40:20
    René Svoboda si teď vyjel daleko ze své brány pro puk, který nakonec schoval pod lapačku.

40:01
    Úvodní vhazování třetí třetiny vyhrál Hodonín, který se s kotoučem ihned vrhá do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:46.

Ve druhé třetině byli gólově opět aktivnější domácí. Nejdříve dokázal v pětadvacáté minutě využít přesilovou hru Lubomír Kovařík, který kotouč nadvakrát dostal za záda Ondřeje Halody. Drtiči pak dokázali opět snížit stav na rozdíl dvou branek, tentokrát zásluhou Matěje Charváta, který taktéž využil přesilovou hru. Šumperk ale úder opět vrátil v přesilové hře, když se dokázal trefit Daniel Vachutka a tak jako tomu bylo i v první třetině, tak i v té druhé se Draci dokázali prosadit v její poslední minutě. Jiří Půhoný poslal kotouč do jízdy Vladimíru Cinkovi, který následně našel skulinku pod betony Ondřeje Halody.

40:00
    39:16 CINK - 7:3

39:16
    Draci právě vstřelili branku!
    Drtiči byli v posledních minutách aktivnější, jenže byl to Šumperk, který dokázal udeřit. Do rychlého protiútoku se vydal Jiří Půhoný, který přihrál kotouč do jízdy VLADIMÍRU CINKOVI, který našel malou skulinku pod betony Ondřeje Halody. Asistence: Jiří Půhoný.

38:24
    Černohousovo nahození schoval Svoboda do lapačky.

38:05
    Lehečka se s kotoučem dokázal prokličkovat až do útočného pásma, následnou střelou pak dokázal orazítkovat betony Ondřeje Halody.

37:29
    Z mezikruží pálil Jakub Sajdl, Svoboda měl dobrý výhled a kotouč dokázal schovat do své lapačky.

36:48
    Šumperk během jedné minuty poslal již třikrát na zakázané uvolnění.

36:43
    Matějkovo nahození z velkého úhlu nedělalo Renému Svobodovi žádné problémy a kotouč bezpečně ukryl do své lapačky.

36:20
    Mojžíšova střela z modré se ke Svobodovi vůbec nedostala, k puku se dostal Šumperk, který ho ovšem vyhazuje na zakázané uvolnění.

36:04
    Nepřesná rozehrávka Draků končí na zakázaném uvolnění.

35:55
    Vachutka byl zasažen kotoučem do obličeje, rozhodčí přerušuje hru. Domácí hráč je však v pořádku a ve hře bude pokračovat.

35:49
    Puk v hledišti, hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:38
    Po střele Jakuba Kadlece zacinkala na šumperském stadionu horní tyč !
    34:14 VACHUTKA - 6:3

34:14
    Jestli Šumperku dnes opravdu něco jde, tak to jsou přesilovky. Dnešní jejich využití je prozatím 100%. Lukáš Králík naservíroval puk DANIELOVI VACHUTKOVI, který ho dokázal umístit přesně pod betony Ondřeje Halody. Asistence: Lukáš Králík.

34:04
    Zbytečného útočného faulu se teď dopustil David Peška (HOD), který tak oslabuje své mužstvo.

33:21
    Kužílkovu střelu z modré dokázal zastavit vlastním tělem Kovařík.

32:44
    Půhoný s Vachutkou jeli do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný pak ale nedokázal dosáhnout na přihrávku právě od Vachutky.
    31:19 CHARVÁT - 5:3

31:19
    Hosté využívají svou přesilovou hru a snižují tak stav utkání na rozdíl dvou branek. Jakub Kadlec přihrál kotouč na MATĚJE CHARVÁTA, který svou střelou dokázal prostřelit Reného Svobodu. Asistence: Jakub Kadlec.

30:45
    Šumperk vyhazuje kotouč za Halodovu bránu.

30:38
    Střela Jana Sedláka z modré končí vedle levé tyče Svobodovy brány.

30:20
    Lukáš Králík (SUM) odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

29:50
    Vachutka nepřesně přihrával, Draci se musí rychle vracet zpět do své třetiny.

28:58
    Petr Jurča vyzkoušel pozornost Reného Svobody střelou z velkého úhlu.

28:21
    Vymazal poslal kotouč přes všechny čáry, rozhodčímu nezbývá nic jiného než odpískat zakázané uvolnění.

28:08

27:48
    Schejbal na ledě, Šumperk je kompletní.

27:34
    Svoboda si připisuje úspěšný zákrok po střele Mojžíše.

26:54
    Sedlákovo nahození zachytil Šťáva, který následně kotouč posílá přes celé kluziště.

26:06
    Puk vlétl do hlediště, hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:55
    Vymazal dokázal vyhrát buly na Šťávu, který vyváží kotouč do bezpečí.

25:48
    Svou první přesilovou hru v utkání si zahrají Drtiči. Jakub Schejbal odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

24:14
    Na domácí straně došlo ke střídání gólmanů. Vlastimil Lakosil zamířil rovnou do kabin a místo v bráně přenechal mladšímu kolegovi Renému Svobodovi.
    24:14 KOVAŘÍK - 5:2

24:14
    Šumperk využívá i svou druhou přesilovou hru v utkání. Nahození Michala Vymazala vypadlo hostujícímu gólmanovi z jeho výstroje, čehož si všiml LUBOMÍR KOVAŘÍK, který dokázal kotouč nadvakrát dostat za Halodova záda. Asistence: Michal Vymazal.

23:16
    Šťávovi na modré přeskočil kotouč hokejku, Draci tak musí opustit útočné pásmo.

22:58
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

22:34
    Tvrdá střela Řezáče z modré končí nad bránou Halody.

22:19
    Lehečka ujížděl do velké šance u které byl ale faulován. Marek Haloda (HOD) si tak jede odpykat dvě minuty za držení protihráče.

21:47
    Útočnou akci Hodonína zastavuje odpískaný ofsajd.

20:59
    Hosté se ze začátku druhé třetiny drží v útočném pásmu Draci je ale ke střele nepouští.

20:01
    Před druhou třetinou došlo na hostující straně ke střídání gólmanů. Zdenko Kotvana nahradil mezi třemi tyčemi Ondřej Haloda.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Je za námi úvodní třetina dnešního utkání ve které jsme mohli vidět celkem šest branek. Již v první minutě poslal Šumperk do vedení Lukáš Králík, který dokázal využít zmatků před bránou hostí. V páté minutě dokázali hosté vyrovnat zásluhou Petra Jurči, jenže Drtiči se z vyrovnání dlouho neradovali. V deváté minutě vrátil domácím vedení zpět Ondřej Šťáva a o čtyři minuty později se již Draci dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Vladimíra Cinka. Hosté to ale nezabalili a v osmnácté minutě snižoval stav utkání na 3:2 Jakub Kadlec. Necelou minutu před první sirénou si pak ale kotouč do své režie vzal Jakub Schejbal, který svou dělovkou dokázal propálit vše co mu stálo v cestě a do kabin se tak odchází za stavu 4:2 pro domácí.

20:00
    19:23 SCHEJBAL - 4:2

19:23
    Necelou minutu před první sirénou si Šumperk vrací své dvoubrankové vedení zpět. Ondřej Šťáva přihrál kotouč JAKUBU SCHEJBALOVI, který svou tvrdou střelu umístil přesně k levé tyči Kotvanovy brány. Asistence: Ondřej Šťáva.

18:53
    Matějkova střela zaplula do lapačky Vlastimila Lakosila.

18:45
    Nepřesná rozehrávka Drtičů, píská se zakázané uvolnění.
    17:19 KADLEC - 3:2

17:19
    Drtiči dokázali využít svůj tlak a snižují na rozdíl jedné branky. JAKUB KADLEC dostal kotouč mezi kruhy, kde měl dostatek času na svou střelu, kterou následně poslal přesně do pravého horního růžku Lakosilovy brány. Asistence: Jakub Hajný.

16:54
    Hajný si teď s pukem dokázal najet až před bránu, tam na něj ale čekal připravený Vlastimil Lakosil.

16:27
    Sedlákovo nahození ze středního pásma vyráží Lakosil do rohu kluziště, kde se puku zmocňují domácí hráči.

15:45
    Hladiš přihrál kotouč Janu Matějkovi, ten ve velké šanci netrefuje Lakosilovu bránu.

15:25
    Z mezikruží pálil Sajdl, jeho střelu drží Vlastimil Lakosil ve své výstroji.

14:58
    Petru Pešovi nevyšla klička na modré, Drtiči se teď rychle musí vracet ke své bráně.

13:45
    Marek Haloda drží kotouč na své holi, obě mužstva zatím střídají.
    12:25 CINK - 3:1

12:25
    Šumperk se dostává do dvoubrankového vedení. Lukáš Králík přihrál kotouč do prostoru před bránou na VLADIMÍRA CINKA, který se trefuje přesně pod horní tyč Kotvanovy brány. Asistence: Lukáš Králík.

11:44
    Po odpískání byl na led sražen Lukáš Králík, poté se za bránou strhla menší potyčka. Rozhodčí pouze hráčům domluvili, vylučovat se nebude.

11:39
    Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění, hra se vrací zpět před Zdenko Kotvana.

11:31
    Hroch nabil puk na modrou Řezáčovi, tomu střela úplně nesedla a trefila prvního bránícího hráče.

10:44
    Po odrazu se kotouč dostal na modrou přímo na hůl Šťávy, ten nic nevymýšlel a kotouč poslal rovnou na bránu Zdenko Kotvana.

10:10
    Šťáva nepřesně přihrával, k puku se tak dostávají hosté.

09:44
    Hostující branka nevydržela po souboji dvou hráčů ve svém postavení, na led jsou povoláni ledaři, aby ji upravili.

09:16
    Odpískán ofsajd Hodonína.
    08:19 ŠŤÁVA - 2:1

08:19
    Šumperk využívá svou přesilovou hru a dostává se zpět do vedení. Jiří Půhoný poslal kotouč na modrou na ONDŘEJE ŠŤÁVU, který svou střelou dokázal propálit vše co mu stálo v cestě. Asistence: Jiří Půhoný, Petr Gewiese.

07:54
    Vymazalova přihrávka byla vystižena jedním z hostujících hráčů, ten následně dokázal uklidit kotouč do bezpečí.

07:29
    Máme tu první vyloučení dnešního utkání. Zbyněk Žabčík si jede odsedět dvě minuty za sekání.

06:24
    Šťáva nabil puk Lehečkovi, ten dokázal orazítkovat betony Zdenko Kotvana.

05:51
    Hrochova střela z prostoru od pravého kruhu skončila ve výstroji Kotvana.
    04:23 JURČA - 1:1

04:23
    Hosté na vyrovnání nemuseli příliš dlouho čekat. PETR JURČA dokázal vybojovat za bránou kotouč, se kterým si vybruslil před bránu, aby ho následně dokázal vměstnat mezi ruku a levou tyč Lakosilovy brány. Asistence: Daniel Vaněk.

04:05
    Vaněk zpoza banky přihrál puk Matějkovi, ten z velké blízkosti míjí Lakosilovu bránu.

02:52
    Draci se teď delší dobu drželi v útočném pásmu, Drtiči je ale k většímu ohrožení brány nepustili.

02:02
    Odpískáno zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po pravici Lakosila.
    00:36 KRÁLÍK - 1:0

00:36
    Tak to byl rychlý start do utkání v podání Šumperka. LUKÁŠ KRÁLÍK nejlépe dokázal využít zmatků před hostující bránou, když si jako první všiml volného puku, který dokázal zasunout do poloprázdné klece. Bez asistence.

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:01

Hráči obou mužstev jsou již na ledě, utkání tak za malou chvíli může začít.

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Gewiese, Řezáč, Sedlák T. – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Fisher, Vymazal, Cink, Ostřanský

SHK Hodonín: Kotvan (Haloda O.) – Sedlák J., Kužílek, Mojžíš, Haloda M., Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Hajný, Matějka, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Peška, Černohous, Kadlec, Vaněk

3. utkání Hodonín – Šumperk 4:3

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu ze čtvrtého zápasu semifinálové série mezi týmy Draci Šumperk a SHK Hodonín. Za stavu 2:1 pro Drtiče se série přesouvá zpět do Šumperku, kde budou domácí odvracet případný konec sezóny, zatímco Hodonín by se v případě úspěchu mohl radovat z postupu do finále Východní skupiny.
    Úvodní buly čtvrtého semifinálového duelu je naplánováno na 18:00

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 1. Králík, 9. Šťáva (Půhoný, Geiwese), 13. Cink (Králík), 20. Schejbal (Šťáva), 25. Kovařík (Vymazal), 35. Vachutka (Králík), 40. Cink (Půhoný) – 5. Jurča (Vaněk), 18. Kadlec (Hajný), 32. Charvát (Kadlec), 45. Sedlák J. (Mojžíš), 55. Vaněk (Hladiš)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (24. Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Gewiese, Řezáč, Sedlák T. – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Skopal, Půhoný, Fisher, Vymazal, Cink, Ostřanský
    SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (21. Haloda O.) – Sedlák J., Kužílek, Mojžíš, Haloda M., Kobylík, Žabčík, Hladiš, Miklík – Charvát, Hložánek, Hajný, Matějka, Peš, Sajdl, Matula, Jurča, Peška, Černohous, Kadlec, Vaněk

Rozhodčí: Dědek, Held – Bubela, Zedník