NY Islanders – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Washington – Dallas 4:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 3:7 (kon.)
NY Rangers – Columbus 3:5 (kon.) | Ottawa – Florida 2:7 (kon.) | Tampa – Toronto 4:3 (kon.)
Detroit – Philadelphia 5:4 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Chicago – Colorado 1:5 (kon.)
Vegas – Vancouver 4:1 (kon.) | San Jose – New Jersey 6:2 (kon.)

Jan Rutta (CHI) 0+0, 1 střela, TOI 18:27
    Tomáš Jurčo (CHI) 0+0, 0 střel, TOI 12:06 (04:27:38)

Hvězdy utkání

1. Tyson Barrie (COL) 1+1
    2. Semjon Varlamov (COL) 44 zák., 1 gól, 97,8%
    3. Nathan MacKinnon (COL) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 45-40; Zablokované střely: 17-33; Vhazování: 52%-48%; Hity: 28-26; Přesilové hry: 1/4-2/3; Trestné minuty: 6-8.

Brent Seabrook v závěru první třetiny utkání využil přesilovou hru a Colorado vstupovalo do prostřední části s jednobrankovým mankem, třemi góly ovšem dokázalo zápas otočit, když se v dresu Avalanche postupně prosadili Alexander Kerfoot, Mikko Rantanen a Tyson Barrie. Semjon Varlamov v závěrečné části podržel svůj tým několika skvělými zákroky a v závěru padly ještě dva góly, když se Erik Johnson trefil z obranného pásma do prázdné brány a krátce na to vstřelil svůj druhý gól Alexander Kerfoot. Konečný výsledek atraktivního duelu Chicagu. Chicago Blackhawks 1 Colorado Avalanche 5.

59:56
    Nikita Zadorov dostal dvě minuty za hrubost, tuhle přesilovou hru už ale Chicago využít čtyři sekundy před koncem nedokáže.

59:56
    V závěru utkání se strhla ve středním pásmu mela, kterou vyvolal tvrdý hit na jednoho z hráčů Colorada.
    59:03 Alexander KERFOOT - 1:5

59:03
    Colorado právě vstřelilo branku!
    ALEXANDER KERFOOT si v pravém kruhu najel na přihrávku Gabriela Bourqua z levého křídla a z blízkosti zamířil střelou zápěstím pod horní tyč – 1:5! Asistence: Gabriel Bourque a David Warsofsky.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:04 Erik JOHNSON - 1:4

58:04
    ERIK JOHNSON v obranném pásmu vybojoval puk a poté ho přes celou ledovou plochu po ledě poslal do prázdné brány!

57:27
    Nick Schmaltz po přihrávce z pravé strany mířil z bodu levého kruhu pro vhazování k bližší tyči odkryté brány, jenže Semjon Varlamov mu dokázal gól ukradnout a puk vyrazit!

56:58
    Anton Forsberg zamířil na střídačku a Chicago se zkouší vrátit zpět do zápasu během hry bez brankáře!

56:44
    Colin Wilson z mezikruží mířil ihned po vhazování k pravé tyči, jenže Anton Forsberg puk lapačkou vytáhl mimo!

56:33
    Další postavení mimo hru, ve kterém se na straně Chicaga ocitl na pravém křídle kapitán Jonathan Toews.

56:26
    Hra byla přerušena a zřejmě kvůli postavení mimo hru v podání Colorada. Je tomu opravdu tak.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 16. Seabrook (P. Kane, J. Toews) – 23. Kerfoot (C. Wilson, Girard), 26. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 33. Barrie (Rantanen, MacKinnon), 59. E. Johnson, 60. Kerfoot (G. Bourque, Warsofsky)

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Bérubé) – Keith (A), Rutta, E. Gustafsson, Seabrook (A), Oesterle, C. Murphy – Saad, J. Toews (C), P. Kane – Hinostroza, Schmaltz, Martinsen – Jurčo, Anisimov, DeBrincat – Sharp, Kämpf, Hayden. Hlavní trenér: Joel Quenneville.
    Colorado Avalanche: Varlamov (S. Martin) – Zadorov, Barrie, Nemeth, E. Johnson (A), Warsofsky, Girard – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Compher, Andrighetto – Nieto, Toninato, Comeau – C. Wilson, Kerfoot, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Brad Meier. Čároví: Bryan Pancich, Brian Mach

Diváci: 21633