CSKA Moskva – Jokerit 1:2 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 3:1 (kon.)
CSKA Moskva
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1) Stav série: 3:2
Jokerit Helsinky
Čtvrtek 22.03.2018, 17:30 • CSKA Ice Palace • Play-off KHL

Je tu konec dnešního extra maratonského utkání, které se zastavilo až v pátém prodloužení, konkrétně v čase 142:09, což je historicky nejdelší duel Kontinentální hokejové ligy.

V první třetině tohoto zápasu se nejprve prosadil helsinský O´Neill, aby následně mohl na druhé straně vyrovnat Kaprizov. Poté na každé straně rozhodčí neuznali po jedné brance a tak rozhodlo již zmíněné páté prodloužení. Jokerit tak snížil stav série na 2:3.

Ode mě je to pro dnešek opravdu vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (23:39:59)

142:09 Mika NIEMI - 1:2

142:09
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Historicky nejdelší zápas Kontinentální hokejové ligy končí! V pátém prodloužení nejprve neuspěl na straně CSKA Ničuškin. Z protiútoku se dostal ke kotouči MIKA NIEMI, který byl sice zády k brance, ale rychle se otočil a střelou na zadní tyč překonal Sorokina.
    Asistence: Sami Lepistö.

141:28
    Už i Rämö si připisuje první zákrok v dalším prodloužení. V klidu pokryl střelu Šalunova.

140:45
    Jokerit se hned snažil o další útok, ale píská se ofsajd.

140:16
    V pátém prodloužení vypálil jako první Moses. Minul.
    Startuje páté prodloužení tohoto utkání.

140:01
    Začalo páté prodloužení.

Ani čtvrté prodloužení nerozhodlo. Po 140 minutách hry stále nemáme vítěze dnešního duelu, ačkoliv tomu bylo hodně blízko. Za CSKA se prosadil Ljubimov, ale po zhlédnutí videozáznamu rozhodčí gól neuznali. Na druhé straně jel sám na gólmana Tolvanen, jenže neuspěl. Čeká nás tedy prodloužení s pořadovým číslem pět.

140:00
    Čtvrté prodloužení skončilo.

139:18
    Pěknou střelou se prezentoval Joensuu, jenže domácí gólman vyráží.

138:35
    85 sekund do konce čtvrtého prodloužení a zakázané uvolnění Helsinek.

137:48
    Kiselevič se dostal k zakončení. Nejprve trefil jednoho z obránců, poté objel branku, ale zasunout do prázdné se mu nepodařilo. Následný brejk Jokeritu končí pod Sorokinem.

136:52
    Momentálně má o něco málo více ze hry Jokerit. CSKA vyhazuje na zakázané uvolnění.
    135:51 Tolvanen mohl rozhodnout nekonečné prodloužení, svůj únik ale v gól nepřetavil.

135:51
    Tolvanen se řítil úplně sám na Sorokina, ale ten vyrážečkou posílá kotouč do ochranné sítě.

135:24

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 11. Kaprizov (Grigorenko) – 4. O'Neill (Lepistö, N Jensen), 143. Niemi (Lepistö)

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Kiselevič, M. Robinson, Nestěrov, Marčenko, Pašnin, Naumenkov, Blažijevskij – Ničuškin, Al. Popov, K. Petrov – Grigorenko, Šalunov, Kaprizov – Tělegin, Andronov, Ljubimov – Kuzmenko, Scott, Platt – Popugajev.
    Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Andersén, Lepistö, Kivistö, Wirtanen, J. Jensen, O. Lauridsen, Rissanen – Joensuu, Regin, Moses – Tolvanen, O'Neill, N Jensen – H. Ikonen, Norman, Palola – Huhtala, Niemi, Anttila – E. Embrich.

Rozhodčí: Fraňo, Gofman