NY Islanders – Tampa 6:7 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 4:3 (kon.) | Carolina – Arizona 6:5 (kon.)
Columbus – Florida 4:0 (kon.) | Detroit – Washington 0:1 (kon.) | Ottawa – Edmonton 2:6 (kon.)
Nashville – Toronto 2:5 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:5 (kon.) | Colorado – Los Angeles 1:7 (kon.)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0+1, 6 střel na branku, čas na ledě 19:58)
    Tomáš Tatar (VEG) (1+0, 3 střely na branku, čas na ledě 13:49)
    Tomáš Nosek (VEG) (0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 12:32)

Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 44

Vegas Golden Knights: 25

Máme za sebou pohledné utkání dvou týmů Pacifické divize. V základní hrací době jsme ale viděli jen dvě branky, protože se skvělými výkony prezentovali oba gólmani. Především hostující Malcolm Subban držel Las Vegas nad vodou. Duel tedy musel za stavu 1:1 do prodloužení, v něm bod navíc pro San Jose vystřelil útočník Logan Couture. Sharks si tak začínají upevňovat postavení na příčkách pro play-off. A pokud nepoleví, neměly by se jím vyřazovací boje vyhnout. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký začátek víkendu.

60:39 Logan COUTURE - 2:1

60:39
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tohle prodloužení moc dlouho netrvalo. Nejdříve měl dvě velké šance hostující Jonathan Marchessault, ale z protiútoku se prosazují Žraloci. Útočník LOGAN COUTURE vzal jako správný lídr situaci na sebe. Nabral puk na hokejku, zamířil, vypálil a prostřeli dnes výborného Malcolma Subbana. Důležitý bod do tabulky navíc tak berou domácí hráči. Asistence: Marc-Edouard Vlasic, Tomáš Hertl.

60:11
    Na úvod prodloužení se na puk dostal Jonathan Marchessault. Ten pak také zakončoval, Jones ho ale zastavil.

60:01

V základní hrací době jsme vítěze nepoznali. Oba týmy mají bod, o ten druhý se bude bojovat v nastavené pětiminutovce.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:31
    Ještě jedno Haulovo nahození, ale nikdo se po něm nenatáhl. Tenhle zápas půjde velmi pravděpodobně do prodloužení.

59:10
    Hra přerušena ve středním pásmu, tentokrát se v postavení mimo hru nacházelo hostující mužstvo.

59:04
    Začala poslední minuta třetí třetiny. V útočném pásmu to zkoušel William Karlsson, ale nenašel volné místečko u tyče Jonesovy branky.

58:17
    Sharks unikali do přečíslení dva na jednoho, ale Evander Kane byl v postavení mimo hru. Proto rozhodčí akci nenechali pokračovat.

58:06
    Tomáš Hertl vyprodukoval další střelu, tentokrát ale napálil jen bránícího hráče před sebou. Následná dorážka Pavelskiho šla také mimo branku.

57:33
    James Neal se vykličkoval do šance a nakonec zakončil. Poslal ale kotouč jen do ochranné sítě. Ještě uvidíme jednu komerční přestávku, pak se bude pokračovat ve zbytku třetí periody.

57:15
    Domácí i hosté už to zkoušejí hlavně na nahozené puky, obrany zůstávají na svých modrých čarách a nikam se zbytečně neukvapují.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 24. Burns (P. Martin, Hansen), 61. Couture (Vlasic, Hertl) – 4. Tatar (Marchessault, Theodore)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – E. Kane, Pavelski (C), M. Karlsson – Hertl, Couture, Bødker – Meier, Tierney, Labanc – Goodrow, Fehr, Hansen.
    Vegas Golden Knights: M. Subban (Dansk) – McNabb, Schmidt, Engelland, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, Tatar – Perron, Haula, Neal – Carpenter, Eakin, Tuch – Nosek, Bellemare, Reaves.

Rozhodčí: Lee, Hanson – Nagy, Knorr

Diváci: 17 562