Finále SP - stíhačka mužů, 12,5 km, Ťumeň | Vítěz: M. Fourcade (FRA) (kon.) | | | Finále SP - stíhačka žen, 10 km, Ťumeň | Vítěz: Kaisa Mäkäräinenová (FIN) (kon.) |
Týmový závod lety HS240, Planica | Norsko (kon.) |
Česko - Rusko | 3:7 (kon.) |
Skoky HS106, Schonach | Vítěz: Jarl Magnus Riiber (kon.) | | | Běh 10 km klasicky, Schonach | Vítěz: A. Watabe (JPN) (kon.) |
Muži - volné jízdy | Vítěz: N. Chen (USA) (kon.) | | | Taneční páry - volné tance | Vítěz: G. Papadakisová, G. Cizeron (FRA) (kon.) |
konec
Finále SP - stíhačka žen, 10 km, Ťumeň
Vítěz: Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
Daniel Juráš
Startovní listina
1. Darja Domračevová (BLR)
2. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
3. Tiril Eckhoffová (NOR)
4. Anais Bescondová (FRA)
5. Lisa Vittozziová (ITA)
6. Laura Dahlmeierová (GER)
7. Dorothea Wiererová (ITA)
8. Lena Häckiová (SUI)
9. Anaïs Chevalierová (FRA)
10. Marte Olsbuová (NOR)
11. Karolin Horchlerová (GER)
12. Anastasia Kuzminová (SVK)
13. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
14. Célia Aymonierová (FRA)
15. Paulina Fialková (SVK)
16. Darja Virolajněnová (RUS)
17. Fujuko Tačizakiová (JPN)
18. Světlana Mironovová (RUS)
19. Elisa Gasparinová (SUI)
20. Vanessa Hinzová (GER)
21. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
22. Irina Usluginová (RUS)
23. Katharina Innerhoferová (AUT)
24. Franziska Preussová (GER)
25. Uljana Kajševová (RUS)
26. Galina Višněvská (KAZ)
27. Iryna Krjuková (BLR)
28. Synnøve Solemdalová (NOR)
29. Franziska Hildebrandová (GER)
30. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
31. Emma Nilssonová (SWE)
32. Dzinara Alimbekavová (BLR)
33. Julia Schwaigerová (AUT)
34. Anna Frolinová (KOR)
35. Darja Kliminová (KAZ)
36. Denise Herrmannová (GER)
37. Linn Perssonová (SWE)
38. Maren Hammerschmidtová (GER)
39. Nadine Horchlerová (GER)
40. Meril Beilmannová (EST)
41. Chloé Chevalierová (FRA)
42. Kamila Żuková (POL)
43. Sari Furujová (JPN)
44. Mari Laukkanenová (FIN)
45. Alina Rajkovová (KAZ)
46. Ivona Fialková (SVK)
47. Naděžda Skardinová (BLR)
48. Julia Simonová (FRA)
49. Hanna Öbergová (SWE)
50. Regina Ojaová (EST)
51. Luminița Pișcoranová (ROU)
52. Kinga Mitorajová (POL)
53. Venla Lehtonenová (FIN)
54. Irene Cadurischová (SUI)
55. Weronika Nowakowská (POL)
56. Anna Magnussonová (SWE)
57. Žan Jang (CHN)
58. Mona Brorssonová (SWE)
59. Baiba Bendiková (LAT)
60. Alla Gilenková (MDA)
Výsledková listina
1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 30:52,7
2. Anais Bescondová (FRA) +0,2
3. Laura Dahlmeierová (GER) +17,5
4. Darja Domračevová (BLR) +35,1
5. Karolin Horchlerová (GER) +46,8
6. Anastasia Kuzminová (SVK) +59,9
7. Darja Virolajněnová (RUS) +1:05,6
8. Lisa Vittozziová (ITA) +1:07,9
9. Irina Usluginová (RUS) +1:09,5
10. Franziska Preussová (GER) +1:10,8
11. Tiril Eckhoffová (NOR) +1:24,3
12. Nadine Horchlerová (GER) +1:24,4
13. Ivona Fialková (SVK) +1:34,4
14. Fujuko Tačizakiová (JPN) +1:36,9
15. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +1:39,0
16. Dorothea Wiererová (ITA) +1:52,3
17. Galina Višněvská (KAZ) +2:00,7
18. Lena Häckiová (SUI) +2:03,2
19. Anaïs Chevalierová (FRA) +2:08,5
20. Marte Olsbuová (NOR) +2:09,6
1. Darja Domračevová (BLR)
2. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
3. Tiril Eckhoffová (NOR)
4. Anais Bescondová (FRA)
5. Lisa Vittozziová (ITA)
6. Laura Dahlmeierová (GER)
7. Dorothea Wiererová (ITA)
8. Lena Häckiová (SUI)
9. Anaïs Chevalierová (FRA)
10. Marte Olsbuová (NOR)
11. Karolin Horchlerová (GER)
12. Anastasia Kuzminová (SVK)
13. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
14. Célia Aymonierová (FRA)
15. Paulina Fialková (SVK)
16. Darja Virolajněnová (RUS)
17. Fujuko Tačizakiová (JPN)
18. Světlana Mironovová (RUS)
19. Elisa Gasparinová (SUI)
20. Vanessa Hinzová (GER)
21. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
22. Irina Usluginová (RUS)
23. Katharina Innerhoferová (AUT)
24. Franziska Preussová (GER)
25. Uljana Kajševová (RUS)
26. Galina Višněvská (KAZ)
27. Iryna Krjuková (BLR)
28. Synnøve Solemdalová (NOR)
29. Franziska Hildebrandová (GER)
30. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR)
31. Emma Nilssonová (SWE)
32. Dzinara Alimbekavová (BLR)
33. Julia Schwaigerová (AUT)
34. Anna Frolinová (KOR)
35. Darja Kliminová (KAZ)
36. Denise Herrmannová (GER)
37. Linn Perssonová (SWE)
38. Maren Hammerschmidtová (GER)
39. Nadine Horchlerová (GER)
40. Meril Beilmannová (EST)
41. Chloé Chevalierová (FRA)
42. Kamila Żuková (POL)
43. Sari Furujová (JPN)
44. Mari Laukkanenová (FIN)
45. Alina Rajkovová (KAZ)
46. Ivona Fialková (SVK)
47. Naděžda Skardinová (BLR)
48. Julia Simonová (FRA)
49. Hanna Öbergová (SWE)
50. Regina Ojaová (EST)
51. Luminița Pișcoranová (ROU)
52. Kinga Mitorajová (POL)
53. Venla Lehtonenová (FIN)
54. Irene Cadurischová (SUI)
55. Weronika Nowakowská (POL)
56. Anna Magnussonová (SWE)
57. Žan Jang (CHN)
58. Mona Brorssonová (SWE)
59. Baiba Bendiková (LAT)
60. Alla Gilenková (MDA)
Výsledková listina
1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 30:52,7
2. Anais Bescondová (FRA) +0,2
3. Laura Dahlmeierová (GER) +17,5
4. Darja Domračevová (BLR) +35,1
5. Karolin Horchlerová (GER) +46,8
6. Anastasia Kuzminová (SVK) +59,9
7. Darja Virolajněnová (RUS) +1:05,6
8. Lisa Vittozziová (ITA) +1:07,9
9. Irina Usluginová (RUS) +1:09,5
10. Franziska Preussová (GER) +1:10,8
11. Tiril Eckhoffová (NOR) +1:24,3
12. Nadine Horchlerová (GER) +1:24,4
13. Ivona Fialková (SVK) +1:34,4
14. Fujuko Tačizakiová (JPN) +1:36,9
15. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +1:39,0
16. Dorothea Wiererová (ITA) +1:52,3
17. Galina Višněvská (KAZ) +2:00,7
18. Lena Häckiová (SUI) +2:03,2
19. Anaïs Chevalierová (FRA) +2:08,5
20. Marte Olsbuová (NOR) +2:09,6
Vítězkou se stala Kaisa Mäkäräinenová, jež zvládla čtyři okruhy se dvěma chybami a porazila tak v dramatickém závěru Anais Bescondovou. Na bronzové pozici do cíle dojela Laura Dahlmeierová, která se na ní nacházela stabilně od druhé střelby.
Jedinou závodnicí z eltiní desítky, která zastřílela čistě na všech položkách, byla ruská Irina Usluginová, její pomalý běžecký čas ale stačil pouze na devátou příčku. Za nula dokázala zastřílet ještě Karolin Horchlerová, v jejím podání to ale stačilo jen na jedenácté místo.
V celkovém hodnocení Světového poháru se před slovenskou závodnici dostala o pět bodů finská matadorka, znamená to tedy, že v zítřejším závodě s hormadným startem nás čeká přímý souboj o vítězství v tomto ročníku Světového poháru a zisk velkého křišťálového glóbu.
1. Kaisa Mäkäräinenová (FIN) 30:52,7
2. Anais Bescondová (FRA) +0,2
3. Laura Dahlmeierová (GER) +17,5
4. Darja Domračevová (BLR) +35,1
5. Karolin Horchlerová (GER) +46,8
6. Anastasia Kuzminová (SVK) +59,9
7. Darja Virolajněnová (RUS) +1:05,6
8. Lisa Vittozziová (ITA) +1:07,9
9. Irina Usluginová (RUS) +1:09,5
10. Franziska Preussová (GER) +1:10,8
11. Tiril Eckhoffová (NOR) +1:24,3
12. Nadine Horchlerová (GER) +1:24,4
13. Ivona Fialková (SVK) +1:34,4
14. Fujuko Tačizakiová (JPN) +1:36,9
15. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +1:39,0
16. Dorothea Wiererová (ITA) +1:52,3
17. Galina Višněvská (KAZ) +2:00,7
18. Lena Häckiová (SUI) +2:03,2
19. Anaïs Chevalierová (FRA) +2:08,5
20. Marte Olsbuová (NOR) +2:09,6