Poruba 2011 – Šumperk 4:3 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Jablonec n/N 6:4 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
3:2 (0:1, 1:0, 2:1) Stav série: 1:0
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Neděle 25.03.2018, 17:00 • Zimní stadion Kotlina • Play-off 2. ligy, skupina Střed • Semifinále

Z Kotliny je to dnes ode mne vše. Děkuji za pozornost a přeji vám úspěšný vstup do nového týdne. U dalších přenosů se těším na počtenou. (19:34:11)

Je dobojováno. První zápas v semifinálové sérii, jehož jedinou kaňkou byla dýmovnice v sektoru hostů během hry, nabídl pořádné drama. Ve třetí třetině dokonal obrat Luboš Voříšek, hostům se ale díky trefě Jana Bulína podařilo vyrovnat.

Ve třetí třetině ovšem byli střelecky aktivnější hráči Havlíčkova Brodu, kterým vrátil vedení Miroslav Třetina. Jeho branka se ukázala jako vítězná, protože hostům už se nepodařilo vyrovnat ani v závěrečné hře bez brankáře. Bruslaři se tak v sérii ujímají vedení 1:0.

Střely na branku: 42:20

59:57
    Důležitou buly vyhráli znovu hráči Havlíčkova Brodu, Moravským Budějovicím tak už čas na srovnání nezbývá.

59:53
    Sražená střela končí v ochranné síti a bude se ještě jednou vhazovat po pravici Čeňka Nováka.

59:36
    Žihadla byla tentokrát úspěšnější, puk jim ale okamžitě sebral Miroslav Třetina a posunul jej do středního pásma.

59:33
    Na vhazování byli znovu šikovnější hráči Havlíčkova Brodu. Hosté neudrželi na modré čáře vyhození Tomáše Semráda a píská se ofsajd.

59:26
    Hra je po zákroku Čeňka Nováka přerušena, před vhazováním si oddechový čas vybrali také domácí.

59:11
    Teď se hosté ujali kotouče. Útočníci Moravských Budějovic míří do útoku, Jan Brož spěchá na střídačku. Hosté hrají v šesti!

58:59
    Jenže na buly byli úspěšnější domácí a znovu se natlačili před hostující svatyni.

58:43
    Puk byl zašlápnut u hrazení a hra je přerušena. Hostující trenér přerušené hry využívá, aby si vyžádal oddechový čas.

58:34
    Havlíčkův Brod sebral kotouč z buly a znovu kombinuje v útočném pásmu.

58:12
    Žihadla se pokusila založit útočnou akci dlouhou rozehrávkou, ta ale doputovala jenom na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Janem Brožem.

57:38
    Až teď se vydal Filip Matějka dopředu, hned u něj byla ale čtveřice hráčů, která jej od puku odzbrojila.

56:36
    Hostům se čas na možné vyrovnání neúprosně krátí, a místo toho, aby se tlačili dopředu, se stále musí bránit Havlíčkovu Brodu.

55:40
    Bruslaři se stále drží v útočném pásmu, už se ale do zakončení za každou cenu neženou. Střela Petra Kuchty z mezikruží mířila mimo.

55:19
    Luboš Voříšek adresoval přihrávku Davidu Michálkovi, jeho ránu z okraje pravého kruhu likviduje Jan Brož.

Úvodní semifinálové střetnutí sleduje z ochozů v tuto chvíli zadýmené Kotliny 1608 fanoušků!

Milan Sochor

Branky a nahrávky: 31. Endál (Kozlík, T. Semrád), 42. Voříšek (Vala), 53. Třetina (Voříšek, Endál) – 2. Krutiš (Sobotka), 46. J. Bulín (Matějka)

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Kopic, Vala, Kulhánek, Lacina, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek – Chlubna, Kuchta, Beneš – Kozlík, Ludvík, Šuhaj
    Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Brož (Čáp) – R. Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Pelikán, Kliment, Peroutka, Pucher ml. – Pucher st. (C), Juráň, Matějka, Rytnauer (A), Krutiš, Lupač, J. Bulín, Salák, P. Bulín, Sobotka

Rozhodčí: Josef Barek, Luděk Pilný – Jan Pechánek, Aleš Roischel