Dallas – Vancouver 1:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:4 (1:0 po s.n.) | Minnesota – Boston 1:2 (po pr.)
Edmonton – Anaheim 4:5 (po pr.)
Mountfield HK
2:1 (0:0, 2:0, 0:1) Stav série: 4:3
Bílí Tygři Liberec
Pondělí 26.03.2018, 17:20 • ČPP Aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek pondělního večera a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou. (20:07:43)

Semifinálové dvojice Generali play off Tipsport extraligy

HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno
    Mountfield HK – HC Oceláři Třinec

Nejlepší hráči utkání

Mountfield HK – Petr Koukal
    Bílí Tygři Liberec – Roman Will

Střely na bránu v třetí třetině (celkem)

Mountfield HK – 12 (32)
    Bílí Tygři Liberec – 17 (32)

Je dobojováno, je konec! Hradec Králové podruhé ve své historii postupuje do semifinále play off extraligy! Vyrovnanou sérii muselo po šesti zápasech rozhodnout sedmé utkání na soutoku Labe a Orlice. V první třetině měli navrch hráči z města pod Ještědem a při Mountfieldu muselo stát i hokejové štěstí, které ho zachránilo od inkasované branky. Bílí Tygři byli lepší i na začátku druhého dějství, jenže své akce gólově zúročit nezvládli. Zlomovým okamžikem duelu se stal faul Lakatoše na Smoleňáka a následná přesilovka, kterou využil Petr Koukal. O čtyři minuty později se prosadil Radek Smoleňák a výběr Václava Sýkory vedl o dvě branky. Ve třetí třetině už se celek z města pod Bílou věží soustředil především na defenzívu. Celé dějství precizně odbránil a skvěle chytajícímu Rybárovi sebral nulu až šťastný gól Severočechů, který 22 vteřin před třetí sirénou zaznamenal Lukáš Krenželok. Na vyrovnání však mužstvu Filipa Pešána nezbyl čas a do semifinálových bojů tak postupuje Mountfield Hradec Králové! Bílým Tygrům z Liberce však patří všechna čest za úžasný výkon, který v této sérii, jenž je hodná zapamatování, předvedli.

59:45
    Liberec hraje i nadále bez gólmana, Bílí Tygři rychle přenášejí hru na zadní mantinel za klec Lvů!

59:38
    Sudí ještě zkoumají záznam hry, ale branka bude uznána, diskutuje se jen o čase.
    59:38 Lukáš KRENŽELOK - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

59:38
    Liberec právě vstřelil branku!
    Bílí Tygři se ještě starají o pořádné drama! Ševcova rána z modré čáry se odrazila od zadního mantinelu. Před bránu puk posunul Ordoš a v důležitém prostoru byl nejdůraznější LUKÁŠ KRENŽELOK, jenž poslal touš do sítě. Asistence: Jan Ordoš, Martin Ševc.

59:32
    Filippi vybruslil z pravého rohu a snažil se překvapit Rybára ranou na přední tyč. Strážce svatyně Mountfieldu však byl na své konstrukci dobře přilepený. Následoval icing Hradce.

59:04
    Dragoun vyhrál vhazování proti Filippimu, přesto se hráči z města pod Ještědem opět usazují na zadním mantinelu, kde se rvou s beky Lvů o touš.

58:57
    Liberecké nahození přikryl Rybár lapačkou. Následně do něj najel jeden z útočníků Severočechů a srazil mu z hlavy masku. Sudí proto vykazují hru do středního pásma.

58:48
    Severočeši opět chvíli vařili svého soupeře v jeho třetině, Cingel ale zabojoval na obranné modré a poslal puk k bráně Bílých Tygrů.

58:13
    Vydarený vystřeluje kotouč přes obrannou modrou a Východočeši se opět na chvíli vymaňují z tlaku protivníka.

57:43
    Smoleňák obětavě padl do střely Pyrochty, což vyústilo ve vyhození kotouče přes všechny čáry.

57:22
    Bilíř se od zadního mantinelu nedokázal protlačit před bránu Lvů. Beci Mountfieldu ho odzbrojili a poslali kotouč na zakázané uvolnění.

56:59
    Redenbach dostal kotouč na pravý mantinel a ihned ho vyslal na bránu Hradce. Rybár opět srazil touš před sebe a až následně ho přikryl rukavicí. Strategicky se snaží šetřit čas.

56:37
    Cibulskis zastavil přihrávku do předbrankového prostoru. Koukal zabojoval u obranné modré a Lvi dostali kotouč o pár metrů dál od klece Mountfieldu.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 34. Koukal (Zámorský, Červený), 38. Smoleňák (Kukumberg, Berger) – 60. L. Krenželok (Ordoš, Ševc)

Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Cibulskis, Vydarený – Smoleňák, Koukal (A), Červený – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Cingel – Köhler (A), Dragoun, Berger – Vopelka, Kukumberg, Zigo – R. Pavlík.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Maier – L. Krenželok, P. Jelínek (A), Bulíř – M. Kvapil, Filippi, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Jašek – J. Vlach, Lakatoš, J. Stránský.

Rozhodčí: Hribik, Šír – Ondráček, Špůr