Poruba 2011 – Šumperk 2:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mor. Budějovice 4:3 (po pr.) | Žďár n/S – Jablonec n/N 4:6 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 3:0
DRACI PARS ŠUMPERK
Čtvrtek 29.03.2018, 18:00 • Kooperativa Arena • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vzájemné zápasy v základní části:

Vzájemné zápasy v základní části vyznívají lépe ve prospěch porubského mužstva, které ovládlo 5 ze celkových 7 vzájemných zápasů. Je zajímavostí, že Šumperk letos ještě porubský led nedobyl a své dvě výhry v poměru 7:1 a 5:2 zaznamenal na vlastním ledě.

Ledové království a 500 mrazíků:

Přesně tak by se dali shrnout úsporné podmínky, ve kterých se bude zítřejší finálová bitva odehrávat. Zápas se totiž kvůli kolizi s tenisem přesouvá do malé Kooperativa Aréna a jak už vrchní řádek napovídá, v této aréně panují podmínky hodné arktických končin. Mrazíky bude zítra všech 500 diváků, kteří se vměstnají do maličké haly.

Utkání začíná v 18:00.

Před zápasem:

Ostrava dnes shlédne třetí finálovou bitvu 2. ligy skupiny Východ mezi celky HC RT TORAX Poruba 2011 a Draci Šumperk. Tato finálová bitva může být zároveň bitvou poslední a to v případě, že se domácím podaří zvítězit.

Průběh série:

Finálové klání odstartovalo minulou neděli v RT TORAX Aréně a z výhry v úvodním duelu se radovali domácí. Ti sice po první třetině prohráli 0:1, ale následně zápas otočili a dovedli do prodloužení. V něm rozhodl zápas ve prospěch domácích Jiří Zdeněk.

Pro druhý zápase se přesunula do Šumperka a tam hokejisté Poruby předvedli od začátku dokonce sebevědomý výkon a po šedesáti minutách se mohli radovat z vysoké výhry 1:5.

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Dresler, Slavík, Fišera, Kaluža, Hryciow, Popela, Puškár, Adam – Ballner, Haas, Káňa J., Luka, Fojtík, Zdeněk, Finsterle, Zachar, Gelnar, Ollender, Káňa T., Jaroš

Draci Šumperk: Svoboda (Lakosil) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Skopal, Půhoný, Fischer, Cink, Ostřanský

Rozhodčí: Obadal, Kašík – Blaha, Wesley.

Hosté už jsou nastoupeni na modré čáře a domácí už nastupují za bouřlivé podpory svých fanoušků. Utkání za malou chvíli začne.

Start utkání se na malou chvíli odkládá protože mantinel u střídačky hostí není v nejlepší formě.

Oba týmy začínají kroužit po ledě a oprava vypadá na delší chvíli než se původně čekalo.

Údržba porubského stadionu už opouští ledovou plochu a utkání už teď opravdu začne.

00:01

Úvodní buly tohoto finále vyhráli hráči Poruby, konkrétně se o to postaral Zachar.

00:43
    Vachutka v obrovské šanci před Kůdelou tečoval puk mimo tři tyče! Draci mohli bleskově vést!

01:04
    Do první šance se dostali i domácí! Luka si nabruslil do pásma – obdržel křížnou přihrávku přes celé pásmo a protáhl brankáře Svobodu! Svou nebezpečností to byla stejná šance jako ta šumperská o chvíli dřív.

02:03
    Puk nám klouže na zakázané uvolnění a bude se vhazovat před Kůdelou.

02:13
    Draci vybojovali puk na vhazování – dostali jej na modrou čáru, od které hostující bek dokázal vyslat schované nahození (schované za dva hráče) a Kůdela musel předvést svou mrštnou rukavici.

03:07
    Draci znovu v akci! Tentokrát dostali puk do brankoviště domácích a při dorážení se jako velmi aktivní projevil Lehečka – byl však velmi rychle odklizen domácími obránci.

04:02
    Puškár se dostal k puku u útočné modré a ihned nahodil na brankáře hostí – ten měl co dělat, aby puk dostal mimo tři tyče.

05:42
    Vachutka si nabruslil do pásma a v prostoru kruhu vystřelil zápěstím – jeho projektil ale mířil pouze na zadní plexisklo a Kůdela tak svou lapačku do provozu uvádět nemusel.

06:58
    Draci dlouho točili své soupeře v pásmu, ale nedokázali se dostat ke střele. Svým spoluhráčům nakonec pomohl až brankář Kůdela, který ve vhodnou chvíli vyrazil za svou branku a nahodil puk do středního pásma.

07:56
    Hosté se teď nechali vytlačit až za vlastní branku a musejí tak svou další útočnou kombinaci zakládat od nuly.

08:30
    Puk opustil hřiště a uvidíme vhazování na obranné modré hostí.

08:53
    Kůdela teď musel dávat pozor před nahozením zpoza vlastní branky – celou situaci ale zvládl a ještě dokázal přesně rozehrát. Z hokejové historie známe mnoho případů kdy takovéto nahození skončily gólem.

10:52
    Jsme svědky tvrdého souboje v rohu kluziště za brankou Kůdely. Vítězí se v tomto mini souboji stávají hráči domácích.

11:33
    Půhoný teď nahodil od mantinelu a byl z toho pořádný závar před brankou Poruby! Puk totiž chvíli poskakoval před brankovištěm zcela nechráněn, a kdyby se jeden z hostujících útočníku lépe zorientoval, šli by hráči ve žlutém do vedení.

13:25
    Domácí se také snaží o nahazované puky do brankoviště a málem se teď dočkali první branky! Brankář Svoboda byl ale rychlejší a hra se přerušuje.

14:11
    Uvidíme první vyloučení v tomto zápase.

14:17
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Fojtík – 2 min., sekání).

14:22
    Poruba se hned ze začátku osvobozuje vyhození přes všechny čáry.

14:54
    Šumperk se sice usadil v pásmu, ale přesilovce hostí zatím chybí rychlost a moment překvapení.

15:15
    A vidíme další domácí vyhození přes všechny čáry.

15:54
    Draci svoji přesilovku zrychlili a na konci kombinace stál Sedlák, který napřáhl na modré. Puk skončil v lapačce Kůdely.

16:09
    Další porubské vyhození přes všechny čáry.

16:11
    Tohle oslabení už domácí zvládnou.

16:17

16:41
    Puk opouští ledovou plochu a mění své poslání – z herní pomůcky je suvenýr pro malého diváka.

17:31
    Šumperští se teď dokázali prokombinovat sérii nahození a odrazů až na modrou čáru, kde puk odevzdávají a odjíždějí střídat.

18:26
    V první třetině zatím pozorujeme minimum přerušení – i přes mrazivé podmínky se hraje ve velmi svižném tempu.

19:00
    Hlasatel v Kooperativa Aréně právě ohlásil poslední minutu první třetiny. Dočkáme se ještě branky?

19:31
    Kůdela spěchá na střídačku a Poruba bude hrát přesilovku.

19:59
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Müller – 2 min., podražení).

20:00

Bezbrankový úvod:

V utkání jsme zatím branku neviděli. O největší zápletku se postaral ještě před zahájením této finálové bitvy poškozený mantinel, který pracovníci porubského hokejového komplexu dávali dohromady několik minut. Pokud se podíváme na samotnou hru, tak vidíme snahu obou týmů nahazovat puky do brankoviště a následně dorážet. Oba týmy se takto dostali do několika šancí, ze kterých mohly skórovat.

Další třetina začne v 18:49.

20:01

Domácí znovu vyhrávají úvodní vhazování třetiny a mají puk na svých hokejkách.

20:59
    Drakům se zatím podařilo vyhodit je jednou a to jen k červené čáře.

21:20
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a oba týmy střídají.

21:59

23:07
    Cink najel velkou rychlostí do pásma a z kruhu poslal dělovku z napřáhu! Jeho projektil ale nemířil do branky!

23:52
    Po dalším Svobodově zákroku uvidíme další vhazování v obranném pásmu Šumperka.

24:23
    Geweis zachytil puk na modré čáře a okamžitě vyrazil na útočnou stezku směrem k brance domácích. O puk však mezi kruhy před Kůdelou přišel a ani z této akce jsme se nedočkali úvodní branky.

24:40
    Ofsajd Poruby je teď posouzen jako úmyslný a vhazovat se bude před Kůdelou.

25:20
    Obrovský závar před Svobodu! Ten byl ve svém brankovišti zcela dezorientován, a kdyby se někdo z porubských ke kotouči dostal, zcela jistě by jej posunul za brankovou čáru.

26:44
    Kuriózní situace – Svoboda ve své výstroji ztlumil nahození a okamžitě k němu přispěchal Zdeněk. Toho chtěl bek Šumperka odstavit od svého brankáře, jenže se mu to nepovedlo a naopak Zdeněk odstavil svého soupeře.

28:00
    Domácí teď hosty nepouštějí přes modrou čáru a mají v zápase navrch.

29:03
    Hosté měli chvíli problém se založením útoku. Ve správnou chvíli za to ale dokázali vzít Lehečka s Vachutkou, kteří prokombinovali střední pásmo a následně málem uklidili puk do odkryté branky!

29:40
    Poruba právě vstřelila branku!
    Kooperativa Aréna vybuchuje poprvé v dnešním zápase nadšením! Konkrétně se o to postarala dvojice Vladimír Luka – TOMÁŠ KÁŇA. První jmenovaný dokázal přesnou přihrávku najít mezi kruhy druhého jmenovaného a ten z první poslal kotouč za záda Svobody! Asistence: Vladimír Luka.
    29:40 Káňa T. - 1:0

31:29
    Domácí mají puk na hokejkách – uklidňují hru a zakládají další útočnou kombinaci.

32:18
    Dlouhé souboje u mantinelu teď vyzněly lépe pro hosty, kteří nahazují chytře pouze k brankáři domácích tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

33:09
    Kůdela musel vyjet proti nahození od červené a když už si myslel, že má puk v moci, tak mu kotouč vypadl zpět na ledovou plochu. Domácí strážce svatyně měl ale blízko sebe Marka Haase, který mu pomohl kotouč znovu přikrýt.

33:57
    Kapitán Zachar obkroužil celé útočné pásmo – vyjel zpoza branky a bekhendem málem překonal Svobodu! Porubští měli k dispozici ještě několik dorážek, ale šumperský strážce branky všechny další pokusy, stejně jako ten první, dokázal zlikvidovat.

35:47
    Kaluža v obrovské šanci! Domácí obránce dostal přihrávku od zadního mantinelu – zamíchal s kotoučem na hokejce, ale brankáře Svobodu z bezprostřední blízkosti nepřekonal! Šumperští mohou svému brankáři děkovat! Tohle byla největší neproměněná šance domácího celku!

36:49
    Puk se dotkl sítě za brankou Kůdely a hra se přerušuje.

36:55
    Domácí vyhráli buly ve svém obranném pásmu a zakládají další útočnou kombinaci.

37:18
    Kůdela raději pro klid svůj i klid celého porubského týmu přikryl skákavý kotouč a uvidíme vhazování po jeho pravici.

38:01
    Sedlák se na vteřinu dostal k puku na modré a okamžitě obloučkem nahodil směrem do branky domácích. Kůdela ale znovu kryje.

38:16
    Kovařík uplatnil svou fyzickou mrštnost, když se bráněn dvěma soupeři dokázal vytočit zpoza branky a nahrnout kotouč pod betony Kůdely.

39:04
    Pohledná akce v podání hostí, kteří vykombinovali obranu a následně si dokázali naťuknout kotouč tak, že po střele od modré měl brankář v červeném co dělat, aby dokázal ztečovaný kotouč odrazit do rohu.

39:29
    Uvidíme vyloučení na straně domácích.

39:29
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Káňa J. – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

40:00

Po druhé třetině:

Ve druhé třetině už se Kooperativa Aréna gólu dočkala. Konkrétně se o něj postaral ve 30. minutě Tomáš Káňa, který po souhře s Vladimírem Lukou vystřelil střelou z první Porubě vedení.

Další třetina začne v 19:34.

Hráči už se nám vracejí na třetí třetinu dnešní finálové bitvy.

Je důležité připomenout, že Šumperk bude mít na začátku třetí třetiny k dispozici zbytek přesilové hry. Konkrétně se jedná o minutu a třicet jedna sekund.

40:01

40:20
    Půhoný se protáhl podél mantinelu a z kruhu velmi ostře vystřelil směrem na Kůdelu.

40:44
    Šumperští byli až příliš aktivní při přechodu modré čáry a píská se ofsajd.

41:29

41:41
    Zakázané uvolnění Šumperka.

41:47
    Domácí centr vyhrál buly a posunul puk na modrou – střela od hranice útočného a středního pásma ale byla zastavena mezi kruhy a Šumperk operuje s pukem na svých hokejkách.

43:05
    Zakázané uvolnění Poruby.

43:21
    Kůdela předvádí proti střele od modré sebevědomý zákrok a drží si i nadále v dnešním zápase čisté konto.

43:44
    Kůdela akrobatem.
    Porubský brankář teď musel předvést akrobatický skok až na boční síťku své branky aby přikryl kotouč a přerušil hru.

44:13
    Domácí si v útočném pásmu zahráli trochu házenou a je pískána přihrávka rukou. Hlavní sudí vykazují hru do středního pásma.

44:33
    JOSEF FOJTÍK posílá Porubu do dvoubrankového trháku! Autor gólu se po přihrávce od Jana Káni ocitl sám mezi kruhy a vymetl síť za zády brankáře Svobody! Asistence: Jan Káňa.
    44:33 FOJTÍK - 2:0

45:40
    Budeme svědky dalšího vhazování před Svobodou.

46:04
    Šumperk jen velmi těsně zahrál na zakázané uvolnění.

46:04
    Rozhodčí nakonec vykazuje hru do středového kruhu.

46:38
    Cink v obrovské rychlosti trefil Kůdelu, který vyrazil pro puk ze svého brankoviště. Vše se naštěstí obešlo bez zranění a šumperský forward se jede brankáři Poruby omluvit.

47:28
    Zachar prošel obranou Šumperka jako nůž máslem a mezi kruhy přenechal puk pro Tomáše Káňu! Ten ale z bezprostřední blízkosti nastřelil pouze beton brankáře Svobody! Obrovská šance pro Porubu!

48:46
    Geweise prošel mrštně obranou domácích a v pádu ještě dokázal nahodit kotouč na Kůdelu! Ten měl co dělat, aby kotouč udržel ve výstroji.

49:26
    Domácí z ničeho nic přečíslili hosty v jejich obraném pásmu! Situaci dva na jednoho ale domácí útočná dvojice nevyřešila přesně a finální přihrávka byla všechno jen ne přesná.

50:11
    Taková kombinace se vidí málokdy! Domácí si dokázali poslat skrze pásmo hned tři křižné přihrávky po sobě! Šumperská obrana tento moment mírně zaspala. A kdyby byly přihrávky přesnější, Poruba by vedla o tři branky!

52:01
    Puk se dotkl nízkého stropu Kooperativa Areny a hra se přerušuje. Uvidíme vhazování v útočném pásmu Šumperka.

52:17
    Kotouč končí mezi střídačkami a hra nám začíná ztrácet na tempu. To je vzhledem ke stále nižší teplotě nepříjemná zpráva.

52:52
    Geweise se dostal z ničeho nic k puku mezi kruhy! Obrovskou šanci ale hostující obránce zahodil!

53:11
    Kůdela předvedl další rutinní zákrok a hra se znovu přerušuje.

54:02
    Zachar dnes hraje velký zápas i přes to, že zatím nebodoval. Teď to bylo znovu dobře vidět, když si domácí kapitán povodil dva hráče a zakončil jen těsně mimo.

54:32
    Draci právě vstřelili branku!
    A v Kooperativa Aréně máme zaděláno na pořádné drama! JIŘÍ PŮHONÝ totiž přesnou tečí, která končí za zády brankáře Kůdely snižuje na 2:1!. Asistence: Jiří Cink a Daniel Vachutka.
    54:32 PŮHONÝ - 2:1

55:33
    Šumperk zahrává na zakázané uvolnění.

55:53
    Hosté nahodili na zadní mantinel a Kůdela puk po odrazu od zadního hrazení raději přikryl a přerušil hru.

56:47
    A mohlo být vyrovnáno! Šumperští se teď dostali do dvou obrovský šancí! Při první byl hostující útočník příliš z úhlu, při druhé šanci, která vzešla z té první, dokázal Kůdela kotouč přikrýt.

57:06
    Na protest hostující střídačky se bude čas vracet o tři vteřiny.

57:25
    Zakázané uvolnění domácích.

57:25
    Oddechový čas pro hosty.

57:25
    Domácí teď před Kůdelou vystavěli obranný val.

57:47
    Draci jsou za svou brankou a hledají skulinky v obranně domácích.

58:04

58:04
    Svoboda mizí na střídačce a Šumperk to zkusí v šesti!

58:22
    Kůdela teď převedl důležitý zákrok, když dokázal udržet beton u ledu a přikryl kotouč.

58:27
    Hosté vyhráli vhazování.

58:31
    Další zákrok domácího brankáře a hra se znovu přerušuje.

58:57
    Draci mají neskutečný tlak! Domácí pětice nestíhá v některých situacích s hosty bruslit a Kůdela musel zlikvidovat několik nebezpečných střel!

59:17
    Kotouč letí těsně vedle branky a místo gólu se píská zakázané uvolnění.

59:24
    Puk přiletěl do boxu časoměřičů a uvidíme vhazování před brankářem domácího celku!

59:31
    Geweise se dostal k puku na kruhu – vystřelil neskutečnou dělovku směrem na Kůdelu a ten k radosti domácího publika udržel kotouč ve výstroji.

59:40
    Haas z kruhu netrefuje prázdnou branku!

59:53
    Sedm sekund dokonce a rozhodčí nařizuje vhazování ve středovém kruhu! Poruba je blízko postupu!

Konec série:

Třetí třetina rozhoduje o tom, že Poruba může slavit postup do závěrečné kvalifikační části a zároveň mistrovský titul v 2. lize skupině Východ! O výsledku rozhodla třetí třetina, ve které vstřelil vítězný gól Josef Fojtík. Hosté utkání zdramatizovali kontaktní brankou Jiřího Půhoného pět minut před koncem základní hrací doby a v dalším průběhu zápasu i hrou bez gólmana, ale Poruba dokázala tlaku odolat a tak může slavit. Celou sérii ovládla bez ztráty kytičky v poměru 3:0.

Ode mne je to dnes vše a těším se s vámi u dalších online přenosů. (20:18:15)

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 30. Káňa T. (Luka), 45. Fojtík (Káňa J.) – 55. Půhoný (Cink, Vachutka)

DRACI PARS ŠUMPERK: Svoboda (Lakosil) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Skopal, Půhoný, Fischer, Cink, Ostřanský

Rozhodčí: Obadal, Kašík – Blaha, Wesley