Admira – Linz 0:1 (kon.) | Salzburg – Wolfsberger 2:0 (kon.) | Austria – Rheindorf Altach 2:1 (kon.)
St. Pölten – Sturm Graz 1:5 (kon.)
FC Admira Wacker Mödling
0:1 (0:1)
LASK Linz
Sobota 31.03.2018, 16:00 • BSFZ-Arena (Maria Enzersdorf) • Rakouská Bundesliga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezký den u sledování rakouské Típico Bundesligy! V dnešním 28.kole se představí domácí Admira, která vyzve Linz. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Admira se nachází na čtvrté příčce, která znamená boj o Evropskou ligu. Na svého dnešního soupeře mají náskok pouze bod, takže to je zápas o všechno. Na svém kontě mají 43 bodů za třináct výher a čtyři remízy. Skóre kladné 49:47. Z posledních pěti utkání získali devět bodů za tři výhry. Nejlepší střelec týmu je s dvanácti góly Knasmullner.

Linz jako nováček začal skvěle, dokonce se pár kol o vedoucí pozici střídal se suverénním Salcburkem, jenže poté polevili a teď už jsou na pátém místě tabulky. Na svém kontě mají 42 bodů za dvanáct výher a šest remíz. Skóre mají kladné 38:30. Z posledních pěti utkání získali devět bodů za tři výhry. Nejlepší střelec týmu je se sedmi góly Michori.

Posledních pět vzájemných utkání:
    09.12.17 LASK Linz-Admira 2 : 1
    30.09.17 Admira-LASK Linz 4 : 2
    22.07.17 LASK Linz-Admira 3 : 0
    20.01.17 Admira-LASK Linz 0 : 1
    20.04.07 LASK Linz-Admira 1 : 0

FC Flyeralarm Admira: Leitner – Ebner, Strauss, Petlach, Zwierschitz – Maier, Lackner – Holzmann, Merkel, Hausjell – Schmidt.
    Náhradníci: Kuttin – Fischerauer, Maranda, Malicsek, P. Posch, Vorsager, Sax.

LASK Linz: Pervan – Pogatetz, Trauner, Ramsebner – Wiesinger, Michorl, Holland, Ranftl – Santos Sa, S. Tetteh, Goiginger.
    Náhradníci: Schmid – Ullmann, Luckeneder, Raguz, Reiter, Alan, Gartler..

1

1
    Admira oblékla červené dresy, Linz bílé.

2
    João Victor Santos Sa se zkoušel přehnat přes Zwierschitze, jenže ten byl pozorný.

3
    Linz je o něco aktivněji, domácí ovšem pozorně brání.

4
    Domácí fanoušci sice ani zdaleka nezaplnili stadion, nicméně i tak vytvářejí velice dobrou atmosféru.

5
    První rohový kop v zápase vybojovali hráči nováčka z Linzu.

6
    Do zakončení se sice dostal hostující Ramsebner, jenže míjí bránu Leitnera.

7
    Marcel Holzmann to zkoušel individuálně po levém křídle, jenže nebyl úspěšný. Ebner nakonec horko těžko vybojoval alespoň vhazování.

8
    Goiginger zkoušel centrovat do šestnáctky Admiry, nicméně žádný spoluhráč mu zde nenabíhal a zadruhé byl velice nepřesný.

9
    O první střelu na branku v utkání se postaral domácí Merkel, nicméně Pervan neměl žádný větší problém.

10
    Nepřesná přihrávka Schmidta končí za brankovou čarou. Pervan bude odkopávat od brány.

11
    Linz je stále aktivnější.

12
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí Merkel.

13
    Linz pomalu kombinuje na své polovině hřiště a hledá prostor, kde přihrát.

14
    Útočným faulem se prezentoval domácí Marco Hausjell.

15
    Reinhold Ranftl se vydal na útočný výlet. Zkusil odcentrovat, jenže opět se nepodařilo hostům přesně nacentrovat.

16
    Admiře se stále nedaří dlouhodobě udržet na útočné polovině.

17
    Volný přímý kop pro domácí mužstvo.

18
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Trauner.

19
    Linz opět pomalu kombinuje.

20
    Po dvaceti minutách je nadále nerozhodný výsledek, nicméně hosté jsou jednoznačně lepší.

21
    Útočným faulem se provinil domácí Lackner.

22
    V posledních minutách se bojuje hlavně o střed hřiště, kde si ani jeden tým nenechá vzít ani milimetr zeleného pažitu.

23
    Linz na míči kolem pokutového území Admiry.

24
    Tým Linz právě vstřelil branku! Autorem branky je SAMUEL TETTEH, který dorazil míč po chybě Leitnera, který před sebe vyrazil nepovedený centr Michoriho.
    24. Samuel TETTEH - 0:1

25
    Linz jde po zásluze do vedení a potvrzuje skvělý start do utkání.

26
    Tetteh zkusil patičkou v šestnáctce domácích oslovit Wisingera, jenže ten to vůbec nečekal.

27
    Stále můžeme sledovat dominanci hostů, kteří kontrolují průběh utkání.

28
    Ke střele se dostal aktivní Tetteh, jenže ten byl ve velkém úhlu, proto měl Leitner jednoduchou práci.

29
    Domácí opět zbytečně poslali míč na Pervana, který je kromě rozehrávky bez práce.

30
    Po půlhodině hry stále vedou hosté 0:1 po dorážce Tetteho.

31
    Admira zkouší kombinovat, jenže Linz skvěle napadá a velice rychle získává míč.

32
    Volný přímý kop pro Linz po faulu Strausse na Tetteho, který hraje skvělý první poločas.

33
    Volný přímý kop Michoriho se vůbec nepovedl. Leitner bude rozehrávat od brány.

34
    Pascal Petlach předvedl dobrý obranný zákrok před rozběhnutým Hollandem.

35
    Admira snad poprvé v utkání drží dlouhodobě míč. Jsem zvědavý, jak se budou prezentovat ve zbytku utkání, mají co napravovat.

36
    João Victor Santos Sa se dobře vrátil do obrany, díky tomu vybojoval Pogatetz vhazování pro své barvy.

37
    Admira si přihrává ze strany na stranu. K pokutovému území hostů to mají ovšem stejně daleko jako když začali útočit.

38
    Christian Ramsebner nekompromisně odkopl míč do bezpečí.

39
    Útočným faulem se provinil hostující Thomas Goiginger.

40
    Poslední pětiminutovka první půle, která je zatím v režii hostů.

41
    Marco Hausjell se pokusil o centr do pokutového území, kde číhal Merkel, jenže míč skončil pouze v rukavicích Pervana.

42
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval Hausjell, který je v posledních sekundách téměř u všeho.

43
    Linz bude zahrávat velice nebezpečný volný přímý kop díky faulu Strausse na Wiesingera, který byl velice blízko penaltě, ale chyběl zhruba metr.

44
    K míči se postavil James Holland, jenže míč napálil pouze do připravené zdi.

45

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první poločas mezi Admirou a Linzem, který skončil zaslouženou výhrou hostů 0:1, když se v 24.minutě prosadil z dorážky Tetteh, který tak korunoval svůj skvělý výkon v první půli. Linz byl jednoznačně lepší, Admira byla dlouhodoběji u míče až na konci poločasu.

46

46
    Linz opět rozehrál úvod poločasu aktivněji.

47
    Reinhold Ranftl nedokázal zpracovat poskakující míč. Leitner rychle rozehrává.

48
    Admira se stále brání a na super výsledek pro domácí to moc nevypadá.

49
    Ke střele se dostal Santos Sa, jenže jen těsně netrefil bránu Admiry.

50
    Linz se dožaduje odpískání penalty, jenže rozhodčí Heiss nechává hru plynout dál.

51
    Linz snad ještě více dominuje než v první půli.

52
    Opět nepřesná přihrávka od Marcuse Maiera. Hosté jsou zase na míči.

53
    Marcel Holzmann se hnal do šestnáctky, nicméně u něho se vyrojili dva hráči v bílých dresech, kteří ho lehce odstavili od míče.

54
    Domácí trenér poprvé připravuje střídaní.

55
    Rohový kop pro Linz.

56
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Pascal Petlach.

57
    Linz je na míči a zatím vůbec nedávají domácím naději alespoň na remízu.

58
    Pokud by Linz vyhrál, dostal by se v neúplné tabulce již na třetí místo!

59
    Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Marco Hausjell, přichází Maximilian Sax.

60
    Domácí trenér Baumeister jednoznačně posiluje útočnou řadu.

61
    Další rohový kop pro hosty.

62
    Po hlavičce Fabia Strausse se bude zahrávat další roh.

63
    Ten již nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí brankář Leitner.

64
    Útočným faulem se prezentoval domácí Holzmann, který to přehnal s napadáním.

65
    Pervan hledal dlouhým míčem Tetteha, jenže ten nemůže pokračovat ve hře, protože byl nachytán v ofsajdovém postavení.

66
    Linz stále bez problémů kontroluje stav utkání, i když už není tolik na míči.

67
    Thomas Goiginger se pokusil o centr do šestnáctky, jenže přihrávka byla blokovaná.

68
    Domácí fanoušci neustále podporují své oblíbence.

69
    Rozhodčí Heiss zatím nerozdal ani jednu žlutou kartu. Snad se nám to v posledních minutách nezvrtne.

70
    Posledních dvacet minut základní hrací doby a hosté stále vedou 0:1 po trefě Tetteha.

71
    Rohový kop pro domácí Admiru.

72
    Domácí trenér bude za pár minutek podruhé v utkání střídat.

73
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Christian Ramsebner.

74
    Linz drží míč kolem poloviny hřiště, kde si přihrává tak, aby neudělal nějakou děsivou chybu.

75
    Žlutou kartu dostává Marcel Holzmann (FC Flyeralarm Admira).

76
    Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Marcel Holzmann, přichází Florian Fischerauer.

77
    Holzmann dostal žlutou a poté ho trenér radši vystřídal.

78
    Linz nadále kontroluje průběh utkání.

79
    Nepřesná přihrávka Saxe končí za brankovou čarou. Pavao Pervan bude odkopávat od brány.

80
    Posledních deset minut utkání.

81
    Admira sice prohrává, jenže Linz je častěji na míči.

82
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Samuel Tetteh, přichází René Gartler.

83
    Hostující trenér Glasner se soustředí už jenom na obrannou část hry.

84
    Za pár chvil pošle na hřiště dalšího žolíka.

85
    Hra je hodně rozkouskovaná díky velkému počtu nepřesností a faulů.

86
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází João Victor Santos Sa, přichází Dominik Reiter.

87
    Linz je velice blízko důležitému vítězství.

88
    Admira krouží kolem pokutového území, jenže zde se jim nedaří obejít dobře postavenou zeď.

89
    Střídání v týmu FC Flyeralarm Admira: ze hřiště odchází Marcus Maier, přichází Wilhelm Vorsager.

90
    Rozhodčí Heiss se rozhodl, že nastaví tři minuty na rámec základní hrací doby.

90+1
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Thomas Goiginger, přichází Maximilian Ullmann.

90+2

Sledovali jsme utkání mezi Admirou a Linzem, které ovládlo hostující mužstvo a po výhře 0:1 si odváží velice důležité tři body do tabulky. Vítěznou branku vstřelil v 24.minutě hostující Tetteh po dorážce do prázdné branky. Admira klesá na páté místo, Linz přeskočil svého dnešního soupeře i Rapid, jenže ten má zápas k dobru.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (17:56:00)