Mattersburg – Rapid 2:4 (kon.)
SV BauWelt Koch Mattersburg
2:4 (1:4)
SK Rapid Vídeň
Neděle 01.04.2018, 16:30 • Pappelstadion, Mattersburg • Rakouská Bundesliga • 28. kolo

To je ode mě z dnešního přenosu vše, děkuji vám za jeho sledování. Věřím, že jste si na branky bohaté utkání užili a přeji vám hezký zbytek neděle. (18:30:53)

Máme za sebou další ze skvělých zápasů rakouské nejvyšší fotbalové soutěže. Rapid Vídeň v něm potvrdil svoji kvalitu a o své výhře rozhodl v prvním poločase, kdy v rozmezí dvaceti minut vstřelil čtyři branky.
    Zbytek zápasu si Rapid víceméně zkušeně pohlídal. Svému soupeři dovolil vstřelit gól do šatny v úplném závěru prvního poločasu a podruhé Mattersburg skóroval až pět minut před koncem zápasu.
    Rapid se tímto vítězstvím posunul na třetí pozici ligové tabulky. Naopak pro domácí touto prohrou zřejmě definitivně zhasla šance na umístění se příčkách, zajišťující pro příští ročník poháry.
    Dvougólovým výkonem se dnes blýskl hostující Thomas Murg.

90+5

90+2
    Velká šance domácích na snížení! Z levé strany přilétl do vápna hostů ideální centr, do kterého se hlavou položil Okugawa. Jeho střela však o centimetry míjí levou tyč hostující branky.

90
    Žádná šance z něj však nevznikla, domácí ho nerozehráli vůbec dobře.

89
    Julius Ertlthaler vybojoval v souboji s Höllerem pro domácí rohový kop.

87
    Na Murgův centr ze strany na zadní tyči nedosáhl ideálním způsobem Schwab a zakončuje jen mimo branku.

86
    Mattersburg právě vstřelil branku!
    Snížení domácích přichází pravděpodobně pozdě. MASAJA OKUGAWA si skvěle pustil přihrávku od Prevljaka kolem bránícího hráče, udělal kličku brankáři a střílí míč do odkryté branky.

84
    Centrovaný míč k penaltovému puntíku však obraně problémy nenadělal a je odhlavičkován ven z vápna.

83
    Hosté umě kombinují na levé hřiště a po faulu Jana budou rozehrávat přímo kop ze slibné pozice.

81
    Nedeljko Malic byl v souboji pozdě, musel si pomoct faulem a vidí zaslouženě žlutou kartu.

80
    Krásná střela nového muže na hřišti Andrease Kuena orazítkovala spojnici branky Markuse Kustera. Stalo se tak tomu po brejkové akci hráčů Rapidu.

78
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Andreas Kuen.

76
    Rukou nyní v pokutovém území zahrál také domácí Michael Lechner, ani v tomto případě se penalta nepíská.

75
    Boli Bolingoli-Mbombo je ošetřován po zákroku Thorstena Mahrera.

73
    Z následného rohu se míč odrazil od ruky jednoho z bránících hráčů. Podobné zákroky rukou se však dle současného pojetí pravidel nepískají a domácí se rozčilují zbytečně.

72
    Domácí rychle rozehráli volný přímý kop na Michaela Lechnera, proti kterému musel předvést pohotový zákrok hostující brankář.

71
    Hodně kostrbatá rozehrávka Markuse Kustera a jednoho ze stoperů. Nakonec společně přece jen dostávají míč dopředu.

70
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Veton Berisha, přichází Philipp Schobesberger.

70
    Juliuse Ertlthalera zastavuje v nadějné pozici jeho ofsajdové postavení v době přihrávky.

69
    Pokus hostů o střelu z voleje z půlky hřiště doletěl jen k vápnu domácích.

67
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Giorgi Kvilitaja, přichází Joelinton.

66
    Chybu teď musel hasit Lucas Galvão a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

65
    Rapid znovu skvěle drží míč a nedává domácím moč šancí s výsledkem cokoliv dělat. Tohle musí být na psychiku hráčů Mattersburgu hodně náročné.

64
    Střílený centr z velké dálky nedokázal Richard Strebinger chytit a jen vyráží míč zpět do hry.

62
    Mattersburg se dostává do útoku v malém počtu hráčů. Nyní tři hráči domácích neměli se svým útokem proti pěti hostům moc šancí na úspěch.

60
    Rapid se teď drží na polovině Mattersburgu, do zakončení se však zatím nedostává.

57
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Markus Pink, přichází Julius Ertlthaler.

57
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Manuel Seidl, přichází Andreas Gruber.

55
    Do zakončení se nyní dostali opět hosté, střela ze dvaceti metrů končí vysoko nad.

54
    Domácí hráči i diváci si teď po zákroku Bolignoliho na Perlaka přáli pokutový kop, rozhodčí však jejich prosby nevyslyšel.

53
    Hosté kombinují kolem vápna domácích a když se jim nedaří dostat do pokutového území, tak vrací těžiště hry zpět k půlící čáře.

52
    Skluzem teď zasáhl Alois Höller pronikajícího hráče Rapidu a přestože se jde ihned omlouvat, vidí také žlutou kartu.

50
    Do zakončení se prodíral Prevljak, kterého však předskočil obránce a domácí útočník ho při snaze zakončit skluzem fauloval, za což vidí žlutou kartu.

48
    Je vidět, jaké sebevědomí hosté po prvním poločase získali. Zkušeně teď kombinují na vlastní polovině.

46
    Hned v první minutě druhého poločasu mohli hosté přidat další branku. Veton Berisha mířil zpoza šestnáctky na pravou šibenici. Míč prolétl zhruba metr od domácí branky.

46

Strhující poločas, který přinesl hned pět branek máme za sebou v Mattersburgu. V šatně domácích proběhne v poločase asi velká bouřka, protože dostat čtyři branky za poločas je zkrátka moc. Domácí obrana dává hostům opravdu příliš prostoru a ti své šance zatím skvěle proměňují.
    Jiskřičku naděje pro domácí ještě vykřesal v poslední minutě poločasu Pink, který snížil skóre na 1:4.

Druhý poločas začne přibližně v 17:32.

45+1
    45. Markus PINK - 1:4

45
    Před koncem poločasu se radují poprvé také domácí. Prevljakova střela z vápna ještě skončila břevnem, míč se ale odrazil k MARKUSOVI PINKOVI, který prostřelil hostujícího gólmana a upravuje skóre na 1:4 z pohledu domácích.

40
    Hosté opět skvěle kombinovali a získali pro sebe rohový kop.

39
    Pink se teď krásně zbavil tří protihráčů a předal míč do vápna Prevljakovi, který ale v dobré pozici vysoko přestřeluje.
    37. Thomas MURG - 0:4

37
    Rapid právě vstřelil branku!
    Domácí inkasují již počtvrté. Bolignoliho střelu z hranice velkého vápna zablokoval domácí obránce tak nešťastně, že se odrazila k nikým nebráněnému THOMASOVI MURGOVI, pro kterého nebyl sebemenší problém uklidit míč do prázdné branky.

37
    Rapid zahrával přímý kop ze střed hřiště, dloubáček do vápna úspěch nepřinesl.

35
    Hosté teď skvěle drží míč a tak trochu hrají domácím na nervy.

34
    Veton Berisha teď v souboji utržil krvavé zranění v obličeji a musí být u postranní čáry ošetřován.

32
    Dlouhý nákop do pokutového území si ze vzduchu v klidu sbírá Richard Strebinger.

30
    Za velmi ostrý zákrok a dohrání protihráče bez míče vidí žlutou kartu Manuel Seidl.
    28. Stefan SCHWAB - 0:3

28
    Tak tohle je studená sprcha pro domácí. Schaub vymotal dva hráče na pravé straně, centroval do vápna, kde Kvilitaja sklepl míč proti noze STEFANA SCHWABA, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

28
    Ofsajd zastavuje domácí v úniku na hostujícího brankáře.

27
    Hezký pas hostujících obránců za domácí obranu, Berishu ale tentokrát zradilo zpracování míče.

26
    Domácí mají problém s terénem, který teď při pohybu vpřed zradil pro změnu Okugawu.

25
    Jano to teď zkusil po větru z opravdu velké dálky, branku hostů však přestřeluje.

24
    Obrana domácích je teď opravdu velmi průchozí, hosté se dostávali do další nadějné šance, kterou zachraňuje na poslední chvíli obránce odkopem na roh.
    21. Thomas MURG - 0:2

21
    Domácí teď předvedli řadu nepřesností a hlavně nedůsledné bránění. THOMAS MURG dostal na hranici velkého vápna opravdu spoustu času a prostoru a poděkoval za to domácím způsobem sobě vlastním. Krásným obstřelem na zadní tyč dává hostům v 21. minutě už dvoubrankové vedení.

21
    Domácí se tlačili dopředu za vyrovnáním, ruka Pinka při zpracování jejich postup zastavuje.

19
    Žlutou kartu dostává Dejan Ljubičić (SK Rapid Vídeň).
    17. Louis SCHAUB - 0:1

17
    Fantastická narážečka hostů! LOUIS SCHAUB si narazil se svým spoluhráčem, který mu vrátil přihrávku houslemi bránícího hráče do vápna. Tam už byl Schaub bezchybný a prostřelil domácího brankáře.

17
    Hosté teď dobře drží míč a prokousávají se vpřed.

15
    Domácí teď presují hodně vysoko a hosté si musí často pomáhat až se svým brankářem.

14
    Na hezkou kolmou přihrávku do běhu Okugawa jen těsně nedosáhl.

12
    Richard Strebinger centrovaný míč podběhl a na zadní tyči zakončoval jeden z domácích hráčů, který však netrefil míč dobře a hlavičkuje mimo.

12
    K odraženému míči se po něm dostal Prevljak, svou střelou však nastřelil jednoho z obránců, od kterého se míč odráží na další roh.

11
    Domácí vybojovali svůj první rohový kop.

11
    Sledujeme nepřesnou kombinaci na obou stranách, držení míče se nyní velmi rychle mění.

9
    Průnik po pravé straně předvedl Perlak, nacentroval do vápna a Pink se dokonce dostal k zakončení. Jeho střela z velkého úhlu však trefila jen boční síť.

8
    Po krásném individuálním průniku se do zakončení dostal Veton Berisha. Při střele však netrefil míč ideálně a posílá jej zhruba metr od domácí branky.

7
    Domácí zahrávali přímý kop ze středu hřiště. Dlouhý míč mířil na Höllera, který však podklouzl a míč proskákal za brankovou čáru.

5
    Hezký prudký centr domácího Höllera do vápna, odkud na poslední chvíli před útočníkem odkopává bránící hráč.

4
    Na dresech hráčů i pohybu míče ve vzduchu je jasně vidět, že fouká velmi silný vítr.

3
    Höllerovi byl odpískán faul, nebýt toho, mohl se řítit z pravé strany do nadějného protiútoku.

1
    Jano obdržel hned v první minutě úder loktem do obličeje od Kvilitaji a pomalu se zvedá z hrací plochy.

1

Hráči obou týmů právě přicházejí na hrací plochu.

SV BauWelt Koch Mattersburg: Kuster – Höller, Malic, Mahrer, Lechner – Jano, Perlak – Okugawa, Seidl, Pink – Prevljak.
    Náhradníci: Casali – Ortiz, Gruber, Hart, Maierhofer, Ertlthaler, Novak.

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Auer, M. Hofmann, Galvão, Bolingoli-Mbombo – Ljubičić, Schwab – Schaub, Murg, Veton Berisha – Kvilitaja.
    Náhradníci: Knoflach – Sonnleitner, Schobesberger, Pavelic, Kuen, Joelinton, Petsos.

Rozhodčí: Jäger – Riedel, Rigler.

Vzájemné zápasy

V bohaté historii vzájemných utkání je výrazně úspěšnější Rapid Vídeň. Ve 26 domácích a 25 venkovních zápasech má Rapid bilanci 26 výher, 14 remíz a 11 proher.

Poslední vzájemné utkání v rámci 19. kola Tipico Bundesligy se odehrálo 9. prosince ve Vídni a diváci byli svědky remízy 2:2.

Hosté z Vídně také potřebují body z tohoto utkání jako sůl. Situace v tabulce je taková, že na druhý Sturm Graz ztrácí Rapid propastných 11 bodů a v tabulce za nimi se nachází se stejným počtem bodů Admira, o jeden bod méně má Linz a osm bodů ztrácí dnešní soupeř. Pokud se tedy Rapid chce udržet na pohárových příčkách, potřebuje v dnešním zápase bodovat.

V posledním ligovém zápase Rapid porazil AC Wolfsberger vysoko 5:1. Dvě branky si v tomto zápase připsal Berisha a dokonce hattrick zaznamenal Kvilitaja. Ten se dokázal v zápase trefit dokonce čtyřikrát, z jednoho ze čtyř gólů měl však výrazně menší radost, protože byl do vlastní sítě.

Domácí tým se nachází na šesté pozici aktuální tabulky. S odstupem osmi bodů na čtvrté a třetí místo stále živí naději na probojování se do předkol evropských pohárů. K dosažení tohoto cíle je však nutné uspět v dnešním zápase proti soupeři, který se nachází na třetí, pohárové příčce.

Mattersburg na začátku sezóny nebyl v domácích zápasech velkým postrachem hostujících týmů a pravidelně rozdával body. To se však změnilo a v posledních pěti domácích zápasech si připsal čtyři vítězství a naposledy remízu proti vedoucímu Salzburgu.

Pro domácí tak tento zápas představuje jednu z posledních šancí přiblížit se evropským pohárům v příští sezóně. Dnešní neúspěch by naopak dveře do Evropy výrazným způsobem přivřel.

Přeji příjemné nedělní odpoledne. V dnešním utkání na sebe v rámci 28. kola rakouské Tipico Bundesligy narazí Mattersburg a Rapid Vídeň.

On-line přenosem vás provede Martin Jindra.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.