Zwolle – Sparta Rotterdam 2:0 (kon.) | Arnhem – Kerkrade 0:3 (kon.) | Eindhoven – Breda 5:1 (kon.)
Willem II – Utrecht 3:2 (kon.) | Den Haag – Alkmaar 0:3 (kon.)
PEC Zwolle
2:0 (1:0)
Sparta Rotterdam
Sobota 31.03.2018, 18:30 • IJsseldelta Stadion (Zwolle) • Nizozemská Eredivisie • 29. kolo

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (20:21:35)

Sledovali jsme utkání mezi Zwolle a Spartou Rotterdam, kdy domácí vyhráli naprosto zaslouženě 2:0, když se trefil v 2.minutě Mokhtar a v 66.minutě Parzyszek. Domácí měli milion tutovek, jenže nedokázali napotřetí překonat hostujícího brankáře. Zwolle zůstává na šestém místě, Sparta zůstává sedmnáctá.

90+3

90+2
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Youness Mokhtar, přichází Rogier Benschop.

90+1
    Erik Israelsson zkoušel vystřelit k pravé tyči, jenže golman opět chytá.

90
    Rozhodčí Kooij se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Piotr Parzyszek, přichází Erik Israelsson.

88
    Nepřesnou přihrávku vyslal hostující Robert Mühren.

87
    Ke střele se dostal Terell Ondaan, jenže trefil pouze prostor, kde pracuje Jannik Huth.

86
    Do dalšího ofsajdu se dostal ofsajdový hříšník Ryan Sanusi.

85
    Dirk Marcellis předvedl parádní obranný zákrok před Spieringsem.

84
    Útočným faulem se provinil hsotující Fred Friday.

83
    Pravý bek je na svém místě a hra pokračuje dál.

82
    Na zemi leží domácí Kingsley Ehizibue, který se drží za levý kotník.

81
    Posledních deset minut utkání.

80
    Sparta už vypadá, jako by bránila výsledek 2:0.

79
    K další střele se dostal Ryan Thomas, jenže opět končí míč mimo hřiště.

78
    Do další velké šance se dostal Younes Namli, jenže trefil pouze prostor, kde stál připravený Huth.

77
    Do zakončení se dostal Piotr Parzyszek, jenže hlavičkou minul bránu zhruba o tři metry.

76
    Ten nepřinesl žádné vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil Miquel Nelom.

75
    Rohový kop pro Zwolle.

74
    Nepřesná přihrávka Kramera končí u domácího golmana.

73
    Domácím se nedaří útočná fáze, Sparta by měla vycítit šanci.

72
    Zwolle si už kontroluje své pohodlné vedení.

71
    Nepřesná přihrávka Thomase Verhaara končí za brankovou čarou. Diederik Boer bude odkopávat od brány.

70
    Terell Ondaan ihned začal čarovat, Nelon si musel pomoct faulem.

69
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Queensy Menig, přichází Terell Ondaan.
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Kenneth Dougall, přichází Stijn Spierings.
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Soufyan Ahannach, přichází Fred Friday.

68
    Volný přímý kop pro Spartu Rotterdam.

67
    Domácí fanoušci jsou po vstřelené brance ve skvělé náladě.
    66. Piotr PARZYSZEK - 2:0

66
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je PIOTR PARZYSZEK, který parádně napadal, odebral Fischerovi míč a poté ho přesně umístil k pravé tyči.

65
    Žlutou kartu dostává Soufyan Ahannach (Sparta Rotterdam).

64
    Bez problému odbráněné. Zwolle spěchá do rychlého brejku.

63
    Standardní situace se bude opakovat, protože míč tečoval Boer.

62
    Rohový kop pro Spartu Rotterdam.

61
    Po hodině hry vede stále domácí celek 1:0.

60
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Sander Fischer.

59
    Rohový kop pro domácí mužstvo.

58
    A další ofsajd. Tentokrát se provinil domácí Piotr Parzyszek.

57
    V dalším ofsajdu byl nachytán Sanusi.

56
    Younes Namli vybojoval volný přímý kop na svou osobu.

55
    Zwolle zahozuje jednu útočnou akci za druhou..

54
    Do zakončení se dostal Julian Chabot, jenže Diederik Boer bez problémů chytá i tohle.

53

52
    Nepřesná přihrávka Youneses Mokhtara končí za brankovou čarou. Jannik Huth bude opět odkopávat od brány.

51
    Bram van Polen se pokusil vystřelit z první z hranice vápna, jenže více ohrozil střechu tribuny než brankáře Hutha.

50
    Do ofsajdového postavení se dostal hostující Soufyan Ahannach.

49
    Domácí hráči i fanoušci si žádali odpískání penalty, jenže Kooij to viděl jinak, hra pokračuje dál.

48
    K zakončení se dostal Piotr Parzyszek, jenže jeho zakončení levou nohou bez problémů lapil Huth.

47
    První útok se domácímu celku moc nepovedl, jenže Sparta udělala chybu a Zwolle je zpět na míči.

46
    Zwolle rozehrálo druhý poločas.

46

Sledovali jsme první poločas utkání mezi Zwolle a Spartou Rotterdam, který končí výhrou domácích 1:0, když se v 2.minutě prosadil záložník Mokhtar. Zbytek půle byla vyrovnaná, šance byly na obou stranách, jenže nikdo ji již nedokázal zužitkovat.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Sander Fischer předvedl kvalitní zákrok proti dotírajícímu Menigovi.

43
    Ani domácímu celku se standardní situace nepovedla.

42
    Volný přímý kop pro Zwolle.

41
    Nepřesná přihrávka Thomase končí u Chabota.

40
    Posledních pět minut prvního poločasu a domácí sále vedou 1:0.

39
    Ten byl zahrán bídně, protože míč končí v rukavicích Diederika Boera.

38
    Volný přímý kop pro Spartu.

37
    Robert Mühren se nedokázal prosadit přes van den Berga.

36

35
    Nepřesnou přihrávku vyslal domácí Ryan Thomas. Jannik Huth bude odkopávat od brány.

34
    Opět probíhá boj ve středu hřiště, kde se bojuje o každý centimetr hřiště.

33
    Ke střele se dostal domácí Kingsley Ehizibue, jenže trefuje pouze tribuny, které jsou za bránou Hutha.

32
    Sparta se sice snaží, jenže zatím jim to proti domácím nejde, hlavně finální část.

31
    K zakončení se dostal Rick Dekker, jenže jeho rána jde vysoko nad.

30
    Po půlhodině hry vede stále domácí mančaft 1:0 po brance Mokhtara.

29
    Zwolle kombinuje na své útočné polovině a snaží se otupit aktivitu Sparty.

28
    Žlutou kartu dostává Kenneth Dougall (Sparta Rotterdam).
    27.

27
    Thomas Verhaar se dostal do velké příležitosti, jenže trestuhodně umisťuje balon půl metru od pravé tyče!

26
    Sparta se snaží o vyrovnání, nicméně zatím jim chybí finální fáze hry.

25
    Utkání se začíná zpomalovat. Oba celky si hlídají své obrany.

24
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Bram van Polen.

23

22
    Stadion Zwolle je vyprodaný a panuje zde báječná atmosféra.

21
    V posledních sekundách sledujeme velký počet faulů a nepřesností.

20
    Po prvních dvaceti minutách hry vede domácí celek stále 1:0.

19
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí Piotr Parzyszek.

18
    Dirk Marcellis s velkým štěstím posunul míč na svého brankáře.

17
    Nepřesnou přihrávku vyslal Queensy Menig. Jannik Huth bude odkopávat od brány.

16
    Zwolle je typickým klubem, který hraje v Západní Evropě na umělém pažitu. V minulosti zde hrála například Sparta Praha, která je úspěšně vyřadila.

15
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval Muhren.

14
    Hosté kombinují na své polovině hřiště, kde čekají na chybu soupeře.

13
    Frederik Holst parádním způsobem zastavil Meniga v pokutovém území hostů.

12
    Rotterdamští si s tímto míčem opět poradili.

11
    Rohový kop pro domácí tým.

10
    Po deseti minutách vede domácí celek 1:0 po rychlé akci Mohktara.

9
    Sparta už se dostala trochu do zápasu, nicméně Zwolle si hlídá své obranné postavení.

8
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Sepp van den Berg.

7

6
    Zwolle kontroluje hru a potvrzuje, že je favoritem dnešního zápasu.

5
    Ke střele se dostal Thomas Verhaar, jenže netrefil bránu zhruba o pět metrů.

4
    První rohový kop pro domácí celek.

3
    Už od prvních sekund jde vidět, že proti sobě stojí dva ofenzivní týmy, které dělají obrovské chyby v obranné fázi hry.
    2. Youness MOKHTAR - 1:0

2
    Autorem branky je YOUNESS MOKHTAR, který pěknou střelou k pravé tyči velice brzy otevírá skóre dnešního utkání.

1
    Zwolle obléklo modré dresy, Sparta pruhovanou kombinaci dresu.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

PEC Zwolle: Boer – van Polen, S. van den Berg, Marcellis, Ehizibue – Dekker, Mokhtar, Thomas – Menig, Parzyszek, Namli.
    Náhradníci: Hauptmeijer, van der Hart – Freire, E. Bakker, Benschop, Marinus, Ligeon, Israelsson, Woudstra, Ondaan.

Sparta Rotterdam: J. Huth – Nelom, Chabot, Fischer, Holst – Mühren, Dougall – Kramer, Verhaar, Sanusi – Ahannach.
    Náhradníci: Nienhuis – Breuer, Brogno, dos Santos, Duarte, Floranus, Friday, Goodwin, Proschwitz, Vriends, Spierings..

Posledních pět vzájemných utkání:
    20.08.17 Sparta Rotterdam-Zwolle 1 : 1
    05.02.17 Sparta Rotterdam-Zwolle 2 : 3
    13.08.16 Zwolle-Sparta Rotterdam 0 : 3
    17.07.15 Zwolle-Sparta Rotterdam 3 : 1
    15.01.12 Sparta Rotterdam-Zwolle 2 : 0

Sparta Rotterdam se momentálně nachází na šestnáctém místě nejvyšší nizozemské soutěže, což už znamená, že jsou velice blízko boje o záchranu, protože na patnáctou Bredu ztrácí již šest bodů. Na svém kontě mají tedy 21 bodů za pět výher a šest remíz, skóre mají záporné 25:55. Z posledních pěti utkání získali sedm bodů za dvě výry a remízu. Nejlepší střelec týmu je s pěti góly Muhren.

Zwolle se nachází na pěkném sedmém místě tabulky, které znamená boj o Evropskou ligu. Na svém kontě mají 40 bodů za jedenáct výher a sedm remíz. Skóre mají záporné 37:41. Z posledních pěti utkání získali pouze jeden bod za remízu 1:1 proti průměrnému Venlo. Nejlepší střelec týmu je s jedenácti góly Saymak.

Hezký den u sledování nizozemské Eredivisie! V dnešním 29.kole se představí domácí Zwolle, která vyzve Spartu Rotterdam. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.