Bologna – AS Řím 1:1 (kon.) | Lazio – Benevento 6:2 (kon.) | Fiorentina – Crotone 2:0 (kon.)
Inter – Hellas Verona 3:0 (kon.) | Janov – Spal 1:1 (kon.) | Cagliari – Turín 0:4 (kon.)
Atalanta BC – Udinese 2:0 (kon.) | Sassuolo – Neapol 1:1 (kon.) | Chievo – Sampdoria 2:1 (kon.)
Juventus – AC Milán 3:1 (kon.)
S. S. Lazio
6:2 (1:1)
Benevento Calcio
Sobota 31.03.2018, 15:00 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Po reprezentační pauze se nám opět rozbíhájí ligové soutěže. My se v tomto on-line textovém přenosu zaměříme na duel 30. kola italské ligy mezi domácím S. S. Laziem, které na svém hřišti přivítá výběr Beneventa Calcio. Jan Mládek vás k tomuto zápasu srdečně zve, příjemnou zábavu.

S. S. Lazio
    Tým z hlavního města Itálie zažívá po povedeném podzimu mírnější sestup, ale i přesto se Lazio drží na příčkách zaručující evropské poháry. Římané před tímto kolem drží průběžné páté místo se ziskem 54 bodů. Za největšího tahouna týmu můžeme považovat Cira Immobileho, který si v tabulce střelců drží první místo. Tento ostřílený útočník dokázal nastřílet 24 branek a na 8 jich přihrál. Lazio bude muset v tomto zápase zabrat, jelikož už tři zápasy nepoznalo chuť výhry. Z posledního vítězství se tento tým radoval 25. 2. na hřišti Sassuola, kde vyhrálo s přehledem 3:0.

Poslední zápasy
    Lazio – Bologna 1:1
    Kyjev – Lazio 0:2
    Cagliari – Lazio 2:2
    Lazio – Kyjev 2:2
    Lazio – Juventus 0:1

Na druhé straně je Benevento, které je letos nováčkem ligy a také otloukánkem celé Serie A. Calcio jsou úplně na spodku tabulku se ziskem pouhých 10 bodů za tři výhry a jednu remízu. Ani jejich skóre není vůbec dobré. Benevento dokázalo nastřílet pouze 19 branek, naopak 63 gólů inkasovalo. Jejich forma není taky bůh ví jak dobrá. Z posledních pěti zápasů vyhráli pouze jeden, zbytek prohráli.

Lazio – Benevento 5:1 (pohár, 2008)

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Už zbývá pouze pár minut do úvodního výkopu tohoto zápasu.

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos, de Vrij, Luiz Felipe – Marušić, Parolo (C), Lucas Leiva, Alberto, Patric – Anderson, Immobile.
    Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Nani, Basta, F. Caicedo, S. Milinković-Savić, Cáceres, Di Gennaro, Murgia.

Benevento Calcio: Puggioni – Letizia, Djimsiti, A. Costa, Tosca – Cataldi, Sandro (C), Djuričić – Guilherme, Iemmello, C. Lombardi.
    Náhradníci: Brignoli – Del Pinto, D'Alessandro, Coda, Gyamfi, Venuti, Billong, Brignola, Rutjens, Sanogo, Volpicelli.

Rozhodčí: Calvarese – Vivenzi, Tasso.

1

1
    Úvodní výkop patřil Beneventu, kterému bude patřit úvodní akce v tomto utkání.

2
    Dlouhý nákop Danila Cataldiho končí až u domácího brankáře, ten ovšem s rozehrávkou nikterak nespěchá.

3
    Cristiano Lombardi se na pravé straně v pokutovém území domácích dostal k míči, ale střelou na zadní tyč branku netrefil.

4
    Na trávníku se ocitnul Guilherme, rozhodčí neváhá a píská domácím útočný faul. Ani Benevento nikterak s rozehrávkou nespěchá a spíše vyčkává na vhodnou příležitost.

5
    Ciro Immobile výborně pouštěl míč za sebe, ale zároveň byl tento hráč faulován. Domácí budou rozehrávat standardní situaci.

6
    Standardka Laziu ovšem nevyšla podle představ, míč skončil vysoko nad brankou Beneventa.

7
    Felipe Anderson se kličkou snažil zbavit obránce, ale to nevyšlo. Gaetano Letizia se nenechal opít rohlíkem a jeho akci zastavil.

7
    Červenou kartu dostává Christian Puggioni (Benevento Calcio).
    7. Červená karta

10
    Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Pietro Iemmello, přichází Alberto Brignoli.

11
    Domácí tým zahrával další volný přímý kop, ale ani tento se moc nepovedl. K exekuci přímého kopu se postavil Luis Alberto, který poslal míč vysoko nad branku.

12
    Lazio bude po zbytek zápasu hrát o jednoho hráče více v poli. To je pro tento tým velká šance na zisk tří bodů.

13
    Beneventu nezbývá nic jiného, než čekat na vlastní polovině na výhodné protiútoky. Lazio bude diktovat tempo hry.

14
    Akce domácích je u konce. Patric si nepohlídal své postavení a byl mu následně odpískán ofsajd.

15
    Další míč za hostujici obranu pro Immobileho, ale ten z první vypálil nad hostující branku.

16
    Alberto Brignoli zatím pochytává všechny možné náznaky domácí ofenzívy. Uvidíme, jak tento hostující brankář bude pokračovat.

17
    Benevento z ojedinělé akce vytěžilo svůj první rohový kop v tomto zápase.

18
    K hlavičce se dostal hostující kapitán, ale ten domácí branku vůbec netrefil. Stav zůstává i nadále stejný.

19
    Lazio je prozatím ve své útočné části úplně bezzubé. Hostující obrana zatím nemusela řešit po svém vyloučení výraznější šanci svého soupeře.

19
    Lazio právě vstřelilo branku!
    Tak jsem to zřejmě zakřiknul. Hostující obrana nemusela řešit nic závažného až do této chvíle, kdy nechala projít míč na rozběnutého CIRA IMMOBILEHO, který si nedělal hlavu se svým zakončením. Lazio tedy vede od 19. minuty nad svým oslabeným soupeřem 1:0. Asistence: Felipe Anderson.
    19. Ciro IMMOBILE - 1:0

21
    Domácí tým se nadechuje k mohutnému tlaku, ale hostující brankář si snaží své předchozí zaváhání napravit.

22
    Další ojedinělá šance Beneventa přináší jejich další rohový kop v jejich prospěch.

23
    Benevento právě vstřelilo branku!
    Rohovým kopem zdaleka akce hostů neskončila, protože k exekuci přímého kopu na hranici pokutového vápna se postavil DANILO CATALDI, který míč skvěle zatočil do domácí branky. Tomas Strakoša byl bez nároku zasáhnout.
    23. Danilo CATALDI - 1:1

25
    Olympíjský stadión v Římě najednou ztichnul. Domácí fanoušci a také hráči jsou zaskočeni vyrovnávací brankou soupeře.

26
    Felipe Anderson se snažil vynutit pokutový kop, ale rozhodčí mu to nezbaštil. Hra pokračuje útokem Beneventa.

27
    Adam Marušić byl nachytán v ofsajdové pasti, akce Lazia je ihned přerušena. Na tahu je opět hostující tým.

28
    Benevento dokázalo vyrovnat a dozajista jim tento případný výsledek bude stačit. Na tahu je Lazio, které směrem dopředu nic neukázalo.

29
    Hráči Beneventa se zatáhnuli až k vlastnímu vápnu. Lazio utahuje šroubky před hostujícím vápnem.

30
    Až v tuto chvíli končí domácí akce vlivem útočného faulu, který spáchal domácí záložník Lucas Leiva.

31
    Benevento se po chvilce opět zatáhnulo před vlastní branku, Lazio je prozatím v kombinaci bezzubé.

32
    Domácí tým si nedokáže vytvořit kloudnou akci, nýbrž zbytečně fauluje. Benevento se tak lehce dostává k míči.

33
    Máme za sebou něco málo přes úvodních třicet minut, Lazio se trápí s oslabeným nováčkem zatím 1:1.

34
    Lucas Leiva si naběhnul na parádní volej, kterou tefil opravdu neskutečně. Pro jeho smůlu jeho střela zamířila pouze do míst, kde byl připravený hostující brankář.

35
    Ciro Immobile přidal svou druhou branku v tomto zápase, ale ta ovšem nebyla uznána. Adresát této gólové přihrávky se nacházel v postavení mimo hru.
    35. Neuznaná branka Immobileho.

36
    První poločas se pomalu blíží ke svému konci a Lazio se i nadále trápí s Beneventem na svém hřišti.

37
    Lazio je stále v mohutném tlake, ale nic si nedokáže vytvořit. Když už se k něčemu dostane, tak to končí mimo branku.

38
    Luis Alberto se skvělým zpracováním zbavil jednoho soupeře a tím druhým byl faulován. Lazio zůstává i nadále u míče.

39
    Rozehrávka standardní situace byla nakrátko, domácí tým volí radši kombinaci na krátké přihrávky.

40
    Máme před sebou posledních pět minut základní hrací doby prvního poločasu.

41
    Alberto Brignoli si došel pro centr z pravé strany, který se domácímu hráči hrubě nepovedl.

42
    Na druhé straně se míče dotknul i domácí brankář, který v prvním poločase nemá moc práce.

43
    Guilherme zůstal po souboji s domácím hráčem opět na trávníku. Benevento bude po jeho ošetření rozehrávat standardní situaci.

44
    Postižený hráč musí odejít za postranní čáru, Benevento bude hrát na chvíli bez něj. Co se týče přímého kopu, tak ten se hrubě nepovedl.

45
    Za malou chvíli nám rozhodčí ukáže počet nastavených minut v prvním poločase. V prvním dějství nám už zřejmě branka nepadne.

45+1
    Pan Calvarese se rozhodnul v prvním poločase nastavit dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45+2
    Další útočná akce domácích končí opět útočným faulem, který byl doslova zbytečný. Domácí trenér bude mít o přestávce zřejmě nějaký proslov.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce! V úvodním dějství jsme mohli vidět dvě branky, ale pojďme od začátku. Zajímavé to začalo být v sedmé minutě, kdy se hostující brankář Puggioni dostal mimo vápno k hraní rukou a byl vyloučen. Lazio využilo přesilovku o dvanáct minut později zásluhou Immobileho, jenže to od domácích bylo všechno. Benevento využilo ojedinělé šance a zásluhou Cataldiho vyrovnalo. Od té doby se nic zvláštního v zápase nestalo, Lazio se snaží ale je bezzubé. Benevento jenom mírně zdržuje a tahá čas ve svůj prospěch.

Druhý poločas začne přibližně v 16:04.

46

46
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Bastos, přichází Felipe Caicedo.

48
    Alberto Brignoli si křiknul na stopera, který míč pustil. Hostující brankář si připsal další zákrok.

49
    Leiva poslal nevybíravým zákrokem na zem jednoho z hostujících hráčů. Tohle muselo být odpískáno.

50
    Další jednoduchý zákrok pro hostujícího brankáře, který s rozehrávkou nikde nespěchá. Domácí fanoušci na něj hlasitě pískají.

51
    Leiva si výborně naběhnul na zadní tyč, ale Brignoliho ani nadvakrát nepřekonal. Jenže práce pro hostující obranu nekončí.

51
    Nedáš, dostaneš. To si teď můžou říkat domácí hráči, kteří nevyužili své šance, nýbrž jednu branku obdrželi. GUILHERME celou akci založil nákopem za domácí obranu a také ji sám ukončil. Benevento se senzačně v oslabení ujímá vedení v tomto zápase. Asistence: Cristiano Lombardi.
    51. GUILHERME - 1:2

52
    Hned následující akce domácích je opět ukončena skrze odpískaný ofsajd. Domácí fanoušci začínají opět pískat.

53
    Benevento dnes hraje parádně. Určitě by si dnes zasloužilo zisk nějakých těch bodů, které by si mohli odvézt z hlavního města.

54
    Žlutou kartu dostává Gaetano Letizia (Benevento Calcio).

55
    Alberto Brignoli musel vyškrábnout centr od Luise Alberta, který směřoval do hostující branky. Z následného rohu nic zásadního Lazio nevytvořilo.

56
    Domácí tým nehraje povedený zápas, to dokázala i tato diagonála z pravé strany na rozběhnutého Andersona.

57
    Domácí tlak neutichá ani v tento moment. Benevento má co dělat, aby jejich tlak dokázali ukočírovat.

58
    Záběr na domácího trenéra ukázal, jak není s výkonem svých svěřenců spokojen. Lazio má něco málo přes půl hodiny, aby dokázalo otočit zápas.

59
    Immobile se dostal v pokutovém území k míči a následně i ke střele, jenže ta končí vysoko nad hostující brankou.

60
    Brignoli musel vyběhnout z pokutového území, ale ze situace z prvního poločase se poučil a k rozehrávce použil nohy.

60
    Domácí tým se dočkal vyrovnávací branky zásluhou FELIPEHO CAICEDA, který si skvěle naběhnul na lehoučký oblouček mezi obránce. Adresátem této skvělé přihrávky byl Luis Alberto. Lazio tedy v 60. minutě vyrovnává a má ještě dostatek času k otočení nepříznivého průběhu utkání. Asistence: Luis Alberto.
    60. Felipe CAICEDO - 2:2

62
    Brignoli si mezitím připsal několik svých dalších zákroků. Hostující brankář se nepoučil a s rozehrávkou nikde nespěchá, rozhodčí přichází s domluvou.

63
    Žlutou kartu dostává Alberto Brignoli (Benevento Calcio).

64
    Immobile byl v pokutovém území poslán na trávník, ale to rozhodčímu nestačí. Hra i nadále pokračuje za nerozhodného stavu.

65
    Felipe Caicedo mohl přidat svůj druhý gól, ale hostující brankář předvedl vynikající zákrok u své tyčky.
    65. Caicedo mohl přidat svou druhou trefu, proti byl hostující brankář.

65
    Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Gaetano Letizia, přichází Lorenzo Venuti.

66
    Lazio rozehrávalo rohový kop, který ovšem nevyšel podle představ, jenže bude mít další možnost.

66
    Panečku, to je tedy fotbal. Domácí tým míří opět do vedení v tomto zápase. STEFAN DE VRIJ si na zadní tyči skvěle naběhnul na centrovaný míč a nedal Brignolimu šanci zasáhnout. Máme tady další zápletku v tomto střetnutí. Asistence: Luis Alberto.
    66. Stefan de Vrij - 3:2

68
    Zřejmě máme rozhodnuto. Brignolimu se odkop od branky hrubě nepovedl. Míč přistál na kopačce CIRA IMMOBILEHO, který si potáhnul míč do pokutového území a nechytatelně vypálil. Hostující brankář byl bez šance. Bez asistence.
    68. Ciro IMMOBILE - 4:2

69
    Domácí trenér připravuje další střídání v zápase. Uvidíme, pro koho tento zápas skončí a pro koho začne.

70
    Lazio hraje po čtvrté brance v naprosté pohodě, kombine přes celou šíři hřiště. Benevento se k napadání rozehrávky vůbec nemá.

71
    Navíc se hosté stáhli opět k vlastní brance, aby náhodou nedostali ještě nějakou branku. To by bylo pro tento tým velmi kruté.

72
    Immobile se na zadní tyči dostal ke střele, ale jeho volej byla moc slabá. Pro Brignoliho to byla laskomina.

73
    V další akci opět Immobile, který tentokrát prováhal příležitost k přihrávce na volného Caiceda, který by mohl dát svůj další gól.

74
    Střídání v týmu Benevento Calcio: ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Lorenzo Del Pinto.

75
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Nani.
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Marco Parolo, přichází Sergej Milinković-Savić.

75
    Dnešní utkání se pomalu blíží ke svému konci a už je zřejmě jisté, že všechny tři body zůstanou v Římě.

76
    Benevento se náhodou dostalo k míči a snaží se kombinovat. Ovšem domácí napadání dělá jejich rozehrávce velké problémy.

77
    Lazio v dnešním zápase zatím mělo pouze tři dlouhé přihrávky, nacož Benevento jich má na svém kontě zatím 30.

78
    Dnešní utkání se bude už pouze dohrávat. Lazio drží míč na svých kopačkách a čeká na hostující skulinky v jejich obraně.

79
    Nani si skvěle zaběhnul za hostující obranu a pohotově zakončoval. Brignoli byl připraven a míč vyrazil.

80
    Sandro byl terčem nedovoleného zákroku jednoho z domácích hráčů. Rozhodčí neváhal odpískat domácí faul.

81
    Tohle půjde určitě za Nanim, který byl na své straně opět aktivní, ale jeho finální přihrávky byla dost nepřesná.

82
    Žlutou kartu dostává Sandro (Benevento Calcio).

83
    Nani se postavil k exekuci přímého kopu a docela Brignoliho vystrašil. Ten si svým zákrokem nebyl jist, proto má Lazio další rohový kop.

83
    Tak tohle byla fotbalová paráda v podání domácích hráčů. Rohový kop byl rozehrán nakrátko. Patric poté na hranici pokutového území oslovil svou přihrávkou LUCASE LEIVU, který nechytatelnou střelou k tyči zvýšil vedení svého týmu o tři branky. Asistence: Patric.
    83. Lucas LEIVA - 5:2

85
    Máme před sebou posledních pět minut základní hrací doby tohoto utkání. Lazio po nevýrazném prvním poločase splnilo roli favorita a z utkání si vezme všechny tři body.

86
    Lazio bude mít k dispozici další standardní situaci ve svůj prospěch. Pro Brignoliho čeká další práce, protože se k přímému kopu postavil Alberto a Milinković-Savić.

87
    Hostující brankář mohl být v naprostém klidu, jelikož si skvěle postavil svou zeď. Luis Alberto napálil míč pouze do ní.

88
    Hráči římského celku se baví fotbalem. Na jejich přihrávky na jeden dotek je radost pohledět.

89
    Jenže někdy musí být těmto přihrávkám konec. Například v tomto případě, kdy se jeden z domácích hráčů dopustil přestupku.

90
    Byla nařízena penalta pro domácí tým.
    90. Rozhodčí odpískal pokutový kop pro domácí mužstvo.

90+1
    Rozhodčí tohoto zápasu nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby tohoto zápasu.

90+1
    K exekuci pokutového kopu se postavil LUIS ALBERTO, který zvolil střelu doprostřed hostující branky. Jeho rozhodnutí bylo správné, Lazio tedy vede už 6:2.
    90+1. Luis ALBERTO - 6:2

90+1
    Žlutou kartu dostává Andrea Costa (Benevento Calcio).

90+2

Je dobojováno! Kdo by to po prvním poločase čekal, že si Benevento bude po zápase odvážet takový brankový příděl? Já tedy rozhodně ne, hostující hráči se nemají za co stydět, nebýt vyloučení na začátku utkání, tak bychom třeba sledovali napínavější zápas. Lazio se tedy po přestávce vzpamatovalo a pěti brankami rozhodlo o své výhře na domácím hřišti 6:2. Největší zásluhu na tomto vítězství mají asi dva domácí hráči. Nejprve Ciro Immobile, který si dnes připsal dvě vstřelené branky a možná taky Luis Alberto, který ke dvou asistencím přidal i jeden gól z pokutového kopu.
    Lazio splnilo roli favorita a vyhrálo vysoko 6:2.

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 14:11.

To by bylo v tuto chvíli z mé strany všechno. Já se prozatím s vámi loučím a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou. (16:59:11)

Jan Mládek

Branky: 19. Immobile (Anderson), 60. F. Caicedo (Alberto), 66. de Vrij (Alberto), 68. Immobile, 83. Lucas Leiva (Patric), 90+1. Alberto (pen.) – 23. Cataldi, 51. Guilherme (C. Lombardi)

Karty:   54. Letizia (BNT), 63. Brignoli (BNT), 82. Sandro (BNT), 90+1. A. Costa (BNT)   7. Puggioni (BNT)

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos (46. F. Caicedo), de Vrij, Luiz Felipe – Marušić, Parolo (C) (75. S. Milinković-Savić), Lucas Leiva, Alberto, Patric – Anderson, Immobile (75. Nani).

Benevento Calcio: Puggioni – Letizia (65. Venuti), Djimsiti, A. Costa, Tosca – Cataldi, Sandro (C), Djuričić (74. Del Pinto) – Guilherme, Iemmello (10. Brignoli), C. Lombardi.

Rozhodčí: Calvarese – Vivenzi, Tasso