Bologna – AS Řím 1:1 (kon.) | Lazio – Benevento 6:2 (kon.) | Fiorentina – Crotone 2:0 (kon.)
Inter – Hellas Verona 3:0 (kon.) | Janov – Spal 1:1 (kon.) | Cagliari – Turín 0:4 (kon.)
Atalanta BC – Udinese 2:0 (kon.) | Sassuolo – Neapol 1:1 (kon.) | Chievo – Sampdoria 2:1 (kon.)
Juventus – AC Milán 3:1 (kon.)
S. S. Lazio
6:2 (1:1)
Benevento Calcio
Sobota 31.03.2018, 15:00 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 30. kolo

To by bylo v tuto chvíli z mé strany všechno. Já se prozatím s vámi loučím a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou. (16:59:11)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 14:11.
    Lazio splnilo roli favorita a vyhrálo vysoko 6:2.

Je dobojováno! Kdo by to po prvním poločase čekal, že si Benevento bude po zápase odvážet takový brankový příděl? Já tedy rozhodně ne, hostující hráči se nemají za co stydět, nebýt vyloučení na začátku utkání, tak bychom třeba sledovali napínavější zápas. Lazio se tedy po přestávce vzpamatovalo a pěti brankami rozhodlo o své výhře na domácím hřišti 6:2. Největší zásluhu na tomto vítězství mají asi dva domácí hráči. Nejprve Ciro Immobile, který si dnes připsal dvě vstřelené branky a možná taky Luis Alberto, který ke dvou asistencím přidal i jeden gól z pokutového kopu.

90+2

90+1
    Žlutou kartu dostává Andrea Costa (Benevento Calcio).
    90+1. Luis ALBERTO - 6:2

90+1
    Lazio právě vstřelilo branku!
    K exekuci pokutového kopu se postavil LUIS ALBERTO, který zvolil střelu doprostřed hostující branky. Jeho rozhodnutí bylo správné, Lazio tedy vede už 6:2.

90+1
    Rozhodčí tohoto zápasu nastavil dvě minuty nad rámec základní hrací doby tohoto zápasu.
    90. Rozhodčí odpískal pokutový kop pro domácí mužstvo.

90
    Byla nařízena penalta pro domácí tým.

89
    Jenže někdy musí být těmto přihrávkám konec. Například v tomto případě, kdy se jeden z domácích hráčů dopustil přestupku.

88
    Hráči římského celku se baví fotbalem. Na jejich přihrávky na jeden dotek je radost pohledět.

87
    Hostující brankář mohl být v naprostém klidu, jelikož si skvěle postavil svou zeď. Luis Alberto napálil míč pouze do ní.

86
    Lazio bude mít k dispozici další standardní situaci ve svůj prospěch. Pro Brignoliho čeká další práce, protože se k přímému kopu postavil Alberto a Milinković-Savić.

85
    Máme před sebou posledních pět minut základní hrací doby tohoto utkání. Lazio po nevýrazném prvním poločase splnilo roli favorita a z utkání si vezme všechny tři body.
    83. Lucas LEIVA - 5:2

83
    Tak tohle byla fotbalová paráda v podání domácích hráčů. Rohový kop byl rozehrán nakrátko. Patric poté na hranici pokutového území oslovil svou přihrávkou LUCASE LEIVU, který nechytatelnou střelou k tyči zvýšil vedení svého týmu o tři branky. Asistence: Patric.

83
    Nani se postavil k exekuci přímého kopu a docela Brignoliho vystrašil. Ten si svým zákrokem nebyl jist, proto má Lazio další rohový kop.

Jan Mládek

Branky: 19. Immobile (Anderson), 60. F. Caicedo (Alberto), 66. de Vrij (Alberto), 68. Immobile, 83. Lucas Leiva (Patric), 90+1. Alberto (pen.) – 23. Cataldi, 51. Guilherme (C. Lombardi)

Karty:   54. Letizia (BNT), 63. Brignoli (BNT), 82. Sandro (BNT), 90+1. A. Costa (BNT)   7. Puggioni (BNT)

S. S. Lazio: Strakoša – Bastos (46. F. Caicedo), de Vrij, Luiz Felipe – Marušić, Parolo (C) (75. S. Milinković-Savić), Lucas Leiva, Alberto, Patric – Anderson, Immobile (75. Nani).
    Náhradníci: Guerrieri, Vargić – Nani, Basta, F. Caicedo, S. Milinković-Savić, Cáceres, Di Gennaro, Murgia.

Benevento Calcio: Puggioni – Letizia (65. Venuti), Djimsiti, A. Costa, Tosca – Cataldi, Sandro (C), Djuričić (74. Del Pinto) – Guilherme, Iemmello (10. Brignoli), C. Lombardi.
    Náhradníci: Brignoli – Del Pinto, D'Alessandro, Coda, Gyamfi, Venuti, Billong, Brignola, Rutjens, Sanogo, Volpicelli.

Rozhodčí: Calvarese – Vivenzi, Tasso