NY Islanders – Toronto 4:5 (kon.) | NY Rangers – Tampa 3:7 (kon.) | Washington – Carolina 1:4 (kon.)
Colorado – Chicago 5:0 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Vegas – St. Louis 4:3 (po pr.)
Boston – Florida 5:1 (kon.) | Detroit – Ottawa 2:0 (kon.) | Vancouver – Columbus 5:4 (po pr.)
Colorado Avalanche
5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Chicago Blackhawks
Sobota 31.03.2018, 03:10 • Pepsi Center, Denver • NHL

1. hvězda utkání – Semjon Varlamov (COL) – 0 OG, střídání 53:35
    2. hvězda utkání – Sven Andrighetto (COL) – 2+0
    3. hvězda utkání – Tyson Barrie (COL) – 2+1 (05:43:03)

Buly: 25:28

Je konec! Colorado si nakonec v poklidu pohlídalo svůj náskok a navíc ve třetí třetině přidalo další tři trefy. Chicagu se nakonec nepodařilo ani jednou udeřit, což na vítězství rozhodně stačit nemohlo. Vítězství Colorada má jeden menší zádrhel, těsně před koncem utkání se totiž zranil Varlamov. Jeho místo musel zaujmout náhradník, kterým byl Bernier.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí periody.

58:45
    Utkání se spíše už jen dohrává, tři body poputují do Colorada. O osudu utkání rozhodly přesilové hry, které Chicago nedokázalo bránit vůbec dobře.
    57:51 Sven ANDRIGHETTO - 5:0

57:51
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tak ještě jedna branka! SVEN ANDRIGHETTO se vydal z vlastní třetiny do útočného pásma odkud z pravého kruhu propálil Deliu popáté. Švýcarský forvard tak téměř zopakoval svojí první branku.
    Bez asistence.

57:12
    Druhé formaci Colorada se podařilo držet puk v útočné třetině, kde Delia nakonec vytasil důležitý zákrok. Na opačné straně pálil vysoko nad Hinostroza.

56:23
    Kane ještě vyšperkoval akci přihrávkou na Seabrooka, který ani v tomto případě nemířil přesně. Bernier se za pukem pouze ohlédl.

55:55
    Poslední vteřiny se nesou v hodně nepřesném duchu. Ani jeden z celků není schopen rozvinout kloudnější kombinaci.

54:02
    S vážností zranění to nakonec nebylo vůbec dobré a Varlamov nakonec odkulhal do útrob stadionu. Do branky se dostává jeho náhradník.

53:35
    Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Semjon Varlamov, přichází Jonathan Bernier.

53:35
    Jurčo se fantastickým způsobem dostal za posledního hráče, následně ale při snaze zakončit narazil do Varlamova. Ten má menší zdravotní problémy.

53:03
    Nedůrazná zakončení v podání Soderberga nepřinutila Deliu k zákroku. O opak se ale postaral Nemeth, který vybojoval vhazování v útočném pásmu.

52:05
    Kane přejel celkem snadným způsobem modrou čáru a poté se jeho kolegové usadili v pásmu. Seabrookova střela ale byla rutinní prací pro brankáře.

51:22
    S pukem si pohrál také Varlamov, který ho dokázal zastavit za svojí bránou a následně ho v poklidu rozehrál do strany.

50:13
    Další branku měl na holi Soderberg, který ale nepřehodil už ležícího Deliu. Chicago se soustředí pouze na útok, naopak domácí hrozí z rychlých kontrů.

David Suchý

Branky a nahrávky: 19. Andrighetto (Girard), 29. Barrie (Landeskog, Rantanen), 47. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 49. Jost (Barrie, Jost), 58. Andrighetto

Colorado Avalanche: Varlamov (54. J. Bernier) – E. Johnson (A), Nemeth, Barrie, Zadorov, Girard, Alt – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Kerfoot, Compher, Jost – Comeau, Söderberg, Nieto – Jakupov, Andrighetto, G. Bourque.
    Chicago Blackhawks: Delia (Bérubé) – Seabrook, Keith (A), C. Murphy, E. Gustafsson, Rutta, Oesterle – P. Kane (A), Schmaltz, Saad – DeBrincat, Ejdsell, Sikura – Martinsen, Anisimov, Jurčo – Hinostroza, Kämpf, Sharp.

Rozhodčí: Morton, Peel – Nowak, Mills