NY Islanders – Toronto 4:5 (kon.) | NY Rangers – Tampa 3:7 (kon.) | Washington – Carolina 1:4 (kon.)
Colorado – Chicago 5:0 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Vegas – St. Louis 4:3 (po pr.)
Boston – Florida 5:1 (kon.) | Detroit – Ottawa 2:0 (kon.) | Vancouver – Columbus 5:4 (po pr.)
Anaheim Ducks
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Los Angeles Kings
Sobota 31.03.2018, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Česká stopa v utkání

Ondřej Kaše (ANA) 0+2, 1 střela, TOI 16:27 (06:54:11)

Hvězdy utkání

1. Rickard Rakell (ANA) 1+0
    2. Ryan Getzlaf (ANA) 0+0
    3. Nick Ritchie (ANA) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 33-29; Zablokované střely: 12-18; Vhazování: 61%-39%; Hity: 29-22; Přesilové hry: 1/0-0/0; Trestné minuty: 0-2.

Los Angeles Kings sice od sedmé minuty vedlo zásluhou Drewa Doughtyho, jenže krátce před koncem druhé třetiny na jeho branku odpověděl Nick Ritchie a 19 sekund před koncem prodloužení poté dovršil obrat Ducks nádhernou střelou Rickard Rakell. Pod důležité vítězství Anaheimu v boji o playoff se dvěma asistencemi podepsal český útočník Ondřej Kaše. Konečný výsledek v Honda Center. Anaheim Ducks 2 Los Angeles Kings 1 po prodloužení.

64:41 Rickard RAKELL - 2:1

64:41
    Anaheim právě vstřelil branku!
    RICKARD RAKELL na vrcholu pravého kruhu krásně zamíchal s pukem a poté napřáhl k parádní střele zápěstím, která zamířila 19 sekund před koncem prodloužení do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Asistence: Brandon Montour a Ondřej Kaše.

64:07
    Oba týmy do toho konečně šláply a byli jsme svědky několika velkých šancí, jenže brankáři neinkasovali! V Honda Center to pořádně ožilo!

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:22
    Dion Phaneuf na opačné straně vystřelil také na vrcholu levého kruhu a na přední tyči nepříjemně tečoval puk zřejmě Dustin Brown, John Gibson ale puk vyrazil!

62:56
    Cam Fowler dobře vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Jonathan Quick ale puk vyrazil!

62:01
    Prodloužení 3 na 3 je uzpůsobeno tomu, aby se v něm častěji rozhodovalo, jenže ani jeden z týmů si zatím během prodloužení nevytvořil ani jednu šanci.

61:56
    Brandon Montour se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a na jeho tváři je bezmocný výraz.

61:16
    Když už Ducks předvedli pěknou a rychlou akci, tak střela Hampuse Lindholma z pravého kruhu byla zablokována a puk skončil za bránou Jonathana Quicka.

60:51
    Ryan Kesler po špatné přihrávce Drewa Doughtyho vyrazil do rychlého protiútoku a katastrofálně přihrál.

60:06
    Žádný z týmů v NHL není v prodloužení úspěšnější, než Los Angeles Kings. Potvrdí skvělou bilanci?

60:01

V utkáních mezi Anaheimem a Los Angeles Kings moc gólů nepadá a tenhle zápas je toho bohužel pro nezaujaté diváky důkazem. Nick Ritchie v závěru druhé části utkání odpověděl na úvodní gól Drewa Doughtyho ze začátku sedmé minuty utkání a čeká nás prodloužení. Skóre po třetí třetině utkání v Honda Center zní. Anaheim Ducks 1 Los Angeles Kings 1.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 37. N. Ritchie (Beauchemin, O. Kaše), 65. Rakell (Montour, O. Kaše) – 7. Doughty (Kopitar, D. Brown)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Montour, H. Lindholm, Manson, M. Pettersson, Beauchemin – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Chimera, D. Grant, J.T. Brown. Hlavní trenér: Randy Carlyle.
    Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Phaneuf, LaDue, Folin – Amadio, Kopitar (C), D. Brown – Rieder, J. Carter (A), Toffoli – Pearson, Kempe, Lewis – Clifford, N. Thompson, T. Mitchell. Hlavní trenér: John Stevens.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brad Watson. Čároví: Brad Kovachik, Shane Heyer

Diváci: 17473