Preston – Derby 0:1 (kon.)
Preston North End
0:1 (0:0)
Derby County
Pondělí 02.04.2018, 13:45 • Deepdale, Preston • Anglická Championship • 40. kolo

Červené karty: 0 – 0 (15:42:21)

Domácí byli po většinu zápasu výrazně aktivnějším týmem, ale v prvním poločase promrhali i pokutovým kopem, který neproměnil sám faulovaný Browne. Derby přes padesát minut vůbec nevystřelilo, až z první střely v zápase Tom Lawrence z přímého volného kopu prostřelil všechny hráče před Maxwellem včetně domácího brankáře a jak se později ukázalo, tak rozhodl o cenném triumfu svého týmu.

Dobojováno! Derby se po dvou měsících a osmi neúspěšných zápasech dočkalo tříbodového zisku, když dokázalo z absolutního minima vytěžit maximum a díky trefě Toma Lawrence z přímého volného kopu slaví velmi důležité vítězství v boji o postup do playoff o Premier League.

90+5

90+5
    Další centr do pokutového území adresoval Pearson, míč ale doletěl přímo k brankáři Carsonovi.

90+4
    Po Weimannově faulu domácí disponovali standardní situací, na Gallagherův centr si naskočil Maguire, jeho lobovaná hlavička ale doletěla jen ke Carsonovi.

90+4
    Velmi rychle utekly první tři minuty nastaveného času, do těch zbývajících dvou hosté ještě jednou střídají, Davida Nugenta nahrazuje podobně zkušený útočník Cameron Jerome.

90+2
    Jamie Hanson zavedl míč k rohovému praporku, kde chtěl nastřelit soupeře a vybojovat rohový kop či autové vhazování, přihrávka však prošla až do pokutového území, kde se balónu zmocnili domácí.

90+1
    Rozhodčí Harrington ještě poskytuje domácím pět minut naděje na vyrovnání.

89
    Druhé střídání Derby, odpracováno včetně vstřelené branky dnes má Tom Lawrence a závěrečné minuty místo něj odehraje Jamie Hanson.

88
    Darnell Fisher srazil pronikajícího Nugenta a v závěru zápasu ještě vidí žlutou kartu.

88
    Po Fisherově centru v pokutovém území padl Gallagher, jeho naivní pád ale nevedl k druhé penaltě pro Preston.

86
    Další příležitost Presonu měl Billy Bodin, ten ale z osmnácti metrů střílí přímo do brankáře Scotta Carsona.
    84.

84
    Po centru před hostující branku Carson byl jednoznačně faulován Hungtingtonem, což ale rozhodčí neviděli a Gallagher mohl dorážet, ale přestřelil!

83
    Rohový kop pro hosty a byť centr Weimanna měl dobré parametry, tak domácí zadáci si s ním dokázali poradit a odvrátit balón do bezpečí.

81
    Na opačné straně hřiště se po závaru před Carsonem ke střeleckému pokusu neprobojoval Cunningham a hostující brankář bude odkopávat od své branky.
    80.

80
    Hosté byli velmi blízko zvýšení svého vedení! Kasey Palmer se probil přes bránícího Pearsona, ale tváří v tvář nepřekonal Maxwella, když jeho branku těsně míjí!

Tomáš Kohlmann

Branky: 53. Lawrence

Karty:   43. Pearson (PNE), 88. Fisher (PNE) – 68. Nugent (DER)

Neproměněná penalta: 37. Browne (PNE), mimo

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 10:1. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:16.
    Preston North End: Maxwell – Fisher, Hungtington, B. Davies, Cunningham (C) – Pearson, Gallagher – Barkhuizen (73. Bodin), Browne (63. Moult), Robinson (79. Johnson) – Maguire
    Náhradníci: Rudd – Bodin, Clarke, Earl, Harrop, Johnson, Moult

Derby County: Carson – Wisdom, C. Davies (C), Pearce, Baird – Ledley, Huddlestone – Weimann, Vydra (74. Palmer), Lawrence (89. Hansen) – Nugent (90+4. Jerome)
    Náhradníci: Roos – Forsyth, Hanson, Jerome, Keogh, Palmer, Thomas

Rozhodčí: Harrington – Dwyer, Russell

Diváci: 13 520