Buffalo – Ottawa 2:4 (kon.) | St. Louis – Chicago 3:4 (kon.) | Anaheim – Minnesota 3:1 (kon.)
St. Louis Blues
3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 05.04.2018, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Blues a Chicago Blackhawks.

St. Louis Blues odehrálo 79 zápasů s bilancí 32-11-6-30 a získalo 92 bodů. V tabulce Západní konference je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. Poradilo si s Columbusem Blue Jackets 2:1 a San Jose Sharks 3:2 v prodloužení. Nestačilo na Vegas 3:4 v prodloužení, Arizonu Coyotes 0:6 a Washington Capitals 2:4.

Chicago Blackhawks odehrálo 79 zápasů s bilancí 25-7-10-37 a získalo 74 bodů. V tabulce Západní konference je na dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. Poradilo si s New Yorkem Islanders 3:1 a 6:2 s Winnipegem Jets. Nestačilo na Vancouver Canucks 2:5, v prodloužení na San Jose Sharks 3:4 a a Colorado Avalanche 0:5.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Edmundson, Pietrangelo, Dunn, Parayko, Ch. Butler, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko – Berglund, Brodziak, Steen – Jaškin, Sobotka, T. Thompson – Barbašev, Sundqvist, Thorburn.

Chicago Blackhawks: Bérubé (J. Glass) – Keith, Seabrook, E. Gustafsson, C. Murphy, Rutta – Saad, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Kämpf, Hinostroza – Jurčo, Anisimov, Martinsen – Sikura, Ejdsell, DeBrincat..

00:01

00:24
    Hned po první akci vypadl kotouč z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

00:40
    Brayden Schenn dobře tečoval puk před brankou, ale brankář hostujícího celku si dokázal poradit.

00:58
    Jaden Schwartz ani Joel Edmundson nedokázali prostřelit gólmana, oba pokusy zblokovali obránci Chicaga.

02:44
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanynky a fanoušky bavit.

03:04
    Branka, ve které je Jean-François Bérubé, vypadla ze svého postavení.

03:39
    Vladimir Tarasenko vyslal dobrou střelu od modré čáry, jeho pokus kryje brankář.

04:16
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Aktivně hrající domácí celek se dostává do vedení, po přihrávce do horní části kruhu prostřelil ROBERT BORTUZZO vše, co mu stálo v cestě. Blues se dostávají do vedení. Asistence: Kyle Brodziak.
    04:16 Robert BORTUZZO - 1:0

04:48
    Jean-François Bérubé byl pozorný a dokázal si poradit s pokusem, který vyslal jeden z domácích hráčů.

05:55
    Sledujeme rychlý hokej, která nabízí aktivnější hru domácího celku, naopak hosté, kteří se do play-off nedostanou, jsou pasivnějším týmem.

06:14
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Chicaga, následně se do šance dostal Ivan Barbašev, který však minul branku. Neuspěl ani Joel Edmundson.

07:18
    Patrik Berglund jemně tečoval kotouč před brankou, ale i tak si dokázal brankář hostujícího celku poradit.

07:51
    Jake Allen musel zasahovat, nebezpečnou střelu vyslal Patrick Kane, následně neuspěl ani jeho spoluhráč.

08:45
    Další práce pro domácího brankáře, nyní pálil Duncan Keith

08:57
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Po nenápadné akci je vyrovnáno. Prvním gólem v sezóně se o to postaral ANDREAS MARTINSEN, který prostřelil domácího brankáře mezi betony z mezikruží. Asistence: Dylan Sikura a Arťom Anisimov.
    08:57 Andreas MARTINSEN - 1:1

09:20
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.

09:29
    Vladimir Tarasenko vedl útočnou akci domácích a vypálil, jeho projektil kryje hostující gólman. Bude se vhazovat.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, střelecky je aktivnější domácí celek, který v tomto ohledu vede 9:4.

11:00
    Vladimir Tarasenko byl volný v předbrankovém prostoru, kotouč se k němu ale nedostal.

11:37
    Tage Thompson vypálil a jeho ránu vyrazil hostující Jean-François Bérubé.

11:47
    Z bezprostřední blízkosti zakončoval Andreas Martinsen, autor první branky Chicaga v tomto zápase, tentokrát ale gólmana neprostřelil.

11:58
    Arťom Anisimov z mezikruží pálil nad.

12:10
    Jake Allen kryje ránu, jejímž autorem je Arťom Anisimov.

13:07
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí, hra se přelévá ze strany na stranu.

13:34
    Alexander Steen zakončoval delší akci domácích, jeho pokus ale zblokoval Jan Rutta.

14:12
    Alex Pietrangelo vyslal na branku soupeře nebezpečnou střelu, s tou si ale gólman Blackhawks poradit dokázal.

15:09
    Hra je přerušena, komerční přestávka.

15:34
    Jake Allen přikryl kotouč a dokázal si poradit se střelou, kterou vyslal Tomáš Jurčo. Vhazovat se tak bude před domácí brankou.

16:39
    Z mezikruží zakončoval zajímavou akci Blues Vladimir Tarasenko, nicméně tento jeho pokus končí mimo branku.

17:04
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině a další domácí šanci měl Jaden Schwartz. Brankáře ale neprostřelil.

17:19
    Na druhé straně musel zasahovat Jake Allen po střele Patricka Sharpa.

17:43
    Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

18:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, ani jeden celek se nikam nežene.

18:26
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Nick Schmaltz – 2 min., vysoká hůl).

18:42
    Vladimir Tarasenko, Alex Pietrangelo ani Brayden Schenn nedokázali v dobrých pozicích překonat hostujícího brankáře. Úvod přesilovky hrají domácí dobře.

19:43
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:56
    Alexander Steen minul branku z dobré střelecké pozice.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po první třetině platí vyrovnaný stav, nejprve se prosadil domácí celek, a pak dokázal hostující tým vyrovnat. Úvod druhé třetiny odehrají domácí hokejisté v přesilovce.

20:01

20:47
    Domácí celek sice přesilovku neproměnil, ale i tak se dostává do vedení. Dunn vypálil od modré čáry, puk se odrazil před branku, kde byl obranou osamocená BRAYDEN SCHENN, na jehož střelu už brankář nedosáhl. Asistence: Vince Dunn a Vladimir Tarasenko.
    20:47 Brayden SCHENN - 2:1

21:59
    Hra je přerušená, Jake Allen kryje kotouč po střele Gustafssona.

22:13
    Jean-François Bérubé skvěle zasáhl proti střele Vladimíra Sobotky. Český hráč mohl navýšit vedení svého celku, ale nedokázal brankáře prostřelit.

22:58
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ivan Barbašev – 2 min., podražení).

23:24
    Jean-François Bérubé kryje kotouč po střele, kterou vyslal Alexander Steen.

24:00
    Přesilovku hrají hosté, ale nemohou se stabilněji dostat do střelecké pozice, Blues hrají takticky velmi dobře.

24:53
    Z pravého kruhu vypálil Brent Seabrook, jehož projektil končí mimo branku. Následně se znovu dostal do zakončení a zasahovat už brankář musel.

25:44
    Domácí celek navyšuje své vedení. druhou branku svého týmu ve druhé třetině dává z brejku VLADIMIR TARASENKO. Obrana Chicaga jej nechala jet samotného na brankáře a a nemýlil se. Povedený blafák. Asistence: Brayden Schenn.
    25:44 Vladimir TARASENKO - 3:1

26:08
    Oskar Sundqvist vypálil z dobré pozice, ale jeho rána postrádala přesnost.

27:40
    Domácí hokejisté se nyní stabilněji dostali do útočného pásma, vyslali několik střel a všechny pokusy byly zblokované obránci. Gólman zasahovat nemusel.

28:13
    Tage Thompson vypálil a jeho ránu kryje gólman, hra je přerušená.

28:15
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Duncan Keith – 2 min., hákování).

28:15
    Komerční přestávka.

28:30
    Od modré čáry pálil Alex Pietrangelo, jehož projektil končí mimo branku.

29:35
    Z podobné pozice zakončoval stejný hráč, ale tentokrát už lépe. Jean-François Bérubé zasahovat musel.

30:12
    A narodila se zápletka, navíc při vlastním oslabení. Chicago se dostalo do útočného pásma a ránou z druhé vlny se prosazuje BLAKE HILLMAN, jehož střela byla pro domácího gólmana nechytatelná. Asistence: Nick Schmaltz.
    30:12 Blake HILLMAN - 3:2

31:05
    Sledujeme rychlý hokej, který ale mnoho střel na branku nenabízí.

31:38
    Ránou od modré čáry minul Colton Parayko branku soupeře.

31:59
    Chicago rozehrává od své branky, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme takticky vedenou hokejovou bitvu.

32:27
    Jen velmi těžko se dokázal domácí tým osvobodit. Chicago bylo dlouhou dobu nastěhované v útočné třetině, ke střele se ale nedostalo.

33:00
    11:4, tak vypadá statistika střel na branku ve druhé třetině, převaha domácího celku je patrná.

33:29
    Jake Allen kryje kotouč, který z ostrého úhlu nahodit na branku Erik Gustafsson. Komerční přestávka.

34:06
    Vladimír Sobotka vypálil z dobré střelecké pozice, jeho projektil poměrně snadno kryje hostující gólman.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, nejprve Saadovu střelu zastavil domácí brankář, následně na druhé straně Patrik Berglund minul.

35:17
    Jean-François Bérubé kryje ránu od modré čáry, vhazovat se po komerční přestávce bude před jeho brankou.

35:37
    Hra je nyní hodně kouskovaná, plynulost chybí, vhazovat se bude ve středním pásmu. Jan Rutta střelou zápěstím prověřil připravenost domácího brankáře.

36:10
    Po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu, mnoho velkých šancí momentálně k vidění není.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:39
    Brent Seabrook se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná obráncem.

38:42
    Po delší době registrujeme střelecký pokus, vypálil Erik Gustafsson od modré čáry. Jeho rána byla nepřesná.

39:00
    Minutu hry před koncem třetiny vypadl kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

39:37
    Alex Pietrangelo vypálil z dobré pozice, brankář Jean-François Bérubé byl připravený.

39:50
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, sledujeme rychlý hokej.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Po dvoubrankové první části hry jsme viděli třígólovou druhou třetinu. Více ze hry mají domácí hokejisté, vedou o gól, střelecky jsou výrazně aktivnější, 29:15 z pohledu Blues.

40:01

40:08
    Brandon Saad nevypálil vůbec špatně, jeho rána však končí mimo branku.

41:02
    Jake Allen si poměrně snadno dokázal poradit s pokusem, který na jeho branku vyslal hostující Andreas Martinsen.

41:21
    Špatná domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Allena.

41:42
    Sledujeme rychlý hokej v úvodu třetí třetiny, ani jeden celek se nikam nežene.

42:23
    Mnoho šancí k vidění není v úvodu této části hry. Domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.

43:25
    Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho velkých šancí k vidění není.

44:36
    Andreas Martinsen se dostal znovu do střelecké pozice, jeho projektil byl zblokovaný.

45:24
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, nyní vypálil Dylan Sikura, jehož ránu kryje gólman Jake Allen.

46:11
    Oskar Sundqvist jemně tečoval kotouč před brankou, a tak musel zasahovat brankář Blackhawks.

46:13

46:47
    Jake Allen kryje ránu z bezprostřední blízkosti, poradil si s pokusem Anisimova.

47:56
    Od modré čáry vypálil Colton Parayko, jehož projektil kryje gólman hostujícího celku. Jean-François Bérubé neměl problém.

48:30
    Je vyrovnáno, prosazuje se hostující celek. Domácí hráči propadli v útočném pásmu, do šance se dostal soupeř. ALEX DEBRINCAT vypálil přes obránce a prostřelil i obránce.
    48:30 Alex DEBRINCAT - 3:3

49:30
    Ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí k vidění není, nicméně dokázal hostující celek vyrovnat.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, sledujeme rychlý hokej, skóre je vyrovnané.

50:42
    Sobotka se střetl s Gustafssonem, oba ve hře pokračují dál.

51:46
    Chicago se dostalo do útočného pásma, ale vypálit na branku se nepodařilo. Následně je hra přerušena pro ofsajd. Nejprve ale komerční přestávka.

52:48
    Po delší době registrujeme střelecký pokus, z hranice kruhu vypálil Vladimir Tarasenko, jehož rána končí mimo.

53:25
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal domácí Patrik Berglund, jehož projektil tak tak brankář Chicaga vyrazil.

54:05
    Ivan Barbašev z mezikruží vyslal nepřesnou střelu.

54:48
    Jean-François Bérubé kryje kotouč po střele Tarasenka. Hra je tak přerušena.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, skóre je vyrovnané. Mnoho velkých šancí k vidění není.

56:02
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Blues, hráči se snaží rozhodnout v základní hrací době.

56:34
    Tomáš Jurčo vypálil z dobré pozice, jeho ránu zblokoval domácí obránce.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:40
    13:21, tak vypadá statistika znlokovaných střel ve třetí třetině.

58:00
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Chris Butler – 2 min., hákování).

58:32
    Patrick Kane vypálil, jeho rána byla zblokovaná.

58:48
    Jake Allen si dokázal poradit se zakončením, které vyslal na jeho branku Arťom Anisimov.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:19
    Vhazuje se před brankou domácích, stále platí nerozhodný stav.

59:51
    Hosté jdou do vedení a na tento gól už domácí mohou jen těžko reagovat. Tvrdou ránou se prosazuje DUNCAN KEITH, který pravděpodobně rozhoduje zápas. Asistence: Alex DeBrincat a Brent Seabrook.

3. Brayden Schenn (STL) 1+1

Domácí hokejisté vedli o dvě branky, nicméně o své vedení přišli. Tři góly v řadě vstřelil hostující tým, který vyhrává tento zápas 4:3 a rozhodující branku v přesilové hře zaznamenal Duncan Keith, který byl první hvězdou zápasu. (04:48:59)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Bortuzzo (Brodziak), 21. B. Schenn (Dunn, Tarasenko), 26. Tarasenko (B. Schenn) – 9. Martinsen (Sikura, Anisimov), 31. Hillman (Schmaltz), 49. DeBrincat, 60. Keith (DeBrincat, Seabrook)

Chicago Blackhawks: Bérubé (J. Glass) – Keith, Seabrook, E. Gustafsson, C. Murphy, Rutta, Hillman – Saad, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Kämpf, Hinostroza – Jurčo, Anisimov, Martinsen – Sikura, Ejdsell, DeBrincat.

Rozhodčí: Furlatt, Watson – Murphy, Daisy

Diváci: 18 935