Monaco – Nantes 2:1 (kon.) | Amiens – Caen 3:0 (kon.) | Angers – Štrasburk 1:1 (kon.)
Bordeaux – Lille 2:1 (kon.) | Guingamp – Troyes 4:0 (kon.) | Toulouse – Dijon 0:1 (kon.)
Girondins Bordeaux
2:1 (2:1)
Lille OSC
Sobota 07.04.2018, 20:00 • Matmut Atlantique, Bordeaux • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 32. kola francouzské Ligue 1, v němž domácí GIRONDINS BORDEAUX přivítá na svém stadionu LILLE OSC.

Utkáním, které se odehraje na Stade Matmut-Atlantique v Bordeaux, provede trojice francouzských rozhodčích, jako hlavní Thomas Léonard, kterému budou na čarách asistovat Mathieu Grosbost a Frederic Hebrard.

GIRONDINS BORDEAUX
    Bordeaux již téměř dva měsíce vyklízí pozice v popředí tabulky, navíc již stejnou dobu čeká na tři body... Bordeaux je v těžké herní krizi, zápasy ztrácí velmi těsně, o gól, což je pro psychiku nesmírně náročné. V šesti posledních ligových kolech nasbíralo Bordeaux pouhé dva body a vstřelilo pouhé dva body!

LILLE OSC
    Ještě hůře, než Bordeaux, je na tom Lille. To se potácí na chvostu tabulky, aktuálně na devatenáctém místě, tedy sestupovém. Čekání Lille na výhru je také delší, než u Girondins, trvá již od 28. ledna! Od té doby vybojovalo Lille pouze tři body za tři remízy, to je také zoufale málo v boji o záchranu.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Plašil, Meïté – Malcom, Braithwaite, Kamano.
    Náhradníci: Poussin – Contento, Otávio, Baysse, de Préville, Sankharé, Laborde.

Lille OSC: Kouakou – Malcuit, Edgar Ié, Dabila, Mendyl – Benzia, Maia, Mendes, Pépé – Mothiba, Araújo.
    Náhradníci: Jakubech – Ballo-Touré, Alonso Mujica, El Ghazi, Faraj, Bissouma, Soumaré.

Rozhodčí: Léonard – Grosbost, Hebrard.

1

3
    Nepřesným pasem na pravou stranu končí akce domácích, Malcolm chce ještě autové vhazování, ale sudí nechává vykopávat od branky.

5
    Bordeaux bude mít k dispozici zajímavou standardku, ze vzdálenosti, z níž se již dá ohrozit branka Lille.

6
    Malcom (Bordeaux) to také zkusil přímo na branku, kterou ale netrefil.

8
    Lille se dostává na polovinu soupeře.

10
    Úvodní desetiminutovka naznačila, jaké nás dnes čeká utkání, hodně bojovné, bez nějakých super fotbalových akcí.

11
    Od branky Lille začíná další kombinační akce hostů. Domácí ale vysoko napadají a tak Kouadio-Yves Dabila volí nákop dopředu.

12
    Další odkop od branky Lille, které je sice pod tlakem, ale domácí branku Koffi Kouakoua ještě neohrozili.

14
    Lille právě vstřelilo branku!
    No vida! Hosté se poprvé dostali do blízkosti vápna a hned je z toho gól! Míč poslal z pravé strany Kévin Malcuit do vápna soupeře, kde si naběhl LEBOGANG MOTHIBA, jež poté z první nasměroval míč pod břevno.
    14. Lebogang MOTHIBA - 0:1

15
    Rohový kop pro Bordeaux, z levé strany bude rozehrávat bývalý český fotbalový reprezentant Jaroslav Plašil.

16
    Jaroslav Plašil (Bordeaux) nakonec rozehrál dva rohové kopy z levé strany, ale ani jednou Koffi Kouakou (Lille) zasahovat nemusel.

17
    Youssouf Sabaly (Bordeaux) vhazuje z pravé strany, na polovině soupeře, míč ale získává soupeř.

18
    Statistika držení míče – 65% : 35%.

19
    Benoît Costil (Bordeaux) má míč a rozehrává na levou stranu, domácí se dostávají na polovinu soupeře.

21
    První dvacet minut je již minulostí, hosté vedou překvapivě na hřišti Bordeaux 1:0, když využili jedinou útočnou akci, kterou si zatím dokázali vypracovat.

23
    Bordeaux s míčem u půlící čáry, ale jako by domácí nevěděli, co a jak hrát.

24
    Žlutou kartu dostává Hamza Mendyl (Lille OSC).

26
    Lille se nyní drží u pokutového území soupeře.

27
    A to až do té doby, než byl Thiago Mendesovi odpískán útočný faul.

29
    Další útočný faul fotbalistů Lille, míč tak znovu získávají zadarmo domácí.

30
    Malcom (Bordeaux) bojoval na pravém křídle proti dvojici obránců, tak zvolil zpětnou přihrávku na Plašila. Český internacionál poslal vzápětí kolmici do vápna, na Kamana, jenže dřív byl u míče Koffi Kouakou.

32
    Odkop od branky Girondins Bordeaux, Benoît Costil poslal míč až na polovinu soupeře.

34
    Hamza Mendyl (Lille) faulován na své polovině, hosté tak mohou být i pro tento okamžik v klidu.

36
    Koffi Kouakou (Lille) sbírá míč po nepřesném centru do vápna, Bordeaux ztrácí hodně míčů.

37
    I když něco podobného předvedli nyní i hosté, po nepřesném výkopu brankáře, kdy míč skončil v autu.

38
    Ofsajdem končí akce domácích, v hledišti naprosté ticho... ponurá atmosféra na stadionu.

39
    Podruhé za sebou poslal Koffi Kouakou (Lille) svůj výkop do autu... to je tedy něco.

41
    Probíhá poslední pětiminutovka a hra se většinu času odehrává v prostoru mezi šestnáctkami, brankáři jsou zatím naprosto bez práce.

42
    Tak co nyní... domácí ve čtyřech před vápnem soupeře.

43
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    A nakonec se toho narodil gól! Malcom poslal míč před branku z pravé strany, tam předvedl další minelu gólman Koffi Kouakou, který ho nedokázal ani vyrazit, ani chytit. Do míče tak jen podivně plácl a hlavně pak nedokázal zareagovat na dorážku FRANÇOISE KAMANA.
    43. François KAMANO - 1:1

44
    Koffi Kouakou (Lille) působí v brance zatím hodně rozpačitým dojmem, možná by toho domácí měli více využívat a častěji střílet.

45
    Jaroslav Plašil (Bordeaux) poslal do vápna kolmici na Martina Braithwaiteho, ten z pravé strany poslal míč před branku, kde ho dobíhající FRANÇOIS KAMANO nasměroval mezi tři tyče.
    45. François KAMANO - 2:1

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas nakonec domácí zvrátili ve svůj prospěch a nutno dodat, že zaslouženě. Hosté v podstatě pouze jednou zaútočili a hned z toho byl vedoucí gól. Poté viditelně Bordeaux vypadlo z tempa, domácí kupili jednu chybu za druhou a hosté dlouho drželi těsné vedení. Pak se ale v závěru dvakrát prosadil Kamano, který stanovil poločasový výsledek 2:1 pro domácí.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

46

46
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Younousse Sankharé.

47
    Český internacionál zůstává na hřišti i ve druhém poločase, v tom prvním, kdyby nic jiného, se podílel na druhém gólu.

48
    François Kamano (Bordeaux) fauluje u vápna soupeře, který tak získává míč, jež vzápětí zase ztrácí.

50
    První pětiminutovka za námi a zatím se hraje převážně ve středu hřiště.

51
    Lille se dostává do blízkosti vápna soupeře, ale akci hostů přerušil odpískaný ofsajd.

53
    Luiz Araújo (Lille) s míčem na polovině soupeře, hosté se snaží kombinovat.

54
    A nakonec se Kévin Malcuit (Lille) dostal do šance, na pravé straně mířil do odkryté branky, ale fantasticky střelu zblokoval na roh Lukas Lerager (Bordeaux).
    54. Gólová šance hostů, ale Kévin Malcuit neprostřelil bránícího Leragera.

55
    Rohový kop rozehráli hosté z pravé strany, ale François Kamano (Bordeaux) vybojoval míč pro svůj tým.

56
    Benoît Costil (Bordeaux) rozehrává na pravou stranu, domácí se ale hned u půlící čáry otáčí směrem vzad.

58
    François Kamano (Bordeaux) hlavičkuje ve vápně soupeře, ale místo na branku směrem od ní.

60
    Hodina hry za námi, hosté se ve druhém poločase prezentují mnohem aktivnějším fotbalem, než v poločase prvním, dočkáme se vyrovnání?

61
    Žlutou kartu dostává Thiago Mendes (Lille OSC).

63
    Nepříjemnost pro Lille! Thiago Mendes se velmi rychle vykartoval, během dvou minut dostává druhou žlutou a v zápase končí!
    63. Šlapák Mendese v souboji se Sankharém, po tomto zákroku uviděl záložník hostujícího týmu zaslouženě druhou žlutou a musel pod sprchy.

64
    Hosté ještě něco reklamují u rozhodčího, ale tady není o čem diskutovat, Mendes se nyní v souboji se Sankharém prezentoval ostrým a zákeřným „šlapákem“.

65
    Younousse Sankharé (Bordeaux) odkulhal za postranní čáru, Thiago Mendes (Lille) zmizel v útrobách stadionu, domácí hráč se ale na trávník co nevidět vrátí.

66
    Statistika držení míče – 62% : 38%.

67
    Bordeaux mělo k dispozici roh, po němž se ale do brejku dostali hosté... ten však nakonec domácí dokázali překazit.

68
    Bordeaux se dostalo do blízkosti vápna soupeře, Malcolm nakonec vybojoval roh.

69
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Nicolas de Préville.

70
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Yves Bissouma.

72
    Žlutou kartu dostává Maxime Poundjé (Girondins Bordeaux FC).

75
    Čeká nás poslední čtvrthodina hry, v níž domácí hájí těsné vedení, dočkáme se ještě nějakého gólu?

76
    Domácí se nyní drží na útočné polovině, Jaroslav Plašil přenáší hru na levou stranu.

77
    Akce domácích ale končí odpískaným faulem, míč má Koffi Kouakou (Lille).

78
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Anwar El Ghazi.

80
    Nicolas de Préville (Bordeaux) si naskakuje ve vápně Lille na centr, ale dobře před ním zasáhl obránce.

84
    Koffi Kouakou (Lille) nyní dvěma dobrými zákroky podržel svůj tým a napravil tak své zaváhání z první půle.

85
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Lebogang Mothiba, přichází Imad Faraj.

87
    I za tohoto stavu jsou nyní domácí aktivnější a ve vzduchu tak reálně visí třetí gól Girondins.

90+2
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Malcom, přichází Gaëtan Laborde.

90+3

Je konec, Bordeaux slaví zisk tří cenných bodů, naopak Lille si touto prohrou komplikuje pozici. Hosté se sice celkem rychle ujali vedení, ale byla to spíš náhodná akce, takže nakonec o vedení přišli, když ještě do poločasové přestávky dvěma góly dostal Bordeaux do vedení Kamano. Ve druhé půli mohly padnout góly na obou stranách, ale skóre se již neměnilo.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:51:37)

Martin Dvořák

Branky: 43. Kamano, 45. Kamano (Braithwaite) – 14. Mothiba (Malcuit)

Karty:   72. Poundjé (BOR) – 24. Mendyl (LIL), 61. Mendes (LIL)   63. Mendes (LIL)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 10:6. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:10.
    Girondins Bordeaux: Costil – Sabaly, Koundé, Pablo, Poundjé – Lerager, Plašil, Meïté (46. Sankharé) – Malcom (90+2. Laborde), Braithwaite, Kamano (69. de Préville).

Lille OSC: Kouakou – Malcuit, Edgar Ié, Dabila, Mendyl – Benzia (78. El Ghazi), Maia, Mendes, Pépé – Mothiba (85. Faraj), Araújo (70. Bissouma).

Rozhodčí: Léonard – Grosbost, Hebrard