Saint-Étienne – PSG 1:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:1 (1:0)
Paris Saint-Germain
Pátek 06.04.2018, 20:45 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 32. kolo

Je konec! Ve druhém poločase byl k vidění opravdu skvělý fotbal, oba týmy si vybojovaly velmi dobré šance a snažily se aktivně hrát do útoku. Otěže hry navzdory početní nevýhodě udrželo ve svých rukách hostující PSG, které mohlo v 76.minutě zcela pohodlně z brejku srovnat, ale nejlepší střelec francouzské soutěže Edinson Cavani nepochopitelně netrefil prázdnou bránu. I domácí ASSE mělo na svém kontě pár nebezpečných akcí, zejména v 74.minutě fanoušky hostí jistě zamrazilo, když Tannane napálil břevno. Celé utkání má smutný konec hlavně pro domácí hráče, kteří si víceméně šli pro odpracované a tvrdě vybojované vítězství, ale ve druhé minutě nastavení si vsítili opravdu smolnou vlastní branku, a tak se dnešní soupeři rozchází remízou 1:1. (22:46:20)

90+3
    90+2. Mathieu DEBUCHY - 1:1

90+2
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Tak to je obrovská smůla! PSG rychle zastavilo výpad domácích a okamžitě obrátilo míč směrem k brance Ruffiera. Meunier nacentroval z pravého křídla centr do malého vápna, kde si MATHIEU DEBUCHY smolně usměrnil balón do vlastní brány.
    90+1.

90+1
    Ruffier skvělým zákrokem drží vedení pro domácí tým! Edinson Cavani se na hranici malého vápna dokázal natáhnout po Di Maríově přesném pasu a usměrnil balón mezi tři tyče, ale domácí brankář dokázal na brankové čáře pohotově zasáhnout.

90+1
    Di María se prosmýkl mezi dvojicí obránců do pokutového území a okamžitě se poroučel k zemi, sudí nechává tento incident bez povšimnutí.

90
    Hlavní rozhodčí Rainville bude nastavovat tři minuty.

89
    Pařížanům už na zvrat nepříznivého utkání mnoho času nezbývá, navíc se jim ani nedaří dostat před Ruffierovu branku.

88
    Hráčům ASSE by se sice „pojišťovací“ branka zcela jistě hodila, avšak alespoň nyní se jí ještě nedočkají.

87
    Na centr do pokutového území si vyskočil nejvýše ze všech obránce Meunier, jenž sice na chvilku odklidil míč, ale přesto soupeř získal roh.

86
    A další faul, tentokrát se provinil Rabiot, jenž poslal drobným podražením k zemi Cabellu.

85
    Hráči AS Saint-Étienne pouze naprázdno zakopávají míč přes středovou čáru, ovšem Tannane šikovným počínáním vybojoval faul.

84
    Mbappé u postranní čáry velmi agresivně napadal obránce Gabriela Silvu a nakonec způsobil útočný faul.

83
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Vincent Pajot.

81
    Di María centroval od rohového praporku přímo do brány, gólman Ruffier míč vyboxoval. Následně se ofenzivní Argentinec dostal k dalšímu centru a i teď gólman ASSE dokázal velmi dobře zakročit.

80
    Lo Celso dobře zapracoval na pravém kraji a vybojoval rohový kop.

79
    Žlutí v posledních okamžicích naplno obléhají domácí polovinu hřiště, tohle musí vést alespoň k vyrovnávací brance.

78
    Kylian Mbappé zkusil vypálit po zemi z úhlu a donutil Ruffiera k zákroku pravou nohou.

Petr Hluchý

Branky: 17. Cabella (Bamba) – 90+2. Debuchy (vla.)

Karty:   67. Selnaes (SET) – 29. Kurzawa (PSG), 30. Kimpembe (PSG), 43. Pastore (PSG), 45+1. Diarra (PSG)   41. Kimpembe (PSG)

Neproměněná penalta: 31. Cabella (SET), brankář Aréola zneškodnil

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 9:5. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 5:16.
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Perrin, Subotić, Gabriel Silva – Selnaes, M'Vila – Bamba (83. Pajot), Cabella, Monnet-Paquet (57. Ntep) – Hamouma (68. Tannane).
    Náhradníci: Moulin – Théophile-Catherine, Pajot, Ntep, Dioussé, Tannane, Berić.

Paris Saint-Germain: Aréola – Meunier, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa – Lo Celso, Diarra (46. Silva), Rabiot – Pastore (68. Cavani), Mbappé, Di María.
    Náhradníci: Trapp – Weah, Rimane, Silva, Cavani, Nkunku, Berchiche.

Rozhodčí: Rainville – Stien, Viala