Guimarães – Rio Ave 3:0 (kon.)
Vitória SC Guimarães
3:0 (3:0)
Rio Ave FC
Pátek 06.04.2018, 21:30 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 29. kolo

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:8. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 12:17. (23:29:56)

Je tu konec s jednoznačným výsledkem 3-0.

Druhý poločas byl pro nezaujatého diváka dosti nezáživný. Hosté se do slibné šance za celý zápas skoro nepropracovali a domácí si jen v pohodlí hlídali náskok z první půle. Nicméně jak se ve fotbale říká – Sláva vítězům čest poraženým. Martin Pobořil se s Vámi loučí a přeji hezký zbytek noci.

90+2

90+2
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Paolo Hurtado, přichází Welthon.

90+1
    Nastavovat se budou 2 minuty.

89
    Tato pasáž hry už vypadá dosti odevzdaně, hromada nepřesností střídá hromadu nepřesností.

88
    A rozsudek zní jasně, penalta se kopat nebude.

88
    A možná se dočkáme penalty, rozhodčí se radí zda byl domácí hráč faulován ve vápně.

87
    Další přímý kop domácích z poloviny hřiště skončil jen na kopačkách hostů.

86
    Vitória se pokusila rychle rozehrát, ale hosté tuto myšlenku bystře přečetli.

85
    Domácí budou kopat přímý kop z poloviny hřiště.

85
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Rafael Martins, přichází Joao Vigario.

84
    Hosté se pokusili o další centr do vápna, ale ten opět letěl úplně někam jinam.

83
    Žlutou kartu dostává Pelé (Rio Ave FC).

82
    Celá akce domácích končí faulem a tak budou kopat hosté.

82
    U míče domácí tým.

82
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Diego Lopes, přichází Nuno Santos.

80
    Rio Ave okupuje bránu soupeře, ale obrana domácích je zatím pozorná.

79
    Míč po nepřesném centru v držení domácích.

78
    Na druhé straně po delší odmlce zahrozili domácí, centr z levé strany přeletěl obranu i brankáře a úplně volný Martins sám před bránou hlavičkuje nad.

77
    Už to vypadalo že se hosté dostanou do slibné pozice, ale finální přihrávka opět selhala a nekončí to ani střelou na bránu.

76
    A když už Rio Ave vstřelilo gól tak byl odpískán ofsajd. Dnes hosté opravdu nemají svůj den.

75
    Hosté kombinují kombinují, ale zatím nic nevykombinovali.

73
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Héldon Ramos, přichází Fábio Sturgeon.

72
    Rio Ave vyslalo další střelu za bránu domácích. Tak takto to určitě nepůjde.

70
    Míč opět ve středu hracího pole v držení hostů, kteří marně vymýšlejí jak ho dostat do brány.

68
    Rio Ave však na dnešek asi necvičilo rohy tak dobře jako domácí. Míč proletěl nikým nedotknutý až do zámezí.

67
    Čeká nás roh pro hosty.

66
    Zajímavých akcí je zatím v druhé půli jako šafránu.

65
    K míči se opět propracovali hosté a snaží se dostat na dostřel brány Vitórie Guimarães.

64
    Faul ve středu pole po kterém následuje rozehrávka domácích.

62
    A míč pro změnu v držení domácího celku.

61
    Hosté opět u míče a zakládají útočnou akci.

60
    Rio Ave drží domácí zatažené před bránou, ale v koncovce to je zatím žalostné.

58
    Hosté budou zahrávat přímý kop na vlastní polovině po ostrém faulu domácího Ramose.

56
    Další zoufalý pokus hostů. Sražený centr si našel Pelé, který však střílí z dobré pozice vysoko nad.

55
    U míče ve středu pole hosté.

54
    A málem to byl 4 gól hlavou pro Vitórii, po nedůrazném bránění hostů na křídle přišel centr na úplně volného Heldona který měl moře času si hlavičku připravit, bohužel byl však poměrně daleko od brány a tak brankář s přehledem vyráží.

52
    Rio Ave zahrozilo a domácím fanouškům muselo zatrnout, střela z 16 metrů končí jen v boční síti, nicméně to vypadalo jako gól.

51
    Hosté budou vhazovat u rohového praporku domácího týmu.

50
    Rio Ave se pěknou kombinací dostalo až na dostřel brány, ovšem následná střela končí vysoko nad.

49
    Hosté kombinují na půli domácího celku.

48
    Domácí se snažili dostat do útoku, ale zastavuje je rozhodčí s praporkem signalizujícím ofsajd.

46
    Domácí budou hrát druhou půli zleva do prava a hosté přesně naopak.

46

Vítejte zpět po poločasové přestávce, hráči už se pomalu trousí na hřiště a za malý moment nám začne druhá půle zápasu který už se zdá býti rozhodnut. Uvidíme co si hosté připraví do následujících 45 minut.

Viděli jsme zajímavý a gólově bohatý první poločas kdy domácí dali hostům lekci z produktivity. I přes to že držení míče bylo 69% / 31% ve prospěch Rio Ave, dokázali domácí hráči nastřílet tři branky. Těším se za cca. 15 minut na druhou půli a s přáním výborné poločasové kávy se s Vámi na okamžik loučím.

Stav zápasu Vitória SC Guimarães 3 – 0 Rio Ave FC

Rozhodčí Jorge de Sousa nenastavil ani o sekundu navíc a ukončuje první půli.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Hosté opět na půli Guimarãese, ale jejich finální fáze postrádá nápad a jakoukoli gólovou myšlenku.

43
    Zápas by se zatím dal shrnout slovy – Rio Ave hraje a Guimarães dává góly.
    41. Rafael MARTINS - 3:0

41
    Guimarães právě vstřelilo branku!

A do třetice všeho dobrého opět centr a následná gólová hlavička v podání MARTINSE, asistenci si připisuje Heldon, který se krásně uvolnil a poslal nádherný gólový centr.

40
    Guimarães bude rozehrávat na půli hřiště po faulu.

39
    Obrovská šance pro hosty, kteří tváří v tvář brankáři nedokázali vstřelit gól.

38
    Oba týmy trochu brzdí častá nepřesnost v rozehrávce a tak to zatím vypadá ve středu pole jako na houpačce.

37
    U míče domácí celek.

36
    Vitória se opět přihlásila a po přečíslení nebezpečně vystřelila, brankář Rio Ave si však zkušeně poradil.

35
    Hosté krouží kolem brány Vitórie jako supi, nicméně ve vzdálenosti ze které umí zahrozit snad jen Zlatan Ibrahimovič.

33
    Hosté po delší době opět u míče a snaží se dostat do slibné palebné pozice.

31
    Domácí jsou jako polití živou vodou, drží hosty i přes vedení uzamknuté na jejich polovině a dobrou kombinací je nutí běhat bez míče.
    29. Rocha JUBAL - 2:0

29

A další úder domácích po rohu, tentokrát už do brány usměrnil míč domácí hráč a to konkrétně JUBAL, roh zahrával Mattheus a tak si zaslouženě připisuje asistenci.

29
    Domácí zahrají roh.

28
    Hosté teď mají více ze hry, ovšem chybí jim koncový tah na bránu. Akce většinou končí střelou z dálky vedle.

25
    Rio Ave drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci, domácí však výborně dostupují hráče a tak to hosté mají velice těžké.

24
    Domácí po vstřelené brance působí velice uklidněně a hrají s velkým přehledem.
    22. MARCELO - 1:0

22

Domácí jdou zaslouženě do vedení, po rohu si dává vlastní gól MARCELO.

22

21
    Domácí tým opět nebezpečně ohrozil bránu, po špatném odkopu brankáře to zkoušel Raphinha, naštěstí pro hosty však minul.

19
    Gól domácích pro ofsajd neuznán.

16
    A domácí opět hrozí, z pravé strany si navedl míč Ramos a vystřelil těsně vedle bližší tyče.

15
    Domácí se pokusili odcentrovat, ale centr proletěl nad vápnem jako kormorán a zaparkoval až u rohového praporku. K míči se tedy opět hlásí hosté.
    13.

13
    První velká šance pro domácí Vitórii, po zblokované střele přišel další pokus domácího útočníka, který proletěl jen těsně mimo bránu a ani dobíhající hráč nedokázal míč do brány usměrnit.

12
    Domácí si počínali v útočné fázi nedovoleně a tak bude rozehrávat Rio Ave.

11
    A po rohu který byl vyhlavičkován si snad domácí na chvíli odpočinou. Míč je opět ve středu pole v držení domácích.

10
    Čeká nás další roh hostů, kteří drží Vitórii zamklou ve vlastním vápně.

9
    A roh se přesouvá k protilehlému praporku, Rio Ave tlačí.

9
    Roh hostů vyhlavičkovala na jistotu domácí obrana, ovšem bude se opakovat, jelikož z další akce poslala domácí obrana míč opět do zámezí.

7
    Čeká nás roh pro hostující tým.

7
    Rio Ave si zahraje další přímý kop a to konkrétně z cca 35 metrů.

6
    Roh byl zahrán špatně a u míče opět hostující tým.

6
    A z protiútoku zahrozila i Vitória, obrana však sráží pas na roh.
    5.

5
    Neskutečná příležitost pro hosty, po centru z pravé strany hlavičkoval hostující útočník na bránu a balón prošel až na brankovou čáru, kde jen tak tak zasáhl domácí golman.

4
    Rio Ave drží míč a snaží se dostat na půli soupeře.

3
    První faul utkání na domácího obránce, kopat se bude na středové čáře.

2
    Domácí drží v úvodu zápasu balón a kombinují na své polovině.

1
    Utkání začalo o chvíli později, jelikož rozhodčímu nefungovaly hodinky a tak mu musel domácí trenér půjčit ty své.

1

-1
    Domácí dnes nastoupí v bílých dresech a hosté oblékají zeleno bílé kombinace.

-1
    Hezký večer všem. Hráči jsou již na hrací ploše, rozmístěni jako šachové figurky na svých postech a netrpělivě čekají na zahájení utkání.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

-29

Vitória SC Guimarães: M. Silva – J. Aurélio, Pedrao, Jubal, Konan – Miranda, Mattheus, Hurtado, Raphinha, H. Ramos – R. Martins.
    Náhradníci: Douglas – Welthon, S. Rincón, da Silva Afonso, Vigario, Wakaso, Sturgeon.

Rio Ave FC: Cássio – Lionn, Marcelo, Y. Ribeiro, Monte – Tarantini, Novais, Pelé, Diego Lopes, F. Geraldes – H. Guedes.
    Náhradníci: Makaridze – P. Moreira, Dala, N. Santos, Nadjack, Barreto, Marcao.

Rozhodčí: Jorge de Sousa – Nuno Manso, Sérgio Jesus.

-30
    Vítám Vás u dnešního utkání Portugalské nejvyšší soutěže.
    Hráči si již oblékají dresy svých klubů, a brojí na body. Snad nás bude čekat zajímavý fotbal plný příležitostí, adrenalínu, napětí a všeho co dělá fotbal fotbalem.

Preview

Předehrávka 30. kola nejvyšší Portugalské soutěže nám nabídne v pátek duel Guimarãese s Rio Ave.
    Domácí tým je sice letos zatím na horší pozici než hosté a na evropské poháry už pomýšlet nemůžou, ale rozhodně to neznamená že zápas bude mít jasného favorita. Vitória v minulém kole podlehla Benfice 0-2 a tak bude chtít na prohru navázat bodovým ziskem. Rytířům z Guimarãese se letošní sezńa, respektive sezóna 2017/18 vůbec nevyvedla. Tým který si loni zajistil účast ve skupině Evropské ligy a dokonce v ní předvedl i slušné výkony, kdy zdatně konkuroval například Salzburgu či Olympique Marseille se v lize trápí a jsou již v horší polovině tabulky na 10. místě. Jediné na co se mohou relativně spoléhat je výborná forma střelce Raphinhy, který v této sezóně nasázel již 14 branek.

Rio Ave FC

Rio Ave je na tom relativně lépe, je jen jednu příčku za místem které zajišťuje pohárovou evropu, nicméně na toto 4 místo ztrácí již 21 bodů. Hosté z města Vila do Conde se v minulém kole namlsali na posledním Estorilu, který porazili 2-0 a tak bude chtít na slušný výkon určitě navázat dalším bodovým ziskem. Ovšem z hřiště domácí Vitórie se tři body hostujícím hráčům povedlo naposled odvézt v roce 2013 a v celkové bilanci se Riu Ave proti Vitórii vůbec nedaří. Oba týmy sice dělí 5 příček, ale na gólový účet mají oba týmy stejný se 35 vstřelenými zásahy. Rio Ave má však podstatně lepší obranu která letos dostala o 16 branek míň než ta domácí. Čeká nás pro to zajímavý zápas ve kterém rozhodně není nic předem rozhodnuto.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.