Breda – Arnhem 1:0 (kon.) | Kerkrade – Zwolle 3:2 (kon.) | Alkmaar – Eindhoven 2:3 (kon.)
Sparta Rotterdam – Venlo 3:2 (kon.)
Roda JC Kerkrade
3:2 (2:1)
PEC Zwolle
Sobota 07.04.2018, 19:45 • Parkstad Limburg • Nizozemská Eredivisie • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

RODA KERKRADE
    Domácí celek už leckdo hodnotil jako jistého sestupujícího, z posledních dvou venkovních zápasů v Bredě a Arnhemu ale přivezl plný počet bodů a tak pět kol před koncem soutěže ztrácí na příčku, zaručující záchranu, z 16. místa už jen čtyři body. Vyhrát dvakrát po sobě se Rodě podařilo poprvé od října.
    S 23 body a skóre 30:59 má Kerkrade navzdory posledním dvěma udrženým nulám nejhorší obranu v soutěži.
    Nejlepšími střelci mužstva jsou Dani Schahin s osmi a Švéd Simon Gustafson se sedmi trefami.

PEC ZWOLLE
    Hosté naopak ještě bojují o evropské poháry, v tabulce Eredivisie jim patří šestá příčka s 43 body a skóre 39:41.
    Před týdnem Zwolle výhrou 2:0 nad Spartou Rotterdam ukončilo černou sérii šesti zápasů bez vítězství, která ho stála velký propad v tabulce a za Utrechtem nyní zaostává o pět bodů. Zatímco v polovině soutěže bojovalo čtvrté Zwolle dokonce o Ligu mistrů, v tabulce výsledků z kalendářního roku 2018 mu patří až třetí místo od konce.
    Střelecky mužstvo táhne především Mustafa Saymak, autor jedenácti gólů. Maročan Júnis Muchtár je kromě sedmi gólů s pěti asistencemi nejlepším nahrávačem.

První vzájemný zápas
    Zwolle – Kerkrade 4:2 (46. Marcellis, 53. Auassar, 66. Saymak, 74. van Polen – 22. a 62. Gustafson).

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Roda JC Kerkrade: Jurjus – Kum, Banggaard, Auassar, Vansteenkiste – Gnjatić, Ndenge – Rosheuvel, Gustafson, Avdijaj – Schahin.
    Náhradníci: Novaković, Mertens – Dijkhuizen, Werker, Milts, van Velzen, Engels, El Makrini, Ngombo, Souren, Vancamp.

PEC Zwolle: Boer – Ehizibue, Marcellis, Sandler, van Polen – Saymak, Thomas, Dekker – Namli, Parzyszek, Muchtár.
    Náhradníci: van der Hart, Hauptmeijer – Ligeon, Freire, van den Berg, Woudstra, Bakker, Menig, Benschop.

Rozhodčí: Kuipers.

1

1
    Domácí fotbalisté hrají ve žlutých dresech a černých trenýrkách, hosté nastoupili celí v modrém.

3
    Kerkrade právě vstřelilo branku!
    Bleskový vstup Rody do utkání! Schahin sklepl hlavou míč pro Gustafsona, který přihrál pod sebe na pokutový oblouk, odkud se z 20 metrů trefuje přesně k tyči kosovský záložník DONIS AVDIJAJ.
    3. Donis AVDIJAJ - 1:0

5
    Domácí brankář Jurjus odvážně vyběhl mimo šestnáctku, aby odkopl míč před dotírajícími útočníky Zwolle.

6
    Van Polen na útočném výletě dospěl až do pokutového území, tam ho čistě odzbrojil domácí Banggaard.

8
    Rosheuvel získal míč na pravém křídle, nasadil ke sprintu a poslal přetažený centr, který z těžké pozice usměrnil na bližší tyč SIMON GUSTAFSON. Švéd propálil Boera a dává svůj osmý gól v sezóně.
    8. Simon GUSTAFSON - 2:0

10
    Hosté jsou jako opaření, vyprodukovali jen nákop do země nikoho.

11
    První roh pro Zwolle, které zvolilo postupnou rozehrávku a jeden z útočníků se pokusil o nůžky, domácí ho však odstavili od míče.

11
    Júnis Muchtár zpoza šestnáctky výrazně přestřelil bránu Rody Kerkrade.

13
    Hosté jsou teď častěji na míči, avšak dovedli svou rozehrávku pouze do autu.

14
    Jurjus hraje falešné libero a znovu odkopává míč do bezpečí.

17
    Zápas v těchto chvílích nenabízí mnoho fotbalové krásy. Obránci ve žlutočerném razantně odhlavičkovali pokus o nákop do šestnáctky.

19
    Muchtár dostal přesnou přihrávku do běhu a postupoval jeden na jednoho proti Banggaardovi. Ten jeho kličku vystihl a odražený míč navíc trefil marockého útočníka do ruky.

21
    Neskutečná, až komická série přehmatů při brejku domácích. Avdijajovu průnikovou přihrávku hosté odvrátili, ale přihráli zpátky na kopačky Avdijaje, jenž si dal repete. Tentokrát van Polen skluzem míč promáchl, takže se v šanci zjevil Rosheuvel. Ten přihrával pod sebe Ndengemu, který mohl zakončovat do prázdné brány, jenže na trávníku uklouzl a poslal balón bezmocně ležícímu brankáři.

23
    První vyložená šance Zwolle. Namli si před velkým vápnem navedl míč na střelu, teč jednoho z domácích beků ji poslala do protipohybu brankáře, který musel na čáře předvést vrchol mrštnosti, aby ránu chytil.

24
    "Krátký roh" budou z výhodné pozice zahrávat hosté.

25
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Dán marockého původu YOUNES NAMLI zakroutil míč z přímého kopu parádně, míč skončil v bližší šibenici. Jurjus nemá při gólu úplně čisté svědomí.

27
    Zápas dostal snížením nový náboj, fotbalisté Zwolle kombinují na útočné polovině hřiště.

28
    Roda je zatažená v obraně, Vansteenkiste ovšem vystihl nepřesnou přihrávku a vydal se do kontru, který pokazil hned v zárodku.

30
    Držení míče 30% – 70%.

31
    Saymak si na velkém vápně píchl míč mezi dvěma bránícími hráči a vyslal na bránu výstavní střelu, kterou Jurjus zpod břevna vyškrabuje na roh.

32
    A i po rohovém kopu si Hidde Jurjus připisuje zákrok, na čáře chytá hlavičku Philippa Sandlera.

32
    Žlutou kartu dostává Ognjen Gnjatić (Roda JC Kerkrade). Zezadu podrazil rozběhnutého Namliho.

33
    Z nařízeného volného přímého kopu však Namli adresáta nenalezl, odkopává se od brány Rody Kerkrade.

34
    Namli přešel s míčem u nohy přes dva hráče, než před šestnáctkou jeho driblink překazil vlastní spoluhráč Saymak, který se s ním nešikovně srazil.

35
    Po delší době se vepředu připomněli domácí fotbalisté. Rosheuvelův skákavý centr napálil Gnjatić placírkou jen půl metru vedle levé tyče.

36
    Žlutou kartu dostává Adil Auassar (Roda JC Kerkrade). Stáhl za dres k zemi Marcellise, který si ho předtím obhodil.

37
    Třetí roh Zwolle končí velmi nepřesnou hlavičkou Piotra Parzyszka.

39
    Domácí tahoun Rosheuvel oslovil po křídelním úniku dalším přesným centrem Schahina, ten hlavičkoval ze záklonu obloukem nad bránu.

40
    Žlutou kartu dostává Dirk Marcellis (PEC Zwolle) za faul na Schahina.

41
    Domácí nepřesně rozehráli a Nigerijce Ehizibueho musel faulovat Němec Tsiy Ndenge. Je z toho trestný kop pro Zwolle.

42
    Trestný kop z téměř 30 metrů vyslal přímo na bránu Saymak. Pokus to nebyl vůbec špatný, ale Jurjus na čáře zasáhl s jistotou.

44
    Na van Polenův centr nedoskočil Parzyszek a míč má v náručí brankář Jurjus.

45

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Diváci v Limburgu se určitě nenudili, hlavně příznivce domácího mužstva muselo nadchnout úvodních osm minut, kdy se Roda dvěma přesnými trefami dostala do dvougólového vedení. Ve zbytku poločasu mělo výraznou herní převahu Zwolle, z řady příležitostí dokázalo pouze snížit gólem z trestného kopu.
    Co přinese druhý poločas? Rozhodně se je na co těšit.

Statistiky první půle:
    Střely na bránu 2:5, střely mimo 2:3, rohy 0:4, fauly 7:6, ofsajdy 2:0, držení míče 36% – 64%.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:45.

46

46
    Poločasové střídání v mužstvu Roda JC Kerkrade: v kabině zůstal kapitán Adil Auassar, místo něj vyběhl do druhé půle Henk Dijkhuizen.
    Také PEC Zwolle nastoupilo se změnou na stoperském postu, místo Dirka Marcellise přišel na hřiště Sepp van den Berg.

47
    Žlutou kartu dostává Kingsley Ehizibue (PEC Zwolle).

47
    Gustafson vysunul kolmicí do úniku Avdijaje, toho v souboji tělo na tělo odstrčil Ehizibue a domácímu publiku se vůbec nelíbí barva karty, kterou za svůj faul vyfasoval.

49
    Zwolle zvyšuje na 0:5, ovšem pouze na rohy.

49
    Střídající van den Berg vyskočil na roh nejvýš a hlavičkou snad jen o decimetr přestřelil domácí bránu.
    49.

51
    Saymak mazáckou patičkou uvolnil Muchtára, tomu dal nohu do cesty při pokusu o kličku Dijkhuizen.

52
    Následný přímý kop chytá na čáře bez potíží Jurjus.

54
    Rychlá akce hostů ztroskotala na nepřesné zpětné přihrávce z pravé strany.

55
    Dnešní utkání sleduje 14 115 diváků.

55
    Rosheuvel se probíjel jako tank přes dva hráče, míč však končí za čarou po odrazu od jeho stehna a rozhodčího Kuiperse jeho gesta neobměkčí.

57
    Série střetů a oboustranných faulů na půlící čáře, na trávník se během pár vteřin poroučeli tři hráči v různých dresech.

59
    Centr domácích z přímého kopu končí v náručí vyběhnuvšího Diederika Boera.

60
    Velká šance Rody ke zvýraznění náskoku. Schahinovu nádhernou přihrávku do běhu přebral na hraně ofsajdu Avdijaj a opřel se do míče halfvolejem, který vyráží dosud prakticky nezaměstnaný Boer.
    60.

62
    Domácí jsou v posledních minutách na míči častěji a po územní převaze Zwolle z většiny prvního poločasu není ani památky.

64
    Muchtár byl u nakopávaného míče pozdě, Jurjus si ho odclonil tělem a pouští balon za čáru.

65
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Ryan Thomas, přichází Queensy Menig.

66
    Další výhodu standardní situace promarnilo Kerkrade. Po odrazu od Avdijaje je z toho jen aut pro hosty.

69
    Skoro až hokejově obléhali modří domácí šestnáctku, ke střele se však v přehuštěném prostoru nikdo neprotlačil.

71
    Hra oproti první půli přitvrdila, zato fotbalová krása se až na občasné záblesky vytratila.

72
    Střídající Dijkhuizen si teď také musel připadat jako hokejista, když neustál souboj u postranní čáry a narazil na mantinel.

74
    Fotbalistům Zwolle zcela schází finální přihrávka, nákopy do vápna jsou snadnou kořistí domácích obránců a brankáře.

76
    Z levého křídla dloubl míč před domácí bránu Dekker, obrana Rody znovu dobře přečetla hru a míč je daleko pryč.

77
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Ognjen Gnjatić, přichází Mohamed El Makrini.

78
    Schahin přihrával do ofsajdu, hosté rychle rozehráli a získávají slibný přímý kop.

78
    Saymak z něj však trefuje pouze žlutočernou zeď.

79
    Fotbalisté Kerkrade vyrazili do brejku čtyři na tři, závěrečný Schahinův střílený přízemní centr zleva před bránou nikdo ze spoluhráčů nezasáhl.

81
    Dekker zezadu vzal přes kotníky Schahina, rozhodčí souboj pustil, což se silně nelíbí domácímu obecenstvu.

81
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Nicolas Freire.

82
    Po Parzyszkově tečované střele kopalo Zwolle už šestý roh, do vápna létal jeden centr za druhým, nakonec schoval míč do koše Hidde Jurjus.

83
    Před naskakujícím čerstvým Freirem zpacifikoval vysoký míč nadvakrát Jurjus.

85
    Tak to je ledová sprcha pro domácí. Ti hráli před vlastní šestnáctkou pasivně, Dekker vysunul křížnou přihrávkou na pravé křídlo van den Berga a jeho centr zblízka uklidil do sítě střídající surinamský útočník QUEENSY MENIG.
    85. Queensy MENIG - 2:2

86
    Domácí se marně dožadovali penalty po souboji v pokutovém území Zwolle, van den Berg vypíchl Gustafsonovi míč čistě.

87
    Domácí vracejí úder. MIKHAIL ROSHEUVEL se po výborné přihrávce Christiana Kuma rozběhl kupředu, kličkou oklamal na velkém vápně hned dvojici protihráčů a dělovkou prostřelil Boera, který stačil míč cestou do sítě jen lehce přizvednout.
    87. Mikhail ROSHEUVEL - 3:2

89
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Donis Avdijaj, přichází Daryl Werker.

90
    Rosheuvel si zase krásně navedl míč mezi dva hráče, kterým nezbylo než jej zastavit faulem.

90+1
    Nastavují se 3 minuty.

90+2
    Ve druhé minutě nastavení je tu vůbec první rohový kop Rody v zápase.

90+2
    Domácí rozehráli nakrátko, Rosheuvel to ale tentokrát přehnal s kouzelnickými čísly na velkém vápně a o míč přišel.

90+3
    Do konce nastavení zbývá 30 vteřin, hostům je pískán útočný faul.

90+3

Stadiónem Parkstad Limburg zní slavnostní vítězný pochod, diváci prožili krásný večer, odepisovaní fotbalisté Rody vyhrávají potřetí v řadě a ještě se nevzdávají naděje na udržení Eredivisie v Kerkrade i pro příští ročník.
    Domácí měli skvělý vstup do zápasu a už v 8. minutě vedli o dvě branky. Zbytek poločasu patřil favorizovaným hostům, kteří z trestného kopu snížili a celou řadu dalších šancí neproměnili.
    Druhý poločas už byl spíše boj než pohledný fotbal, v závěru se hostům přesto podařilo po spolupráci střídajících hráčů vyrovnat. Jejich radost však trvala necelé dvě minuty, než ji zpražil nejlepší muž zápasu Rosheuvel, z nějž se tak zároveň stal jediný nizozemský střelec gólu v dnešním utkání. Gól to byl vítězný, ve zbývajících pár minutách už Zwolle nenašlo sílu k dalšímu vyrovnání.
    Pro dnešní večer děkuji za pozornost, hezký zbytek večera! (21:37:44)