Královské Vinohrady – Židenice 3:2 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
3:2 (1:0, 1:0, 1:2) Stav série: 2:1
K1 Florbal Židenice
Sobota 07.04.2018, 20:30 • TJ Sokol Vinohrady • Play-down Extraligy žen • 2. kolo

Vinohrady nakonec přežily obrovský tlak Židenic, a i když přišly o vedení 2:0, tak se přeci jen radují z výhry. Vítěznou trefu obstarala čtyři minuty před Bartošová a Pražanky berou druhý bod v sérii hrané na čtyři vítězné. Brňanky nedokázaly využít svou obrovskou herní převahu a především ztroskotaly na mizerné koncovce. (22:23:26)

59:57
    V posledních vteřinách musela Kuchyňková ještě zasahovat. Vinohrady i tak vítězí a berou druhý bod v sérii.

59:40
    Domácí nedokázali vyhodit do bezpečí.

59:19
    Vinohrady ale pozorně brání a čas Brnu utíká.

58:55
    Židenice jdou do risku a hrají bez brankářky.

58:39
    Brňanky sahají k oddechovému času chtějí se ještě na poslední chvíli poradit.

58:30
    Hostující hráčky už jsou opět rozmístěné na útočné polovině. Chybí jim však opět přesná koncovka.

57:40
    Klinickou smrt nyní přežily Židenice. Dobisíková měla před sebou prázdnou branku, ale nedokázala do ní trestuhodně poslat skákavý míček.

57:19
    Trunečková ze standardní situace trefuje pouze vzdálenější tyč.

57:01
    Poslední tři minuty základní hrací doby mají Židenice na to, aby se jim podařilo znovu vyrovnat.

55:51
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Jednou jedinkrát v zápase nechaly Židenice trochu volného prostoru Tvrzníkové a domácí hvězda toho využila dokonale. Navázala na sebe soupeřky a bekhendem předložila míček NATÁLII BARTOŠOVÉ, která z první překonala Krištofovou. Hostující brankářka si sice na balónek sáhla, ale nedokázala ho vytěsnit tak, aby nezamířil do branky. Asistence: Aneta Tvrzníková.

55:10
    Pokus Pospíšilové se proletěl vzduchem a Kuchyňková musela na poslední chvíli zasahovat helmou.

54:20
    Vinohrady rozjely kombinaci, na jejímž konci měla být Dobisíková. Na poslední chvíli ji ale přeskočil balónek čepel a ze střely sešlo.

53:34
    Židenice chtějí rozhodnout ještě v základní hrací době a nechtějí podstoupit další prodloužení v této sérii.

52:48
    Přišla střela od Novotné. Její diagonála ale skončila v rohu.

52:36
    Kalistová po souboji u mantinelu upadla a musí být ošetřena. Vinohrady doufají, že si neodnesou po rozjetí hry podobné následky jako po ošetřování Kuchyňkové.

51:48
    Opět v akci Tvrzníková, která se znovu pokusila o střelu. Tentokrát trefila blokující protihráčku.

50:55
    Novotná z otočky míří pouze do zadní tyčky branky.

Ondřej Jícha

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Více informací zde.

Hledáme zpravodaje pro tým K1 Florbal Židenice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 11. Kalistová (Trunečková), 40. Vejvodová (A. Kutnarová), 56. Bartošová (Tvrzníková) – 48. Federselová (P. Grufíková), 48. Pravcová (Novotná)

TJ Sokol Královské Vinohrady: Kuchyňková – Trunečková, Vejvodová, Sladkovská, Jiříčková – Kalistová, Bartůňková, Bursová – Dobisíková, Honzová, A. Kutnarová – Lingová, Skalická, Tvrzníková – Zelníčková, Šádková, Kylarová – Bartošová.
    K1 Florbal Židenice: Krištofová (Remešová) – Drápalová, Pravcová, Valehrachová, Sedláčková, Pospíšilová – Dundelová, Federselová, A. Grufíková – P. Grufíková, Indrová, Léblová – Machů, Mošťková, Smutná – Sejáková, Vývodová, Janečková – Hřebíčková, Novotná.

Rozhodčí: Tomáš Novák, Jiří Kropáček