Sparta – Mladá Boleslav 3:4 (0:1 po s.n.) | Vítkovice – Chodov 4:5 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
1. SC TEMPISH Vítkovice
4:5 (2:0, 2:2, 0:2 - 0:0) Stav série: 3:1
FAT PIPE Florbal Chodov
Neděle 08.04.2018, 17:00 • SC Dubina Ostrava • Play-off Livesport Superligy florbalu • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Lukáš Hájek – 3 branky a 1 asistence

V prvním zápase této série byla k vidění vyrovnaná hra, kdy dvě třetiny skončily brankově smírně (2:2, 1:1). Ve třetí třetině se začal lámat chleba, kdy se Chodov nejprve na začátku třetiny ujal vedení 4:3, avšak posléze Vítkovice otočily průběh utkání třemi brankami a Chodov se zmohl pouze na snížení konečného výsledku 5:6 z jejich strany.

Druhý zápas začaly Vítkovice dobře a ujaly se v první třetině vedení 3:0! Druhá třetina nenabídla žádnou branku a ty začaly opět padat v závěrečné třetině. V ní padlo dohromady sedm branek a díky náskoku Vítkovic z první třetiny a přidáním dalších čtyř branek v závěrečné periodě tak mohly Vítkovice slavit své druhé vítězství.

Třetí zápas v sérii nabídl opět vyrovnaný souboj, které rozhodovalo až prodloužení. Vítkovice vyhrály první třetinu poměrem 3:2. Druhá třetina přinesla výraznější zlepšení hry Chodova, který otočil stav zápasu ve svůj prospěch (5:4). Na začátku třetí třetiny dokázaly Vítkovice vyrovnat, aby následně opět inkasovaly. K vidění bylo zanedlouho trestné střílení Vítkovic, ale vyrovnáno nebylo! Chodov se pomalu a jistě blížil k prvnímu vítězství v sérii, avšak jejich radost překazil vyrovnávací trefou Adam Delong a to pouhých 30 vteřin před koncem základní hrací doby. Nabuzené Vítkovice pak dokázaly ovládnout i prodloužení a to hned po 38 sekundách hry, kdy se trefil Lukáš Hájek.

Čtvrtý semifinálový duel, kdy Vítkovice mohou ukončit danou sérii a dostat se do finále!

Dosavadní tři duely
    Chodov vs. Vítkovice – 5:6
    Chodov vs. Vítkovice – 3:7
    Vítkovice vs. Chodov – 7:6p

Dokáží Vítkovice zvládnout i další domácí zápas nebo Chodov vyhraje a vrátí sérii na svou palubovku? To sledujete v on-line přenose!

00:01

02:05
    Od úvodu zápasu drží míček Vítkovice, které kombinují, ale k nějaké vážnější šanci se prozatím ještě nedostaly.

02:49
    Nyní však před brankářem Vítkovic byla nebezpečná situace, nakonec je hra přerušena a Vítkovice budou rozehrávat.

03:25
    Pěkný pokus o střelu ze střední vzdálenosti, avšak střela byla sražená.

04:21
    Chodov zatím vyčkává s čím přijde soupeř a nechává jej hrát. Další pokus o zakončení, ale míček byl sražený mimo a Vítkovice rozehrávají.

05:22
    Hosté nyní dobře brání půlku palubovky a Vítkovice si přihrávají na vlastní polovině. Pak to zkoušely dlouhým nahozením, ale bez úspěchu.

06:03
    Dnešní zápas lze parafrázovat takto – Vítkovice mohou, Chodov musí!

06:29
    Ztráta míčku na půlce a byla tu možnost pro brejk hostů, který nakonec nebyl vyřešen nejlépe.

06:51
    Střela z pravé strany, brankář domácího celku je pozorný.

07:07
    Další střelecký pokus ze strany domácích, ale tentokrát se hráči míček svezl na čepeli a mířil mimo.

09:32
    Vítkovice jsou i nadále aktivnějším celkem a snaží se prosadit. Nicméně obrana soupeře se zatím dobře brání.

10:55
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (David Bouša – 2 min., Držení).

11:27
    Vítkovice nastěhované na polovině soupeře, ale míček z rohu se povedlo Chodovu poslat pryč.

12:03
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí využívají přesilovku, kdy JAKUB HUBÁLEK dostal míček na střed a prostřeluje brankáře! Asistence: Josef Rýpar.
    12:03 Jakub HUBÁLEK - 1:0

13:41
    Chodov se nestačil vzpamatovat z první branky a je tu další branka v jejich síti. Nyní nebyla obrana Chodova připravená a JAKUB HUBÁLEK měl dostatek prostoru a času před brankou a mohl si vybrat kam míček nasměřuje. Asistence: Martin Tokoš.
    13:41 Jakub HUBÁLEK - 2:0

14:16
    Chodov se nacházel v takové mini šanci, ale na brankáře si nepřišel.

15:12
    Chodov má nyní míček pod kontrolou, ale přes obranu soupeře se jen těžko prosazují do prostoru před brankou.

15:32
    Střela z poloviny, kterou Souček bez problémů viděl a bezpečně chytá míček.

16:51
    Chodov má problémy s přechodem půlící čáry, nakonec Vítkovice zahrály nedovoleně a je tu rozehrávka pro jejich soupeře, dokáží si vytvořit šanci na branku?

17:03
    Nedokázal, domácí jim velmi rychle vzali míček a ti nyní v poklidu kombinují a hledají prostor k útoku.

18:08
    Fanoušci v hale mohou být zatím hodně spokojení a nadále povzbuzují svůj celek.

18:58
    V závěru třetiny má jen přece Chodov více ze hry, ale nejsou nikterak nebezpeční a Souček nemusí zatím zasahovat.

19:36
    Dlouho se daří hostům držet míček, ale Vítkovice jim nedolují, aby se dostali k blízkosti jejich branky.

20:00

První třetina je minulostí a v ní byly lepším celkem Vítkovice, které dvakrát dokázaly skórovat. O obě branky se postaral Jakub Hubálek!

20:01

20:25
    První útok a hned je to branka, kdy Nehera vystřelil, míček se nějakým způsobem odrazil na pravou stranu, kde stál připravený ADAM DELONG. Asistence: Martin Nehera.
    20:25 Adam DELONG - 3:0

21:33
    Nejvyšší čas pro Chodov, aby začal taktéž dávat branky, jinak se může loučit se sezónou.

22:06
    Po chvilkovém držení míčku hosty, je nyní kulatá hmota pod kontrolou domácích hráčů.

23:16
    Tomáš Sladký zahájil další útok, přihrával na střed a daný hráč mohl zkusit vystřelit. Místo toho se snažil dávat na lépe postaveného spoluhráče na levé straně, ale míček byl příliš dlouhý.

24:38
    Hosté se zatím ve druhé třetině k ničemu téměř nedostali. Vítkovice kontrolují s přehledem průběh zápasu.

24:56
    Navíc nyní dostávají další ránu v podobě čtvrté branky, kterou střílí LUKÁŠ ŘEZANINA. Asistence: Jakub Hubálek.
    24:56 Lukáš ŘEZANINA - 4:0

26:25
    Nyní světlé chvilky pro hosty, kteří měli pár pokusů o střelbu směrem na Součka, ale ten drží stále čisté konto.

27:28
    Po úniku to z první zkusil ihned na branku Martin Tokoš, ale nastřelil dobře stojícího brankáře.

28:32
    Hra je nyní často přerušovaná a nesledujeme momentálně nějaké šance na jednu či druhou branku.

29:08
    Střela jednoho hráče z Chodova nebyla vůbec přesná. Vítkovice budou rozehrávat.

30:29
    Chodov se snaží tvořit hru, ale proti dobré obraně soupeře se jim prosazuje opravdu těžce.

31:00
    Firda a Mikeš vyloučeni za hrubost a nyní si oba kohouti půjdou zchladit hlavy na trestnou židličku.

32:02
    Hra čtyři na čtyři zatím nepřináší nic zajímavého, mimo to, že domácí drží míček, ale příliš se jim do útoku nechce.

33:00
    Oba celky jsou kompletní.

33:32
    Menší závar před brankářem Chodova, ale ten si uhájil prostor u své levé tyčky.

33:58
    Tento čtvrtý zápas se jednoznačně zatím vyvíjí pro domácí. Velký to rozdíl oproti předchozím třem zápasům v dané sérii.

35:08
    Chodov právě vstřelil branku!
    A je tu první branka Chodova a Souček kapituluje poprvé v dnešním záapse. Není se čemu divit, proti této dělovce MARTINA PRAŽANA neměl mnoho šancí na úspěch. Asistence: Tom Ondrušek.
    35:08 Martin PRAŽAN - 4:1

36:17
    Na utkání je přítomno hodně diváků a to 665!

36:35
    Povzbudí branka Chodov a budeme svědky dalšího dotahování v zápase? Zatím tomu nic nenahrává a hra se často přerušuje a nyní se bude vylučovat.

36:39
    Šance pro hosty, kdy je vyloučen Sladký za bránění ve hře.

36:55
    Střela, kterou má Souček ve svých rukou.

37:01
    Opět rozhodčí diskutuje, tentokrát s hráčem Chodova. Hodně častý to jev v posledních minutách.

37:27
    Chodov obstřeluje branku soupeře, ale zatím míček neskončil za zády Součka.

38:11
    Chodov nakonec využívá přesilovou hru a drží naději! Po přihrávce se z pravého rohu prosazuje TOMÁŠ VÁVRA. Asistence: Tomáš Sýkora.
    38:11 Tomáš VÁVRA - 4:2

38:46
    Vítkovice jsou nyní v útlumu a nebezpečně nyní přihrával před branku Tom Ondrušek.

39:12
    Diváci nyní vyvolávají jméno brankáře Vítkovic, který si nyní připisuje další úspěšný zákrok!

40:00

Je tu konec druhé třetiny, kdy se nejprve prosazovaly Vítkovice a již vedly 4:0! Chodov v druhé polovině zápasu taktéž začal střílet branky. Jednu dal při hře pět na pět, tu druhou pak v přesilovce. Ke konci třetiny měl pak hodně navrch a určitě nás čeká zajímavá poslední třetina.

40:01

40:19
    Chodov se ihned vhrnul do útoku, Souček byl pozorný proti otočce jednoho z hráčů, který si obkroužil jeho branku a snažil se zamést míček k jeho pravé tyčce.

41:24
    Přihrávka Hrubého nenašla nikoho v před brankovém prostoru.

41:54
    Menší závar, ale Souček si ve změti hokejek našel cestu k míčku a už rozehrává.

42:25
    Chodov se však další brankou přibližuje ve skóre svému soupeři a Vítkovice by již měly začít hrát, neboť pomalu a jistě začínají ztrácet dobře rozehraný zápas. Po přihrávce se z pravé strany prosazuje ONDŘEJ MIKEŠ bekhendovým způsobem. Asistence: Tomáš Sýkora.
    42:25 Ondřej MIKEŠ - 4:3

43:36
    Vítkovice jsou hodně nervózní a na jejich hře to jde vidět. Zatímco Chodov se ocitl v další velké šanci, ale míček šel těsně mimo.

44:50
    Nyní po souboji posunutá branka za Součkem a nyní se řeší co bude dál?

44:50
    Nic zvláštního a Vítkovice budou rozehrávat od své branky.

45:04
    Barák se vyznamenal nyní dobrým zákrokem a notně se povzbuzuje.

45:18
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Dan Kašovský – 2 min., Bránění ve hře).

47:18
    Vítkovicím se přesilová hra vůbec nepodařila a i nadále brání svůj jedno brankový náskok.

48:47
    Vítkovice však nyní tlačí na svého soupeře a jsou lepším celkem. Avšak také sledujeme dost ostrých zákroků. Nyní zůstal po souboji ležet jeden z hráčů Chodova.

48:47
    No, tohle nebyl zrovna ostrý zákrok, ale Miloš Tyl byl z bezprostřední blízkosti nastřelen tvrdě míčkem a za doprovodu asistentů je odváděn z palubovky.

49:26
    Již se pokračuje ve hře a střelu Hubálka blokuje obětavě jeden z hráčů hostí.

50:00
    Miloš Tyl již pravděpodobně dnešní utkání dohrál.

50:00
    Celkem nevídaná záležitost, kdy si v polovině třetí třetiny obě mužstva vyměňují strany, protože na jednu stranu ostře svítí slunce a ať je to spravedlivé pro oba týmy.

51:19
    Chodov se i nadále snaží, ale zatím je to bez střelby.

51:25
    Konečně se jim podařilo dostat míček na Součka a hned z toho byl závar. Vítkovice se nakonec ubránily.

53:17
    Blíží se koncovka zápasu a ta slibuje zajímavou podívanou, Chodov je více ve hře a snaží se o vyrovnání.

54:00
    Kombinace hostů na jejich polovině a pomalu se přibližují do útoku.

54:11
    Nakonec ztrácí míček ve prospěch Vítkovic, které si přihrávají na své polovině, ale musí dávat velký pozor, neboť soupeř hodně napadá.

54:51
    A je to tady, přihrávku zpoza rohu před branku náramně využil MICHAL STRACHOTA, který propálil Součka v jeho brance a nyní to bude kdo z koho? Asistence: Tomáš Vávra.
    54:51 Michal STRACHOTA - 4:4

55:19
    Chodov každopádně zaslouží uznání, za to, že se dokázal vrátit do zápasu v době, kdy již prohrával o čtyři branky.

56:27
    Hosté jsou samozřejmě na koni a snaží se svou euforii využít v další zásah.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby a s nejvyšší pravděpodobností uvidíme prodloužení.

58:21
    Ale před Součkem bylo opět horko, ale vše pro domácí celek dobře dopadlo.

58:47
    Lukáš Hrubý se rozeběhl z obranného pásma, ale jeho zakončení bylo sraženo.

59:32
    Jeden z hráčů Chodova mohl rozhodnout, ale z poměrně ostrého úhlu střílí mimo.

60:00

O vítězi nakonec bude muset rozhodnout prodloužení, případně nájezdy. Stejně jako v minulém zápase, kdy v prodloužení vyhrály Vítkovice a to hned po 38 sekundách. Bude to dnes taky tak rychlé?

60:01

60:09
    Chodov rozehrál a Ondrušek nezpracoval těžkou přihrávku z pravé strany.

60:29
    Bekhendem to nyní zkoušel Matejčík, ale Souček vyráží!

60:56
    Chodov začal prodloužení aktivně a již celou minutu drží míček.

61:44
    Přihrávka od Podhráského neprošla přes bránící hráče a Vítkovice budou mít nyní konečně míček.

62:24
    Ale nepovedlo se jim zaútočit, naopak opět Chodov a střela na Součka, který je opět úspěšnější.

63:52
    Vítkovice v útoku, ale neví kudy k brance.

63:53
    Opět budou rozehrávat z pravého rohu... a Chodov se precizně brání a nedává soupeři ani trochu prostoru.

65:00
    Půlka prodloužení je pryč a zatím sledujeme taktické prodloužení od bou stran a oba celky hrají z obrany. O něco více je smělejší Chodov, který se více dostává před branku.

66:18
    Chodov stále drží míček, ale i soupeř hraje dobře do obrany.

67:03
    Martin Nehera střílel z levé strany, ale neprostřelil.

68:08
    Prodloužení spěje ke svému konci a oba celky se již neženou do risku. Chodov se již o něco více stáhl do obrany.

69:32
    Vítkovice se nyní musí v poslední minutě bránit...Chodov má jednu z posledních možností rozhodnout ještě ve hře.

70:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení nepřineslo vítěze a nakonec toto dramatické utkání budou muset rozlousknout nájezdy! Dokáží Vítkovice ukončit sérii nebo se vrátí série do Chodova? O tom rozhodne loterie v podobě nájezdů!