Bulldogs – Florbal Ústí 3:4 (po pr.)
Bulldogs Brno
3:4 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1) Stav série: 3:2
Florbal Ústí
Úterý 10.04.2018, 20:00 • MSH Vodova Brno • Play-down Livesport Superligy florbalu • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítám vás u utkání play-down nejvyšší české soutěže, ve kterém proti sobě nastoupí Bulldogs Brno a Florbal Ústí. Zápas, a i tento přenos začínají ve 20:00.

Brněnští florbalisté si určitě tuto sezóny takhle nepředstavovali, v základní skupině skončili až na předposledním místě, což oproti čtvrtfinálové účasti z minulého roku je jistě velký propad. Bulldoci měli možnost své trápení ukončit, avšak jejich série se Znojmem připadla ve velmi těsném závěru právě soupeři.
    Nejproduktivnějším hráčem celku z druhého největší města České republiky je Václav Černoch, jenž nastřádal v základní části jednatřicet bodů (19+12).

Nováček v nejvyšší české soutěži bude muset řešit hned první sezónu hrozbu návratu do druhé ligy poté, co skončil v základní části na poslední místě. V následném prvním kole play-down znojemští hráči taktéž jako jejich dnešní soupeř odehráli s Libercem naprosto vyrovnanou sérii, kterou rozhodl až gól v prodloužení posledního utkání.
    Nejproduktivnějším hráčem ústeckého celku je Mikuláš Krbec, jemuž se podařilo získat dvaačtyřicet bodů (14+28).

Bulldogs Brno: Bartek (Kuhn) – Galuszka, Surkoš, Sládeček, Bauer, Žižka, Nonn – Mráz, Kadlec, Coufal – Juhaňák, Kadavý, Pešák – Černoch, Koláčný, Voltner – Ondráček, Bajnár, Grlický.

Florbal Ústí: Weissgarber (Fibiger) – Stummer, Semerád, Esterka, Täuber, J. Horák, Kühnel – Kužel, Kolstrunk, Vavruška – Josef Novák, Kopecký, Vl. Štorek – Täuber, Pavelka, Fuchsig – Chudina, Koník, Krbec.

Rozhodčí: Drápal – Pospíšil.

00:01

00:40
    V první minutě drží míček na hokejce domácí hráči, kteří s ním vyčkávají na své polovině.

00:55
    Chvíli na to došlo k první střele na hostujícího brankáře, který však neměl s letícím balónkem mnoho práce.

01:21
    Ústí nedokázalo svůj útok dotáhnout do vítězného konce, a tak kombinují hráči Brna.

02:15
    Vypadá to, že již nyní můžeme vidět, jak bude probíhat celé utkání. Brněnští dobývají útočnou polovinu, jenže obrana soupeře je vždy pozorná.

02:40
    Střela ústeckého florbalisty končí jen na boční síti.

02:59
    Po Pešákové nahrávce nezpracoval Mráz míček, a z toho důvodu mohli jít dopředu hosté, kteří si nevedli o moc lépe.

03:28
    I tento útok hráčů v bílých dresech postrádal kvalitu, čehož se snaží domácí využít.

03:50
    Vavruška byl tvrdě atakován na půli hřiště, s velkou pravděpodobností se ale nejedná o nic, co by ho mělo v dalším průběhu hry limitovat.

04:21
    Zakončení přišlo i na druhé straně hřiště, Weissgarber pozorný.

04:52
    Nahození z půli hřiště byl vyraženo ústeckým hráčem do zámezí, a proto mohou hrát z rohu Buldoci.

05:38
    Domácí nyní sevřeli svého soka na jeho polovině, došlo i k několika zajímavým střelám, která ale v bráně neskočily.

05:48
    Dvě dobré šance hostí! Nejdřív to byl Krbec, jenž v bezprostřední blízkosti nedokázal dotlačit míč do brány, načež střílel z nebezpečné pozice jeho spoluhráč, jehož pokusu taktéž chyběla přesnost.

06:35
    Vavruška se pokusil prohodit míček na svého kolegu, to se mu podařilo, a dokonce hráč v bílém dresu vybojoval faul na útočné polovině.

08:52
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    A Ústí jde do vedení! Jako blesk z čistého nebe nyní přišlo zakončení MIKULÁŠE KRBCE, který svou střelou nedal Kuhnovi sebemenší šanci. Asistence: Esterka

09:25
    První vstřelená branka dodala hostům potřebnou dávku energie, s kterou se teď snaží na svůj předchozí úspěch navázat.

10:12
    Přihrávkou naslepo řešil rychlý brejk Ústí jeden z jeho hráčů, který tímto způsobem celou situaci ukončil.

11:25
    Domácí vybojovali faul v zajímavé pozice, ze které rozehráli nakrátko, jenže záhy o míček přišli.

12:05
    Dosti nevybíravě zajel do svého soupeře Voltner, a tak se píská faul u levého mantinelu ve prospěch Ústí.

12:50
    Po faulu na druhé straně hřiště rozehrávají z rohu Buldoci.

13:13
    Znovu musel být v pozoru Kuhn, jenž si v tomto případě počínal velmi zkušeně a míček chytil.

13:42
    Coufalovo kolečko kolem celé útočné poloviny vytvoření zajímavé šance nepřineslo, jelikož přihrávka vyslána z jeho hole nebyla příliš přesná.

14:15
    Chybělo málo, a mohli se severočeši ocitnou po špatné krosové přihrávce soupeře v přečíslení, avšak na poslední chvíli zapracoval jeden z domácích obránců.

15:24
    Ústecký hráč byl kousek před bránou domácího mužstva faulován, jedná se tedy o dobrou příležitost pro hosty.

15:42
    Ústecký hráč napálil jen prvního obránce, jenž mu stál v cestě.

16:25
    Kuželova střela z otočky minula o několik metrů bránu Brna, ale nutno podotknout, že razance míčku rozhodně nechyběla.

16:48
    K zakončení se dostali i Buldoci, ani ti nebyli o moc úspěšnější.

17:38
    Nádherný kolotoč rozjeli na útočné polovině domácí, ovšem Ondráčkova střela po krosové nahrávce trefila jen obránce soupeře do holeně.

18:26
    Ani Juhaňák, nebo následně Mráz nepřekonali hostujícího brankáře, který si v této třetině počíná opravdu skvěle.

19:21
    Domácí to zkouší ze všech stran, většina střel ale vůbec do brány nedoletí.

19:42
    Moje slova chvíli na to potvrdil Coufal, jehož pokus opět trefil soupeře.

20:00

Další třetina začne přibližně v 20:36.

Po celou třetinu měli převahu domácí hráči, jenže ti se do zakončení příliš nedostávali a když už, tak střela nemířila mezi tři tyče. Hosté těží z chyb Bulldogů, které přináší ústeckým hráčům zajímavé brejky. Po jedné z chyb se prosadil Krbec, jenž potvrzuje roli nejproduktivnějšího hráče svého celku.

20:01

20:12
    Výhru v úvodním buly si připisují domácí, kteří následně kombinují na své vlastní polovině.

20:35
    Galuszka se pokoušel probít přes obranný vál soupeře, což se mu bohužel pro brněnské nepovedlo.

20:59
    Po střele Žižky z levé strany se odrazil míček až od masky Fibigera.

21:02
    Vyloučení v týmu Bulldogs Brno (Petr Kadlec – 2 min., Sekání).

21:25
    Střelu kryje Kuhn, jenž poté zahazuje míček co nejdál od své brány.

22:02
    Semerádova střela postrádala kvalitu, a tak skončila na zadním mantinelu .

23:05
    Střela hostujícího hráče z otočky nemířila mezi tři tyče, načež se míčku zmocnili hráči brněnského celku.

23:42
    Po návratu Kadlece se rozjel znova kolotoč domácího celku, který vyústil ve vybojování standardní pozice z dobré pozice.

23:56
    Z té nic nepřichází, jelikož brněnský hráč trefil obránce soupeře.

24:21
    Po útočném faulu Kopečného zůstávají u míčku Bulldoci, kteří se snaží svou kombinací unavit soupeře.

24:48
    Už to vypadalo, že se hosté budou hnát do velmi nadějné pozice, nakonec z toho ale sešlo kvůli tomu, že se stihli domácí včas vrátit.

25:11
    Hosté by rádi uklidnili hru, to se jim daří, jelikož hráči Brna nenapadají příliš aktivně.

26:12
    Znovu končí zakončení Brna neúspěšně. Střelba je velký problém domácích v tomto utkání, protože naprostá většina projektilů vůbec na bránu nedoletí.

27:02
    Bulldogs právě vstřelili branku!
    A je srovnáno! Po chybě hostujícího obránce Sládeček prostrčil míček na LUĎKA ONDRÁČEK, jenž v obrovské šanci prostřelil Fibigera. Asistence: Sládeček

27:56
    Bauerova střela byla chycena Fibigerem, který si tak aspoň částečně zpravuje chuť po inkasované brance.

28:25
    Grlického průnik střelu na bránu nepřinesl z důvodu, že znovu se nacházel v dobré bránící pozici hráč Ústí.

29:15
    Kadlecův projektil v síti neskončil.

29:38
    Hra se nám pomalu vyrovnána, což určitě každý nezaujatý fanoušek florbalu

30:11
    Pohledně to nyní vykombinovali domácí, avšak zakončení nemělo gólové parametry.

30:55
    Mé předchozí slova se snaží negovat Bulldoci, kteří dostali své soupeře pod tlak.

32:16
    Hra brněnských hráčů připomíná dobývání hradu, který je ovšem velmi dobře bráněn ústeckými zbrojnoši.

33:15
    Kopecký zabojoval na útočné polovině a vybojoval faul, jenže o míček hosté chvíli na to přichází.

34:11
    Ústecký hráč si při souboji v pravém rohu nepočínal podle pravidel, a z toho důvodu hrají domácí.

34:45
    Brněnská pětka vytvořila intenzivní tlak na svého soupeře, kolotoč jenž hráči v oranžových dresech rozjeli ale zakončení nepřináší.

34:58
    V obrovské šanci Kopecký! Ten se ocitl v tváří tvář Kuhnovi, kterého ovšem nedokázal překonat.

35:21
    Bauer si v rohu hřiště pomohl ruka,a čehož si všiml rozhodčí, který tento zákrok posoudil správně jako nedovolený.

36:19
    Z pravé strany se snažil najít Coufal před bránou stojícího spoluhráče, jenž by mohl dopravit míček do prázdné brány, jenže nahrávka nebyla příliš přesná.

37:28
    Vavruškova střela měla za úkol prověřit pozornost Kuhna, avšak ten zasahovat nemusel.

37:58
    V gólové pozici se před bránou soupeře ocitl Ondráček, jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.

38:15
    Hostující hráči budou rádi, když bez újmy zvládnou přežít tuto třetinu. Už několik desítek vteřin se totiž nachází pod velkým tlakem.

39:28
    Herní převahu si po delší době vyzkoušeli u hosté, kteří vytvořili zajímavý závar před bránou soupeře.

39:35
    Tak to je velká smůla pro Bulldogy! Jejich nekonečná snaha o vstřelení branky byla ukončena LUKÁŠEM TÄUBEREM, jenž svým pokusem vymetl levý růžek brněnské brány. Asistence: Kužel

40:00

Další třetina začne přibližně v 21:15.

Domácí hráči pokračovali ve své převaze z první třetiny, díky čemuž se jim podařilo srovnat utkání poté, co překonal ústeckého brankáře Ondráček. Tlak Brna neustal, ba naopak se ještě o něco zvýšil. Ovšem chvíli před koncem přišla velká rána pro brněnské, kteří z ojedinělé akce soupeře dostali branku na 1:2.

40:01

40:21
    Rychlou akci z levé strany zakončil jeden z ústeckých hráčů, jenž svou střelou ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

40:54
    Hra pokračuje v nastoleném trendu z druhé třetiny, když domácí tlačí na své soupeře.

41:10
    Po skvělé kombinaci přišla střela, ale ani tato neoplývala kvalitou.

41:42
    Standardní situace z velmi nadějné pozice brankou neskončila, jelikož znova byl trefen bránící hráč.

42:21
    Teď už to bylo zajímavější, jenže ani Bauer nepřekonal hostujícího brankáře, kterému v jednom případě pomohla branková konstrukce.

42:45
    Z otočky to zkusil Kolstrunk, jehož pokus zařízení netrefil.

43:07
    Další střela z otočky, nyní ji měl na svědomí Kopecký, ani ten ale nedotáhl provedení této finty k dokonalosti.

43:42
    Nejspíš to byl Semerád, který se ocitl ve velmi dobré šanci před brankářem domácích, jenž předvedl své kvality.

44:21
    Hodně zoufalé jsou útoky brněnských hráčů, kterým se absolutně nedaří probít skrz skálopevnou obranu Ústí.

44:50
    Z pravé strany poslal florbalista v oranžovém dresu míček do boční sítě.

45:21
    O střely v poslední době rozhodně není nouze, avšak přesné bychom spočítali na prstech jedné ruky.

45:46
    Hosté po delší době kombinují na vlastní polovině, čehož se snaží využít domácí, kteří vysoko napadají.

45:58
    Kopecký udělal kličku hned trojici hráčů soupeře, avšak při následné už o míček přišel.

46:21
    Po útočném faulu budou rozehrávat ústečtí hráči.

47:31
    A je znovu srovnáno! Bauer prostrčil míček k pravému mantinelu na DAVIDA COUFALA, který trefil pravý horní roh hostující brány. Asistence: Bauer

48:37
    Tak a pozor! Radost domácího celku netrvala příliš dlouho, jelikož MIKULÁŠ KRBEC využil rychlý protiútok a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Novák

50:25
    Domácí nepolevují a snaží se srovnat, ovšem je pravdou, že inkasovaná branka značně Bulldogy demotivovala.

50:49
    Po útoku Ústí přichází postupný útok brněnských.

51:32
    Nepříliš prudká střela JOSEFA ŽIŽKY zapadla za záda Fibigera, a tak máme vskutku rychle srovnáno. Asistence: Bauer

52:45
    Pešákův průnik podél levé strany je ukončen hvizdem rozhodčího, kterému se nelíbil zákrok na brněnského hráče.

52:58
    Nejspíš to byl Coufal, jehož střela skončila na tyči ústecké brány! Poslední minuty nám nabízí velmi atraktivní florbal!

53:03
    Vyloučení v týmu Bulldogs Brno (David Sládeček – 2 min., Nesportovní chování).

53:48
    Zahrozit se pokouší i hostující florbalisté, kteří již několik desítek sekund okupují útočnou polovinu.

53:58
    Střela Stummera netrefuje domácí bránu. Nutno podotknout, že ji ale moc nechybělo.

54:19
    Vyloučení v týmu Florbal Ústí (David Stummer – 2 min., Bránění ve hře).

55:35
    I ve hře čtyři na čtyři hrají lépe Bulldoci, ale střela zatím nepřichází.

55:49
    Juháňkova střela z pravé strany trefila hostujícího brankáře do těla.

56:15
    Juháněk zkusil krosovou přihrávkou vybídnout do gólové šance svého spoluhráče, jenže jeho nahrávka nebyla ale vůbec přesná.

57:01
    Tři minuty do konce a domácí kombinují na své polovině .

58:25
    Parádní střela Juháňka z otočky pořádně zavařila hostujícímu brankáři, avšak míček dokázal Fibiger vyrazit.

58:55
    Vypadá to, že se dnes dočkáme prodloužení.

59:11
    Od hokejky ústeckého hráče se odrazil míček do zámezí.

59:32
    Pár sekund před koncem hráli s míčkem hosté, kteří to zkusili dlouhým náhozem směrem vpřed. Ten úspěch nepřinesl.

60:00

Po třech třetinách vítěze neznáme, a tak bude za pár minut následovat prodloužení.

60:01

00:21
    Domácí kombinují na půli soupeře.

01:25
    Stále tento trend pokračuje, ale střela tomu zatím chybí.

01:45
    Nyní byla střela z pravé strany tečována, a tak budou rozehrávat brněnští z rohu hřiště.

02:35
    Další střela, tentokrát míček prolétl kolem pravé tyče.

03:11
    Bulldoci již zvedali ruce nad hlavu, jenže jejich šance brankou nekončí!

03:56
    Mráz si navedl míček a vystřelil, bránu o několik desítek centimetrů minul.

04:21
    A znovu tu byla dobrá šance! Brněnští mají již opravdovou smůlu!

05:21
    Po delší době si vyzkoušeli jaké je to mít míček na hokejkách domácí hráči, kteří však o míček velmi rychle přišli.

66:01
    A je rozhodnuto! Po několikaminutovém tlaku domácích přišla nenápadná akce soupeře, kterou zakončit dobře mířenou střelou VIKTOR KOPECKÝ. Asistence: Michal Chudina

Je dobojováno! Ústečtí florbalisté si vynutili pokračování této série poté, co využili naprostou většinu chyb, jichž se dopustili hráči domácího mužstva. Ti dnes utkání dominovali, avšak jejich produktivita a výše zmíněné chyby je stáli definitivní záchranu v nejvyšší soutěži.

Toto je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne. (22:02:14)

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 28. Ondráček, 48. Coufal (Bauer), 52. Žižka (Bauer) – 9. Krbec (Esterka), 40. Täuber (Kužel), 49. Krbec (Josef Novák), 67. Kopecký (Chudina)

Rozhodčí: Drápal – Pospíšil