Chodov – Vítkovice 4:5 (po pr.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
ACEMA Sparta Praha
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1) Stav série: 0:4
Předvýběr.CZ Florbal MB
Úterý 10.04.2018, 19:00 • Aréna Sparta • Play-off Livesport Superligy florbalu • Semifinále

A jelikož v dnešním zápase dokázaly Vítkovice porazit Chodov v prodloužení a zvítězit tak v sérii 4:1 na zápasy, tak je o dvojici do super finále již rozhodnuto! V sobotu 21. dubna se ve Vítkovicích střetne tedy Mladá Boleslav s Vítkovicemi. (21:18:38)
    69:53 Jiří CURNEY - 2:3

69:53
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Sparta držela míček, ale špatně rozehrála a následný protiútok se jim nyní stává osudným, kdy Natov předložil míček a JIŘÍ CURNEY již zakončoval osamocený u pravé tyčky! Asistence: Jan Natov. Pro Curneye je to 75. gól v play off!

67:11
    Tomášík dostal míček a ihned jej vyslal na Beneše a ten vytvořil doslova zákrok "last minute", kdy míček zastavil na brankové čáře! Beneše, i když je překonaný, tak předvede prostě další zákrok.

62:00
    První zajímavý moment prodloužení, kdy Curney se snažil dostat míček do branky, ale míček nebyl příliš poslušný na jeho čepeli. Avšak Bartoš při snaze zachránit situaci si jej málem srazil do vlastní branky.

55:36
    Na druhé straně branková příležitost Sparty, ale Bauer zasahuje!

46:05
    Beneš! Ano, opět on, kdy vyrazil míček, který již mířil do odkryté branky!

Střely ve druhé třetině: 5:15
    38:42 Jan JELÍNEK - 2:2

38:42
    Tak to byla pěkná rána! JAN JELÍNEK si vyměnil míček s Natovem a následně vystřelil a prostřeluje Beneše v brance, který se nyní emotivně zlobí na své obránce, že nechali soupeři tolik prostoru. Asistence: Jan Natov.

37:51
    Pruner hodně nabral Krzyžaneka a ten zatím zůstává ležet na palubovce. Po chvilce se zvedá a vypadá to, že bude v pořádku. Ovšem nyní přesilovka pro hosty, první v dnešním zápase.

35:01
    Mladá Boleslav půjde v krátké době opět do oslabení a to za sekání, kterého se provinil Pluhař.

32:24
    Vyloučení v týmu Technology Florbal MB (Tadeáš Chroust – 2 min., Bránění ve hře).
    31:11 Michal KAREŠ - 2:1

31:11
    Sparta právě vstřelila branku!
    A po komerční přestávce je tu vedoucí branka Sparty, kdy Svatoš přihrával na Kareše, míček se nešťastně ještě odrazil od boty Jelínka a MICHAL KAREŠ to měl pak již poměrně jednoduché k zakončení. Asistence: Ondřej Svatoš.

30:33
    Zakonov vystřelil z levé strany a pravé tyčky zakončoval Jakub Bína a skvělý Beneš! Ten svými zákroky pomalu a jistě deptá hráče Boleslavy!

28:05
    Jakub Gruber vystřelil a je to třetí tyčka hostů! Následně z pravé strany dorážel Jakub Bína a ten z ostrého úhlu taky trefuje tyčku!

26:30
    Jiří Curney v zakončení, ale není to jeho další branka v této sérii! Beneš se opět vyznamenal dobrým zákrokem.
    20:27 Michal KAREŠ - 1:1

20:27
    A ihned z kraje druhé třetiny je srovnáno, kdy po přihrávce Svatoše zpracoval poskakující míček MICHAL KAREŠ a zavěsil pod horní tyčku. Asistence: Ondřej Svatoš.

Střely po první třetině: 9:11!

19:45
    Tomáš Chroust trefuje tyč!
    18:14 Tadeáš CHROUST - 0:1

18:14
    Krzyžanek vystřelil z levé strany, kdy míček propadl brankáři Sparty a v před brankovém prostoru dorážel TADEÁŠ CHROUST. Asistence: Petr Krzyžanek.
    17:49 Ošetřování Jana Řehoře

17:49
    Tomáš Chroust trefuje tyčku! Avšak při předchozím souboji upadl Jan Řehoř, který si roztrhl koleno a je to krvácivé zranění a nyní je ošetřován.

V komerční pauze se reportérka ptala, jestli se Mladá Boleslav nějak speciálně připravila na Beneše, který jim už dělal velké problémy v minulém zápase. Trenér hostů, Jan Pazdera řekl, že je potřeba střílet a dál to zkoušet a nedávat brankáři příliš prostoru.

06:49
    Petr Novotný v šanci a skvělý Beneš, který likviduje jeho šanci!

02:54
    Kombinace domácích hráčů a po následném zaváhání se dostal do šance Tadeáš Chroust a míří nad branku.

Adam Dořák

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 21. Kareš (Svatoš), 32. Kareš (Svatoš) – 19. Tadeáš Chroust (Krzyžanek), 39. Jelínek (Natov), 70. Curney (Natov)

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Ježek, Bartoš, Čermák, Garčar, Marvánek, Zeman, Koščo, Kalaš, Veselý – Ujhelyi, Zouzal, Košir – Svatoš, Kareš, Krejča – Časar, Pruner, Špalek.
    Předvýběr.CZ Florbal MB: Rytych (Bauer) – Novák, Kološ, Řehoř, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Novotný, Tomáš Chroust, Bína – Rožnovják, Pluhař, Gruber – Curney, Tomašík, Krajcigr – Natov, Tadeáš Chroust.

Rozhodčí: Petr Černý a Jiří Janoušek