Chodov – Vítkovice 4:5 (po pr.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
FAT PIPE Florbal Chodov
4:5 (3:1, 1:1, 0:2 - 0:1) Stav série: 1:4
1. SC TEMPISH Vítkovice
Úterý 10.04.2018, 18:30 • SH Jižní Město • Play-off Livesport Superligy florbalu • Semifinále

Severomoravané tedy oplatili Chodovu ztracený domácí zápas, když dokázali ze stavu 2:4 snížit, v power-play minutu před koncem vyrovnat a pak neskutečným vítězným gólem celou sérii ukončit.
    Nádherný florbal, byť s pár pauzičkami na vydechnutí, je minulostí, Vítkovice se mohou těšit na superfinálového soupeře. Tím bude s největší pravděpodobností Mladá Boleslav, pokud dotáhne vedení 3:0 na zápasy nad pražskou Spartou.
    Florbalisté Chodova po dvou zlatech získají letos pouze superligový bronz.
    Střely na bránu v prodloužení (celkem) 3:2 (34:22). (20:36:32)

63:38
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté jsou po parádním obratu v SUPERFINÁLE !!! Chodov mistrovský hattrick nezíská. LUKÁŠ HÁJEK si s míčkem u hole z rohu hřiště najel do lepší střelecké pozice a z úhlu trefil nemožnou mezírku mezi Barákovým ramenem a šibenicí.
    Asistence: Jan Šebesta.

63:03
    Sýkora potáhl ke střele, ani on si nepřišel na brankáře Vítkovic.

61:50
    Obrovská šance domácího Plíhala, který běžel sám na bránu, jenže nájezd zakončil nejhorším možným způsobem, tedy nijak. Míček mu od hole utekl pod Součkovo tělo.

61:20
    Hubálek s Rýparem si vyměňují míček před vlastní bránou a domácí se příliš nesnaží napadat.

60:13
    Prodloužení začalo ve velkém tempu, nejdříve zahrozil hned po buly Pražan, Ondrušek z dorážky promáchnul.

60:01

Zápas se tedy protáhne, stejně jako oba předchozí ve Vítkovicích. Hosté byli ve třetí části lepším mužstvem a zaslouženě vyrovnali, byť šance na rozhodnutí měli i florbalisté Chodova.
    Po krátké přestávce začne desetiminutové prodloužení, hrané na náhlou smrt, a pokud gól nepadne, půjde se na nájezdy.
    Střely na bránu 12:10 (celkem 31:20).

60:00

59:51
    Vítkovickou akci zastavuje útočný faul.
    59:00 Josef RÝPAR - 4:4

59:00
    Krásnou kombinaci hostů na jeden dotek zakončuje od levého mantinelu do odkryté brány JOSEF RÝPAR. Barák se nestačil přemístit, série míří potřetí v řadě do prodloužení.
    Asistence: Adam Delong.

58:23
    Po střetu Tokoše s Pražanem se píská proti Chodovu.

57:44
    Ano, skutečně už je Souček na střídačce, na hřiště skáče šestý hráč do pole.

57:30
    Už jen dvě a půl minuty mají Vítkovice na vyrovnání, míček mají ve své moci, odvolají brankáře?

57:05
    Hra je přerušena, na zemi zůstává po tvrdém střetu se Sladkým ležet domácí útočník Strachota.

55:45
    Hosté rozehrávají od vlastní brány.

55:15
    Vítkovice jsou v plném počtu, Tokoš je dnes prvním vyloučeným hráčem, který na trestné lavici strávil celé dvě minuty.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 12. Ondrušek (Pražan), 15. Ondrušek (Sýkora), 19. Podhráský (Sýkora), 35. Sýkora (Ondrušek) – 5. Rýpar (Delong), 30. Hubálek (Firda), 46. Řezanina (Hájek), 59. Rýpar (Delong), 64. Hájek (Jan Šebesta)

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Sýkora, Pražan, Kašovský, Fiala, Kotlas, Podhráský, Bouša – M. Vávra, Mikeš, Ondrušek – Strachota, Plíhal, T. Vávra – Maxa, Koutný, Řezáč – Žák, Matejčík.
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Nehera, Jastřembský, Děček, Hubálek – Rýpar, Sladký, Tokoš – Hrubý, Firda, Jan Šebesta – Řezanina, Vilím, Gál – Hájek, Bräuer, Delong.

Rozhodčí: Furmánek, Šolc