Královské Vinohrady – Židenice 5:2 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
5:2 (2:0, 2:2, 1:0) Stav série: 3:3
K1 Florbal Židenice
Pátek 13.04.2018, 19:00Play-down Extraligy žen • 2. kolo

Vinohrady zásluhou Tvrzníkové přidaly ve třetí třetině ještě jeden gól a celkově ovládly šestý duel 5:2. Odvrátily hrozbu sestupu a sérii druhého kola play-down prodloužily do závěrečného posledního sedmého zápasu do Brna, kde se definitivně rozhodne, který tým sestoupí a kdo bude bojovat o extraligovou příslušnost v baráží s poraženým finalistou první ligy. (20:53:09)

60:00

59:42
    Rozehrávat v rohu budou ale domácí.

59:35
    Bartošová nyní přehnala agresivní napadání a zbytečně dvakrát sekla do soupeřky. Po zásluze je tak vyloučena na dvě minuty.

59:25
    Židenice se rychle dostaly na polovinu Vinohrad. Času na tři góly ale mají hodně málo.

59:15
    Navíc je naplánována v brněnském rohu buly.

58:56
    Sladkovská se nyní v rohu chytře nechala faulovat. Další minuta základní hrací doby je pryč.

58:30
    Vinohrady už se pouze brání a odpalují míčky do bezpečí.

58:13
    Nesměly by ale na vlastní polovině faulovat Bartošovou.

58:00
    Už jen dvě minuty mají Židenice na pokus o zázrak.

57:29
    Tvrzníková mohla zkompletovat hattrick. Nádherné sólo bylo ale na poslední chvíli čistě zastaveno.

56:55
    Přesně to se nyní podařilo Zelníčkové.

56:20
    Cílem Vinohrad není v tuto chvíli dát další branku, ale držet míček co nejdéle od Kuchyňkové a šetřit čas.

55:23
    A hned si připsala zákrok, po kterém ihned prchá na střídačku.

55:14
    Po vlastním faulu se ale Remešová musí vrátit do brány.

54:50
    Brňanky jdou risku a hrají bez brankářky se šesti hráčkami v poli.

54:41
    Nyní zůstala volná na brankovišti Hřebíčková. V solidní příležitosti ale přestřelila.

53:58
    Pospíšilová při akci dvou proti jedné našla Pravcovou. Té však úplně střela nesedla a Kuchyňková nemusela zasahovat.

53:39
    Jiřičková podržela míček u mantinelu a o soupeřku ho dostala do zámezí. Vinohrady mohou pokračovat v útočné akci.

Ondřej Jícha

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Více informací zde.

Hledáme zpravodaje pro tým K1 Florbal Židenice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 3. Lingová (Honzová), 8. Tvrzníková (Vejvodová), 35. Vejvodová, 37. Lingová, 45. Tvrzníková – 26. Novotná (Drápalová), 27. Pospíšilová (Drápalová)

TJ Sokol Královské Vinohrady: Kuchyňková – Sladkovská, Šidlochová, Vejvodová, Trunečková, Jiříčková – Lingová, Honzová, Bartošová – Bursová, Dobisíková, A. Kutnarová – Kylarová, Skalická, Tvrzníková – Žižková, Zelníčková, Šádková.
    K1 Florbal Židenice: Krištofová (45. Remešová) – Drápalová, Pospíšilová, Pravcová, Valehrachová – Dundelová, Federselová, Hřebíčková – Indrová, Léblová, Machů – Mošťková, Novotná, Smutná – Vývodová.