Francie – Česko 2:5 (kon.) | Švýcarsko – Bělorusko 3:2 (kon.)
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 13.04.2018, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Baráž o extraligu • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kladenští Rytíři nastoupí na domácím ledě po třech výhrách v řadě, díky čemuž se Kladno přesunulo na postupové druhé místo. Po dvou úvodních prohrách Kladno získalo první body proti Energetikům, které porazilo poměrem 3:1. Stejným výsledkem ovšem dopadla i odveta v lázeňském městě. Následně opět stejným výsledkem Rytíři uhájili důležité body proti rozjeté Dukle. Další bodový příděl přišel po velmi těsné výhře 1:2 na ledě Vervy a v neposlední řadě, po skvělém výkonu kladenského týmu a hlavně brankáře Cikánka, Středočeši uspěli i po třetí v řadě, tentokrát v Jihlavě. Naváže Kladno na svou formu a upevní svou pozici za cestou do vysněné extraligy?

Celek Litvínova zažívá velmi těžké chvíle. Po dobrém vstupu do barážových soubojů Litvínov dokázal dvakrát zvítězit. Nejprve s Energetiky 3:1 a následně také v Kladně poměrem 1:2. Hned na to přišla ale stopka v podobě jihlavské Dukly, která Vervu dvakrát po sobě výsledky 4:1 a 2:4 obrala o cenné body. Po vypjaté bitvě v Karlových Varech dohnal Baránek utkání do prodloužení, které předčasně ukončil svou trefou Doudera. Ve víkendovém utkání Litvínov navštívilo Kladno, které tentokrát oplatilo svou porážku stejným výsledkem 1:2. V posledním utkání Verva začala proti Karlovým Varům slibně. Po získaném vedení přišly v úvodu druhé třetiny hned tři branky hostí, díky skvělým tečím v před brankovém prostoru. Domácí Litvínov inkasoval ještě dvakrát a po konečném výsledku 1:5, se Severočeši ocitli na posledním místě barážové tabulky s osmi body.
    Poslední utkání Kladna.

Poslední utkání Litvínova.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich, Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – Zikmund, Machač, Bláha – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr.

HC VERVA Litvínov: Kantor (Petrásek) – Baránek, Sörvik, Frolo, Gula, Čutta, Z. Sklenička, L. Doudera – Marek Růžička, J. Mikúš, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Řehoř – J. Černý, Válek, Matoušek.

Rozhodčí: Pěšina, Pražák – Brejcha, Pešek.

Vítám všechny příznivce ledního hokeje u dalšího kola baráže o playoff. Utkání mezi Kladnem a Litvínovem začne za malou chvíli.

Na ledě jsou připraveny zahajovací formace.

00:01

00:08
    Úvodní buly zvládlo lépe Kladno. Kantor si hned musel dávat pozor proti nahození Šticha od středové čáry.

00:46
    Lukeš zpoza branky vyváží hru do střední třetiny.

01:08
    Pokus Rytířů o rychlý přechod do útočné třetiny nevyšel. Zakázané uvolnění Kladna.

01:19
    Svedlund zůstal jediný na útočném výletě a tak Švéd pouze nahodil puk za branku, kde jej zastavuje Kantor.

01:41
    Kladenský Machač nezvdál balanc a po zákroku hráče Vervy tvrdě narazil na hrazení za brankou hostí. Patrik Machač po oklepání odjel na domácí střídačku po svých.

02:06
    Bránící Frolo skvěle vystihl rozehrávku Rytířů, kteří se ve střední třetině musí pozdržet.

02:40
    Po zastavení Kantorovy rozehrávky se dostal na kotouč Kloz, který vzápětí adresoval pas před brankoviště, kam se k dorážce snažil dostat Tůma.

03:02
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Martin Hanzl – 2 min., podražení).

03:18
    Kladno se po zbrklých přihrávkách samo vyhodilo, načež za vyhozeným kotoučem startoval Lukeš.

03:47
    Obranná čtyřka Vervy zatím zvládá nápor Rytířů. Hra pokračuje za Cikánkovou brankou.

04:37
    Po řadě soubojů se Kladno usadilo v pásmu a začíná s kombinací.

04:49
    Po křižné přihrávce pálil z pravého kruhu nebezpečně Kubík! Jeho ránu dokázal Kantor vytěsnit.

04:57
    A další obrovská šance! Kubík tentokrát vyslal žabičku ke vzdálenější levé tyči, kde promáchl Kaut.

05:17
    A opět Kubík z pravého kruhu. Kantor další střelecký pokus úspěšně vytěsnil.

06:13
    Gula bránící brankový prostor nepustil Strnada do zakončení z mezikruží.

06:48
    Po špatné rozehrávce se Verva dostala do rychlého protiútoku, ale zakončující Čutta nedokázal Cikánka prostřelit.

07:18
    Baránek v útočném pásmu dokázal vybojovat kotouč a poslat jej za branku. Tam byl ale připraven hráč Kladna.

07:42
    Zakázané uvolnění Vervy vrátí hru zpět před Kantora.

07:53
    Po zmatcích krátce po vhazování dokázal kotouč vyšťourat Sörvik, který přes hrazení posílá hru do střední třetiny.

08:20
    Na pravém křídle využil prostoru Matoušek, jehož střela prověřila Cikánka.

08:42
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Po rychle založeném útoku na kladenském stadioně propukla euforie. Ze středního pásma se prohnal na levé křídlo Strnad, který žabičkou našel mezi kruhy najíždějícího ROMANA PŘIKRYLA, který plácnutím do kotouče překonal chytajícího Kantora. Asistence: Jakub Strnad a Matěj Pekr.
    08:42 Roman PŘIKRYL - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

09:13
    Litvínov přechází okamžitě do útočného počínání, z kterého se hosté budou snažit vytěžit vyrovnávací branku.

10:22
    Odpísané zakázané uvolnění Vervy. Kubík se postaví proti Mikúšovi.

10:37
    Po boji v útočném pásmu Kladna vytěžili domácí kotouč a krátce na to pálil z vrchu levého kruhu Zelingr.

11:04
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Přes pravé křídlo zavezl hru do útočné třetiny Hübl, který adresoval přesnou přihrávku FRANTIŠKU LUKEŠOVI. Ten se z levé strany dokázal protlačit před dvojici bránících hráčů a následně z těsné blízkosti prostřelil Cikánka. Asistence: Viktor Hübl a Daniel Sörvik.
    11:04 František LUKEŠ - 1:1

13:43
    Hra se nyní vyrovnala. Hraje se ze strany na stranu.

14:46
    Gerhát nepustil za vlastní brankou Přikryla k další kombinaci.

15:07
    Po rychlém otočení hry na polovinu Vervy pálil z levé strany Kružík, jehož střela bez přípravy pouze prosvištěla nad horní tyčí.

15:34
    Hübl na útočné modré nezpracoval přihrávku Lukeše a tak mohou hrát Kladenští.

15:54
    Lenďák na milimetr přesným pasem našel přes celé kluziště na levém křídle rozjetého Kubíka, který podstupuje souboj v levém rohu útočné třetiny.

16:45
    Domácí celek má signalizovanou výhodu.

17:24
    Po řadě zaváhní se Rytíři sice usadili v útočném pásmu, ale krátce na to Litvínovští dokázali ukořistit kotouč.

17:31
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Daniel Sörvik – 2 min., podražení).

17:43
    Slibná příležitost hostí! Hübl po získání kotouče přistrčil hru na Lukeše, který individuálně prošel až před kladenskou branku, kde svižnou střelou zaměstnal Cikánka.

18:37
    Rytířům se nedaří usadit v útočném pásmu. Čtyřka Vervy v pohodě brání.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:41
    Po Sörvikově návratu hosté posílají hru na zakázané uvolnění.

19:48
    Po kratším souboji se zmocnil kotouče Strnad, který jej vzápětí vyslal do připravené lapačky Kantora.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po úvodní dvacetiminutovce je stav utkání vyrovnaný 1:1.

Vedení se dočkali Rytíři, které poslal do vedení po Strnadově přihrávce zakončující Roman Přikryl. Vedení Kladnu moc dlouho nevydrželo, protože z dobře založené protiakce se dokázal František Lukeš protlačit z levé strany až před branku, odkud překonal domácího Cikánka.

20:01

20:11
    Kotouč z obranné třetiny Kladna vyvezl Zelingr. Verva ovšem dobře brání modrou čáru a posíla Rytíře zpět na vlastní polovinu.

20:49
    Kotouč se dotlk ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

21:09
    Janský pouze protečoval hru do útočné třetiny, kde se kotouče ujímají Rytíři.

21:20
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., hákování).

21:30
    Po rychlých přihrávkách pálil z mezikruží Zelingr, jehož pokus šel pouze vysoko nad.

21:49
    Litvínov se úspěšně osvobozuje.

22:02
    Střela Kehara prolétla těsně vedle pravé tyče. Přesilová pětka Kladna dále kombinuje v útočném pásmu.

22:24
    Kloz křižnou přihrávkou hledal na středu pravého kruhu Kubíka, kterému střela příliš nesedla.

22:50
    Kladno je po vyhození nastěhování zpět před brankou Kantora.

23:20
    Končící trest Hübla doprovodilo prudké vyhození přímo na Cikánka.

23:36
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jan Kloz.

23:56
    Tvrdá střela od modré čáry šla pouze za branku Kladna.

24:16
    V oslabení zahrozilo také Kladno! Strnad se probojoval přes levé křídlo, odkud následně hledal před pravou tyčí najíždějícího Kauta. Ten na přihrávku nedosáhl.

24:39
    Litvínov dopravil kotouč za Cikánkova záda! Vzápětí ale hlavní sudí rozpažuje pro postavení Gerháta v brankovišti.

25:13
    Gula poslal do zakončení Trávníčka, kterého z těsné blízkosti vychytal Cikánek!

25:21
    Řadu šancí nakonec Litvínov využil! MAREK BARÁNEK vůbec nic nevymýšlel a po zavezení hry za modrou čáru vyslal prudkou střelu přímo do růžku Cikánkovy branky. Litvínov se poprvé v zápase ujímá vedení. Asistence: Jiří Gula.
    25:21 Marek BARÁNEK - 1:2

25:49
    Hanzl se nebezpečně prohnal kolem levé tyče, kde byl připravený brankář Kladna.

26:05
    Zakázané uvolnění Kladna.

26:15
    Po vyhození se kladenský Tůma dokázal dostat přes bránícího hráče a následně tak vyrazit sám na Kantora přes pravé křídlo. Ten se nenechal rozhodit a svou levou tyč zvládl utěsnit.

26:58
    Neskutečná gólovka Litvínova! Černý už zakončoval z hranice brankoviště do zcela prázdné branky, odkud se kotouč záhadně vymrštil nad branku.

28:27
    Hra má nyní velmi rychlý spád.

28:35
    Zikmund se natlačil do brankového prostoru z pravého křídla.

28:53
    Mikúš od levého hrazení pálil z první mezi betony Cikánka, který se rychle položil na ledovou plochu.

29:13
    Velký závar před Kantorem! Nahození Svedlunda vypadlo brankáři Litvínova před levou tyč, kde nedokázal zakončit do odkryté branky Pekr!

29:31
    Po vhazování si sjel pro kotouč Lenďák, jenž se snažil rychlou střelou z ostrého úhlu pod horní tyč zaskočit Kantora.

29:37
    Stejně podobně se to nyní pokusil udělat také Kružík. Hra je opět po Kantorově zákroku přerušena.

29:49
    Hüblovi se na pravém křídle nabízel zcela zapomenutý Janský, na kteréhé se kotouč ale nedostal.

30:13
    Rychlou střelu Trávníčka srazil mimo brankovou konstrukci Kubík.

31:08
    Nabídka Mikúše před levou tyč nikoho nepotkala. Rytíři po rozehrávce přechází do útočné třetiny.

32:00
    Rozhecovanou část druhé třetiny uklidňuje Kehar za vlastní brankou.

32:36
    Skvělou kombinacích zakončil Kružík svou střelu z vrchu levého kruhu. Těsně předtím se před Kantorem prohnala dvojice hráčů, která brankáři Litvínova znepřijemnila zákrok.

33:28
    Riskantní přihrávkou podél modré čáry se Kladno vyhazuje z pásma.

34:29
    Velká chyba Kladna během střídaní! Verva se dostala do přečíslení tři na dva, načež Hübl přihrál FRANTIŠKU LUKEŠOVI, který si stáhl kotouč až na spodní část pravého kruhu, odkud bez problémů poslal kotouč za roztaženého Cikánka. Asistence: Viktor Hübl.
    34:29 František LUKEŠ - 1:3

35:53
    Tůma protečoval kotouč pouze za branku, kde se snaží rozehrávat Sklenička.

37:00
    Kladenští se snaží, ale přes střední pásmo se jim přechází velmi ztěžka.

37:34
    Po souboji o kotouč v pravém rohu pásma Vervy je hra přerušena.

38:30
    Hra se přelévá ze strany na starnu. Kladno se snaží přejít do útočného pásma a Verva snahu Kladna úspěšně odráží.

39:20
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Juraj Mikúš – 2 min., podražení).

39:24
    Prudký kotouč po vhazování zpracoval Štich až ve středním pásmu a Kladno je tak vykázáno ven.

39:46
    Proti střele z pravé strany nemusel Kantor nijak zasahovat.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:01

40:17
    Sklenička zastavil rozjíždějící útok Kladna ještě před vlastní modrou čarou. Rytíři jsou vyhnání zpět na svou polovinu.

41:13
    Při pokusu o střelu zlomil Pekr svou hůl.

41:46
    Od modré čáry se měl ke střele Lenďák, kteérmu střela ale vůbec nesedla a dopředu tak může vyrazit Hanzl.

42:39
    Plachtící kotouč přistál přímo v lapačce Kantora, který se rozhodl dál nerozehrávat.

42:53
    Ohromná šance Kladna! Mezi kruhy dostal pas osamocený Machač, jehož pokus do pravého růžku vytěsnil Kantor vyšvihnutou lapačkou!

43:02
    Z následného protiútoku pohrozil ale také Litvínov. Vyražený kotouč Cikánek stihl schovat pod svou výstroj.

44:12
    Redlich se po získání kotouče snažil procedit kotouč do brankového prostoru, ale pozorná obrana hostí jej vyhnala za branku.

44:53
    Po střele od modré čáry vytěsnil projektil Kantor přímo před sebe, kde se žádnému z Rytířů nepodařilo dorazit.

45:27
    Ale i na druhé straně musí zůstávat pozorný Cikánek. Ten nyní čelil proti rychlé střele Gerháta.

45:46
    Kubík se vymanil z těsné obrany a po vyjetí mezi kruhy zaměstnal Kantora bekhendovou střelou k pravé tyči.

46:51
    Hanzl opět úspěšně vystihl rozehrávku Kladna. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.

47:17
    Další pokus o snížení stavu utkání Kladnu nevyšel. Střela Šticha skončila sražena na levé hrazení, odkdu vyvezl puk ven z obranné třetiny Hanzl.

48:21
    Aktivní napadání Kladna málem přineslo další příležitost, ale po nepřesné přihrávce se hosté opět osvobodili.

48:27
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jurij Repe – 2 min., faul loktem).

48:52
    Redlich to zkusil ve vlastním oslabení. Z následné střely pouze orazítkoval přilbu Kantora.

49:20
    Ten mimo jiné zastavuje vyhození obranné čtyřky Rytířů.

49:48
    Dělovku Trávníčka dokázal Cikánek vytěsnit! Verva pokračuje v tlaku.

50:14
    Střílející Černý to po přihrávce zkusil přes zakleknutého Lenďáka. Cikánek zasahovat nemusel.

51:03
    Po řadě soubojí Kladno uklidňuje hru ve vlastní třetině.

51:26
    Přechod přes útočnou modrou se domácím příliš nepodařil. Odpískané postavení mimo hru.

51:38
    Velká šance Bláhy, který kotouč sklepl pouze do boční konstrukce!

51:42
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2 min., podražení).

51:50
    Sörvik přes pravé křídlo zaváží hru do pásma Kladna.

52:09
    Hübl s Gerhátem se prohnali brankovištěm Kladna, kde na poslední chvíli zakročil Cikánek.

52:22
    Rytířům se nepodařilo vyhodit a Trávníček kontroluje kotouč na levém hrazení.

52:40
    Baránek musí spěchat za vyhozeným kotoučem, protože mu na záda dýchá napadající Redlich.

53:38
    Lukeš se pokoušel zakončit přes bránícího hráče, ale ten nakonec srazil jeho pokus do střední třetiny.

54:08
    Kubíkovo zakončení vytěsnil Kantor vyrážečkou těsně nad horní tyč.

54:17
    Po vhazování Tůma neměl kudy zakončit a tak pobídl Šticha, jehož dělovku přizvedl jeden z bránících hráčů Vervy do ochranné sítě.

54:41
    Nahozený puk Gula rozehrál pouze na kladenské hole. Domácí se ovšem k žádné střele nedostali.

55:21
    Strnad se snažil najít Kubíka, který dostal pas příliš na za sebe!

55:29
    Vysklené plexisko! Černý se snažil dohrát Pekra na pravém hrazení. Při jeho pádu ovšem vyšvihl svou brusli přímo do středu plexiskla, které se vzápětí roztříštilo na několik kousků.
    55:29 Brusle litvínovského Černého rozbila plexisklo

Oba týmy se odklidily do útrob stadionu.

Dnešní utkání sleduje 5200 diváků.

Nové sklo je již na svém místě. Dokončuje se údržba a utkání bude za malou chvíli pokračovat.

55:42
    Machač zastavil Sörvikoho vyhození. Kladno hraje v šesti hráčích s odkrytou brankou.

56:21
    Frolo tvrdě přišpendlil projíždějícího Machače.

56:41
    Zakázané uvolnění Litvínova.

56:59
    Velká šance Kladna! Dvojice Rytířů nyní nedokázala dorazit hratelný kotouč za položeného Kantora!

57:08
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Gula – 2 min., hrubost).

57:08
    Kladno hraje dále v šesti! Hosté mají ovšem výhodu, že mohou odstřelovat kladenskou branku aniž by se dopustili zakázaného uvolnění.

57:26
    Odstřelování branky Vervy se příliš nepovedlo. V přehuštěném prostoru šla střela z pravé strany pouze za branku.

57:39
    Zakázané uvolnění Kladna. Cikánek se vrací do branky.

57:53
    Brankář Kladna opět na střídačce.

58:00
    Fatální chybu během vyhození nedokázal využít Kloz! K tomu se dostla kotouč po špatném vyhození, ale treifl pouze střed branky, kterou měl obsazenou Kantor.

58:29
    Dělovka od modré čáry skončila sražena přímo do ochranné sítě.

58:32
    Baránek po vhazování posunul hru do obranné třetiny Kladna.

59:26
    Na pravém křídle si říkal o přihrávku Tůma, který ale prudký pas pouze promáchl.

59:42
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Tůma – 2 min., hrubost).

Tři body z kladenského ledu odváží Verva Litvínov. Hosté se dnešní výhrou za tři body dotáhli na Duklu Jihlavu, ale i přesto se tabulka baráže po dnešním osmém kole nemění. (20:33:52)

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 9. R. Přikryl (J. Strnad, Pekr) – 12. F. Lukeš (V. Hübl, Sörvik), 26. Baránek (Gula), 35. F. Lukeš (V. Hübl)

Rozhodčí: Pěšina, Pražák – Brejcha, Pešek