Tampa – New Jersey 5:2 (kon.) | Boston – Toronto 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 3:4 (po pr.)
Nashville – Colorado 5:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:3 (kon.)
Nashville Predators
5:2 (0:1, 2:1, 3:0) Stav série: 1:0
Colorado Avalanche
Pátek 13.04.2018, 03:50 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

60:00
    A přece jen ještě dostává trest hostující obránce Nikita Zadorov, který tedy paradoxně začal utkání gólem a končí ho nižším trestem za krosček a osobním desetiminutovým trestem za nesportovní chování. I toto už je však jen kosmetický zápis do statistik.

52:22
    Byl však během zakončení faulován, Kyle Turris dostává dvě minuty za sekání.
    47:58 Vyloučení - Mark Barberio

47:58
    Komplikace pro hosty, Mark Barberio dostává dvouminutový trest za sekání, kterým se provinil v souboji se Salomäkim. Přesilovka pro Nashville, druhá v zápase. Tu první Predátoři využili.

28:40
    Nejprve měl velkou šanci Rantanen, jehož střelu pokryl Rinne, vzápětí se kotouč odrazil k Subbanovi, kterého vzal přes ruce sekerou Nathan MacKinnon a hosté jdou do čtyř.
    18:19 Vyloučení - Austin Watson

18:19
    A pozor, další naprosto zbytečný faul domácích a Austin Watson dostává dvě minuty za krosček.
    16:38 Vyloučení - Mattias Ekholm

16:38
    Domácí navíc musí do čtyř, Mattias Ekholm přehnal svůj důraz v souboji s Andrighettem a musí na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

Jaroslav Svoboda

Branky a nahrávky: 24. Watson (Sissons, Johansen), 29. C. Smith (Johansen), 47. F. Forsberg (Josi, Arvidsson), 53. F. Forsberg, 59. Sissons (Watson) – 7. Zadorov (Rantanen, MacKinnon), 25. Comeau (Söderberg, Nieto)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Jemelin, Irwin – F. Forsberg, Johansen (A), Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, Fisher, Hartman.
    Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Barberio, Warsofsky – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Andrighetto, Jost, Kerfoot – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – G. Bourque, Compher, C. Wilson.

Rozhodčí: Meier, Walsh – Miller, Gibbons